Rozważania transferowe (dyskusja)

Czytam to wszystko i aż żal mi się zrobiło. Od roku / dwóch żyliśmy wielkimi nadziejami na wielką przebudowę naszego składu. Żeby pokazać nasze ambicje i aspiracje FSG przymierzało sie do zakupu Bellinghama. Z tego co pamiętam to dwa lata czekaliśmy na odpowiedni moment “dostępności Jude do odejścia z BVB” przez co zaniedbaliśmy przebudowę naszej drugiej linii, mijały kolejne okienka transferowe żeby na końcu zaapelować do kibiców że JUDE BELLINGHAM nie odejdzie za “czapkę gruszek” z BVB i rezygnujemy za prób zaontraotwania anglika.
W głowie chodziła mi jedna myśl, rezygnując z taikgo zawodnika to wielki błąd jednak rozsądek podpowiadał, ok nie śpimy na kasie. Za tą kwotę kupimy 2 bardzo dobrych zawodników i pewnie tak się stało Mac i Szoboszlai takimi są (ja niestety do tego pierwszego nie mam przekonania, jedynie cena i ogranie w PL do mnie przemawia) .
Niespodziewanie z klubu odchodzi nasz jedyny DM i zawodnik który na tej pozycji mógł zagrać, więc pomyślałem - klub ma jakiś plan, ktoś jest już dogadany skoro puszczają w tym samym czasie dwóch jak by nie było ważnych zawodników, ale gdzie tam zapomniałem że FSG do największej przebudowy zatrudniło Dyrektora bez więszego doświadczenia i to na okres próbny.
Na ten moment zastanawiamy się i prosimy niebiosa żeby zakontraktowali Lavie 19 latka który ma z tego co pamiętam 28 meczy w PL i ma być naszym zbawieniem na mega ważnej pozycji jaką jest DM i asekuracja TAA. Rezygnujemy z Caicedo który może zagrać na DM I PO , jest ograny w PL zbiera świetne oceny, ma końskie zdrowie, rozwiązuje dwa problemy za jednym zamachem, wchodzi do pierwszej 11 z buta, ale nie jest za drogi…
To wszystko pokazuje jaka trudna sytuacja panuje w klubie… Najbardziej martwi mnie to że marnujemy czas bycia Jurgena w LFC bo z odpowiednią pomocą właścicieli prześcignelibyśmy wszystkich o dwie długości, a tak to się zastanawiamy czy Andre przyjdzie albo Lavia, czy Schamdke sobie poradzi, czy Jurgen ma odpowiedni buzdżet itp.

7 polubień

Czy uwaga ta dotyczy również moderatorów ? Bo o ile lubię wpisy Josifa wnoszące coś nowego do dyskusji oraz wrzucane tu przez niego analizy niektórych zawodników, to dzisiaj chyba ewidentnie ma jakiś gorszy dzień i obraża wszystkich w koło , walcząc z wyimaginowanym wrogiem, którym są wszyscy użytkownicy forum poza nim.

2 polubienia

Grał z Tchouamienim w podwójnym pivocie i stworzył z nim najlepszą pomoc we Francji. W następnym sezonie był dwukrotnie lepszy. Obaj to podobne profile. Najciekawsze jest to, że to zawsze Fofana dostawał wskazówki o trenera przy linii bocznej. Może to o niczym nie świadczy, a może był bardziej rozgarnięty od Tchouamieniego. Cholera wie.

@baribari i co z tego jaką ktoś ma o mnie opinię? Liczy się tylko to co będzie naprawdę. Jestem tutaj już 10 lat i ciągle jest płacz o nie kupienie pewnych zawodników. Tak było z Konoplyanką, Fekirem i wieloma innymi, a ostatecznie klub ma zawsze rację (mam tu na myśli jacy zawodnicy przychodza, a nie ilu,). Nic mi do tego, że ludzie zamiast zacząć oglądać mecze, czytać rozpiski mądrzejszych od siebie to biorą wiadomości tylko z tego forum. Jest tutaj kilkanastu użytkowników, których darzę ogromnym respektem i mają większą wiedzę ode mnie, i większe pojęcie o futbolu, ale nie oszukujemy się, że większość pisze ściekowe, spamowe posty.

1 polubienie

To prawda ze gdyby byly przeprowadzone regularnie transfery to Liverpool trenowany przez Kloppa , bylby najlepsza druzyna klubowa przez lata a tak marnowany jest przez FSG potencjal w postaci Jurgena. Strach pomyslec co bedzie jak odejdzie a FSG wciaz bedzie zarzadzac Liverpool.

1 polubienie

To jest potwór fizyczny, ma siłę i dynamikę, jest wybiegany, stacza dużo pojedynków, może grać box-to-boxa, umie rozbijać ataki rywala, więc myślę, że poradziłby sobie jako osamotniona szóstka. Lubi też zrobić rajd z piłką i nie boi się grać do przodu. Jest dość bezpośredni w swojej grze, nie jest typem eleganckiego rozgrywającego, ale np. Henderson, Milner, Wijnaldum i Oxlade też nie byli, a był czas, że stanowili o sile zespołu. Do kogo porównać? Ciężkie pytanie. Ma coś w sobie z Goretzki, Barelli, de Paula (z Mundialu 2022), może z Emre Cana, ale bardziej dynamiczny od Niemca, McKennie też jest podobny (oczywiście lepszy od Amerykanina).

1 polubienie

I pomyśleć, że Ci klubowi propagandyści wmawiali nam, że odpuszczamy Bellinghama bo klub zdał sobie sprawę z potrzeby większej ilości wzmocnień. Zamiast jednego piłkarza kupiliśmy dwóch. Dodajmy, że przy tym straciliśmy sześciu. To jest ta wielka rewolucja? Ale z drugiej strony widać, że wszystkim to pasuje. Kibice na stadionie zero reakcji, nic. Widać, że przeciętność im odpowiadam 1 tytuł starczy na kolejne 30 lat. Dziennikarze na konferencjach też pytania typu jak się Pan czuje, jak minęły wakacje itp.

Dziękuje! Obyczaje go i będę obserwował.

No nic ciekawe co dalej się wydarzy w klubie.

1 polubienie

To najnowsza rozpiska o nim, ale żeby go dobrze poznać to trzeba się wrócić do artykułów z lequipe z 2020 roku (płatne).

Czuję, że trafi tu Andre a nie Lavia. Liverpool nie chce wykładać 50mln za młodego z Southampton, a 30 baniek wystarczy na Brazylijczyka, więc matematyka FSG się zgadza.

1 polubienie

Wydaje mi się ze powinny być dwa osobne wątki względem transferów w naszym klubie . Jeden gdzie wklejane udostępniane byłyby tylko i wyłącznie linki od dziennikarzy i z różnych stron sportowych gdzie można szybko zobaczyć kto jest z nami łączony itd i drugi gdzie wszyscy domorośli dyrektorzy sportowi i skauci mogliby wymieniać się swoimi marzeniami dotyczącymi ich preferencji transferowych ?

2 polubienia

W większości się z Tobą zgadzam.
A w 100% zgadzam się z tym twierdzeniem
“ale nie oszukujemy się, że większość pisze ściekowe, spamowe posty.”
Ostatnio po moim poście (w moim mniemaniu dosyć łagodnym i nikogo nie obrażającym) dostałem informację głupie komentarze mimo że są głupie mogą być umieszczane, ale wycieczki personalne nie będą tolerowane stąd mój nieco ironiczny komentarz, bo nie wszyscy na tym forum to “opóźnieni w rozwoju”
Żeby nie było off topu Youssouf Fofana to piłkarz warty zainteresowania. Z Monaco wychodzą naprawdę dobrzy piłkarze. Idealnie łapie się do naszego profilu silnego pomocnika mogącego grać w różnych ustawieniach w środku pomocy, wysoki 185cm, wiek 24 lata. Dodatkowo klub jest otwarty na sprzedaż swoich kluczowych zawodników (tak zarabiają co roku naprawdę niezłe pieniądze). Nie wiadomo tylko jaką cenę może za niego żądać Monaco, jak już ktoś pisał wcześniej kontrakt ma ważny tylko rok jednak podobno klub ma opcję jego przedłużenia co może wpływać na jego cenę.

1 polubienie

Bardzo dobrze poinformowany w sprawach dotyczących Liverpoolu dziennikarz James Pearce podał do wiadomości, że Czerwoni zaczęli obecnie rozglądać się za alternatywami dla Lavii. Wszystko przez kość niezgody w negocjacjach z Southamptonem, którą jest kwota tej transakcji. Święci nie chcą sprzedaż swojego pomocnika za mniej niż podana cena wywoławcza. Liverpool wciąż jednak nie jest skłonny wydać takiej kwoty na ten zakup.

Jednym z potencjalnych zastępców dla gracza The Saints miałby okazać Kiernan Dewsbury-Hall z Leicester City. Tak przynajmniej twierdzi Jacque Talbot. 19-krotni mistrzowie Anglii mają obserwować sytuację reprezentanta Lisów.

Trzeba zdaje sie przeanalizowac DM ze spadkowiczow z PL :slight_smile:

Wilfred Ndidi

Nie ma to jak się przypie%dolić że ludzie na forum prowadzą dyskusję w wątku ROZWAŻANIA i spekulacje transferowe. Załóż twittera i zacznij śledzić Pearca, Lyncha, czy Melisskę i będziesz miał linki dziennikarzy z pierwszej ręki. A tej Meliski, to najlepiej sobie zaparz.

1 polubienie

Cały styczeń czytałem że w zimie ciężko kupić pomocnika, że będzie dużo droższy, że nikt nie chce tracić piłkarzy w połowie sezonu, no poprostu trzeba czekać do lata bo nie ma i już. Muszę więc pochwalić naszych że udało im się tydzień przed startem sezonu znaleźć kogoś kto jednak może zmienić klub w styczniu

Wiem, ironia

1 polubienie

Jeśli faktycznie teraz ZACZĘLIŚMY się rozglądać za alternatywą dla Lavii to znaczy, że organizacyjnie dział transferowy szoruje po dnie.
Gdybyśmy faktycznie byli przekonani do sprowadzenia Lavii to prawdopodobnie juz dawno by tu był, bez zatanwiania się czy dac te 5mln więcej czy mniej.
Wiec albo mamy na oku kogoś lepszego/ bardziej pasującego Kloppowi, a sam Liavia był tylko opcją nr 2/3, albo szukamy wariantu budżetowego 20-30 mln i należałoby powoli nastawiać się na bycie takim Tottenhamem/Arsenalem z ostatnich 10 lat.

Tylko, że w Brazyli sezon kończy się w zimę. W 2023 akurat ostatnia kolejka przypada na 2 grudnia. W tym sezonie Fluminese zagrało już 17 spotkań.

Jesli dziadów nie stać na 5 milionów doplaty dla Lavii to nie stać ich również na granie w LM i Liga Europy powinna im w zupelnosci wystarczyc i 5 miejsce w lidze.

Liczykrupy z FSG znowu robią pokaz braku ambicji i januszerkę.

Tak wchodzę tutaj aby przeglądnąć wrzucane przez kilka osób linki o piłkarzach łączonych z nami bo brak czasu śledzić wszystko i wszystkich a nie czytać o marzeniach wiec uważam ze powinien powstać taki wątek . Gdzie tu przypie…lanie ?

3 polubienia

Nie wydaje mi sie ze gdy transfer Lavi upadnie , nagle w panice i bezladu szukamy alternatyw. To by bylo po prostu niepowazne.
Jestem pewny ze mamy zaplanowane kolejne ruchy i w razie niepowodzenia transferu z Lavia idziemy po nastepnego zawodnika z listy.

, Jest mało prawdopodobne, aby Lavia i Andre byli jedynymi celami klubu, ponieważ te „wiele rozwiązań” prawie na pewno obejmują graczy, którzy nie są obecnie powiązani ,

Jeszcze brakuje żeby na deser Lavia w dzisiejszym meczu doznał kontuzji i kompletna, miesięczna telenowela…