Rozważania transferowe (dyskusja)

to najbardziej trafny komentarz jaki czytalem od kilkunastu miesiecy. Brawo. Super ze wspomniales o TAA chlop od 6 lat gra wszystko i ludzie jeszcze mu zarzucaja brak ambicji tfuu. United wydalo tyle w 2 lata co jurgen w 8 i to przy sprzedazy cou, a ludzie dalej beda bronic fsg. Jedyne co maja dobre to selekcja ludzi

1 polubienie

Poczekajmy z tym do końca okienka i wtedy odblokujmy bo teraz jeszcze powie, że klub ma czas i jeszcze ma szansę się wzmocnić tak że nam kopary opadną.

A jedyne co nam opada to nadzieja na powrót do elity. Jednak dobrze, że mamy tą LE. To jeszcze jest w miarę realne trofeum i dzięki temu zagramy w LM nawet jeśli w lidze polegniemy. Tylko co potem?

tak naprawdę to 6 powinna być naszym priorytetem na to lato od samego początku nawet mając w składzie Hendo i cień Fabinho. Po ich odejściu to już nie jest alarm to jest kuwa armagedon że nadal z tym nic nie zrobiliśmy. Po okienku transferowym Szmatkę powinien zostać wyje*** na zbity pysk za tą amatorkę.

Tutaj się nie zgodzę, po pierwsze nie róbmy z Pepa jakiegoś nieomylnego, po drugie mają prawo go odkupić, po trzecie City ma w dupie ogrywanie młodych bo mogą mieć na już kogo chcą co nie znaczy że dla nas nie będzie dobry

Wybitny to może będzie transfer Alexisa. Ale Szobo? Każdy głupi potrafi pójść i wpłacić klauzulę.
Ciekawe co taki Salah sobie musi myśleć, gdy widzi ten syf i że ma grać z Bajceticiem czy Mortonem zamiast w jakimś Realu.
Bajcetić czy Morton powinni grać na wypożyczeniu. Jones jest tu tylko z powodu statusu HG. Na Thiago nie można liczyć w dłuższej perspektywie. Odeszli Keita, OX, Fabinho, Henderson, Milner. 5 zawodników w miejsce których przyszli Alexis i Szobo. Niech tylko jeden z nich złapie kontuje na 2 miesiące. Kto będzie wtedy grał w środku? Elliott, Bajcetic i Alexis? Piękna autostrada.

1 polubienie

Kazy glupi potrafi wpłacic klauzulę odstępnego. Przecież klub nie może wtedy windować ceny w górę tylko jest zobowiązany ją przyjąć. Także transfer Szobo jak i Maca byly bardzo proste w realizacji. Obaj mieli klauzule w swoich umowach.

Dziwie sie ze tutaj mamy taka sama sytuacje z Inacio i nie robimy tego.

W ogóle jak widzę ile żalu się wylew na Schmadtke to współczuje głupoty. Jakbyśmy od lat robili super transfery i nagle przestali. Znaleźli sobie pryszczaci onaniści ofiarę, bo pojęcia o świecie nie maja.
Można ogarnac ten burdel, bo aż niedobrze mi się robi, jak czytam te wylewy domorosłych ekspertów😜

6 polubień

Ale w jaki sposób nam pozamykają gęby? Stary oni są zaskoczeni odejściem fabsa i Hendi? A czy nie na tym polega skouting że masz na taką okazję cele transferowe i je uruchamiasz? Ja też jestem zwolennikiem kupowania właściwych zawodników niż zapchaj dziur ale nie może być tak że nie kupujemy nikogo. Aktualnie mamy w środku pola lej po bombie. Wszyscy bardzo ciekawi zawodnicy nam uciekają. Jude, ugarte, gvardiol, colwill, tonali itp. zawsze jest jakaś wymówka. A gracze typu pavard, kounde? Śmiesza mnie też pretensje do naszego dyr. Sportowego. Chłop był wzięty na ostatnią chwilę. Taka osoba powinna być z 3 miesiące przed okienkiem wzięta tym bardziej że ward wcześnie poinformował o swoim odejściu. I to okienko wygląda jak każde inne. Szybka transakcja w dobre cennie jedna dwie i… Tyle. Sprawdźcie wcześniejsze lata wyglądało tak samo. Różnica była taka że wtedy były wyniki bo skład był w kwiecie wieku

1 polubienie

kilka tygodni temu mówiłem o tym że bez odpowiednio jakościowych transferów będziemy płakać za Hendersonem i Fabem. I tak się powoli dzieje. Zamiast doświadczonych dziadków którzy mimo wszystko jakąś jakość prezentowali na ich miejscu będziemy grali Mortonem i Bajceticiem.

No to niezła rewolucja. To wywrócenie całej równowagi w zespole do góry nogami.

4 polubienia

100% Racji. A jeszcze smieszniejsze sa spekulacje ze to niby jurgen nie chce nowych graczy xd. A widzieliscie chociaz jednego dobrego gracza ktorego odpalil? Ten geniusz wygral PL I LM z origim!!!

Wyobraźcie sobie, że w alternatywnej rzeczywistości w której mamy chociaż troszkę więcej pieniędzy (wydatki na poziomie średniaków PL to kpina) w naszej drużynie grałby Gvardiol i Bellingham xD Zamiast tego, skupiliśmy się na alternatywach czyli na Mouncie i Colwillu którzy… też nie przyszli. Jeszcze Dominik naprawdę mnie ekscytuje. Ale Mac był jedynie trybikiem w argentyńskiej maszynie. To Enzo Fernandez tchnął życie w ich drugą linię, kiedy drugi mecz z rzędu zaczęli się kopać po czole jak w meczu z arabami. Na ten moment nasze okienko to kpina. To, że walczymy jak lwica o Lavię, zamiast iść po coś bardziej sprawdzonego a Lavię dokupić jako tego 4go do rozwijania to też kabaret. Obrońcy jak najbardziej są na rynku. Ale najpierw trzeba poczekać na odejście Matipa albo odklejoną ofertę za Phillipsa (chcą ponad 10 za gościa co gówno grał ostatnie kilka lat).

2 polubienia

Myśle, że z Szobo, Maciem i Jonesem będziemy mieli i tak lepszy środek wyjściowo niż przez cały zeszły sezon. Do tego w zapasie Thiago, Elliott i Bajcetic. Szału nie ma, ale tez nie ma tragedii. Skupiając się na lidze może fartem top 4 ogarniemy. Jednak jest to totalny minimalizm, wiec kupimy pewnie kogos typowo defensywnego pewnie Lavie.
Na tym przebudowa się skończy przeslizniemy sie do top 4, bo w zimie kupimy stopera, w lato wymienienimy Tsimikasa i kupimy kogos za Thiago, może Thurama. Tak to jakoś widzę :sweat_smile:

Nadzieja na więcej jedynie w tym, że FSG znajdzie inwestora, albo w końcu sprzeda klub.

Ogólnie ten minimalizm jest u nas od dawna i dłuższe kontuzje powodują słabe sezony 20/21 wypadł VVD i Gomez i długo nie było Matipa. Zeszły sezon Diaz, Jota, długo niedostępny Konate, pare tygodni Virgila.
Już nawet Thiago nie liczę, bo jego dostępność jest co sezon słaba.

Jest to śmieszne, tak samo jak śmieszne były kometarze po transferach Maca i Szobo o Big Jorgu. Zawodników wybiera Jurgen a kasę daje/bądź jej nie daje FSg i Schmadtke jest od dogrywania tychże, przecież wiadomo że nie dołoży brakujących 5 baniek do Lavii ze swojej kieszeni

2 polubienia

Cześć wszystkim :slight_smile: Co myślicie o transferze do naszego klubu Zubimendiego z Realu Sociedad? Wydaje mi się, że facet 1 do 1 zastąpiłby Fabinho.
Realnie do wyciągnięcia?

Temat Lavii jest tak długo grzany, że mam coraz większe wrażenie, że to zasłona dymna…

Zawodnik pewnie fajny i dobry, może nawet coś na wzór Rodriego w City. Transfer nierealny bo pewnie będą chcieli z 80 milionów, a liczykrupy uwielbiają się błaźnić z równie nierealnymi ofertami, więc będziemy w tym elemencie tak skuteczni jak w przypadku transfru Lavii. Damy ofertę na poziomie 45 milionów i Sociedad nas wyśmieje. Nie pierwszy raz z resztą bo już od jakiegoś czasu nasz zarząd jest obiektem kpin i śmiechu, szczególnie po akcji z Bellinghamem.

Lavia nie jest żadną zasłoną dymną. Walczymy o niego, lecz nieudolnie i jak typowi Janusze na straganie, tylko, że sprzedawca nas zbywa bo nie będzie się targował tylko powiedział ile produkt kosztuje i tyle konkretnie za niego chce. Porażka.

FSG tak zepsuło wewnętrznie klub że nie mamy już nawet dobrych negocjatorów jak Edwards.

Transfer nierealny, bo Zubimendi nie chce odejść z Sociedad.

Amerykanie dali nam sporo radości ale to już koniec. Teraz to oni idą w stronę swoich poprzedników. Wypadnięcie z top4 to właśnie czytelny sygnał, że zmierzamy w takim kierunku. Nie dziwię się że odeszli Edwards a teraz Ward. Przecież bez pieniędzy nie da się robić transferów. Taki zastrzyk finansow jak sprzedaż Coutinho trafił się tylko raz. Naprawdę powinni sprzedać klub bo ich dalsze rządy spowodują spadek jego wartości. A przecież to biznesmeni więc na tym im zależy. Oni zwyczajnie nie mają pomysłu co zrobić. Przecież zatrudnienie Schadtke to była desperacja. Pozostaje mieć nadzieję że ktoś będzie chętny na kupno klubu . Po następnym słabszym sezonie (co wydaje się nieuchronne) FSG zmięknie i będą chcieli sprzedać klub który nie będzie w stanie zwiększyć wartości bez dużych inwestycji.

Ja, nawet jako pesymista i otwarty wróg FSG, uważałem,że skoro spieniężymy Hendo i Fabsa to ta kasa pójdzie na ich zastępstwo. Niestety, wydaje się, że jest gorzej niż zakładałem

4 polubienia

Bo Ward to był geniusz transferów. Sprzedał w promocji Manę. Przepłacił za Darwina. Podpisał himorzastego Carvalho i połamanego Ramseya. Wpłacił klauzulę za Alexisa. Jedynie Gakpo to jego samodzielny transfer. 1/5. Geniusz transferów.

Edit. Jedynym mającym pojęcie o tej roli to był Edwards. Potrafił przynajmniej dobrze sprzedawać nasze odpady z pierwszego zespołu.

5 polubień

Fun fact:

Ten Hag wydał przez rok pracy w MU więcej na transfery niż Klopp przez cała karierę w LFC (396mln euro do 375).