Rozważania transferowe (dyskusja)

Ja cię proszę, nie rób z logiki prostytutki. Sportowo wyszliśmy znacznie lepiej pozbywać się tych piłkarzy, a kupując dwóch kozaków. Jedynie szkoda mi Firmino i trochę Fabsa, bo dla nich na pewno znalazłoby się miejsce.

Transakcja Lavi już jest dograna, Belg jest nasz. Nie ma co dalej dyskutować w tym temacie. Ponoć czwarta oferta przebija te 50 milionów Soton.

Czekaj, co?

Zdecyduj się.

Odpowiedź jest prosta - negocjacje. Gdybyś miał opcję kupić coś taniej, to nie próbowałbyś? Tu nie mówimy od 10 zł, ale milionach. Czujesz różnicę?

Chcesz powiedzieć, że Keita, Ox, Artur i Milner byli by tą głębią? O kolego :sweat_smile: Sam napisałem, że szkoda mi Firmino i Fabsa, oni mogli by coś dać z ławki. Reszta nie.

Nie podoba mi się ta inwektywa, ale puszczę to obok uszu.

@Clashman miło było.

1 polubienie

Magerlfc

Myślę, że Lavia to będzie przedostatni transfer. Jak klepną Belga to przyjdzie jeszcze środkowy obrońca.
Prócz Lavii i ŚO klub może również porozumieć się z Fluminense lub od razu załatwić transfer Andre (tak jak kiedyś Keitę), że ten przyjdzie na spokojnie w styczniu (dogrywając sezon w Brazylii) z opłatą +/- 20 mln.

Do stycznia wystarczyła by pomoc:
MacAllister
Szoboszlai
Lavia
Jones
Thiago
Bajcetić
Elliott

Na Chelsea wyszedłbym środkiem pola: MacAllister, Thiago i Szoboszlai. Wydaje mi się, że Cody w środku pola to będzie zbyt ryzykowne rozwiązanie na nieobliczalną w tej chwili Chelsea.

3 polubienia

Thiago bez żadnego rozegranego sparingu ? To by dopiero było ryzykowne.

Jak lubimy tak kupować w promocji, to właśnie na zimę Andre będzie tańszy. Thuram ma kontrakt do 2025, więc teretycznie też bedzie dużo tańszy za rok i prawdopodobnie będzie lepszym zawodnikiem niż dziś. Może coś tam dogadujemy juz długoterminowo, tylko gorzej, że wśród stoperów/obrony robią się braki.
Moim zdaniem zamiast co roku spinać budżet i trzymać się polityki samowystarczalnego klubu. FSG powinno rzucić jakąś “pożyczke” na transfery te 200-250 baniek dać skompletować kadrę w jedno okno i w następnych latach właśnie sobie odbierać po te 50 baniek, robić tylko transfery uzupełniające. W ogóle jak można prowadzić klub piłkarski i starać się spinać wydatki w obrębie roku…

A jak poważne jest zainteresowanie tym Andre? Czy on nie był tylko gierką na zbicie ceny Lavi? Kolejny defensywny pomocnik? To ja już bym wolał kogoś takiego jak Kone własnie, box to box taki. Wydaję mi się własnie Kone takim jest. Docelowo pewnie będzie Lavia( Bajcetic)- MacAllister( Jones)- Szoboszlai (Thiago, Elliott). Fajnie bo możemy zagrać z Thiago na 8 i MacAllisterem wyżej. Szoboszlai ma być tym najwyżej i najbardziej ofensywnym pomocnikiem. Szkoda, że 1 okienko przebudowaliśmy cała pomoc… Trochę Fab i Hendo nas wycyckali. Ale przynajmniej zaczniemy już konkretne zgrywanie środka pola. Pokpienie sprawy transferów i spokojnej wymiany pomocy skutkuje własnie takim na hurra działaniem. Jednak z drugiej strony, kto myslał, że u nas araby tak namieszają?

Ponoć do 1 listopada wypada z gry. Chelsea jeszcze nawet nie zaczęła sezonu, a już się rozpada :rofl:

Co to ma do rozważań i spekulacji transferowych? Na takie rzeczy jest temat “Premier League”.

1 polubienie

No Jurgen upatrzył sobie w tym roku Lavie i ***j innych nie chce. Woli kupić za rok albo dwa innego którego sobie upatrzy niż w tym kogoś kogo sobie nie upatrzył :stuck_out_tongue_winking_eye:

Oby to nie był tylko wymysł Jurgena, bo co jak co, ale głowy do transferów to on raczej nie ma.

1 polubienie

Nie ciesz się chlopaczyno z czyjegoś nieszczęścia bo zaraz karma wróci i zabierze kogoś ze składu Lfc.

2 polubienia

Kijorapfor

Akurat Thiago z Chelsea to może z marszu grać. :joy:

Pamiętam jak w debiucie dla nas zagrał z Chelsea prosto z marszu, bez sparingów, bodajże wszedł w 46 minucie i zagrał całą 2 połowę. Wiem, że wtedy Chelsea grała cała drugą połowę w dziesiątkę po czerwonej kartce Christiansena ale Thiago wtedy zagrał jak profesor i to był jeden z najlepszych występów Hiszpana w naszych barwach.

Ale to jest moje zdanie. Ja bym wyszedł środkiem Mac Thiago i Szobo. Ale wiadomo Jurek wie najlepiej i wierzę, że wystawi optymalny skład.

4 polubienia

Na środek obrony został i “czeka” aż ktoś go kupi Gonzalo Inacio. Więc dla nas byłby idealny. To jest zawodnik i na teraz i na przyszłość.

Do środka pola po Lavii jak bym jednak wstrzymał się z innymi opcjami. Zaczekał rok na Thurama gdzie zostanie mu rok kontraktu i Nicea niewiadomo jak nie będzie windować ceny. Osobiście żadnego Kone nie chcę.

1 polubienie

Thiago nie był ujęty w składzie wczoraj, więc napewno nie wyjdzie w pierwszym składzie w niedziele, juz prędzej tam Lavie zobaczymy niż Thiago :stuck_out_tongue:
Po meczu z Chelsea zagrał tylko jedno ligowe spotkanie w nastepnych 3 miesiącach, bo się połamał…

Też bym postawił na Thiago. Z obecnych pomocników jest najlepszy w odbiorze.

Thiago miał super wejście z Chelsea bo mógł grać na swojej pozycji. Obok siebie miał Faba, który wtedy miał spory wpływ na grę obronną i Thiago mógł robić to co umiał najlepiej. Ilekroć grał w roli defensywnego pomocnika drużyna na tym traciła. Teraz chcecie go wrzucić do gry po miesiącach przerwy, bez zgrania z nowymi zawodnikami i to jeszcze na nie swoją pozycję. Wow.

Te swoje “ponoć” możesz sobie darować, zapodaj źródło bo “ponoć” to Mbappe też do nas się wybiera.

Gdzie jest napisane, że czwarta oferta spełnia wymagania Southampton i została zaakceptowana?

1 polubienie

W dup…ahh. Myśl i wyciągaj wnioski z informacji jakie płyną. Lavia nie trenował już z drużyną, ostatni mecz przesiedział na ławce, dziś nie zagra w meczu pucharowym, a dobrze poinformowany Tavolieri podał, że kluby chcą zamkną transfer dzisiaj. Tu nie trzeba wyższej matematyki.

To już jest tylko kwestia czasu.

Lavia dal dziś relację na twitterze ze zdjęciem według którego trenował to 1.

Dwa, to nikt ani Jacobs, ani Tavolieri nie pisali o tym, że czwarta oferta przebiła 50 milionów oczekiwanych.

Jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem i analizować czyjeś wypowiedzi to powinieneś zrozumieć, że mi nie chodzi o to, czy Lavia jest blisko czy nie jest, czy Tavolieri mówi rację czy nie ma racji. Chodzi o to, że nikt z nich nie podał infa o tym, że czwarta oferta spełnia oczekiwania Southampton.

Czyli te twoje “ponoć” jest po prostu wyssane z palca. Takie same “ponoć” miałem przy Bellinghamie w okresie wczesno wiosennym oraz przy Thuramie. Te “ponoć” jest gówno warte. Konkrety albo nic.

No tak, kwestia czasu. Czyli miesiąc? Bo tyle czasu o niego “walczymy”, a może by tak powiedzieć żebramy?

1 polubienie

Tak, ale nie z zespołem.

4 polubienia

Dziękuję. Nie ma problemu. Jako moderator jestem na prawie każde wasze zawołanie. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy racze się napojami wysokoprocentowymi, ale powinieneś mnie zrozumieć.

2 polubienia