Rozważania transferowe (dyskusja)

Chelsea przygotowuje ofertę w wysokości 115 milionów funtów za Moisésa Caicedo, jednak nie jest to proste, ponieważ muszą wziąć pod uwagę kary FFP. Liverpool odmawia odejścia od umowy, mimo że Chelsea tego chce

np. NizaarKinsella tier1 Chelsea, pisał 2h temu, że transer Lavia nie wyklucza Caicedo

No a inni z wysokiego tieru tak samo mówili, że stać nas jednocześnie na zakup Enzo i Bellinghama xD

Pisać sobie zawsze mogą. Rzeczywistość zweryfikuje kto miał racje. A póki co taki Romano się zbłaźnił

1 polubienie

Czym się Romano zbłaźnił?

Informacją że wycofujemy oferte. Nie wycofalismy.

No dobra, ale informacje od Pearce’a i Joyce’a wyszły po tym co pisal Romano i brzmiały zupełnie co innego.

Właściwie Romano pisał, że Liverpool rozważa wycofanie, a nie że wycofuje xd

1 polubienie

Niesamowita saga. Coś czuje że dla nas zakończy się boleśnie. Ale warto wierzyć do końca.

1 polubienie

Osobiście myślę, że to się nie może aż tak zero-jedynkowo skończyć że nic na tym nie zyskamy a wszystko stracimy. To już jest nawet sprawa honoru i wyjścia z twarzą.

No dać pozwolić jednoczesnie na transfer Caicedo i Lavii?

Coraz częściej pojawiaja się informacje, że CFC będzie musiało nagiąć FFP i wziąć na klatę kary. Pytanie, które mam w głowie - jak bardzo oraz czy wejdziemy w licytację.

Jeżeli faktycznie nie odchodzimy od stołu teraz, to nie można wykluczyć, że przebijemy te 115 mln.

I ostatnie - co na to forumku wtedy, czy pojawia się komentarze jak to Henry zgasił Teda…

Zakładzik, że nie pójdą obaj do CFC?

Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że te wszystkie doniesienia co do nowej oferty Chelsea i Lavia to blef żeby LFC zrezygnowało z wyścigu i ugrać mniejszą ofertę za Caicedo. A w międzyczasie kombinują przez fpp z hajsem gdyby to nie wypaliło i trzeba będzie faktycznie przebić ofertę.

1 polubienie

Cena 111 mln £ już była przesadzona. Acz zrozumiała w obecnej sytuacji. 115 + to już będzie abstrakcja i akt desperacji. Todd to zrobi bo on jest jak Romek i jemu to wisi. Liverpool do dzisiaj działał z głową i niestety wężem w kieszeni który doprowadził do tego szaleństwa. Dlaczego nie próbowaliśmy kupić Caicedo zaraz po transferze Mac Alliatera? A teraz walimy ofertą która w głowie się nie mieści?

Ta saga jest niestety również sagą o wizerunek. Z tym, że w którym miejscu jest granica rozsądku? I jak widać Caicedo cenimy wyżej niż ceniliśmy Bellinghama co jest diablo interesujące. Ostatecznie wychodzenie z tarczą z takich akcji nie zawsze dalekosiężnie oznacza sukcesu co pokazał Dembele i Coutinho.

Dziennikarze mogą napisać wszystko, bo papier wszystko przyjmie, natomiast zakup obydwóch DM-ów przez Chelsea wydaje się być mało prawdopodobny.

Chelsea ma wyraźny problem z FFP, bo gdyby tak nie było, to nie wycofaliby się z transferu Tylera Adamsa, tym bardziej, że sami uruchomili jego klauzulę odstępnego (20 mln funtów).

Oferty Chelsea za Lavię to zwykła presja wywierana na Liverpool, żebyśmy wycofali swoją ofertę za Caicedo, dzięki czemu oni mogliby wydać na niego mniej.

My, z kolei, słusznie się nie wycofaliśmy, więc Chelsea próbuje podbijać dwa tematy jednocześnie, ale… do czasu :slight_smile:
Jeśli klepną Caicedo, to będą tak “wykrwawieni” finansowo, że z Lavii sami się wycofają. Natomiast, jeśli nasi, jakimś cudem, przekonają agentów Caicedo, a Chelsea będzie miała problem z osiągnięciem porozumienia z Brighton, to wtedy pewnie Chelsea sięgnie po Lavię.

Ta sprawa jest ogólnie bardzo złożona, ale jednocześnie nie sądzę, by była definitywnie zamknięta. Oczywiście mogę się mylić, ale to jeszcze nie jest ostatni rozdział tej sagi :wink:

6 polubień

Teoria, na którą trafiłem jest taka (i mi się podoba, ale nikt istotny tego nie potwierdził, więc może nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością :P), że LFC czekał, aż CFC poszaleje na rynku transferowym tak, że będą się łapali pod ograniczenia FFP i dzięki temu LFC będzie miał szanse w licytacji. Bo odejmując z równania ograniczenia FFP LFC by żadnych szans w licytacji z CFC nie miał.

1 polubienie

Tez mam takie zdanie myślę ze to będzie pokazówka dwóch właścicieli z USA ze żaden nie odpuści ( znaczy się chciałbym żeby tak było :crazy_face:) i wiadomo kto to wygrał

Przecież my się nie musimy z nimi licytować, cały dzień jest pisane że Brighton przyjęło naszą ofertę tylko zawodnik nie chce iść

A to musisz pytać jego, ja tylko widziałem że mają wyrównać lub przebić jeśli będą musieli ale kwoty dokładnej nie widziałem nigdzie

Gdzieś jest jakieś info ze Chelsea daje 115 ?

Ja myślę, że Liverpool o Caicedo będzie walczył do ostatniej krwi problem polega na tym że pokazaliśmy innym klubom, że stać nas na transfery powyżej 100 mln i zagraliśmy va bank w razie nie powodzenia. Teraz każda drużyna będzie chciała więcej kasy za gracza. Cały czas chodzi mi po głowie ten Zubimendi z La liga ale żadne źródła nas z nim nie łączą a kilka razy przewijał się na forum.

Gdybyśmy działali z głową to po Caicedo byśmy poszli zaraz po Macu a najpóźniej po odejsciu Hendo+Faba. Chelsea czekała z ofertą wyższą niż 80 mln, a my czekaliśmy aż zalicytują 100 mln i dopiero weszliśmy do gry.
Skoro chcemy wydać takie pieniądze to dlaczego nie próbowaliśmy wyciągnąć Caicedo przed obozem w Azji?

Nie rozumiem naszych ruchów, desperacją zajeżdża. Co nie zmienia faktu, że Caicedo to wg mnie brakujący element naszej układanki.

Nie, że dają tylko są gotowi dać - mi pachnie ściema ale może uzbierają…