Rozważania transferowe (dyskusja)

Podsumowując to okienko na ten moment, to wygląda tak: Właściciele ściągają Szaboszlaia i Mac Allistera - 2 bardzo fajne wzmocnienia dzięki czemu kibice odzyskują wiarę w właścicieli, i dostają nadzieje, że może poszli po rozum do głowy, po czym totalnie się kompromitują przegrywając walke o 2 defensywnych pomocników. Wiecie co jest najlepsze? W Chelsea na ten moment nie ma nawet dobrego dyrektora technicznego od transferów, bo Christopher Vivell (ten co pracował wcześniej w Lipsku) został wywalony, a jeden z właścicieli Boehly bez doświadczenia w piłce nożnej robi co chce z naszym FSG XD Dla mnie to jest totalna kompromitacja, bo FSG siedzi już w tym temacie wiele lat, a kompromitują się na każdym kroku.

8 polubień


Jak to było wczoraj rano? Chelsea nie kupi Caicedo bo nie uzbiera pieniędzy i nie zmieści się w FFP. Od tego czasu oficjalnie podpisany ekwadorczyk, niemal podpisany Lavia, jakiś talenciak z Brazylii za lekko 20. Jeszcze pewnie dojdzie Olise i bramkarz. A Liverpool czeka

Lavia był naszym celem na to okienko. Wszystko zmieniło się kiedy Fabinho i Henderson postanowili odjeść. Z targetu nr 1 Lavia przesunął się na dalsze pozycje. Dlatego to tak długo trwa. Liverpool chce po prostu doświadczonego DMa. Pewnie gdybyśmy ściągnęli kogoś w okolicach 70/80 mln Lavia dalej byłby celem.

I bardzo dobrze. Złóżmy w końcu ofertę za Fofanę. To piłkarz na poziomie Caicedo

2 polubienia

Tak bardzo doświadczonego że wystarczyło żeby Caicedo rozegrał ~15 spotkań więcej na poziomie PL od Lavii.
Odkąd wszyscy poważni ludzie odeszli z tego klubu to Liverpool przegrałby walkę o zawodnika z każdym klubem łącznie z Szczakowianką Jaworzno. Jeśli istnieje jakaś szansa połozenia czegoś na plecy to Liverpool zawsze to zrobi.

@mateo227 Ja rozumiem że w dzisiejszych czasach czytanie ze zrozumieniem kuleje, ale człowieku, litosci.

1 polubienie

Wygląda to tak jakby Liverpoolu nie chciał tyle zapłacić za Lavia lub może Lavia jest dogadamy z Chelsea i Liverpool nie chcę składać oferty, dopóki nie będą pewni, że zawodnik ich wybierze. Słabo by wyglądało PR jak dwa razy w tygodniu gracz ich wystawił po złożeniu oferty.

Money talks. Trudno konkurować na tygodniówki. Dla tych chłopaków to zwykła praca. Dla zwyklych ludzi to absurd, ale jeśli na stole leży 100k i 200k week… Kolejne wyzwanie przed FSG i Kloppem: robić kominy płacowe czy nie robić. Nasz klub zarządzany był do tej pory w sposób bardzo zrównoważony i konserwatywny takie jest FSG a i Jurek w podejściu do wydawania pieniędzy był/jest dinozaurem. Następne lata to już będzie karuzela i nie wiadomo gdzie to się zatrzyma. CFC robi szalone zakupy ale może okazać się że za rok lub dwa przez kwestie arabskie za randomowego Lavie trzeba będzie dać 100mln…Niezależnie obecne okienko jest pasjonujące mamy City uwikłane w proces z FA, mamy Chelsea łamiące wszelkie zasady FFP mamy klub kokosa w Arabii który zmienił ustalone bieguny. Gdzieś tam jest LFC z wlascielami stojącymi w rozkroku od ponad roku i Jurek z 8 latami stażu i coraz bardziej obca dla siebie dyscyplina sportu.

Lavia chciał dla nas grać więc to totalnie musi pochodzić z naszej strony. No nieźle to będzie o nas świadczyło jak z jednym klubem przegraliśmy w 3 dni walkę o dwóch pomocników - i to jednego którego już byliśmy blisko xD tragedia

1 polubienie

Liverpool nie jest przekonany do Lavii za 50mln ale jest przekonany do Lavii za 46mln, te tlumaczenie ze go u nas nie ma, tym, ze klub nie jest do niego przekonany, to taka sama bzdura jak ta, ze z tlumaczeniem transferu Bellinghama. Dalej klub gotowy jest zaplacic rekordowe 110 mln za Caicedo wie jak bardzo go potrzebuje, jakim jest zawodnikiem, wie ze sezon sie zacząl, jaką ma dziurę w polu w środku pola, jak wyglada rynek i deficyt klasowych i dostepnych pilkarzy na tą pozycję. Brawo, chyle czoła ale jesli powiedzielismy A to trzeba juz powiedziec B, zaoferowanie mu 125k wiedzac ze o podpis rywalizuje sie z chelsea i wiedzac jaka jest sytuacja to absolutna kompromitacja. Zaloze sie gdyby dostac chociaz te 180k + jakies bonusy czy kase za podpis, to sytuacja juz by byla rozwiazana a optyka pilkarza szybko by sie zmienila, bo przeciez wstepnie zgodzil sie grac dla LFC ( dopóki nie dostal propozycji kontraktu). Efekt taki, ze nie bedzie ani jednego ano drugiego, Szmatka jest to wyje**nia z klubu i to z miejsca, bo to on jest od opracowania strategii, negocjowania, skladania ofert, propozycji kontraktu. Pokazal ze nie lubi przeplacac tak jak o nim mowili, brawo, ale to nie w takiej sytuacji jakiej jestesmy. Poza wplata klauzuli za Szobo to nic nie zrobil dobrego, bo Mac juz dogadany byl przez Warda. Zresztą fakt, ze za transfer Caicedo mial sie wziac juz sam dyrektor generalny, widzac jego nieudolnosc, mowi o nim wiele…

4 polubienia

Biorąc pod uwagę MNA mam nadzieję że poszukają kogoś kto innego, z Europy/Ameryki.

Co wy się tego Schmadtke tak czepiacie? Przecież Klopp trzyma go mocno za jaja i on nic nie może bez zgody trenera. Dziś, w 100%, za transfery jest odpowiedzialny Klopp. Rola Schmadtke jest ograniczona do kontaktu z klubem, agentem, takie sprawy organizacyjne. Słowo początkowe i końcowe ma Klopp.

Lavia jak sobie pomyślał,że nie będzie pierwszym wyborem,bo nasi rzucili się nagle na Caicedo,to pewnie i tak już zmienił zainteresowanie i pójdzie do Chelsea,a poza tym i tak pewnie by u nas dostal gównianą tygodniówkę i temat moim zdaniem jest zamknięty.Ciekawe zaś co zarządził Henry po przylocie i co będzie z kasą na transfery?

Robić. Widać, że inaczej się nie da. Jak się daje za gracza 110 mln, to pensji trzeba dać 200k. Albo widzimy jego klasę albo nie.

Pierwszym wyborem by nie był, ale miałby miejsce w składzie. A tam? Na 3x DM będą grali?

1 polubienie

zostaje kupić jakiś pół środek i obserwowanie rynku, może za dwa lata znowu jakiś mega koksu się objawi.

A kolejna fajna sprawa z Lavia była taka że miał status HG. No nie wiem naprawdę nie wiem to tak dziwne i absurdalne co oni robią na rynku, mam nadzieję, że serio się jeszcze obudzą i coś zrobią w sprawie Lavii. Jeżeli 50 mln dla nich za dużo to czemu tyle ofert wysyłali po 47 mln…

Edit: jakim cudem my w ogóle mogliśmy go wypuścić z rąk widząc jak wkurzyliśmy Chelsea tą ofertą za Caicedo i również wiedząc że to tylko kwestia czasu aż Chelsea nie złoży za Moisesa wyższej oferty. W międzyczasie trzeba było pracować nad Lavia widząc zaangażowanie Chelsea. Co oni złożyli ofertę i fajrant i siedzą zadowoleni?

Próbowaliśmy wydaymać Chelsea, a Chelsea wydymała nas. Rzuciliśmy się na Caicedo zapominając o Lavii. Chelsea była pewna, że Caicedo chce do nich dołączyć… Poprzeciągali negocjacje skołowali fundusze na obu, a my jak nie mieliśmy 6tki, tak nie mamy. 2 tygodnie z groszami do końca okienka, a nasza pomoc totalnie niekompletna. Ciekawe w ogóle co z Thiago i Stefanem. Czy będą dostępni na następny mecz, czy jeszcze troche sobie poczekamy na nich…

To akurat bez różnicy bo ten klub i tak nie będzie w stanie go kupić.

Nie obserwuję innych lig - ale nie wierzę że w całej europie nie ma ani jednego DMa który z miejsca dałby jakość. Ok, rozumiem ze może Caicedo był swego rodzaju diamencikiem, ale do kurny nędzy, ta polityka transferowa to nie jest żadna polityka - to plan rozbioru klubu. Te tłumaczenie że tylko right players doprowadza klub nad przepaść, kolejny sezon stracony.

1 polubienie


bardzo dobrze wygląda w statystykach. Do tego kawał byka. Jedynie problem to wiek, rocznikowo 26 lat. Z reguły w takim wieku nie kupujemy zawodników, przynajmniej nie takich, którzy nie są sprawdzeni na najwyższym poziomie.

@AleksanderFa tu masz Caicedo
image
w liczbach samych jakiś wielkich różnic nie ma między pozostałymi ligami a topowymi. Widać to po precentylach. Zreszta w bezpośrendim porównaniu wygląda nawet lepiej od Caicedo. Tylko wiadomo gra na nizszym poziomie, liga holenderska, a Premier LEague to troche przepaść.

@AleksanderFa ja wiem o co Ci chodzi, ale przeciez masz też liczby bezwzględne na poczatku i jak je porównasz bezpośrednio, to wychodzi na to, że Sangare wypada lepiej. Też pisałem o tym, że musza bardzo podobnie się prezentować te statystyki zarówno w top5 jak i pozostałych, można to stwierdzić po tym jak wyglądaja precentyle przy podobnych liczach bezwzględnych.

2 polubienia

Czytam sobie forum ogólnie przeglądam twitter i w ogóle. Caicedo w Chelsea. Do tego Lavi też do Chelsea.

Szczerze wydymani po calosci zostaliśmy.

Ja tego nie rozumiem co tu się odwaliło tak szczerze. Za Lavi nie chcemy dać tych 55mil a za Caicedo dajemy 111 mil. Co tu jest nie tak? Że spartolilismy.

Może by tak ostateczności jak daliśmy za
Caicedo 111 mil. Kupmy takiego kimmich. Mimo że ma swoje lata to moim zdaniem? 100 mil dac Bayernowi i brac go. Myślę że go sprzedadzą za taką kwotę. Potrzebujemy klasowego ŚPD.

Tylko niech mi nie piszą osoby że za duża tygodniówka by była bo wybuchne śmiechem.

Widziałeś staty Lavii na tle innych zawodników w PL? Głupoty gadasz. Zobacz najpierw a potem wróć do tematu. Lavia to fajny młody gracz ale nigdy nie uniósł by całego sezonu nie w drużynie z końca tabeli ale walczącej o wszystko.

Potrzebujemy klasowego DMa a właśnie takim był/jest CAICEDO. Klub nie był przygotowany na odejście Flaco i Hendo i to niestety widać

1 polubienie