Rozważania transferowe (dyskusja)

Odwaliło się FSG Prowy pokaz nie liczcie, że kogoś kupimy … Henry przyleciał udobruchać kloppa i się tak będzie kręcić aż ten w końcu tym je…ie

Swoją drogą gdzie jest ten cały Andre który podobno miał być alternatywą w razie nie dogadania się z Southampton

Niech zgadnę, chcieli za niego pieniądze a nie koszyk bananów?

Póki co w Brazylii :stuck_out_tongue:

@Kolumbjajo pewnie nawet nie doszliśmy do tematu pieniędzy, póki co daliśmy znać, że jest fajny i będziemy go obserwować. Niby śmieszne to, niby nie. Jednak tak chyba rzeczywiście było :smiley:

Stary Jankes popatrzył,pomyślał i stwierdzil.Jorgus?6?a na …ujj to komu

Te statystyki to są na podstawie 8 kolejnych lig czyli np. holenderskiej czy brazylijskiej.

@Loku64 chodzi o to, że Sangare jest porównywany do piłkarzy z „kolejnych 8 lig”. Tam jest m.in. liga holenderska, brazylijska itp. Caicedo jestp porównywany do piłkarzy z top 5 lig i procenty tych statystyk tak samo.

Najlepiej też wejdź we wszystkie statystyki tam masz podzielone na defensywę itd.

Oczywiście że są inni ale przy tych nazwiskach z którymi byliśmy łączeni było najmniej niewiadomych.

Kurde no i jak tam? Przeprosiliscie tego Henrego, podziekowaliscie mu, ze tak pieknie wlaczylismy sie do walki o topowego zawodnika? :slight_smile: No tylko kurcze, znowu, pechowo jakos tak sie nie udalo ehh… To nie wina FSG, to niczyja wina, po prostu no tak wychodzi regularnie zbiegiem okolicznosci.

Od razu cos mi smierdzial ten transfer i to, ze nie byl on w zaden sposob zaplanowany. Ot goracy strzal, ze moze sie uda, ale przy konkurencji standardowo obsikalismy spodnie. Na szczescie teraz kibice Liverpoolu moga sie cieszyc i prezyc muskuły przez kolejny rok jak to Liverpool dowalil Chelsea tym, ze the Blues musza zaplacic 15 milionow wiecej. xD Ale im dowalilismy, jazda!!! Totalna panika z naszej strony, jak co okienko zreszta. Nie ma zadnego planowania transferow, zadnego scoutingu, klub pod tym wzgledem lezy i kwiczy.

My zapewne zostaniemy z jakims nowym Arturem Melo czy kims kto fascynowal sie przebiegiem jego kariery i chcialby sie wzorowac na tym wynalazku brazylijskiej pilki

10 polubień

Ja bym się wstrzymał z tym wyśmiewaniem. Jakbysmy zgarneli Caicedo to byłaby inna spiewka. Próbowaliśmy, zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy, aby ściągnąc grajka klasy światowej i za rekordową kase.
Czyli kase mamy i może jeszcze jakiegoś kozaka wyciągniemy. Jeśli do końca okienka nikogo poważnego nie ogarniemy, to będziemy mogli wtedy sobie robić podśmiechujki…

@AquerdationLFC juz nie chodzi o długośc kontraktu, to raczej nie jest dobre dla zawodnika+agentów. Tylko te 200k mogliśmy rzucić. W końcu tyle ma Thiago, a jak widać to jest rzadko dostępny. Też w sumie do końca nie wiadomo ile mu oferowaliśmy, nie było solidnego info w tym temacie.

W ogóle zaraz się okaże, że Chelsea mu dała 350k/week i agentom po paręnaście baniek :smiley:

@AquerdationLFC ale przy każdym nowym podpisie sie zbiera kasę za prowizje i z kotraktem krótszym łatwiej o transfer. Z reguły agenci naciskają na krótsze kontrakty i widać, że poszli tu Chelsea na ręke. Chyba, że mają jakąs lojalnościówke wpisaną w stylu Mbappe, że za każdy sezon jak zostaje, to wpada bonusik.

1 polubienie

Trudno mi doszukiwać się winy FSG w tym konkretnym przypadku.

Było zielone światło do wciągnięcia faktycznie, gorącego nazwiska. Zdarzało się nam już wielokrotnie tak porywać ciekawe nazwiska przed innymi klubami i tutaj tez można było się spodziewać, że zadziała magnetyzm Kloppa i samego LFC. Wybrał Chelsea i tyle- zdarza się.

Może zadecydowały kwestie finansowe (w zakresie, których można było mieć oczywiście pretensje, ale z drugiej? Chelsea bawi się w FM na cheatach, UEFA i generalnie wszelkiego rodzaju futbolowe organizacje- skapitulowały. Chelsea, City, zaraz Newcastle srają na wszelkie regulacje, wydają niekontrolowane gazyliony, rzucają chorymi tygodniówka, płaca pod stołem itd.)
Można było zaoferować Caicedo więcej- ale jeżeli te medialne doniesienia są prawdziwe to jak możesz w normalny sposób przebić 7 letni kontrakt z 200/250 tys. tygodniówką. Żaden normalny klub nie jest w stanie z tym konkurować.

Ewentualnie zdecydowały po prostu argumenty sportowe czy sympatie- na co tez trudno narzekać.

Jeżeli faktycznie oferowaliśmy to 120 tys. to zrobiliśmy wszystko co powinnismy.

@Loku64 ale jak ci się coś wykrzaczy, stracisz zdrowie, staniesz się gorszym zawodnikiem, mentalnie nie dojedziesz- to masz finansowe zabezpieczenie na 7 lat.

Jak Caicedo będzie chciał odejść to i tak wymusi transfer. Jak będzie lepszym zawodnikiem, to i tak wymusi podwyżkę/renegocjacje transferowe.

@kacciq Jakie niskie płace? O czym Ty mówisz? Niektórym już tak mocno Chelsea z Manchesterami przepaliła optykę, że proponowane przez nas stawki nazywa niskimi xD?

Ja pitole, my od wielu lat jesteśmy w czołówce, ścisłej czołówce wydatków na pensje.

@Loku64 No to negocjujesz nowy kontrakt i zgarniasz kolejny bonus. Jak jesteś wybitny to dzisiaj piłkarz ma w rękach wszystkie narzędzia, żeby osiągnąć to co się chce.

1 polubienie

Transfer Lavi do Chelsea przelał czarę goryczy. Mieliśmy chłopaka na wyciągnięcie ręki. Skoro nie mogliśmy dopłacić tych paru milionów to trzeba bylo wybrać inny cel. Tylko musilabyc realny a Caicedo takim nie jest. Cena ogromna tygodniówka tez. Sprzedając fabinho tylko pogorszylismy swoją sytuację. Prawda jest taka ze sami sie postawiliśmy sie pod ścianą. Jak mozna sprzedac jedynego defensywnego pomocnik i negocjować kilka milionów za Belga. Ta cala opera z Caicedo to będzie alibi dla FSG. Cale okienko sprawa byla do zlatwienia Tonali, Ugarte tutaj trzeba byłoby sypnąć tygodniowka a nie robic cyrk. Ten cale szmatke to jeet tylko organ wykonawczy ale ma slabą pozycje w porównaniu do poprzednikow. Podejrzewam ze w klubie juz nie ma odpowiednich ludzi którzy sa wstanie ruszyc dzial sprotwy.Amerykanie po prostu czekają na możliwości sprzedaży klubu to jest prowizorka, brak nawet pomysłu jak odbudować ten zespół. Szabloszai to na dzień dzisiejszy drogi gadżet bez odpowiedniego otoczeni i wyważenia pomocy zbędne zakup. Dwóch zawodników do srodka plus stoper tp minimum ale wątpię ze sie cos zmieni. Trzeba zaczac walke o ten klub i sygnal musza dac stali bywalcy na Anfield.
Edit zaczynam kibicować zeby Jurgen podziękował za współpracę to tylko przedluzanie agonii.

Panowie spokojnie kupimy ogórka za pare groszy xD

Ogólnie to coś czuje ze to ostatni sezon kloppa u nas. Bo powoli ma tego dość co robi FSG. Chciał jude Mbappe innych ale nic z tego. Cos czuje ze jurgen sie sam spakuje i walnie tym wszystkim.


Jak Brighton chce to bierzmy :sweat_smile:

4 polubienia

Nie wyciągniemy, bo już nie znajdziemy żadnego kozaka, który będzie “right player” i za którego zarząd nie uzna, że przepłaca, a jednocześnie który zgodzi się przyjść do klubu bez LM z niskimi płacami. Takich kozaków w tym momencie już po prostu nie ma. Należałoby się rozejrzeć za kimś perspektywicznym z papierami na granie, który wejdzie z buta do PL jak Caicedo zrobił to rok temu. Tylko skauting u nas, tak jak już ktoś wspomniał wyżej, nie istnieje. Ja jestem ciekaw kiedy nasz zarząd zrozumie, że nie da się “nie przepłacać”, nie mając skautingu.

Jurgen chciał Mbappe :smiley: nie żartujmy. Klopp ma teraz najważniejszy głos przy transferach i ten brak jakiegokolwiek planu, brak wzmocnień na kluczowe dla nas pozycje to również, jeśli nie przede wszystkim, jego wina.

3 polubienia

Tam masz małą próbe, bo chłopak ma dopiero rozegrane 20 meczy w pierwszej drużynie. Raczej to nie temat dla nas. Brighton pewnie kupi i gdzies wypożyczy, aby się ogrywał.

Ja wiem, śmieję się. Ale fajnie byłoby czasem ściągnąć jakiś młody talent z Francji czy Ameryki Południowej, bo ryzyko straty niewielkie.

1 polubienie

Apropo Tonaliego, to nie jest piłkarz którego szukamy, to bardziej playmaker niż DM. W defensywie mocno średni za to rozegranie i kontrola tempa gry świetne.

Mnie ciekawi za ile milan byłby gotowy puścić Bennacera

Kolego jurgen chciał Mbappe zanim poszedł do PSG. Tak samo chciał jude i Tchouaméni.

Przestan bredzić na forum. Bo z ciebie specjalista jak z FSG.

Czasem trzeba pomyslec ale jak sie kibicuje klubowi 2 lata może to się pojęcie ma zerowe.

Przepraszam za spam

Ogólnie trzeba klasowego ŚPD ? Chelsea nas wyd…ymala i tyle. Trzeba ściągnąć kogos kto dorównuje poziomowi Lavi. Ale to będzie trudne. Przespane okieko co z tego ze kupiliśmy mak i domi. To jest zbyt malo by myśleć o czym kolwiek. Ja już to pisałem FABINHO po co go sprzedali. Połowa z tego forum chciało się go pozbyć. No to teraz macie zostajemy z niczym. Jak kupimy obrońcę a TAA i mak będą grac jako Śpd to może cos z tego będzie. Chociaż top4.

Przestańcie płakać z tym wydymaniem, nic nie wydymała tylko to raczej my skoczyliśmy na główkę do głębokiej wody bez przygotowania. Zabrakło takiego Edwardsa, który by wiedział, że to bez sensu, albo pracowałby nad tym transferem od maja a nie w ostatniej chwili.

Otrzepać się i iść dalej.

1 polubienie

Nie wiedziałem, że rozmawiamy o zaszłościach sprzed 5 lat :wink:

Przepraszać to ty powinieneś, ale przede wszystkim za brak kultury. Patrząc po twoich wypowiedziach to ja kibicowałem temu klubowi jak ciebie jeszcze nie było w planach.

EOT

1 polubienie