Rozważania transferowe (dyskusja)

Oni nie podpisali żadnych umów – to twoja praca w tej roli. Dwóch kupionych przez nich graczy miało klauzule wykupu, nie ma w nich żadnych negocjacji! Nie mogą zawierać umów ponad linię, nie płacą określonych kwot. To absolutny bałagan, to żart”.

1 polubienie

Sądzę ze problem można rozwiązać przez brak zakupu defensywnego pomcnika sensu stricto. Klopp mial swietny pomyal na zespol ale ta wizja sie wyczerpała. Czemu clay czas gramy czwórką z tyłu? Zamiast Docurre za gore zlota kupic fofane z Monaco oraz thurama z Nicei plus Inaco z sportingu.przechodzimy na trójkę stoperow dwóch wahadłowych i dwóch środków pomocników. Żeby ulżyć biednemu fsg można wtedy sprzedac thiago do arabów.

1 polubienie

Fabrizio cos pisze o tym Kone, ze byliśmy zainteresowani, a właśnie wrócił do treningów.

Ktoś wie za ile jest do wyciagnięcia?
Tak naprawdę to jeszcze w nim można upatrywać tylko przyszłościowego i ogarniętego DM, gdzie technicznie zjada fofane i doucure razem wziętych.

1 polubienie

Około 35 milionów funtów. Z tego co wiem, nie ma klauzuli wykupu. Kone to na pewno fajna opcja, ale nie przepracował przygotowań, więc różnie może być z jego kondycją i przygotowaniem. Nie jestem pewien, czy już by dał radę wskoczyć od razu do składu.

Jak nie spadnie jakaś, niespodziewana bomba z Thuramem “here we go”, to my nikogo nie kupimy. Gdy tylko jest jakiś inny klub zainteresowany zawodnikiem, to LFC szans wielkich nie ma.

Oczywiście. Pewnie chwile by mu to zajęło, ale przy tym, ze za Lavie dawaliśmy już podobno teraz 60, to za Kone okolice połowy taniej, to naprawdę promocja. I to chyba jedyny teraz zawodnik na którego „w miarę” powinnismy się cieszyć. Reszta to dla mnie typowo załatanie dziury, gdzie niczym się zawodnicy nie wyróżniają.

Wtedy na spokojnie zostaje sporo kasy na CB i Jeszcze kogoś do środka typu Andre, który tez się przyda.

Gdyby to wszystko było takie proste w Naszym klubie… :smiling_face_with_tear:

To jest ciekawy case to FSG. Zawsze kiedy zaczyna sie cos psuc… okazuje sie, ze to wszystko wina zlego trenera, ktory po prostu rzadzi caly klubem i wrecz dyktuje Dżonowi W. Henremu co ma robic i jak ma zyc. Brendan? Dopoki wszystko szlo dobrze - fantastyczny trener, cudowny szkoleniowiec mlodego pokolenia. Same udane transfery dzieki wspanialem komitetowi FSG. Dalglish? No fajny trener, ale uwielbienie do angielskich drewniakow zniszczylo szanse na sukces, za wszystkim stal on. Klopp? Wszystko jego wina, to on rzadzik w klubie i on ustala wszystko od kadry sprzataczek po transfery. Ciekawe kto tam bedzie nastepny. :wink: FSG nigdy nie jest winne, zawsze to wina trenera, albo zlego pilkarza, ktory nie chcial do nas przyjsc. Amerykanie do perfekcji opracowali i wyuczyli sie unikania odpowiedzialnosci i przerzucania winy na innych. Sa w tym na tyle dobrzy, ze kibice łykają wszystko jak mlode pelikany.

Klopp ma pewne ograniczenia, glownie zwiazane z elastycznoscia taktyki, ale zwalanie na niego calej winy jest smieszne. Winny tej sytuacji jest jeden (podmiot) - FSG i tyle. Nawet przyjmujac, ze Klopp faktycznie jest alfą i omegą i rzadzi nawet posilkami dla pracownikow na klubowej stolowce - ktos mu ta role dal i na nia pozwolil. Zwolnienie Kloppa w tej chwili bedzie juz ostatecznym krokiem do powrotu do przecietniactwa.

Jakies teksty, ze De Zerbi by tu wpadl i robil na luzaku Top 4 sa smieszne. Przede wszystkim De Zerbi to by sie po 2 miesiacach skonczyl jakby sie okazalo, ze nie ma dyrektora sportowego, ze scouting nie istnieje, ze nie ma odpowiednich analitykow, a klub przez rok pracuje nad zatrudnieniem lekarza. Nagle by sie okazalo, ze robota bez polowy sztabu i sklejanie wszystkiego ducktapem nie jest takim prostym zadaniem. Nie ma nawet co porownywac sztabow i zarzadu Brighton i Liverpoolu bo to bylaby obraza dla tych pierwszych.

12 polubień

Wolę jego niż te stare dziady 28 letnie tu proponowane.

2 polubienia

Ten Galetti to jest żadne źródło. Wyglada jakby sobie zgadywał i niemal nigdy/nigdy mu się nie udaje. Nie wiem w ogóle dlaczego jest gdzieś dalej podawany przez kogokolwiek.

3 polubienia

Ciekawy materiał ze Sky o FFP. Lavia jeszcze niepodpisany.

Sprzedamy Salaha po czym przelicytujemy Olise tylko po to aby nam pokazał środkowy palec i poszedł do Chelsea.

3 polubienia

To chyba ta propaganda Fsg nie działa najlepiej skoro przez ostanie półtora roku dostawali po uszach od 90% forum.

Znowu Klopp był u większości nietykalny.

Szczerze do dzisiaj nie wiem kogo za stan rzeczy winić.
Bo teoretycznie pieniądze co okienko wydajemy, proporcjonalnie do najlepszych klubów za mało, ale dawało nam to sukcesy, więc nie rozumiałem hejtu

Niestety od zeszłego letniego okienka w klubie jest prostu chaos.

Wyniki sportowe też się kończą.

Wzmacniane się tam gdzie nie potrzebujemy, patrz lato później zima, tam gdzie potrzebujemy to było o okienko spóźnione.

Brak lekarza przez długi okres, brak dyrektora, teraz Schmadke tymczasowy, ośmieszenie się z Bellinghamem, z Caceido, a być może nawet z Lavia.

FSG I Klopp jest już z nami dłuższy czas i to nie tak, że zawsze był taki burdel w klubie.

Winy nigdy nie będzie ponosiła jedna osoba mimo, że przy problemach zawsze będzie starano się znaleźć jednego kozła ofiarnego.

Problemy złożyły się z za małego budżetu, upartości Kloppa I dziwnych dezycji ( Nunez grał na skrzydle , gakpo na szpicy, teraz Mac Alister na ŚPD itd) , złego przygotowania do zeszłego sezonu gdzie piłkarze łamali się jak zapałki. ( jeden z głównych powodów wypadnięcia z top 4)

Wszystkie większe błędy zaczęły się około 2 lata temu.

I teraz ja zachodze w głowę co się w tamtym czasie wydarzyło, że mieszkanka FSG - Klopp już nie działa?

Od tamtego czasu dyrektorzy sportowi uciekają szybciej niż Afroamerykanie od zapłodnionych przez nich kobiet.

Tylko FSG nie będę winił, nie znaczy to oczywiście, że są bez winy, ale chciałbym się dowiedzieć co się dzieje za drzwiami klubu co niestety z tego forum czy dziennikarzy się nie dowiem.

A co do Kloppa, to na szczęście on jako jeden z nielicznych trenerów potrafi grać wybrakowaną kadrą I już miał momenty z Hehendersonem w obronie itd, więc ja mimo wszystko poczekam do końca sezonu, bo Niemiec może po raz kolejny nas zaskoczy.

3 polubienia

Przecież 90 % forum chciało by wywieść na taczkach FSG wiec nie wiem o co ci chodzi :sweat_smile: King Kenny to był tu chwilkę, Rodgers od początku był co najwyżej przeciętny a jedyne dwa naprawdę udane transfery Rodgersa to Stu i Cou. Ale wtedy dyrektorem był Comolli. Myśle, że ludzie tęsknią za transferami w rękach Edwardsa i tyle. A, że na boisku też idzie słabo to pytaniem jest czy Klopp dalej jest tym samym trenerem co kiedyś. Ta jego taktyka z blokowaniem ataków rękami Alliego zaczyna wyglądać już żałośnie.

2 polubienia

1 polubienie

Porto dopina transfer Vareli za grosze. Bierzmy Andre czy innego gema zanim będzie trzeba wydać 100m.

Alan Varela:
Zrzut ekranu 2023-08-15 101525

Nie ma na chwile obecną żadnych plotek łączących jakiegokolwiek zawodnika z LFC… więc proszę was tylko o jedno wiem że temat jest luźny ale nie róbmy koncertu życzeń. Jedynie Pearce zasugerował by wykonać ruch po Adamsa z Leeds… i to byłoby na tyle.

Tak się przespałem na spokojnie z tematem naszych transferów i trochę humorystycznie doszedłem do wniosku, że gdybym miał obstawiać jakieś transfery to pewnie Sangare i Inacio, bo obaj mają klauzue i nawet Schmadtke nie jest w stanie tego spier… :D. A poza tym obaj kosztowaliby mniej niż sam Docoure z Crystal Palace.

1 polubienie

Schmadtke, kończ waść, wstydu oszczędź. :frowning:

Jestem pewny że jeśli salah odejdzie będziemy licytować olise będzie nasz ale … będzie chciał Chelsea a co do transferów to mam wrażenie że my chcieliśmy wydać pieniądze za wszelką cenę zobaczcie mogliśmy mieć lavie od razu ale jednak była myśl o caicedo teraz tak naprawdę mówi się tylko o tchoumenim czyli o gigantycznych pieniądzach tylko na 6

Kone + Thuram + Inacio, to jest zestaw perspektywiczny i ratujący naszą sytuację. Na pozycji 6, to Thurama bym widział prędzej niż Lavię. Interesowaliśmy się Thuramem na początku okienka.

Nawet jakbyśmy dali za Kone i Thurama po 80 mln, to i tak wyjdzie tyle samo, co za Caicedo + Lavia.

2 polubienia