Ryan Gravenberch

Bayern gra tyktyką na dwóch zawodników w środku pola, czyli klasycznym 4231 i w takiej taktyce miejsca dla RG nie było. Goretzka i Kimicha to gracze o innej charakterystyce niż Holender. Za to chłopak idealnie pasuje do taktyki gdzie jest 3 środkowych pomocników jako jedna z “ósemek”. Potrafi wziąć piłkę, utrzymać się przy niej lub zrobić przewagę wygranym pojedynkiem w środku pola, dobra technika, dynamika i warunki fizyczne.

Jurgen może ulepić z niego kozaka.

4 polubienia

Ja nie miałem wyrobionego zdania na jego temat przed przyjściem do nas bo za mało grał i nie miałem zbytnio okazji widzieć go w akcji. Faktycznie część forumowiczów go krytykowała więc miałem obawy ale to jednak dobry zawodnik.
Myślę więc że środek pola mamy dobrze obsadzony bo przecież jeszcze jest wracający wkrótce (?) Thiago. Tylko dalej nie mamy szóstki :frowning:

Jak dla MOTM, nie byłem zwolennikiem jego transferu, na szczęście nie ma dowodów na forum :wink:
Oby tak dalej, zasłużył na miejsce w podstawie.

Co się chłop rozkręca!
Okaże się, że to serio była kradzież.

Jaki to jest kot, to ja nawet nie… Miałem obawy co do niego, bo go nie oglądałem i siedział w Bayernie na ławie (brawo Bayern xd), ale to co pokazuje, to coś pięknego. Te 30 parę mln to promocja.

1 polubienie

Kradzieżą byłoby ściągnąć go za 18 milionów. 40 milionów przy tak słabym sezonie w Bayernie jest ceną raczej optymalną.

Ryan jutro rano w drodze po bułki do pobliskiej piekarni.

Kurde posypuje glowe popiolem. Nie wierzylem, ze bedzie robil taka robote, smialem sie z kwoty transferu. Tymczasem Ryan z meczu na mecz staje sie wiekszym kozakiem. Bogu i Jurgenowi dzieki, ze nasze oczy nie musza juz ogladac Fabinho, a moga podziwiac Holendra. Ruch, dynamika, szybkosc i checi, dawno tego nie bylo w naszym srodku pola.

9 polubień

Ależ nam Ryan pięknie rośnie pod okiem Kloppa. Praktycznie wszyscy na forum go skreśli po przygodzie z Bajernem, ale Klopp wiedział co robi ściągając go do nas.

Przekot.

@LiverpoolJestCzerwony nie rozumiem jak można było być sceptycznym wobec jednego z największych talentów w Europie.

Ale po co piszesz wszyscy xD. Sceptycznych było wielu, ale nikt nie mówił z góry że ten transfer to porażka zupełna.

Sam byłem sceptyczny, bo jednak 40 mln za gościa, który nie poderwał się z ławki na dłużej w Bayernie, wydawało się przegięciem, ale z meczu na mecz wygląda na to, że jest wart każdego wydanego funta. Papiery na granie ma, oby tylko zdrowie dopisywało.

2 polubienia

Większość z nas kręciła nosem na Ryana, mając świadomość braku ‘6’.
Obiektywnie Gravenberch był graczem po slabym sezonie, ale z ogrmnym potencjałem. Miałem dobre przeczucia, jednak i mnie Holender zaskoczył aż tak dobrą postawą. Nie zdziwię sie, jeśli wskoczy do pierwszego składu i będzie drugą ósemką, obok Szobo.
Świetnie, że mamy wreszcie wybór w pomocy i grają najlepsi.

Niesamowite jest w jak naturalny sposób zdobywa przestrzeń na boisku, może nie ma najwięcej kontaktów w drużynie, ale jak ma piłkę przy nodze to człowiek spodziewa się czegoś dobrego. Gra trochę podobnie do Bellinghama, może jeszcze nie ten poziom, ale Jurgen go oszlifuję, jestem pewien. Sufit ma wysoko, oby z głową i zdrowiem było wporządku to będzie pociecha.

2 polubienia

Pewnie z tego samego powodu, dla którego my kupiliśmy Carvalho - talent w promocyjnej cenie. Gravenberch w Bayernie za wiele nie pograł, a i tak sprzedali go z zyskiem. A mógł przecież tam wypalić.

Ryan wygląda bardzo dobrze, a może być tylko lepiej. Jest przebojowy i odważny w swojej grze, a przy tym nie traci głupio piłek. Wczoraj oglądając go, cieszyłem się, że mając Szoboszlaia i Mac Allistera na ławce, nie jesteśmy raczeni popisami Hendersona, Milnera czy Keity, tylko mamy taką jakość na boisku.

Ależ dzisiaj niesamowicie irytujący. Oprócz Kellehera i Nuneza najgorszy na boisku.

Edit. Moim zdaniem tracimy kompletnie jakikolwiek balans z nim i Szobo w środku pola. Na ten moment w defensywie i pod względem taktycznym Jones znacznie lepszy.

Ile on strat piłki zaliczył po wejściu? Ma ktoś jakieś statystyki, bo mam wrażenie, że to może być kandydant do najgorszego wejścia z ławki w tym roku.

jego wejście zabiło mecz

1 polubienie

To jest kandydat do najgorszego transferu roku.

Najgorsze wejscie w sezonie, jeszcze dzban po wejsciu saki zamiast polezec chwile, to od razu wstal, tak na pewno by dostal 2 żółtą.

W tym momencie widać, dlaczego w Bayernie był tylko rezerwowym, w paru aspektach jest niezły, w żadnym wybitny, strasznie niemrawy.

Jak dobrze, ze przynajmniej klub nie kupił tego Mounta i Nunesa, bo takiej trójki byśmy nie przeżyli. Cóż, po dobrych 2-3 meczach sprawdza się to co przewidywałem przed jego transferem. Może chociaż niektórzy docenią Alexisa, bo bez niego nie ma gry w środku.