Ryan Gravenberch

Chyba pozostaje nam pocieszanie się, że to tranfer na przyszłość. Bo na razie to Ryan wygląda tak samo słabo jak i w Bayernie

Kto dzisiaj wygląda dobrze- poza obroną?

Tutaj jest jakiś problem- bo wszyscy nasi zawodnicy teoretycznie ofensywni- wyglądają paskudnie.

Moim zdaniem Endo zagrał bardzo dobry mecz, dobry mecz Curtisa. W ataku niestety ciężko kogoś wyróżnić, chociaż Salah powinien kończyć mecz z asystą oprócz gola.

Ale z zawodników ofensywnie usposobionych. Bo i Endo i Jones- to raczej ludzie od brudnej roboty.

To tak jak mówiłem jedynie Salaha. W następnym meczu chciałbym, żebyśmy wyszli 3 Nunez - Salah - Elliot.

Tak już bardziej na temat zawodnika, któremu poświęcony jest ten wątek: tragiczna zmiana (ala Fabinho z Brighton), nie powinien się podnosić z ławki ale z uwagi na sytuacje kadrową chyba bym go wystawił w następnym meczu w miejscu Szobo (nie chce oglądać znowu tego duetu razem w pomocy i Węgier musi więcej rotować). Osobiście najbardziej w Holendrze denerwuje mnie jego brak zaangażowania po stracie piłki. Może trochę kontrowersyjnie ale jak dla mnie lepszym transferem w tym okienku jest Endo niż Ryan (mam nadzieję, że się rozwinie, bo potencjał na pewno jest)

2 polubienia

Niestety, ale Gravenberch po prostu nie przekonuje. Dla mnie na pewno nie jest wyborem do podstawy, jeśli założymy że Endo wskoczy na DM na dobre i przesuniemy Maca na jego docelową pozycję to dla mnie podstawowa pomoc to Endo - Mac - Szobo. W mojej opinii przed Ryanem na ten moment jest też Jones, Elliott i Thiago jak wróci. Nie wiem, liczę że się obudzi, bo dość sporo kosztował.

1 polubienie

Ryan to jest transfer na przyszlosc a nie na teraz. Dzis nie dojechał na mecz, ale mial mecze, że widać duzy potencjal i do prowadzenia pilki i do gry kombinacyjnej.
Poza tym nie wiadomo, czy jednak cos tam mu troche nie dolega.
Ja bym się narazie nie martwił. Jak bedzie tak grac w drugim sezonie to trzeba będzie sie zastanawiac.

1 polubienie

Szybko popadamy w skrajności. Po pierwszych meczach była ekstaza, że podkradliśmy Bayernowi diament. Teraz, że najgorszy transfer. Hola hola, dajmy im trochę pokopać. Graven raz, że przychodził stosunkowo późno i po rozczarowującym sezonie w Niemczech. Dwa trapiły go trochę kontuzje ostatnio. Małe bo małe ale jednak. Oceńmy go na koniec sezonu.

Generalnie z tego co zauważyłem, najłatwiej jest ludziom robić zbawców z zawodników nieobecnych. Teraz Jota i MacA są top najlepsi i wgl. A prawda jest taka, że każdy miał już w tym sezonie swoje wzloty i pikowania w dół.

6 polubień

Mam dokładnie takie samo wrażenie co do jego gry w defensywie i to niezależnie od tego, czy akurat w ofensywie gra mecz dobry czy kiepski.

Kolejny słaby mecz. Szczerze mówiąc nie oglądałem za wiele meczów Ligi Europy i przeważnie po tamtych występach był tu bardzo chwalony, ale PL to jednak zupełnie inny poziom i w tych rozgrywkach nie przekonuje mnie w ogóle

1 polubienie

Trochę jestem zawiedziony jego grą. Po naprawdę niezłym początku przygasł.

1 polubienie

Według mnie on ma niesamowity talent i możliwości, ale talent to niestety nie wszystko. To jak umie zdobyć teren prowadzeniem piłki, albo jak samym przyjęciem piłki gubi kryjącego go zawodnika to jest kosmos. Natomiast jego występy niestety coraz lepiej pozwalają mi zrozumieć, dlaczego u żadnego trenera Bayernu się nie przebił. On po prostu w defensywie często wygląda tak, jakby grał na alibi i jakby mu się nie chciało biegać za piłką czy o nią powalczyć. To razi w oczy u Nas, gdzie w systemie 4-3-3 gra jako ósemka, więc można się domyślić, że grając w Monachium w systemie 4 2 3 1 jako jedna z szóstek trenerzy byli jeszcze bardziej niezadowoleni z jego gry defensywnej. Myślę, że Klopp nie jest głupi i widzi to zjawisko, tylko jako nowego w drużynie i młodego zawodnika nie chce Ryana jakoś bardzo opier…, tylko pewnie będzie się mu to starał spokojnie tłumaczyć. Różnica między Ryanem a Szobo czy Jonesem jest taka, że Ci dwaj ostatni nawet jak grają słabo i mają straty to jednak zapieprzają w odbiorze, dlatego na chwilę obecną według mnie z Ryanem w składzie jesteśmy słabsi defensywnie.

7 polubień

Ale prawidłową asystę zaliczył skradzioną przez pajaca z gwizdkiem

1 polubienie

Piłka przestała się go trzymać. Odskakuje mu, notuje straty, głowa w dół i nie widzi co się dzieje. Miał fajny początek i dobrze spisywał się w pucharach. Niestety w lidze nie idzie tak dobrze. Jak tylko wróci Mac to pewnie na dłużej będzie na ławce, może nawet i za Jonesem.

Ma talent ale narazie nie rozumie swojej roli na boisku. Graven podobnie jak Szobo chcą błyszczeć. Są młodzi i bardzo chcą odcisnąć swoje piętno na wyniku a wiadomo że jak ktoś za bardzo chce to zazwyczaj wychodzi na odwrót. Obaj na początku grali bardziej efektywnie dla drużyny, muszą wrócić do takiego grania a droga do tego prowadzi przez ławkę rezerwowych.

Jest tak młody, że jego prime time może nadejść dopiero za kilka lat. Czy to będzie u nas czy już w innym klubie to zobaczymy :slightly_smiling_face: Teraz pewnie trzeba będzie się przyzwyczaić do nieregularności jego występów. Zawsze lepiej mieć opcje więcej w postaci takiego zawodnika, niż wakat na jego pozycji.

dajcie chłopakowi szanse a nie skreślacie go po pół sezonu. Modrić był ogłoszony najgorszym transferem La Liga. No i ja nie oczekuje, że zrobi kariere jak Modrić , ale liczę ze to bedzie jeden z lepszych naszych transferow.

1 polubienie

Bayern zrobił majstersztyk naciągając Kloppa na tego obikoka za 35 milionów. Chłop sobie chodzi po boisku i ma na wszystko wywalone, a Curtis z Alexisem muszą biegać za 2 w środku pola.

Raczej Lijnders, a nie Bayern.

W pierwszych meczach grał znacznie lepiej. Widać, że stracił motywację do lepszego grania. Dobrze, że był w miarę tani