Sadio Mané

Cały wątek przeznaczony dla Sadio Mané.

Sadio z taką oto bramką w meczu Senegalu:

Fajnie by było jakby forma niektórych w kadrze jak Sadio i Andy przeniosła się do klubu. Bo jak widać stać ich na dobrą grę, forma wcale nie jest taka zła.

Sadio dzisiaj dwie asysty, Takumi również asysta, a Keita na kapitanie, wczoraj Virgil z golem. To są plusy tych zgrupowań, niestety Jota wrócił z kontuzją. Zobaczymy czy przedłożą formę na spotkanie ligowe.

Przypadkowo wpadłem na to w necie.

9 polubień

Polecam film dokumentalny o Sadio. Made in Senegal, za darmo na RakutenTV :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Sadio kontuzja, został zmieniony w 27 minucie meczu z Togo

Coś poważnego? Jakiś uraz wynikających z faulu?

Zderzył się w powietrzu z obrońcą, chyba tylko stłuczenie ale to nigdy nic nie wiadomo.
Selekcjoner Senegalu mówił po meczu że nic poważnego a Mane zdjął tylko z ostrożności.

Mam nadzieję że nie wystawi go w ostatnim meczu z Kongo, Senegal miał już przed tym spotkaniem pewny awans więc nie ma sensu ryzykować jego zdrowia.
Tak sobie myślę że może Sadio trochę przyaktorzył żeby był pretekst do posadzenia go na trybunach? Skoro już i tak grają o pietruszkę.

1 polubienie

Nieźle się odpycha jak na “kręcony licznik”.

3 polubienia

Nigdy nie był moim ulubieńcem, ale ostatnio łapie życiową formę i co najważniejsze zaczyna być równy. Było sporo narzekania na niego, ale ostatnio Senegalczyk wykonuje świetna robotę.

Kolejny mecz spod znaku “ale” i kolejny, który daje do myślenie czy Mane to jest jeszcze światowy Top i zawodnik, który daje nam na tyle często coś ekstra.

Bo to, że to świetny zawodnik to oczywiście nie jest podawane przeze mnie w żaden sposób pod dyskusje, aczkolwiek przez ostatnie 2 sezony nie przypominam sobie, żeby był wiodącą postać przez jakiś okres.

Strzela gole, coś podrybluje, czasem powalczy przy linii bocznej itd., ale kiedy ostatnio dał nam coś ekstra? Tak jak daje Salah, tak jak miewa nawet Jota.

Mam wrażenie, że to jest w swojej grze taki Jota, ale z lepszym dryblingiem. Tylko czy my potrzebujemy drugiego Joty obecnie?

Nie wiem czy ma lepszy drybling od Joty, napewno jest szybszy i dlatego to wygląda, że mija kogoś. Chociaz ile jest takich sytuacji, że robi przewagę dryblingiem? Bo nie mówię o tym, że potrafi sie uwolnić i dośrodkować. Bo to potrafi tez Andy i Kostas.

Niestety ale Sadio to obecnie najwiekszy partacz w teamie. Obawiam się że dużo piłek z Chelsea będzie na niego szlo i każda próba będzie niecelna.

Problemem jest to, że on dostaje piłkę do nogi, na ścianę . Potem już jest ciężko o dynamiczną akcje, zaskoczenie. Powinno więcej piłek iść w uliczkę, prostopadle na wykończenie. Ale do tego potrzeba kreatora w środku.

A ja wam powiem cieszę się, że Mane jedzie na PNA i będziemy mogli odpocząć od jego gry. Tak jak uwielbiam Sadio tak uważam, że ostatnio jest najsłabszym ogniwem w ataku i jego gra mnie męczy. Coś się zmieniło w jego grze i nie daje nam tyle, ile bym od niego oczekiwał. Może pora na jakieś zastępstwo? Ale czy przy naszych właścicielach jest szansa na jakiś topowy transfer? Wątpię a półśrodki typu Minamino czy Origi na skrzydle mnie nie przekonują.

Dostał taką piłkę w meczu z Leicester, wyszedł wręcz sam na sam i “spartolił” to okrutnie. Sadio ma przebłyski jakości, którą nas zachwycał 2-3 lata temu, lecz to tylko przebłyski… . Walcząc (przynajmniej pozornie) o mistrza nie możemy pozwolić sobie na takich piłkarzy, nie jesteśmy City, gdzie jak nie idzie Grealishowi, to jest Sterling lub Foden lub Chelsea, która może dostosowywać danych graczy pod rywala.

Uwielbiam Sadio, ale moim zdaniem musimy się pożegnać w lecie (o ile oczywiście Salah podpisze nowy kontrakt).

Zgadzam się w 100% sprzedać zanim jego wartość jest jeszcze jakakolwiek. Transfermarkt wycenia go na 80 mln , wątpię aby ktokolwiek chciał tyle za niego dać . Czy się ktoś skusi na niego ? Zna ligę ma jakąś markę może Newcastle? Najchętniej bym go wymienił za Alana Saint-Maximin jego wartość po tym sezonie pewnie się zakręci w okolicy 40-50 mln myślę że to podobna wartość do Mane z rocznym kontraktem :smiley:

Sadio nam jeszcze da wiele radości. Po prostu na tym etapie sezonu jest zajechany. Na ten moment jego gra wygląda jakby ciągnął wóz w z węglem.
Gdyby nie przytrafiły się dwie kontuzje Firmino to byłby częściej rotowany i przez to bardziej dynamiczny.
Moim zdaniem pierwszy do odejścia jest Firmino - w to lato. Salaha trzeba przedłużyć.
Mane zostanie do końca kontraktu, albo dostanie krótki kontrakt. W zależności jakie znajdziemy zastępstwo.
Mój faworyt to Sarr. Można tanio przeprowadzić ten transfer za rok/dwa.

I SEB w obwodzie zmieniający Milnera w 60 minucie meczu z Chelsea broniąc dobry wynik