Sadio Mané

Mane to nie jest Gerrard, Carragher, nawet Suarez czy Torres (Ci dwaj ostatni złamali mi serce). Przyszedł do klubu, pograł trochę (nawet na kosmicznym poziomie), trochę tych bramek nazdobywał, obniżył loty ale uważam, że spokojnie mógłby jeszcze zostać. Milner zgodził się na obniżkę, Sadio dostałby pewnie propozycję roku czy dwóch kontraktu albo musiałby usiąść na ławce - może nie jest na to gotowy i czuje, że jeszcze może coś osiągnąć.
Jego (czy naprawdę jego czy przeinaczone) wypowiedzi są naprawdę dziwne. Jakoś pogodziłem się z jego odejściem, z niewolnika nie ma pracownika.

3 polubienia

Mega piłkarz, szczególnie w ważnych meczach. Nigdy nie zapomnę mu sezonu gdy Liverpool zdobył LM - w fazie pucharowej dublet z Bayernem, później strzelił z Porto, w meczu z Barceloną na Anfield przy 1 bramce dzięki jego pressingowi obrońca popełnił błąd, a w finale wykorzystał głupotę Sissoko.

Powinien jeszcze tutaj zostać ze 2 lata, ale cóż, zupełnie nie dziwię mu się, bo miał prawo czuć się niedoceniany. Szkoda tylko tej końcówki i wywiadów, ale i tak zasługuje na miano legendy.

2 polubienia

Kapitalny transfer i jeszcze udało się po tylu latach odzyskać dużą część pieniędzy. Pierwsze skojarzenia to debiut goal z Arsenalem i jak wy**bał Neuera :smiley:

Ogniwo powrotu na salony. Dziękujemy i powodzenia! (w wyborach prezydenckich w Senegalu za pare lat)

Doskonała kariera w Premier League. Lata świetności u nas, ale powoli zaczął obniżać lot. Fantastycznie, że wpadnie za niego naprawdę sporo kasy. Poza tym bez emocji.

Odchodzi jeden z filarów legendarnego już dziś tria MFS. Co tu dużo pisać, Sadio to legenda tego klubu i jeden z ojców powrotu do europejskiej elity. Dał nam wiele radości przez te kilka sezonów i takim go zapamiętajmy, a nie przez pryzmat ostatnich wywiadów, które były głupie i niepotrzebne. Wybrał sobie idealne miejsce na sportową emeryturę. Tygodniówkę pewnie dostanie ogromną, mistrzostwo i puchar Niemiec co sezon i udział w LM. Źle mu tam nie będzie.

5 polubień

Bye, bye Sadio!
Dzięki za te 6 sezonów, Twoje wspaniałe bramki, chwile wzruszeń :+1: :grinning:

Pamiętajmy że Sadio w styczniu odszedł by za darmo, więc Ci co myślą że nagle byśmy zarobili na nim 40-50 mln są w błędzie. Dostaniemy ponad 30 mln funtów - spoko kwota. Sadio już nie chciał u nas grać, nam zależało by go sprzedać, Bayernowi zależało by go kupić. Przecież jakby został to by grzał ławę, bo w podstawie są Diaz, Nunez i Salah więc po co trzymać go na siłę, płacić mu tygodniówkę a na końcu oddać go za darmo ?

6 lat zleciało jak tydzień. Ten jego pierwszy gol z Arsenalem, już wtedy było wiadome że będzie kozakiem. Miewał gorsze, ale więcej było tych lepszych momentów. Super zawodnik, jeszcze lepszy człowiek, niech mu się wiedzie w Monachium :wink: Jeżeli się dopasuje do stylu Bayernu, to tam będzie ładował bramkę jedna za drugą, bo nie oszukujmy się Bundesliga jest poziom do tyłu wobec Premier League. Powoli następuje zmiana pokoleniowa, w tym roku Mane, za rok prawdopodobnie Salah. Kiedyś to musiało nastąpić, oby następcy godnie ich zastąpili! YNWA Sadio!

4 polubienia

Dzięki za wszystko Sadio! Odejście byloby piękne przy zdobytej CL i PL, szkoda troche tych okoliczności.

5 polubień

Grzał lawę XD Gdyby Mane został, a Nunez i tak przyszedł, to byśmy grali Mane Nunez Salah, z Diazem i Jota na ławce, to jest logiczne.

2 polubienia

Szkoda, że Sadio odszedł ale stało się. Trzeba szukać plusów, jakimś plusem tam jest, że w środku sezonu na PNA będzie nam wylatywał tylko Mo i Naby. :joy:

Sadio Mané All 120 Goals for Liverpool 2016-2022

1 polubienie

Nie widziałem za życia piłkarza, który lepiej przechodził z pozycji obrońca na plecach do obrońca twarzą w twarz. Jego kontrola nad piłką, przyspieszenie oraz właśnie przejście z pozycji za do przed wow

Najlepsza bramka? Zdecydowanie atletico i ten jego zapaśniczy pojedynek! Miód

Dzięki Saido!!

1 polubienie

No cóż… ten moment musiał kiedyś nadejść. Zmiana pokoleniowa w klubie to naturalna rzecz, aczkolwiek zawsze ocierająca się o sentyment. Można powiedzieć, że Sadio Mané był pierwszym znaczącym transferem Jürgena Kloppa, który rozpoczął w klubie zupełnie nową, mistrzowską erę. Zatem wobec tego zawodnika nie można przejść ot tak obojętnie. Pamiętam jak swego czasu niektórzy oburzali się, że przyszedł Sadio Mané zamiast łączonego wówczas z nami Mario Götze. Dziś chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że był on strzałem w dziesiątkę. Dziś możemy z dumą patrzeć wstecz na liczby, jakie dla nas wykręcił i na trofea, do których zdobycia walnie się przyczynił. Mnie osobiście cieszy to, że jest on kolejnym wielkim zawodnikiem, który najlepsze lata swojej kariery spędził właśnie w Liverpoolu. To czego dokonał u nas, w Bayernie jest nie do powtórzenia, aczkolwiek na pewno będzie dla nich solidnym wzmocnieniem. Ja życzę mu wszystkiego co najlepsze w dalszej karierze, patrząc jednocześnie z dumą na to, jak Liverpool pięknie nam się rozwija, przechodząc pokoleniową ewolucję :slight_smile:

4 polubienia

Podsumowanie kariery Sadio w liczbach:
Mecze: 269
Gole: 120
Asysty: 38
Trofea z klubem (6):

  1. Liga Mistrzów
  2. Mistrzostwo Anglii
  3. Puchar Anglii
  4. Puchar Ligi Angielskiej
  5. Superpuchar Europy
  6. Klubowe Mistrzostwo Świata

Nagrody indywidualne:

  1. Król strzelców Premier League (1x) - 2019 (22 gole)
  2. Gracz miesiąca w Premier League (3x): Sierpień 2017, Marzec 2019, Listopad 2019
  3. Gracz sezonu w Liverpoolu: 2016/17

Ponadto w Barwach LFC:

  • Afrykański Piłkarz Roku (1x) - 2019
  • Puchar Narodów Afryki (1x)
  • Gracz Turnieju - Puchar Narodów Afryki (1x)

Dzięki Sadio za te wszystkie piękne chwile w barwach LFC :slight_smile:
Co to za czasy nastały, że odchodzi od nas jeden z najlepszych grajków w ostatnim czasie i nikt prawie po nim nie płacze (ja sam jestem w tej grupie bo Sadio mnie strasznie irytował od dwóch lat, a szczególnie jego wykończenie pod bramką). Mimo wszystko piękne czasy dla kibica Liverpoolu :slight_smile:

Wszystkiego dobrego Sadio w nowym miejscu :slight_smile:

9 polubień

Ja bardzo cenię Mane i należę do grupy kibiców którzy jednak uronią łezkę. Dużo bardziej chciałbym żeby Mane został jak np. Salah.

1 polubienie

Ja nie wiem co wszyscy maja z tym, ze Mane lepiej, zeby zostal niz Salah. Ma mniej bramek, mniej asyst. Sam sobie nie kreuje sytuacji, nie ma podan kluczowych, bo slabo podaje. Salah marnuje, ale wiekszosc sytuacji to sobie sam stwarza, a nie dostaje podaje.
Salah jest wyzywany od samoluba a Mane nie, bo probuje podawac tylko mu nie wychodzi, ma 3x mniej asyst niz Salah? Salah jest czesciej przy pilce w polu karnych to i wiecej okazji, zeby miec do niego pretensje.
Mane napedzal nam akcje ladnych pare lat, ale po covidzie jakby stracil totalnie predkosc. Dobrze dla niego i dla pozostawienia dobrych wspomnien, ze przyszedl Diaz i mogl przejsc na 9. Zaczal strzelac, strata predkosci i dryblingu nie bylo widoczna i nikt nie pamieta jak poltora roku kopal sie po czole
. I dobrze, duzo nam dal. Cos zarobilismy, mamy mlodszych zawodnikow i znowu atak na kilka lat. Ale Salah to jednak inna liga.

10 polubień

Czyli można powiedzieć wygrał z Liverpoolem wszystko co możliwe. Szkoda, że nie kilkukrotnie mistrzostwo czy inne puchary. Do tego PNA z Senegalem, za chwilę mistrzostwa świata, na których też wystąpi z reprezentacją. Nie mam do niego żalu ale kiedyś musiało to nastąpić, chce grać w Bayernie więc niechaj tak będzie.

Przemysław Rudzki o Sadio Mane.

1 polubienie

Podobno w środę prezentacja Sadio w Bayernie.

Akurat ja się trochę stałem hejterem Mane po meczu na OT w zeszłym roku, gdzie schodził sfochowany. Moim zdaniem strasznie pokazał tam egoizm, który także często pokazywał na boisku. Kiedy był pod formą (czyli ostatnie 2 sezony częściej niż w formie) to się nie dało na niego patrzeć, jakieś fochy, strzały na siłę. Też właśnie strasznie w ostatnich 2 latach stracił na przyspieszeniu, co było jednym z jego większych atutów. Myślę, że w Bayernie po odejściu Lewego może sporo w Bundeslidze nastrzelać, ale raczej Europy nie zwojuje z nimi.