Saudi Professional League

Przecież poszli tam na sezon, aby szybko zarobić kupę kasy. Zabezpieczyli się to mogą grymasić i chcieć wracać do swoich lig. Tylko pytanie z jakim odzewem się spotkają. Może Mendy, może Kante jakby chcieli wrócić, ale Hendo ? Firo ? Fab ? Niestety to już nie liga dla nich.

Tam problemem może być kultura…
I nie dla samych zawodników, ale ich rodzin.
Były jakieś cyrki z Cristiano, że latał samolotem specjalnie na treningi czy mecze.
Czy z psem Fabinho.

Kto wie jak to wygląda za kulisami dla ich żon czy dzieci.
Mimo sporych pieniędzy to mogą się tam czuć jak w klatce.

1 polubienie

Firmino ponoć ma opcje transferowe. Teraz widzę newsy odn. Fulham, ale gdzieś przewinęła mi się informacja odn. powrotu do Brazylii.

Co do samej ligi - bądźmy szczerzy, żeby liga była na wysokim poziomie, to w danym kraju muszą być tradycje piłkarskie, jak w Europie albo w Brazylii/w Argentynie. Arabia to może uchodzić za piłkarską siłę jedynie w Azji, nie w skali globalnej. Ogromne pieniądze tylko na chwilę pomagają.

1 polubienie

No tak, kultura życia codziennego na pewno jest inna jak w Europie/w Ameryce Płd., więc wyobrażam sobie, że życie w Arabii dla najbliższych Fabinho czy Hendersona może być problematyczne.

Bardzo życzę Hendersonowi powrotu, ale do Sunderlandu nie Liverpoolu

1 polubienie

Coraz więcej źródeł pisze o możliwym wypożyczeniu Benzemy na pół roku, wiele klubów premier league zainteresowanych.

Teamtalk i Ben Jacobs, ale źródła xD. To już lepsze mówią o Mekambe u nas.

Nie wiem co się wydarzy ale póki co żadne poważne źródło nie pisze o Benzemie.

Jose Felix: Karim Benzema chce wrócić do Europy

“Wielki projekt” :joy: :joy:

Ten projekt się szybko sypie. Następnym razem zawodnicy 5 razy się zastanowią zanim tam pójdą grać. Pewnie głównym celem na emeryturę będzie teraz już tylko MLS.

2 polubienia

Jestem ciekaw ruchów transferowych do i z SPL w lecie. Boom chyba miał swoje apogeum latem 2023, teraz pojawia się coraz więcej argumentów przeciw, co widać po ruchach graczy uciekających z Arabii, mimo pokaźnej kasy.

Byleby jeszcze Salaha łyknęli za rok za 200 baniek i mogą zamykać swoją ciapacką ligę.

Kto ucieka? Wciąż więcej zostało i kopie balona.
https://www.meczyki.pl/newsy/masowa-ucieczka-gwiazd-z-arabii-nie-wszyscy-sa-jak-henderson-i-benzema-blizej-im-do-ronaldo/230803-n

No ale kto za Salaha. Sam wiesz, że Darwin nie gwarantuje skuteczności pod bramką rywala. To samo Diaz i Gakpo.

No „niestety” okazuje się, że każdy z pompowanych kasą projektów miał swoje poważne mankamenty. Każdy na początku pewnie był planowany jako nawiązanie do najlepszych lig europejskich.
Chiny, całkiem odmienna kultura, niski poziom i ingerencja państwa.
Rosja, olbrzymie terytorium do pokonania w celu rozegrania meczów ligowych. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że byli najbliższej stworzenia ligi z prawdziwego zdarzenia ale pomogło im też granie w LM.
Arabia, zerowe zainteresowanie, kompletnie odmienna kultura, klimat, fatalna kultura kibicowska.
MLS raczej nie ma ambicji na nie wiadomo co, tam i tak ‚soccer’ jest sportem drugiej kategorii ale do życia pewno najfajniejsze miejsce dla piłkarzy. Kultura bardzo podobna etc etc

1 polubienie

Gerrard oficjalnie w Arabii na dłużej. Chłop się chyba już wypisał z poważniej piłki.

Niby czemu? Xavi przyszedł z Kataru do Barcelony. Młody jest, tam może na spokojnie przeszlifować swój warsztat. Lepiej tam przegrywać gdzie nikogo to nie obchodzi niż w Europie gdzie przykleją ci łatkę po jednym niepowodzeniu.

Myślę, że dużo robi porażka w AV. Wtedy jego notowania w Europie spadły, a co dopiero teraz po poganianiu pasterzy na pustyniach. Błędem było odchodzenie od Rangersów i rzucanie się na głęboką wodę. Mógł dalej szlifować warsztat w Szkocji, zwłaszcza, jeśli dobrze pamiętam, to w tamtym sezonie Rangersi grali nieźle w europejskich pucharach i Steven miał dobrą notę.

Moim zdaniem ciężko już będzie wrócić do Europy.

@Roan możliwe, że masz rację. Sukces z Rangersami na pewno działa na jego korzyść.

3 polubienia

Jak będzie chciał to dostanie szansę w Europie. Magia nazwiska robi swoje, taki Rooney gdzie nie pójdzie to mu nie idzie, a ciągle nową ofertę pracy ma. To co dopiero Gerrard, który wygrał mistrzostwo z Rangersami.