Saudi Professional League

Po pierwsze tam na fejsbuka nie wejdziesz czy na whattsappa, a myślisz, ze dane odnośnie zanieczyszczenia powietrza są podawane na tip-top, wmawiając mi, ze w Krakowie jest czystsze powietrze. Nie chce mi się już ciągnąć tej rozmowy xD

Tu można sprawdzic w Chinach, w niektórych miejscach jest kilkukrotnie wyższe niż u nas na Śląsku czy w Krakowie.

Masz rację, nie ciągnij, bo nie potrafisz się nawet odnieść do danych xD
A według danych, w przeliczeniu na 1 mieszkańca Chiny produkują około 7.5 tony CO2, zaś Polska 7.9 ton.
To daje Chinom około 40-45 miejsce w skali świata, dużo niżej niż takie państwa jak Finlandia czy Niderlandy. Ale wiadomo, Chiny złe, bo trują, a że z OZE mogłoby utrzymać pół Europy to też nieważne - bo nas wiadomo, wungiel, a OZE to jak sobie ktoś w domu postawi kompostownik. Niedobre Chiny też produkują masę syfu, ale nowego iPhone’a, tanie plastiki czy różne części składowe do różnych dóbr w Europie to już fajnie mieć od chińczyka za 10$ aniżeli od Niemca za 100 eurasów.


@Lfc_Dream - jeszcze raz Ci tłumacze bo nie ogarniasz. Jakby Polska miała 1,3 mld mieszkańców to by była bardziej zasyfiona, a Chiny produkują stosunkowo mało w przeliczeniu na mieszkańca.

Saudi professional league przechodzi w smogową wojnę, zanieczyszczenia powietrza i środowiska. Stare, znałem.

1 polubienie

Acha. Więc to taki myk sobie wymyśliły arabskie jełopy. Winiary pomysł na… zupa ze starego mięsa. Śmieszna liga się tworzy, ale pewnie będzie hajpowana przez paru kolesi z tego forum i jakieś Borki czy inne tworki. Następny w kolejności niech będzie Guardiola. Ciekawe po co takie coś. Raczej turystyką nie da się zastąpić ropy naftowej. Chyba, że podczas meczu piłkarze oprócz piłki dostaną maczety co współczesne społeczeństwo przyjęłoby nawet taki pomysł z aprobatą.

Ok masz racje, Chiny są czystsze bardziej od Krakowa i Przemysla, kij ze ktoś był na miejscu w obu miejscach, a kij ze drugi zna statystyki (na pewno nie zakłamane i rzeczywiste z Chin). To tak jakbys na rosyjskim forum pisał do Ukrainca, żeby skończyli wojnę, bo zaatakowali Rosję (co przeczytałeś na niezależnym rosyjskim portalu)


jakoś czułem w kościach, że ten kierunek się pojawi. Ciekawe, czy Sadio skorzysta…

Kto taką ligę będzie oglądał? To jakby Pierce Brosnan przyjechał teraz do Polski i zagrał rolę. Jednak to już nie ten sam Bond. Nie taki młody a szczyt kariery minął. To ma budzić emocje? Stary Ronaldo, Kante i reszta koszulek po arabsku z których nie idzie odczytać nazwiska. Europejczyk zawalony LM, LE, LK, MS , ME ich eliminacjami, Ligą Narodów ma zwrócić na to uwagę? Wybrać kosztem ligi angielskiej czy LM? Neves niech sobie jedzie, jak Hulk, Carrasco i nic to nie zmieni. Ani u nas ani u nich.

A co mu pozostało jak nie podjąć kolejną najlepszą decyzje w życiu?

1 polubienie

Uwierz mi, że niedzielni kibice pewnie już tam mają ciepło w gaciach na myśl o oglądaniu dziadków z nazwiskami na jednym boisku.

Chelsea próbuje odzyskać kasę xD

Saudyski państwowy fundusz inwestycyjny (Public Investment Fund, PIF) ma rzekomo mieć udziały w Clearlake Capital, większościowym właścicielu Chelsea.

Chelsea musi zarobić kasę przed 30 czerwca, bo wtedy zamyka się rok obrachunkowy, żeby choć trochę zbilansować te szalone wydatki z ostatniego roku.

PIF został większościowym właścicielem Al-Ahly, Al-Hilal, Al-Nassr i Al-Ittihad.

Każdy z tych klubów na samym początku okienka za spore pieniądze odkupuje od Chelsea jednego z niechcianych w Londynie graczy. Tylko Lukaku się jeszcze stawia.

Wszystko w białych rękawiczkach.


Świeżutki artykuł na Athleticu na ten temat:

Konkluzja jest taka, że prawdopodobnie PIF inwestuje w Clearlake, choć doszukiwanie się jakichś ścisłych związków pomiędzy tym a działalnością klubów jest zbyt daleko idące.

10 polubień

Bawią się chłopaki z Arabii

Beka, jeszcze Hudson odoi i Auba tez w tym kierunku. Dodac kase potencjalna za Haverza, Kovacicia czy Mounta, a moze Pulisic czy inny zapomniany. Chelsea spokojnie jeszcze kupi Caisedo i kogo sobie wymyślą. Nawet kreatywni nie musza byc w ksiegach jak City, bo wszystko wypchna tam.

3 polubienia

To wygląda trochę jak gra w FM gdzie grałeś klubem X, ale była możliwość dodania kolejnego profilu i objęcie klubu Y, a potem zakup niepotrzebnego zawodnika z klubu X za cały budżet klubu Y. Czyli Boehly to słup. Powoli trzeba myśleć o zmianie dyscypliny sportu na jakiś bardziej niszowy.

6 polubień

Od razu jak tylko zobaczyłem transfer Nevesa, czułem że w ta stronę będzie to uderzać. Dalej myślicie, że to niegroźna liga dla emerytów?

OK, ściągną do Arabii kolejnych grajków, nawet niezłych i nawet wielu i co dalej?
Kibice z Anglii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii etc nagle odstawią swoje ligi, LM itp. i zaczną się pasjonować meczami Al-1 z Al-2 bo grają tam CR, Ziyeh, Kante czy Neves?

Będzie to pralnia pieniędzy i patologia, ale kibice jak mieli SPL w czterech literach tak dalej będą ich mieć.
Czy ktoś w Europie pasjonuje się MLS albo pasjonował się ligą chińską, japońską tylko dlatego, ze grali tam piłkarze znani w Europie?

4 polubienia

Pożyjemy, zobaczymy , PSG i City tez do niedawna mało kto się interesował…

PSG i City były klubami z czołowych lig europejskich wiec porównanie bez sensu. Ja oglądałem PSG w latach 90, gdy mieli m.in. Raia i wygrywali PZP.