Saudi Professional League

W sumie to Neymarowi nie wyszło tyle, że odszedł do PSG aby poszukać szans na zdobycie Złotej Piłki. Niestety dla niego, ale transfer do drużyny z Paryża nie przybliżył go do tego indywidualnego osiągnięcia


Eh

Liczę, że to nigdy nie będzie miało miejsca. Mają swoją azjatycka ligę mistrzów i niech tego się trzymają. Poza tym, chyba nie wiedzą, że grając w europejskiej LM musieliby spełnić wymogi FFP (choc pewnie walizka pieniędzy pod stołem załatwiłaby sprawę).

Jeszcze raz - stanowcze, permanentne NIE dla arabskich klubów w Europie

1 polubienie

Jeśli ich dopuszczą to nie będę oglądał, ale myślę że tak się stanie. Co do FFP, to jeśli coś takiego jest w ogóle to działa na kluby jak Roma, Milan chyba jedyne które rzeczywiście zostały ukarane a wiadomo które robią co chcą

2 polubienia

I ja się pytam gdzie są Ci wszyscy przeciwnicy Super Ligi? Wyszło na to co mówili założyciele.

Super Liga powstanie tylko pod egidą UEFA. Co oznacza łapówkarstwo, złodziejstwo I wszechobecne wałki.

Nie bez powodu ligi zawodowe w NBA są własnością klubów. To one zarządzają rozgrywkami.l, swoimi prawami itd.

Spokojnie poczekamy 3-4 sezony i już pyk beda 2-3 drużyny i może jedna z MLS.

1 polubienie

Ja już od dawna pisałem, ze to znacznie poważniejsze przedsięwzięcie niż Chiny i ze będą sięgać po poważnych zawodników. To mi co niektórzy nie chcieli wierzyć😜

1 polubienie

SuperLiga w zaproponowanym kształcie była na równi patologiczna co nowe pomysły UEFA. Serio, ale permanentne miejsca dla klubów założycielskich jest kpiną z równości w sporcie i rywalizacji. Tylko konstrukt z jasnymi regułami kwalifikacji, bez świętych krów, może być tworem popieranym

1 polubienie

Arabowie sypną sporą kasą, więc UEFA się zgodzi ‘w imię propagowania wartosci sportowych i rozwoju futbolu’ - jakiś tego typu bełkot popłynie od Cerefina.

Chyba, że europejskie kluby piłkarskie twardo się postawią i nie dopuszczą do arabskiej patologii.

3 polubienia

Nie przypadkiem wzrosła liczba drużyn w LM.

1 polubienie


Kolejnego wywiało do Persji

@FroncQ i masz racje i nie, gdyż starożytna Persja zajmowała jakiś tam obszar dzisiejszej Arabii Saudyjskiej :stuck_out_tongue_winking_eye:

Arabia Saudyjska to nie Persja.

3 polubienia

Dla odmiany - podobno konflikt pomiędzy Benzemą a Nuno E-S.


Nawet po młodych, zdolnych zaczęli sięgać. Był już jedna noga w Napoli, a tu…

1 polubienie

Co za katastrofa :sweat_smile: dlaczego taki ruch, chyba musieli mu nieziemsko sypnąć.

Tak to jest jak stawia się kase ponad futbol. O ile nie dziwię się piłkarzom, którzy zbliżają się nioeuchronnie do końca emerytury i to ostatni dzwonek, aby jeszcze nabic kabzę przed odwieszeniem butów na kołku, tak dziwię się młodemu zawodnikowi. Raczej jego celem na tym etapie kariery powinno byc ugruntowanie swojej pozycji w światowym futbolu, walka o najwyższe laury i rozwój własnych umiejętności, aby wbić się do topki piłkarzy swojego okresu, a ten idzie na pustynie grac z piłkarskimi emerytami i miejscową mizerią.

Cóż, co kto woli

Ogólnie Arabowie ogłosili jakieś testy i będą testować zawodników, z jakimś sensownym doświadczeniem, co będą chcieli u nich grać. Romano to wszystko promuje.

A skoro u nich w 4tej lidze się płaci 4k$/week to kto grał gdzies po dalszych ligach i czuje sie na siłach niech próbuje :smiley:
image

1 polubienie

xD

@CzerwonyBartek najgorsze to, że może przetarł ścieżkę i teraz więcej młodych za nim będzie chciało pójść, w końcu łatwy hajs może potem wrócą do Europy jak się nachapią, albo jak padnie przedsięwzięcie.

@CzerwonyBartek Cristiano bym nie winił w końcu prawie 40tka i wcześniej już zawodnicy przechodzili do Kuwejtu itp, choćby Xavi. Co do Nevesa zgadzam się, dał taki sygnał, że wcale nie trzeba czekać na emeryturę :smiley:

2 polubienia

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap: Toni, szacun za szczerość. Ruch równie żenujący jak swego czasu Hulk do Rosji.

@Loku64 warto zapamiętać 3 prostytutki jako praojców tego szaleństwa. Cristiano, Ruben i Gabri :sweat_smile: normalnie jak Kacper Melchior i Baltazar. Jeden rozpoczął exodus emerytów, drugi piłkarzy z dobrym wieku, trzebi młodych talentów.

Stary co ty masz z tymi nazwami? Sprawdź przed wrzuceniem posta, kto, gdzie grał i jakie państwo, gdzie leży.Xavi był trenerem w Katarze a Persja to nie Arabia Saudyjska a Iran. Wiedza na poziomie 5 klasy szkoły podstawowej.

2 polubienia

Są Sasanidzi (niejako sukcesor po imperium Perskim) nie mieli wiele większego terytorium na półwyspie arabskim?

Wiele większy za dużo powiedziane ale i tak

Edit. Generalnie te tereny chyba mają w pewnym sensie „wspólną historie” jak my, Ruscy i Rosjanie. Osmanie, Persowie i Arabowie generalnie chyba walczyli miedzy sobą o terytoria.

1 polubienie