Sędziowanie w Anglii

Marne szansę na powtórkę meczu bo komisja ligi będzie umywać ręce od tego tłumacząc że nie ma wolnego terminu w napietym kalendarzu

Mam wrażenie że niektórzy sędziowie znaleźli licencje w paczkach Lay’s…

Jak nie powtórka meczu, to po prostu uznanie remisu. Podział punktów najsprawiedliwszy i ja będę zadowolony i wy :wink:

Jedyne co się może stać to pewnie zostaną wprowadzone jakieś modyfikacje w regulaminie obsługi VARu bądź zmiany w komunikacji na linii sędzia - obsługa tego systemu. Za duży dym się z tego zrobił ( i słusznie ) żeby to zostawili bez zmian. A nowinki często wchodzą w życie po gównoburzach ( jak nieuznany gol Lamparda w meczu z Niemcami i wprowadzenie goal line technology po tym ).

A tak to pewnie przeprosiny i tyle, bo co innego mogą zrobić. Nic. Na pewno nie będzie mecz powtórzony bo to już byłaby głupota z ich strony i niebezpieczny precedens. Przyjdzie taki mecz, że się pomylą na naszą korzyć i co, też mecz powtórzony?

Problem w tym że na naszą korzyść zapewne nigdy się nie pomylą…

2 polubienia

OK, zakładając, że faktycznie wersja PGMOL jest prawdziwa to ja mam dwa pytania:

  1. Dlaczego nie było rysowanych linii jak zawsze?
  2. Co robił sędzia VAR między tym swoim “check complete” a wznowieniem od środka? Przecież to trwało z 10 sekund zanim zaczęli.
1 polubienie

Zgadzam się, że trzeba wysłać oficjalne pismo do federacji z żądaniem powtórzenia meczu, ze względu na rażące błędy sędziego. To jest dobry moment, cały piłkarski świat jest po naszej stronie.

Oczywiście, że to się nie wydarzy (powtórka) bo chyba nie ma nawet takiej opcji przewidzianej w regulaminie, tylko przez błąd sędziowski, ale niech to wybrzmi głośno. Niech FA i sędziowie się tłumaczą i się bardziej kompromitują, gdy nam odmówią sprawiedliwości. Pokaże to kolejny raz jaką skorumpowana i monopolistyczna organizacją jest FA. Wszystkie gazety sportowe w Anglii, będą miały nagłówek na pierwsza stronę “Liverpoolowi odmówiono sprawiedliwości”, wszystkie gazety sportowe w Europie też o tym wspomną na 2-3 stronie. A my jako klub możemy tylko na tym zyskać. Po takiej nagłośnionej aferze, każdy sędzia się 5 razy zastanowi, powiedzmy w takiej sytuacji Joty, czy dać mu 2 żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną, bo będzie wiedział, ze po skrzywdzeniu Liverpoolu znajdzie się na 1 stronach gazet w negatywnym świetle i może za kare wkrótce sędziować Championship.

To jest element wywierania presji na sędziach. Owszem, zachowanie, które nie wszystkim pasuje, ale skoro czarna sędziowska mafia co chwilę próbuje nas ojebać na punkty i utrudniać nam grę jak tylko się da, to nie ma innej opcji. Swego czasu mistrzem takich gierek był Mourinho. I to przynosiło realne korzyści jego zespołom, bo sędziowie bali się gwizdać kontrowersyjne decyzje przeciwko nim, żeby nie zostać obsmarowanym na konferencji.Skoro sędziowie nie maja skrupułów względem nas, my tym bardziej nie powinniśmy się nimi przejmować.

1 polubienie

Nie było gola więc nie było wznowienia od środka, tylko od rzutu wolnego i wznowienie było od razu. Co nie zmienia tego, że Englandowi zajęło maksymalnie 5 sekund zorientowanie się w sytuacji i powinien drzeć się na Hoopera że ma przerwać grę i dać gola.

3 polubienia

Nieuznana bramka i pierwsza żółta dla Joty to nie były wszystkie “kuriozalne decyzje” wczorajszego spotkania:

Gomez pierwszy przy piłce, zostaje sfaulowany, brak karnego, za podobne zagranie, tylko przed polem karnym, VVD dostał czerwoną z Newcastle:

Robertson w tej akcji dostaje żółtą kartę, a zawodnik Tott (Porro) nawet nie patrzy na piłkę:

Tutaj Udogie gestykuluje do arbitra o kartę dla Joty, co zgodnie z nowymi zasadami powinno skutkować żółtą kartą, dla niego drugą:

Do tego dochodzi akcja Salaha przy linii bocznej, gdzie wygrał pojedynek bark w bark w obrońcą Tott, wychodząc na czystą pozycję i arbiter odgwizduję faul z du*y. Nie mogę odszukać video.

Po tym meczu ten sędzia nie powinien nawet w Championship gwizdać.

14 polubień

Ta sytuacja z Salahem to już sprawiła że nie wytrzymałem i zacząłem wyzywać tego łysego grzyba do monitora aż żona się przestraszyła.

Skala niesprawiedliwości w tym meczu jest nie do uwierzenia.

6 polubień

Masz rację, od rzutu wolnego wznowienie. Już mi siadło na łeb od tego meczu. To i tak nie zmienia faktu, że była przerwa między decyzją a wznowieniem. Już pomijając nawet ten fakt, nie zdziwiło ich, że nie ma radości po bramce? Dla mnie oczywisty wał i powinni wylecieć do końca sezonu. Nie do Championship tylko w ogóle. Tam też grają przecież kluby o wielką stawkę. No a Liverpool jako klub koniecznie powinien zaskarżyć PGMOL czy nawet FA do UEFY i później trybunału w Lozannie i gruby odszkodowanie za poniesione straty.

1 polubienie

To co rzuca się w oczy to brak konsekwencji w porównaniu do innych spotkań. Brak kartki za gestykulację zawodnika domagającego się kartki dla rywala, ostatnio Trent z Newcastle otarł się o czerwo, ale tam jedna kartka była z dupy, drugiej nie pokazał, wczoraj Jota dostał. Wszyscy sędziowie wczorajszego meczu czy to na boisku czy na varze powinni zostać odsunięci od naszych spotkań i nauczyć się nowych przepisów. I przede wszystkim obsługi komputera var.

O kurfa… Dokładając do tego spalonego widmo, i wątpliwe kartki dla Joty, okej jedną mógł dostać, ale za takie coś wyrzucić piłkarza z boiska? Przecież idąc konsekwencją to drużyny powinny kończyc mecze w 8 osobowych grupach co mecz.
Tu jest coś ewidentnie nie tak. Dlaczego tak się uwizieli na Lfc? A najlepsze jest to, że Klopp nie wojował z nim bo takie miał widzimisię tylko od kiedy już tak nas męczą? Nawet w innych meczach, które miały wpływ na losy Liverpoolu… DRAMAT.

1 polubienie

Ciekawe czy klub jako tak potężna ogólnoświatowa marka cokolwiek zrobi w tej sprawie. Wydaje mi się że nie. Chociaż będzie straszny ból dupy jeśli na koniec sezonu braknie nam punktu lub nawet trzech.
Więc jak mają coś robić to właśnie teraz, bo na koniec sezonu już będzie pozamiatane. Wydaje mi się że nie zrobią nic oprócz popłakania w mediach przez naszych graczy i po tygodniu afera ucichnie. Obym się mylił.

Widziałem dużo meczy gdzie sędziowie odwalali cyrk, ale zawsze to było w dwie strony. Wczoraj sędzia absolutnie wszystko co mógł, a nawet tego czego nie powinien to gwizdał na korzyść gospodarzy. Sprawa strasznie mi śmierdzi, mam nadzieję, że odpowiednie organy zbadają sprawę i nie mówię tutaj o tym mafijnym PGMOLu

2 polubienia

Czy jest opcja odwolania sie od wyniku i powtórki meczu?
Kojarzę coś podobnego w meczu chyba bundesligi - był gol niesłusznie nieuznany albo uznano gola którego nie było i zarządzono powtórkę meczu. Nie chodziło o kartkę czy brak karnego ale o jednoznaczny błąd z ewidentnym golem.

tylko wtedy piłka wpadła do bramki przez dziurę w siatce. Więc to troche inna sytuacja.
a tutaj po prostu źle uznany spalony, takich sytuacji przed Varem byly tysiące, wiec nie ma opcji, żeby powtorka meczu była.

Klub powinien złożyć skargę do komisji, która odwołała czerwoną kartkę Mac Allistera. Zażądać powtórzonego meczu na równych zasadach. I jeszcze się mogą powołać na ręki Rodriego, która zaważyła o losie mistrzostwa, i że tu może być podobnie.

1 polubienie

Mam nadzieję, że klub tego tak nie zostawi i będą jakieś kroki.
Zachowanie VARu niedopuszczalne, tłumaczenia też nie trzymają sie kupy, już dzieci w przedszkolu podają sensowniejsze uzasadnienia.

Czy ja wiem czy taka roznica, prawidlowa bramka nie uznana → to ze przeszla przez siatke nie neguje ze to byl blad sedziego.

Ja tez mam nadzieje ze to sie tak nie skonczy za duzo przewalow w jednym meczu, gorzej ze tylko do jednego sie przyznali.

Tak długo jak Klopp będzie u sterów LFC, będziemy mieli pod górkę bo panomwie z FA nie zapomną o tym że ktoś ośmielił się skrytykować głośno ich pracę. Poza tym nie po to nawpuszczali szejków z pieniedzmi do BPL, żeby jakiś zdrowo prowadzony Liverpool wygrywał trofea.

6 polubień