Sędziowanie w Anglii

Nie ma pośredniego rozwiązania, albo puszcza albo karny. No bo inaczej co, wolny dla nas z ich pola karnego? :slight_smile:

No ale skoro ta ręka przypadkowa to co miał zrobić? Bo nie rozumiem. Jeśli uznał by rękę to wtedy karny dla nas, a skoro uznał przypadkowe zagranie to traktujemy to jak zablokowanie dozwoloną częścią ciała.

Wiem, ze to jest paradoks. Jednak co miał zrobić przy golu? Tamta akcja sie skasowała jakby i po wybiciu piłki z pola karnego Luton akcja się skasowała. Uznał, że nie jest to ręka i poszła akcja w której straciliśmy gola. To czemu miał nagle wracać do ręki? A jakby Trent np faulował na czerwoną kartkę, to też miałby cofać się do ręki? Skoro nie było ręki to uznajemy to za czyste zagranie i koniec.

Ale Ty i @adamne rozumiecie, że inaczej traktujemy rękę w obronie i inaczej w ataku? To jest paradoks, bo gola powinien cofnąć, bo akcję zapoczątkowało zagranie ręką, ALE co ma odgwizdać, jeśli to dla niego za “słaba” ręka w obronie? Rzut sędziowski? Powtórzenie rożnego? Przecież MUSI być rozwiązanie takiej sytuacji. Bo inaczej to już nie wierzę w te całe sędziowanie i ich wielkie reformy przepisów, które nawet takiej sytuacji nie przewidują (rzadko spotykana, ale jednak można przewidzieć, że kontra po rożnym może skończyć się golem…).

To jednak jest chyba zagranie powyżej łokcia, więc nie ma mowy o przerwaniu gry. Chyba, bo nie mam foto z innej perspektywy.

1 polubienie

Łokieć nie jest wyznacznikiem, a rękaw. Gdyby to sprawdzili myślę ze byłby karny

E @Edum : No rękaw, rękawek, połowa ramienia mniej więcej

2 polubienia

Nie rozumiem? Jaki rękaw?

Ręka aktualnie u sędziów uznawana jest od końca rękawka w dół, ponieważ barkiem można strzelić gola, a jego przyczep z anatomicznego pkt widzenia kończy się w miejscu końca rękawka. Zasada śmieszna bo rękawek może mieć różną długość, ale o śmieszności sędziowania to można prawić bez końca…

1 polubienie

I to jest clue całej sytuacji. Nie wiem co Var tak naprawdę sprawdzał, bo akcja Luton odbywała się bez żadnych kontrowersji, a tam gdzie kontrowersja się zaczęła to Var olał zupełnie.
Po ochłonięciu stwierdzam, że nie ma co zwalać winy w tym meczu na sędziego. Remis jest tylko naszą zasługą.
@ManiacK Chyba w zeszłym sezonie strzeliliśmy gola po przechwycie piłki ręką w środku pola przez Trenta i też sędzia na Varze nie zareagował. Nie wiem z kim to było, ale było, więc raczej nie ma takiej zasady, że bezwzględnie anuluje się bramki po zagraniu ręką.

1 polubienie

Anuluje się bezwzględnie (o ile w ogóle u angielskich sędziów można używać takich kategorycznych stwierdzeń) ale w fazie ofensywnej akcji. Potencjalna ręka była w fazie defensywnej, po niej było jeszcze kilka kontaktów z piłką i dopiero potem można uznać że zaczęła się kontra czyli ta faza ofensywna. Co oczywiście wcale nie znaczy że tej ręki nie można było zagwizdać, oczywiście można było i przeciwko nam pewnie by tak było, ale nie jest to taka bezwzględna zasada.
Nie ma co liczyć że sędziowie nam pomogą bo nie mamy hojnych właścicieli, trzeba grać swoje i takiemu Luton powinniśmy strzelić ze 2 do przerwy. Zagraliśmy po prostu bardzo słabo i to jest przyczyna straty punktów.

1 polubienie

W zeszłym sezonie, po podobnie przypadkowej ręce Trenta, strzeliliśmy gola, uznanego przez sędziego.
Ręka Trenta, dwa podania i gol.

W tej sytuacji z Luton jest oczywiście kontrowersja, ale ja bym się nie czepiał tego, nastrzelenie z bliska. Chociaż irytuje brak konsekwencji sędziów.

1 polubienie

W której to było minucie?

Jest progres, w 11 kolejce sezonu nauczyli się używać VARu, brawo.

Nie do końca, bo Romero tak naprawdę powinien wylecieć już szybciej za niesportowe zachowanie.
Mam wrażenie że ta czerwona kartka za atak w polu karnym było poniekąd próba naprawienia tej wcześniejszej akcji.

Totki są w tarapatach wypada Romero za czerwoną kartkę i Ven kontuzja. Niewiadomo czy Maddison też nie wypadnie.
Oby Chelsea wykorzystała gre w przewadze.

Ale jaja, co tam się dzieje. Nie wierzę w karmę, ale cóż… W kolejnym meczu Tottenham nie będzie miał kim grać xd

Oh kurczaki… gra w 9 na jedenastu… ahhhh… Karma :smiling_face_with_three_hearts:

2 polubienia

Szkoda tylko, że z Chelsea a nie z City np ;(

⚠️ OFICJALNIE: ANTHONY TAYLOR SĘDZIĄ GŁÓWNYM HITU NAJBLIŻSZEJ KOLEJKI - CHELSEA VS MAN CITY.

:joy:

4 polubienia

Tak dobrze mu ostatnio poszło w Championship sędziując mecz Preston z Coventry, że dostał od razu hit kolejki :joy:

Poklepali się po pleckach, zrobili małą szopkę i wszystko wraca do normy.

Taylor to drugie największe nazwisko jeżeli chodzi angielskich aktywnych sędziów. Serio myśleliście, że go wywalą?

No to teraz jeszcze zawieszenie dla Artety i kara finansowa dla Arsenalu i w Premier League wszyscy się złapią za rączki i będą udawać, że jest wszystko w porządeczku.

Ciekawe czy sędziowie w premier league przestaną być kiedyś bezkarni i zaczną ponosić kary za wypaczanie spotkań mimo możliwości korzystania z różnych narzędzi.

1 polubienie