Sędziowanie w Anglii

Chyba przeciwników też nie powinno się wyzywać :sweat_smile:

Mi się wydaje, że do sędziego.

Ale kartę dostajesz za obrażanie sędziego, nie zawodników.

Zresztą narzekanie na arbitra po tym meczu mija się z celem, może i powinien dać więcej żółtych, ale też niczego spektakularnego nie odwalił. Pozwalał grać, jak dla mnie solidny występ Brooksa.

Dobre sędziowanie, wysoko ustawiona poprzeczka dopuszczalnej walki, ale w obie strony podobnie.
W pierwszej połowie mógł być wolny tuż przy polu karnym za faul Maca na Sace, powinien White dostać kartkę za faul na Diazie, ale ogólnie bardzo ok.

Widzę, że oglądaliśmy dzisiaj dwa różne mecze sędziowane przez pana Mela Brooksa. Tyle razy ile gwizdnął na korzyść Arsenalu przy mocnym, ale prawidłowym wejściu to palców brakuje. Ile razy Diaza pchali, kopali bez gwizdka również. Brak kartki dla Whitea za faul na Jonsie, dla Odegarda za słowne obrażanie sędziego, dla Jourginho, dla Martinellego za odkopywanie piłki…to przykłady pierwsze z brzegu. Może nie zagwizdał czegoś kontrowersyjnego, ale kompletnie nie panował nad sytuacją bo gwizdał przeciwko nam. Kartki dla Arsenalu ostudziły by ich zapędy i nurkowania.

4 polubienia

Podbijam, nie trzeba nie uznać prawidłowego gola lub nie podyktować ewidentnej 11stki za zagranie ręką w polu karnym żeby uznać sędziowanie za słabe. Mnóstwo stykowych sytuacji gwizdanych pod Arsenal + brak jakiejkolwiek konsekwencji w kartkowaniu. Na dobrą sprawę, Arsenal powinien kończyć w 10 bo Odegard wedle przepisów zasłużył na przynajmniej 3 żółte kartki.

2 polubienia

Ja również ciągle czułem jakby sędzia był mocno stronniczy, myślałem że może już jestem przewrażliwiony, ale widzę, że nie tylko ja miałem takie odczucie.

1 polubienie

Ciekawe jak forumowi paychofani sedziow wytlumacza kolejny bramkowy blad na niekorzysc LFC. Co tym razem, reka ponizej 120cm od murawy sie nie liczy? Czy moze raz w rękę to jeszcze nie reka? xD

4 polubienia

A nasi znów jak pipy, ewidentna ręka a oni nic. Nie ma się co dziwić jak nikt nie protestuje, City by zgniotło sędziego po takim czymś i mieliby karnego (zasłużonego) jak w banku.

2 polubienia

Ta sytuacja wyglądała jakby on serio pierw odbił głową a potem ręką, a przepisy nie pozwalaja dać karnego w takiej sytuacji.

Varu brak

2 polubienia

Masz rację, też mi takie zachowania od razu przychodzą do głowy. Nasza reakcja była żadna, w analogicznej sytuacji (chyba mecz z Evertonem) pół drużyny City obskoczyło sędziego, a to naprawdę wpływa na decyzję arbitra. W tamtej sytuacji sędzia sprawiał wrażenie, jakby chciał puścić grę i dopiero reakcja piłkarzy City zdawała się to zmienić.

1 polubienie

Troche tak, troche nie. Zobacz jak dzialaja sedziowie w stosunku do pilkarzy LFC, a City czy VARsenalu. Przyklad Elliotta i Odegaarda w ostatnim meczu jest bardzo dobry. U nas wystarczy machniecie reka i zolta kartka, kiedy gracze tamtych zespolow moga do woli machac lapami, podbiegac do sedziego i drzec sie w nieboglosy, chwile wczesniej probujac wymusic faul. Moze to jest powod takich, a nie innych reakcji naszych.

3 polubienia

Podobnie z kartkami dla bramkarzy. Kiedyś Alison dostał żółtą za rzekome opóźnianie wznowienia, a tamten mecz zdaje się remisowaliśmy i atakowaliśmy :smiley: Po prostu chwilę się zastanawiał jak wykopać. A wczoraj Leno kilka razy opóźniał gdy jeszcze wygrywali i oczywiście bez kartki. Żeby nie było, że to moje paranoje, komentator na którejś angielskojęzycznej stacji też był zdziwiony :smiley:

1 polubienie

Mam właśnie na myśli przykład meczu z Evertonem i tam jedynie reakcja graczy CIty zmusiła sędziego do działania.

Tak samo jest odkopywaniem piłki po gwizdku widziałem to kilkadziesiąt razy i nikt za to nie jest karany no chyba że jesteś zawodnikiem Liverpoolu. Sam Trent otrzymał przynajmniej dwie żółte kartki.

Taki Tierney, Hooper czy Coote nie powinny prowadzić żadnych spotkań PL ani na boisku ani na VAR. Ilość błędów tych arbitrów jest porażająca, a najbardziej martwi że dziwnym trafem ci panowie mylą się prawie zawsze.na naszą niekorzyść.

Tak naprawdę gdyby nie VAR to bylibyśmy jeszcze w większej dupie, bo sędziowie nie mogą już tak swobodnie wypaczać wyniku. Oczywiście dalej zdarzają się takie przypadki mimo VARu… ale dopóki nie będzie zmian personalnych ciężko będzie o poprawę.

Nawet te małe decyzję mają ogromny wpływ na przebieg spotkania, a panowie w czarnych uniformach skutecznie potrafią obrzydzić oglądanie nawet najlepszego meczu…

2 polubienia

Kolejny ,popis" w wykonaniu sędziów w dzisiejszym meczu Chalsea vs Fulham. Gusto prawie urywa nogę Willianowi, sędzia daje żółtą, a VAR nawet tego nie sprawdza. Wejście z kilkukrotnie większą siłą niż np. Jonesa w meczu przeciwko Tottenhamowi, który trafił w piłkę i jego noga się ześlizgnęła i myk czerwona kartka. To jest parodia…

5 polubień


1 polubienie

Nic z tego nie zrozumiałem :smiley: czyli upadając można łapać piłkę w ręce?

2 polubienia

Przeciwko LFC mozna grac w reczna/siatkowke albo koszykowke w polu karnym- NIGDY odwrotnie! :rage:
Regula podstawowa w PL,ucza na tych ich dziwnych sedziowskich kursach w Anglii :man_facepalming:

1 polubienie

Hahahahahha

3 polubienia