Sprawy pozasportowe

A ten nick to po dziadku/wujku Stalinie czy Tito?

Dajcie spokój. Josif dla mnie jest bardzo ważną i charakterystyczną osobą która dołożyła niejedną cegiełkę do życia tego forum.

Dopominanie się czyjegoś zniknięcia jest niesmaczne

@Kabut
I to jego oskarżacie o niski poziom oraz zaczepki?

Edit. Sądzisz, że potraktowałem to pytanie poważnie? Nie ale biorąc pod uwagę ton dyskusji, było to moim mniemaniu mocno obraźliwe.

Btw. Sam mam bardzo negatywne zdanie na temat polityków którzy próbują robić z naszych żołnierzy zbrodniarzy. Tym bardziej że na granicy siedzą bezczynne, nauczone cwaniactwa i lenistwa chłopy czekające na łatwy socjal i samotne kobiety wracające nocami do domu (tu oczywiście wyolbrzymienie) . Gdyby powiedziano, że wpuszczamy wszystkie kobiety i dzieci to pewnie więcej jak 10% imigrantów by jie weszło tylko same byki „inżynierzy” siedzą

Jakby tu ktoś wiedział co to sarkazm to by nawet tego nie rozpoznał jakby go kopnął w czoło.

Ogólnie ta dyskusja w tym temacie to poziom gówna.

A ja mam negatywne zdanie na temat polityków chcących zrobić ze zwykłych pracujących obywateli żołnierzy gotowych do walki z Rosją.

BTW. Josif jeszcze nic nie napisał o ceremonii otwarcia Igrzysk? Nie mogę się już doczekać tych błyskotliwych wpisów

Ja też. Niech samo idą walczyć bo to ich tłuste nachapane dupy stracą najwięcej a szaremu człowiekowi niech dadzą wybór, czy chce walczyć za kraj czy uciekać.

https://x.com/rzeczpospolita/status/1817185909634183460

Ktoś zaskoczony tym co się wyprawia za czasów uśmiechniętej Polski, gdzie Babiarz za takie coś zostaje odsunięty od komentowania, a Kurde-Szatan dostaje swój program w tvp za to co zrobiła. Komedia to co się wyprawia w Polsce ostatnio. Ale najśmieszniejsze jest to, że nawet taka idiotka jak Żukowska skrytykowała tvp za tę idiotyczną decyzję.

ale jak zwrot. My ich potrzebujemy i oni nas potrzebują.

W czym problem? Decyzja zgodna z często przytaczanym tu zdaniem krytykującym BLM i klękanie przed rozpoczęciem meczu, czyli “w sporcie nie ma miejsca na politykę” :wink:

A skąd wniosek, że Kurdej-Szatan dostała program w TVP za ten stary wpis sprzed dwóch lat? Przecież to manipulacja dla idiotów. Wcześniej już miała posadę w TVP, została wyrzucona. Naprawdę chcesz wiecznej kary za głupi alko-wpis?

Co do Babiarza to on przede wszystkim dostał karę za lizanie dupy Kurskiemu i legitymizowanie TVPisu swoją twarzą. To co wydarzyło się wczoraj było tylko wymówką. Prawda jest też taka, że Babiarz umyślnie wybrał jedną stroną polityczną co rodzi pewne reperkusje. Dlatego warto był neutralnym jak Szpakowski

1 polubienie

Takie głupie wpisy kształtują poglądy społeczne co od wielu lat wykorzystują celebryci. Są wstanie zniżyć się do niewyobrażalnie niskiego poziomu, aby przekazać to co myślą.

Przykład wywiadu Wojewódzki-Szczęsny. Kuba znany z osobistej inteligencji myślał, że trafił na idiote piłkarza i go łatwo zwerbuje, mocno się zdziwił jak mu odbijał trudne piłeczki. W rezultacie wyszło z Kuby jaki to zaślepiony fan obenego rządu. On wręcz domaga się, aby sportowcy z zasięgami promowali lewactwo jako jedyny słuszny kierunek. On nawet nie zakłada, że taki Szczęsny czy Lewandowski mogą mieć inne poglądy.

To po co zatrudnili go w obsadzie igrzysk skoro już dawno był na wylocie. Po co brali czarną owcę, która psuje ich reputacje? W takim razie musiał być zmuszony, aby powiedzieć coś kontrowersyjnego, aby się z nim oficjalnie “elegancko” pożegnać. Gdyby nie ten incydent komentowałby pewnie dalej.

3 polubienia

Tak w ogóle to Babiarz jako komentator jest beznadziejny. Słuchając go, ma się wrażenie, że typ jest upośledzony, a poziom pomyłek ma podobny jak u Szpakowskiego.

Komentator Eurosportu zwolniony za skandaliczny, seksistowski komentarz.

W sobotni wieczór na olimpijskiej pływalni odbywał się finał sztafety 4×100 m stylem dowolnym kobiet. Triumfowały Australijki, których radość trwała tak długo, że nastąpiły drobne przesunięcia w harmonogramie zawodów. Komentator Eurosportu Bob Ballard w trakcie relacji pokusił się o nietrafiony żart.

No więc tak, kobiety powoli kończą. Wiecie przecież, jakie są kobiety… Kręcą się, robią makijaż – powiedział, cytowany przez “Przegląd Sportowy”. Współkomentującą zawody była Lizzie Simmonds, która od razu zareagowała na jego słowa, określając je “skandalicznymi“.

Moim zdaniem zawieszenie to zdecydowanie za mało, za tak seksistowskie komentarze powinien trafić do więzienia.

2 polubienia

no i dobrze - cieszę się, że współkomentująca od razu miała tyle odwagi, aby coś powiedzieć

Tak, tak bo teraz tylko można żartować z białych, heteroseksualnych, fizycznie zdrowych mężczyzn, najlepiej wyznania chrześcijańskiego. To symbol oprawcy, zepsucia świata, przypuszczalnie homofob ,rasista i mizgonista.

1 polubienie

Skandaliczne? Nie. Nieprofesjonalne? Jak najbardziej. Zawodowiec musi wiedzieć co można powiedzieć, a czego nie gdy słuchają Cię setki tysięcy ludzi jak nie miliony.

Oglądaliście Thora Love and Thunder? Jest scena w której Russell Crowe zdmuchuje z Chrisa dosłownie całe ubranie i chłop stoi nago. Śmiechom nie było końca. A teraz nakręćmy dokładnie taką samą scenę tylko zamiast Chrisa stałaby tam aktorka. Podejrzewam, że wielu osobom pewna część ciała by mocno popękała.


@Loku64
Właśnie o to chodzi. Film jest formą sztuki, a sztuka może sobie pozwolić na wiele i jeżeli aktorzy się godzą na to to nie ma problemu. Niemniej właśnie ostatnio nie da się zrobić czegokolwiek by kogoś nie urazić. I dokładnie taka sama scena ale z kobietą w wielomilionowym światowym hicie byłaby szeroko komentowana, że skandal, że uprzedmiotowienie kobiet, że naruszenie godności itp. itd. ale przy mężczyźnie już takich komentarzy nie ma.

1 polubienie

Tylko wydaje mi się, że tego typu sceny od lat 80. do niedawna z kobietami były na porządku dziennym, ostatnio się role odwróciły.

Ja jestem stary i pamiętam czasy komuny. Wszechobecną cenzurę, brak wolności wypowiedzi, kneblowanie głosu społecznego, indeks dzieł zakazanych, przekłamane podręczniki.
Po 1989 roku wydawało się że nastała wolność wypowiedzi, niestety trwała ona bardzo krótko. Komuna i cenzura wróciły pod postacią cancel culture, poprawności politycznej, dyskryminacji w mediach, parytetów itd. Znowu cenzuruje się książki i filmy a dyskusje o pewnych grupach społecznych są zakazane.

10 polubień

W Uk coraz ciekawiej
https://x.com/murzynfrogxxx/status/1818372969313501600?s=46&t=x0zucCKxD8-A2CEl47vFKw

Ogólnie zamieszki w Leeds->bijatyka na lotnisku w Manchesterze->protesty w Londynie->podejrzany etnicznie 17 latek masakruje nożem dzieci(3 zabija, 9 rani w tym 6 ciężko) w Southport->zadyma w Southport wszystko w ciągu tygodnia

Southport 100tysiecy mieszkańców, 20 mil od Liverpoolu.

Oj kolego takich obrazków niestety będzie coraz więcej, nawpuszczali tej hołoty, w tv im powiedzieli że trzeba pomóc to teraz niestety płacą za tą bezmyślność…

@Obszczyjmurek jak to skomentujesz? „Biali też dźgajo, prawaki się zesrali”?

2 polubienia

Jeżeli stawiasz znak równości pomiędzy komuną w latach 80 i dzisiejszymi czasami to chyba jednak nie żyłeś w tamtym okresie.

Swoją drogą nie wiem gdzie wy widzicie np. cenzurę książek. Z tego co ja widzę to każdy świr z wykształceniem podstawowym może sobie dzisiaj wydać książkę z bredniami i nikt im nic nie zrobi. Z filmami podobnie. Z tym cancel culture to też różnie bywa. W Polsce nie wiem czy kogoś skutecznie usunęli z życia publicznego za aferę. Chyba dalej tylko karą pozbawienia wolności może to zrobić

7 polubień