Sprawy pozasportowe

Tak:

Oraz

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1595944%2Cpiotr-glinski-uzyskalismy-pierwsze-zezwolenie-na-poszukiwania-i-ekshumacje

Okazuje się, że nie tylko mieliśmy pozwolenie na ekshumacje w latach 1992-2015, ale i mamy je teraz

W zasadzie sam sobie przeczysz, twierdziłeś zupełnie coś innego, że Polacy nie mogą bo wojna bombardowania, ograniczenia w dostawie energii itp, brak archeologów, a potem czytam artykuł, że Niemcy jednak mogą i archeolodzy się znaleźli.
Następnie sam wstawiasz artykuł… że jednak można. No dziwne trochę ale ok.

1 polubienie

Ciemne strony tak ale my (Polacy) nie mamy na koncie ludobojstwa,zsylek na Sybir itd
Tak! byly niestety pogromy Zydow,odwet na Ukraincach na Wolyniu czy tez siegajac glebiej w historie nie ma co sie za bardzo chwalic takim Jarema Wisniowieckim ale trzeba tutaj miec na uwadze rozmiary zbrodni.
I tak! naturalnie nawet jeden zabity niewinny czlowiek to juz za duzo ale tutaj chodzi mi o skale porownawcza czyli o czyny popelnione przez nas i na nas nie mowiac juz o stawieniu pomnikow rzeczywistym zbrodniarzom.

1 polubienie

Zbiorowy gwałt, podpalenia przy torach i kradzieże, ależ zakłamują rzeczywistość te prawaki, przecież niejeden użytkownik lfc.pl był w Paryżu i nie widział żadnych niebezpieczeństw.

1 polubienie

To akurat nie jest ciemna karta a naturalna kolej rzeczy. bestie należy traktować jak bestie. Winni zwierzęcych mordów na sąsiadach (dosłownie) i niewinnych cywilach słusznie zostali rozje*ani przez regularne wojsko. To tylko łembkom (jeśli się nie mylę) oberwało się niewinnie rykoszetem przesiedleniami tylko za to że swołocz banderwoska reprezentowała ruską narodowość jak oni.

Dla mnie Ukraińcy mający jawnie za bohatera banderę (zwłaszcza ci mieszkający w Polsce) to taka sama abominacja jak gdyby przyjechał do nas jakiś Irakijczyk i wprost obnosił się z tym, że jego bohaterem jest Sadam Husajn, albo Niemiec z zdjęciem Hitlera w portfelu

W zasadzie to masz rację, przecze sam sobie, nie wiedziałem że prowadziliśmy tam jakieś pracy i że mamy pozwolenie - doczytałem i teraz już wiem.

Z drugiej strony wygląda też na to, że podnosisz temat z pretensjami, że nie można robić ekshumacji, chociaż okazuje się, że można - moim zdaniem jesteś dużo bardziej w błędzie niż ja, bo podnosisz niepotrzebnie gównoburze.

No i powtarzasz po inncyh bez weryfikacji. Masz pretensje, że nie przyznali się do winy, to Ci @AustralianMagic napisał, że były ob chodzy w Łucku z Zełeńskim i Dudą. Miałeś pretensje, że nie ma ekshumacji, a okazuje się, że były prowadzone przez ponad 20 lat i jest zgoda na kolejne prace. Może zanim zaczniesz mieć jakieś żale, zorientuj się najpierw czy w ogóle są te żale zasadne

Jeszcze odnośnie łykania ruskiej propagandy - ciekawe jest to, że rosja najechała Ukrainę i nagle wszystkie prawaki machają tym Wołyniem jaka to Ukraina zła. Jednocześnie Ci sami prawacy nawet nie pisną na temat odzyskania wraku Tupolewa czy tego, że ofiary Katastrofy Smoleńskiej zostały przewiezione do Polski w trumnach zaplombowanych przez rusków, a Polscy eksperci nie uczestniczyli w sekcji zwłok… ale wiadomo, polski prawak nie łyka ruskiej propagandy

To chyba mówisz o jakiś odpryskach korwinowskich albo kompletnych debilach. Chyba żądny zdroworozsądkowo myślący zdaje sobie sprawę, że Rosja to śmiertelne zagorzenie i śmiertelny wróg Polski od lat. Z tym, że Ukraina reprezentuje mniej więcej podobny dyskurs tylko tutaj wina jest rozłożona zdecydowanie bardziej pomiędzy oba kraje. Różnica jest taka, że obecnie jesteśmy po jednej stronie barykady. Czy to początek nowego otwarcia w naszych relacjach? Tak się wydawało. Zalencki i PiS jednak pięknie zaprzepaścili tą szanse

https://x.com/Sluzby_w_akcji/status/1816721792838275509?t=ViNlTP87c71L3eITNFpYNw&s=19

Jak to jest możliwe, że taki antypolski śmieć jak Klaudia Jachira jest posłanką w polskim sejmie ?

1 polubienie

Może mówię o odpryskach, może po prostu odpryski do mnie docierają, ale wszędzie da się słyszeć jechanie po Ukraincach, za to o rosjii cichutko. Nawet tu na forum: Ukraińcy to, Ukraińcy tamto, zachód upada, murzyny we Francji itd itd. Rosja? Tylko heheszki jak jakiś rusek “wypadnie” z okna. Co Katyń nie miał miejsca? Nie wysyłano Polaków do łagrów? Nie okupowali nas ruski przez 50 lat? W kontekście Ukraińców niemal w ogóle nie mówi się w Polsce o Hołodomorze. Rosja to największe gówno obok Chin, ale u nas cięgle gadane jest tylko o Wołyniu naprzemian z upadającym zachodem

1 polubienie

Glosne jazgotliwe skrajności są najlepiej słyszalne, bo normalni ludzie nie, że siedzą cicho. Zwyczajnie nie udzielają się z taką zapalczywością albo wcale.

Hołodomor? Chodzi o wielki głód? Przecież to jest na historii również. Uczone w Polskich szkołach. Zagłodzenie przez stalina kilku milionów Ukraińców. Tym bardziej gloryfikowanie postaci antypolskich jest niezrozumiałe dla mnie gdyż dobre stosunki z Polską i współpraca obu narodów przez wieki (zaprzepaszczone przez oba narody) mogła ograniczyć potencjał i aspiracje postmongolskich moskali.

I to właśnie Chmielnicki (kolejny “bohater” Ukrainy) z dużą pomocą Wazów zaprzepaścił gdzie z trudem, niestety po trupach ale wypracowywano pewne rozwiązania. A oddał ich Rosji ponoć dlatego, że mu car książęcy tytuł obiecał. Kolejna próba współpracy za Piłsudskiego i Petlury też została zaprzepaszczona.

1 polubienie

Szkoda, że jej nie wpuścili, może jak by ją dopadł jakiś lekarz/prawnik/uczony imigrant to by zrozumiała gdzie popełniła błąd.

1 polubienie

Niestety czesto-gesto zapomina sie o roli ruskow w rozbiorach,krwawym tlumieniu powstan,zsylkach na Sybir ze o prawie 50 latach sowieckiej/komuszej niewoli tylko napomkne.
Tutaj taka dygresja: mongolska swolocz sie oburza bo ich pomniki skasowalismy w wiekszosci i twierdzi,ze oni nas wyzwolili w 44/45.A to jest gowno prawda! :rage: oni wtedy przepedzili Niemcow sami zastepujac jedna okupacje druga czego te matoly moskale nie potrafia zrozumiec.
rosja/moskwa/kacapy czy jak ich tam zwac to SMIERTELNY WROG Polski
Tak bylo,jest i bedzie no chyba,ze ktos kiedys zlikwiduje to zbrodnicze panstwo raz na zawsze-marzenie :smile:

2 polubienia

W PAryżu znaleźli sposób, migrantów autobusami wywożą :smiley:

Koniec wirusa
Początek wojny w na Ukrainie
Koniec wojny na w Ukrainie
Początek wirusa

Ciekawe czy wyborcy Tuskolandu będą będą mówić, że trzeba się przymusowo szczepić, bo bez tego nie wyjdziemy z covidu. Pewnie tak będzie. Jestem przekonany, że ci ludzi łykną wszystko co im powiedzą z mównicy. Nawet jakby teraz wyszedł Tusek i powiedział, że ziemia jest kwadratowa to fajnopolactwo będzie powtarzać, że ziemia jest kwadratowa.

Ciekawostka. Ojciec Lampartowej to komunista żydowskiego pochodzenia. Niespecjalnie mnie to dziwi, ale może niektórzy żyją w niewiedzy skąd to całe robactwo wypełza. No to właśnie stąd. PZPR, okrągły stół, Kiszczak i jego spuścizna. Wszystkie to kurestwo jest po jednych pieniądzach. Jak ktoś myśli, że oni będą realizować politykę zgodną z dobrem Polski to niech się lepiej zastanowi czy przypadkiem któregoś roku nie doznał udaru tak jak Tomasz Lis.

1 polubienie

Ależ jurny musiał być ten tatko żeby w wieku 69 lat spłodzić Martę. Już nie wspominając, że wg IPN facet w 1968 roku uciekł na stałe do Izraela czyli na 10 lat przed narodzinami tejże pani.

Wiedza historyczna czerpana z memów - lubię to :wink:

1 polubienie

Szczerze? Mam to w dupie. Cały twój post jest rodem wyjęty z najgorszych miejsc Twittera. Jak chcecie wrzucać takie gowno to może wywalmy ten wątek. W założeniach miała tutaj toczyć się normalna dyskusja jaką prowadzą ziomki na piwie, ale niektórzy nie potrafią się zachować. Zachowajcie ten syf na twitter, forum dajcie spokój :exclamation:

Ciekawostka, to nie jest ojciec Marty Lempart. Dziennikarstwo na poziomie dawnego TVP xD

Może i nie ojciec ale nazwisko takie samo także true story bro xD

Ja pierdolę, Josif, odstaw to co bierzesz

P.S Dziadkiem też nie jest gdybyś dalej chciał w to brnąć xD x3

I nie mam zamiaru jej jakoś szczególnie bronić, bo treści które głosi mam głęboko w dupie tak jak każda inna stronę polityczna, ale takie jawne kłamanie jest poniżej krytyki.

7 polubień

Josif ma dwie osobowości. Merytoryczną, sportową gdzie jego wpisy potrafią być jak diamencik zakopany w gęstym z szamba i szurowską czyli tą zahaczającą o sprawy światopoglądowe. Kiedyś myślałem że to twardy konfederata frakcji Korwinowej (czyli tej bardziej ‚radykalnej’) . Teraz już nie wiem. Z niektórymi rzeczami się zgadzam ale niektóre to taki faceplam że zostaje dziura w potylicy od jebni*cia się w czoło

2 polubienia

Czy ten gościu nie miał zniknąć z forum ? Język jakim się posługuje świadczy o niskim poziomie rozmowy. Nic sie nie zmieniło.

1 polubienie

Wszystko jest w internecie. Wystarczy wyjść poza krąg Tomasza Lisa czy braci Siekielskich. :slight_smile: