Sprawy pozasportowe

Ogólnie fotowoltaika może ma największą przyszłość i z tych wszystkich ekologicznych technologii i jestem przekonany, że naukowcy szybko wymyślili by takie rozwiązanie, które pozwoliło by na zastąpienie nią wszystkich innych źródeł energii. Pytanie czy kraje pozwoliły by sobie na utratę monopolu na energię.

Tutaj ciekawym rozwiązaniem będą domowe magazyny energii które na razie raczkują. Ale kto wie, może za 10-20 lat ich cena i wydajność będzie na tyle dobra że przestaniemy wypychać prąd z powrotem do sieci tylko będziemy go wykorzystywać bezpośrednio z magazynu.

@zawad2 Na dzień dzisiejszy “AI” a tak naprawdę modele językowe nie są w stanie zrobić niczego ponadto co zrobił już człowiek. Zresztą ich działką gdzie brylują jest praca z tekstem wszelakiej maści. Na razie nie zanosi się na coś większego, ale kto wie, może kiedyś :slight_smile:

2 polubienia

Tylko ciekawe czy w perspektywie 20 lat to fotowoltanika nie będzie już trochę skansenem. Kolejne generacje AI zaprzęgnięte do projektowania jakichś rektorów fuzyjnych mogą sprawić, że rozwój tego kierunku może pójść szybciej niż nam się wydaje.

W Czarnobylu nastąpiły dwa wybuchy. Trzecia eksplozja doprowadziłaby do takiego skażenia o jakim mówisz. Najpierw w wyniku nieautoryzowanego testu mocy, w wyniku którego ujawniła się wada reaktorów typu RBMK i późniejszych katastrofalnych w skutkach decyzji jak uruchomienie awaryjnego wprowadzenia prętów moderujących (AZ5) i powstałej szalejącej reakcji łańcuchowej nastąpił mniejszy wybuch, podczas którego ważąca ponad 1200 ton pokrywa reaktora dosłownie odfrunęła. Kilka sekund później, gdy do rdzenia dostało się powietrze nastąpiła dużo większa eksplozja, która obróciła w perzynę budynek reaktora i spowodowała skażenie jakie znamy.

Trzeci wybuch nastąpiłby, gdyby magma ze zmieszanego paliwa jądrowego, piasku, ołowiu, boru i fragmentów reaktora przepaliłaby grubą na metr warstwę żelbetu w podstawie reaktora, pod którym znajdowały się zbiorniki rozbryzgowe na wodę z ewentualnych wycieków. By temu zapobiec wypompowano wodę, przekopano tunel za pomocą górników z Tuły, wpompowywano ciekły azot celem ochłodzenia reaktora i gruntów wokół. Koniec końcow pozostałości reaktora i paliwa przepaliły podłogę i runęły do pustych już zbiorników, ale gdyby nie ta akcja to ie pisałbym już tego najpewniej :wink:

2 polubienia

Test auta elektrycznego. Wszystko się potwierdza to co było pisane wcześniej. Oczywiście mówimy o konkretnym modelu. I na koniec autor wyjaśnia kiedy elektryki będą chętniej wybierane przez większość ludzi z wyboru dobrowolnego. :wink:

To tyle w tym temacie na koniec dyskusji.

Ale ohydztwo!

#znaki

Nikt nie jest w stanie pudrować już tego trupa. Najbardziej pro imigracyjny kraj jakim była Szwecja ma dosyć imigrantów. Sytuacja jest na tyle dramatyczna, że ulice patrolują zwykli obywatele zmuszeni przez strach o swoich bliskich. Gangi i strzelaniny pomiędzy gangami to już normalność. Czy Polska musi się poddać europejskiej indoktrynacji? Czy Polska jest krajem, który nigdy nie uczy się na błędach innych i zawsze je powiela?

4 polubienia

Do Polski to żadni imigranci z Bliskiego Wschodu nie przyjadą, bo jest za biedna w stosunku do Zachodu, nie ma co siać paniki. A co do tych przymusowych relokacji, to jakby w naszym rządzie nie siedziały same debile i złodzieje, to by wykazali, ilu Ukrainców przyjęliśmy i byłby spokój, jak to bodajże Słowacy zrobili. Mi też się nie podoba część działań UE, ale demonizowanie ich, jak to czynią konfiarze i pisiaki, to absurd, bez Unii bylibyśmy dziadami.

1 polubienie

W sumie to Węgry teraz blokowały mechanizm relokacji oparty właśnie o ukraińskich imigrantów. Kraje wschodnie miały mieć zaliczone tych imigrantów na poczet tych bliskowschodnich i otrzymywać pieniądze za niesioną pomoc- ale standardowo “madziarski sojusznik” opłuł Polskę.

1 polubienie

Na Szwecję już jest za późno. Szwecja, Francja, Wyspy i Niemcy to już de facto kraje islamskie, tylko nikt o tym głośno nie mówi. Tylko wojna domowa w tych krajach może (nie musi, ale tylko może) przywrócić w miarę poprzedni stan, ale nikt się na to nie porwie, m.in. żeby kozojebów nie obrazić…

1 polubienie

No tak, w końcu Orban to agent Putlera.

Generalnie problem nie jest z samymi uchodźcami, chociaż tak najłatwiej go przedstawić i opisać, ale z systemem asymilacji, który w zasadzie nie istnieje. Wpuszczając rzesze osób innego pochodzenia, zamykanie ich początkowo w ośrodkach, a następnie pozwalanie na tworzenie w miastach swoistych gett nic dziwnego, że dochodzi do takich czy innych sytuacji. I oczywiście najłatwiej jest powiedzieć, ze gdyby nie było imigrantów to nie byłoby problemu - co też jest prawdą.

Natomiast sytuacja jest o tyle złożona, że na zmianami na świecie nie nadążają przepisy. Wystarczyłoby wprowadzić szereg bardzo mocnych obostrzeń, a kto ich nie realizuje to deportacja. Egzamin z języka po roku obecności - oblany? Pół roku na poprawkę a jak nie to out. Kara chociażby za umyślne wykroczenie? Deportacja. Brak podjęcia pracy po roku? Ucięcie całego socjalu. I wszystko w przyspieszonym trybie. To dało się zrobić, ale zapewne część polityczna opowiadająca się za równością na myśl o takich przepisach zaczęłaby się pewnie pieklić.
Natomiast w przypadku Francji czy Niemiec gdy są to już kolejne pokolenia z pełnymi prawami obywatelskimi problem jest już głębszy. Da się go rozwiązać, ale to już musiałyby być drastyczne prawnie metody.

8 polubień

Przecież lewica i całe lewactwo by się obsrało ze wściekłości jakie ty chcesz zamordystyczne, kapitalistyczne i rasistowskie przepisy wprowadzić! Pierwsze co trzeba zrobić to wytępić skrajną lewicę by móc w spokoju wprowadzić obostrzenia o jakich mówisz. Niestety pomimo skrętu Europy w prawo dzieje się to o wiele za wolno.

Przecież lewica i całe lewactwo by się obsrało ze wściekłości jakie ty chcesz zamordystyczne, kapitalistyczne i rasistowskie przepisy wprowadzić! Pierwsze co trzeba zrobić to wytępić skrajną lewicę by móc w spokoju wprowadzić obostrzenia o jakich mówisz.

4 polubienia

Wojny domowej nie będzie ale uważam że w tych krajach prędzej czy później powstaną duże ugrupowania o charakterze nacjonalistycznym. Nie bez powodu na zachód od Odry ugrupowania polityczne z prawej strony zyskują na sile.

1 polubienie

Jak nie przyjadą jak przyjadą. Niemcy nie chcą już imigrantów. W ogóle Niemcy mieli pomysł, żeby przenieść punkty kontrolne bezpośrednio na granicy i każdy wyłapany imigrant zostaje w Polsce. Obecnie punkty kontrolne są ze 2km wgłąb Niemiec, czyli każdy wyłapany imigrant to problem Niemiec. Niemcy decydują czy u nich zostanie czy będzie odesłany do Polski. Sęk w tym, że Polska dotychczas się na takie rozwiązania nie godziła. Zobaczymy jak będzie w Wolnej Polsce.

Ogólnie po raz kolejny Europa sama sobie stworzyła problem, z którym teraz bohatersko zaczyna walczyć.

1 polubienie

Boże ale nienawiść i kwas się z ciebie wylewa, wyluzuj trochę…

2 polubienia

Przede wszystkim to ten problem jest pokłosiem czasów kolonialnych. Taki Mbua czy inny Kuekue powinien mieć święte prawo dalej sobie gonić po sawannie z dzidą za antylopami i nie wiedzieć o Bożym świecie a nie teraz mieszkać w chatce z blachy i kartonu kombinując jak się dostać na łatwy socjal do szwabolców. Przecież tam cała administracja była w rękach kolonizatorów którzy kompletnie powywracali im hierarchie i układy społeczne. Państwa też były wytyczane przez Europejczyków. Zamiast zanieść im „oświecenie” i edukacje to ich eksploatowano przez dekady jako niewolników. Tak że akurat zachód Europy płaci teraz za to rachunek. Z tym że Polska nic do tego nie miała i nie wiem dlaczego teraz to na nasz kraj miałaby spaść cześć odpowiedzialności.

6 polubień

Nie chcę zabrzmieć rasistowsko, chociaż znajac “dystans” lewicowców, pewnie im się narażę, ale to, ze Polska jest w 98-99% białym i jednonarodowym krajem, to jest w tej chili niewyobrażalne bogactwo.

Nie chodzi nawet o kolor skóry, chociaż we Francji to właśnie na tym tle wybuchają co chwila zamieszki, ale jest tez taka Estonia, która ma 15% mniejszości rosyjskiej i tez ma problemy w 1 prowincji. Jeżeli szukać gdzieś następnej wojny jaka wywoła Rosja, to właśnie tam.

Nawet sprawa głupich polskich paczkomatów montowanych (i na bieżąco okradanych) na zachodzie pokazuje rosnącą różnicę cywilizacyjną i to na nasza korzyść. 50 lat temu - nie do pomyślenia.

4 polubienia

Jaka nienawiść? Zdrowy rozsądek prędzej. Ty wszędzie widzisz nienawiść? Albo u każdego, kto nie reprezentuje Twoich poglądów?? Żadna nienawiść - stwierdzenie faktu.

@radzimordka - przecież ja nie mówię o wytępieniu sensu stricte. Jak tak zrozumiałeś to powinieneś się nad sobą zastanowić.

1 polubienie