Sprawy pozasportowe

Barbara Kurdej Szatan poprowadzi swój autorski program pt. ‘‘Cudowne lata’’. Wspaniała kobieta, której zależy na losie imigrantów, czyli ludzi ubogich i potrzebujących.

Smieszy mnie tylko trzask pękających dup prawaków, którzy życzą jest wszystkiego najgorszego na twitterze. Nikt nie zasługuje na takie traktowanie. A na pewno nie zasługuje na to osoba, która pomaga uchodźcom pisząc tweety i kytykując morderców na granicy.

Ależ Ty musisz mieć nudne i smutne życie :smile:

No ale baw się dobrze towarzyszu!

6 polubień

Obszczyjmurek i jego 200 IQ high quality baity

7 polubień

https://x.com/CzeKuku2/status/1815662466845594072

Australijka została zgwałcona przez grupę subsaharyjskich murzynów na kilka dni przed rozpoczęciem IO. Po gwałcie kobieta udała się po pomoc do najbliższego sklepu z sukienką założona na lewą stronę i bielizną w ręku.

Uśmiechajmy się wszyscy, bo to dopiero przed nami, a po drugie Polacy też nie są niewinni.

Co masz na myśli mówiąc, że mamy aborcję? Posłów jest 460, senatorów 100. Rząd ze wszystkimi wiceministrami to kilkadziesiąt osób.
Serio wg Ciebie temat aborcji jest tak marginalny, że parlament i rząd nie mają prawa się nim zajmować? Już nie wchodzę absolutnie w to, czy jestem za czy przeciw. Ale uważam, że to bardzo ważna kwestia. Jeżeli nazywasz ludzi, których interesuje ten temat idiotami, to gratuluję.

Już to wyjaśniałem wielokrotnie. Przepis, że nie można dokonać aborcji jeżeli płód zagraża życiu matki to jest przepis martwy, bo w szpitalach wykonuje się takich zabiegów rocznie dziesiątki i to często bez zgody matki, bo nie ma czasu jej zapytać np. podczas operacji o zdanie. Co innego aborcja na życzenie co powinno być absolutnie i kategorycznie zakazane, a jeżeli chcą się skrobać to nie na koszt państwa. W Czechach się dokonuje rocznie ok 50k aborcji, gdzie ponad połowa to osoby z zagranicy np. z Polski. Ale nawet jeżeli w Polsce, która jest podobna do Czech będzie się wykonywać powiedzmy te 50k to jest to marny procent względem ogółu. Ale to jest przede wszystkim temat zastępczy. Bo albo wprowadzają tę aborcję albo nie, a nie pierdolą o niej codziennie zamiast o gospodarce co w przeciwieństwie do aborcji dotyka już 100 procent obywateli.

1 polubienie

@Obszczyjmurek powiedz mi dlaczego kibole mogą pluć na mundur krzycząc „jeb@ć policję” i nikt do nich pretensji nie ma? Dlaczego żołnierze są bardziej szanowani niż policjanci? Policjant przynajmniej oficjalnie ma zadanie by Cię chronić. Wojsko jeżeli jesteś w wieku poborowym to zrobi z ciebie żywą tarczę, a kiedy już będziesz martwy to zapłacą żonie kilka tysiaków rekompensaty.

2 polubienia

Przecież taki gwałcik to miód na serce @Obszczyjmurek, przecież pisał, że białe kobiety powinny być gwałcone.

1 polubienie

Z innej beczki - Steven van de Velde, który został skazany przez sąd za gwałt na 12-letniej dziewczynce weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich.
W 2016 r. usłyszał wyrok czterech lat więzienia. W trakcie rozprawy przyznał się do… popełnienia trzech gwałtów na dzieciach.
Karę odbywał w Holandii, po roku odsiadki wyszedł jednak na wolność. Potem wznowił karierę sportową. MKOl nie zdecydował się wykluczyć go z IO Paryż 2024.

Czyli pedofil może jechać na igrzyska po paru latach, chore, jak się mają czuć ofiary tego bandyty.

7 polubień

Ofiarę mu udowodniono jedną, ale sam fakt, że Holandia chce kogoś takiego wystawić do reprezentowania swoich barw, to średnio świadczy o Holandii…

1 polubienie

Zobacz, nie tylko Polacy w Polsce atakują.
https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/warszawa/news-warszawa-nozownik-zaatakowal-15-latkow-w-lesie-brodnowskim

@kuczq
Na policję jedzie każdy, w zależności od sytuacji. Mniej więcej tym samym kierują się kibole czym kierują się aborcjonistki lub aktywiszcza, bluzgając na policję gdy Ci podejmują wobec nich interwencję.
Policja nie ma poszanowania wśród narodu między innymi przez swoje nieadekwatne i niekonsekwentne działania. Gdy trzeba interweniować to stoją i się przyglądają, gdy nie trzeba, pałują i gazują wielokrotnie niewinnych ludzi.

1 polubienie

Tak akurat twitterka przegladam i mi sie przypomnialo, ze takie sytuacje to rzadkosc i w ogole za duzo internetuff :stuck_out_tongue: To mowie, a wrzuce, kolejna ofiara wspanialego systemu, ktora ginie za stanie z garnkiem w rekach xD

https://x.com/Sluzby_w_akcji/status/1815712540426453068

Jeśli opis prawdziwy to chyba pan pocpany musiał być, bo ciężko inne uzasadnienie znaleźć

No ja tam nie wiem, ale jak dla mnie to naturalna reakcja w sytuacji gdzie w kraju jest swobodny dostep do broni. Baba stala za jakąś ladą czy szafką, nie widzieli jej dokładnie, ruszyła sie dynamicznie - tam kazdy moze miec gnata wszedzie. To sa ofiary systemu. Kolejną ofiarą tego systemu jest policjant, ktory pewnie pojdzie w pasiaki na 20 czy 30 lat (jak nie dluzej bo ofiara czarna to juz w ogole). No, ale o tym nie warto mowic, to nie wolno. Wazne, ze obywatele maja wolnosc i swobodny dostep do broni, ktory jest przeciez gwarantem bezpieczenstwa i wolnosci. Co z tego, ze masz wieksze szanse zginac majac schizofrenie przy interwencji policji niz kiedy wpadasz z gnatem rabowac sklep. xD

Populistyczne ścierwo z AfD. Niesamowite, ze ktokolwiek moze wypowiadac jakiekolwiek pozytywne slowa w kierunku tej … a zreszta, przeciez nie chce banówy. W kazdym razie trzeba byc niemądrym, conajmniej.

Z grubsza to jest moj tok myslenia, tak apropos dyskusji o imigrantach. Lewica pozwolila na za duzo, wpuscila ich zbyt wielu, w bardzo niekontrolowany sposob. Widac wkurwienie ludzi, widac popracie dla skrajnie prawicowych srodowisk, widac, ze poszczegolne grupy etniczne zaczynaja sie miedzy sobą żrec i bardzo łatwo je skłócić.

Mamy gigantyczny problem z imigracja, byc moze AI bedzie w stanie go czesciowo rozwiazac. Przyjecie imigrantow bylo najszybszym sposobem na pozyskanie sily roboczej… no, ale nie w taki sposob.

Czy istnieje jakakolwiek opcja polityczna w Polsce co do ktorej jestes przekonany, ze takie postulaty bedzie wspierac i realizowac?

W systemie, w ktorym notabene o tych rzeczach decyduja najzamożniejsi bo ustawy dogaduje sie przy wodce z prezesami duzych i wielkich korporacji (lub ich paziami) raczej nie ma co liczyc, ze male lub srednie firmy beda mialy warunki do prężnego rozwoju.

1 polubienie

Ale to i tak na siłę usprawiedliwianie gliniarza, kto mówi do babki z garnkiem w ręku, że strzeli jej w twarz. Ewidentnie chciał ją zastrzelić, bo od razu po fakcie powiedział, że nie chce dostać wrzątkiem, czyli nie liczył na to, że ma broń. Po prostu psychol, pewnie na „dopalaczach”. Tu raczej problemu bym szukał w rekrutacji/szkoleniu.

Małe i średnie firmy napędzające gospodarke to kompletna bujda wymyślona przez zwolenników paróweczkowej szkoły ekonomii Kurwina.

Wszystkie współcześnie znane “cuda gospodarcze” były efektem postawienia na wspierane przez państwo ogromne molochy jak to miało miejsce w Niemczech zachodnich po wojnie i w Chinach w ostatnich 30 latach, albo dzięki ogromnym monopolistom jak w USA. Małe i średnie firmy to cofanie się w rozwoju do XIX wieku

2 polubienia

No ja myślę że trzeba też wziąć pod uwagę aspekt społeczny - przecież Polska nie składa się tylko z dużych miast gdzie korpo mają kwatery. MSP ratują wszystkie mniejsze miejscowości, miasteczka itd, im dalej od dużej aglomeracji tym więcej MSP

Inna sprawa jest taka, że Polska to głównie montownia, więc jesteśmy na łasce zachodniego biznesu i raczej żadnych cudów gospodarczych nie wymyślamy. Wszyscy spuszczają się nad tym PKB, ale tak naprawdę gdyby zachód się spakowal i przeniósł do np. Rumunii, Gruzji czy Bułgarii, to razem z naszym PKB. Nie wytwarzamy i to jest nasz największy problem i tu rzeczywiście Państwo powinno robić więcej. Wzdłuż autostrady same magazyny, żadnych fabryk. Rzucisz kamieniem i trafisz w głowę kogoś kto pracuje w sieciowce. Nadal jesteśmy tanie siłą roboczą, nawet jeśli zamieniliśmy starego golfa na 4letnie audi

3 polubienia

Dodatkowy problem jest taki, ze wlasciciela takiej firmy nadal pracownicy uwazaja za prywaciarza, wyzyskiwacza.
Mowia jaka placa taka praca, ale nawet jakbys pensje podniosl 2x to nadal by tak samo pracowali i taka sama gadka bylaby.

2 polubienia

A czyja to wina?

Od lat się mówi o tym, że nasz sektor prywatny „przepala” pieniądze. Jakikolwiek sukces jest szybko kapitalizowane i sprzedawany albo marnowany.

Wkurza mnie czasami to, że zamiast coś rozwijać w Polsce i rozbudowywać to „nasi” rodziny przedsiębiorcy jak najszybciej starają się zarobić i gdzieś mają rozwój firmy.

Old money w Polsce wgl nie występuje.

Aż mi się przypomniało jak w pewnej mniejszej miejscowości, z której pochodzi moja rodzina- była spora firma produkcyjna- ojciec zmarł i zostawił to dwóm synom.

3 miesiące nawet nie minęły, synowie se wzięli po Ferrari- rozbili je i firma zamknięta 2 miesiące później.

Efekt rozbiorów, I/II WŚ, sybir, komuna. Gdy inne światowe marki się rozwijały Polacy stali w kolejce po sznurek żeby wiązać snopki. Przeskoczenie czegoś takiego wymaga pracy wielu pokoleń.

4 polubienia