Sprawy pozasportowe

A ten mit z asymilacją to tak naprawdę xd? 2024 rok i dalej ta gadka że się nie asymilują. Po pierwsze sport to idealny przykład asymilacji po drugie jak żyją w skrajnych warunkach to im ciężej o takiwą asymilację

No i co z tego? To teraz przez tysiące lat biali mają odpowiedzialność zbiorową? Nawet ci, którzy nie przyczynili się do eksploatacji Afryki (mówię o narodach, bo wiadomo że tych jednostek już nie ma wśród żywych).

2 polubienia

Aaa czyli jak biali robią młyn w ich krajach to jest spoko, a jak oni u nas to już źle xd? To co Zachodnia Europa i USA im zrobiła nie da się wytłumaczyć. Naprawdę to o że oni na zachód przyjeżdżają to nie jest jakiś problem, a tym bardziej jakieś reparacje.

Cholera, że nikt tego nie powiedział tym wszystkim ludziom z Azji którzy z dobre 20 lat temu migrowali do Polski czy innych krajów europejskich. Przecież im też biali wyrządzili dużo krzywd. Głupi ci ludzie, zamiast się asymilować mogli po prostu leżeć i czekać aż ktoś im da.

Do dnia dzisiejszego nie wiem jakim cudem żyje po wizycie w Liverpoolskim china town.

3 polubienia

To niech domagają się reparacji i naprawy szkód za lata eksploatacji. Niech siedzą u siebie, domagają się odszkodowań i naprawiają swój własny kraj. Tyle tylko,że to wymaga pracy, a oni nie są skłonni do tego.

Poza tym kraje mają już co najmniej kilkadziesiąt lat niepodległości i coś się w tych krajach zmieniło? Dalej jest tam syf i nie ma widoków na poprawę. Nawet nie potrafią zachować politycznej stabilności, bo zamachy stanu i siłowe przejęcia władzy to tam codzienność.
Jest tam bieda, to fakt, ale jednocześnie świat organizuje pomoc dla Afryki w skali w jakiej inny kontynent nigdy nie miał i robi to już wiele lat. Czy poprawiło to w jakikolwiek sposób ich byt? Nie, bo watażkowie dbają żeby jak największy kawał tortu trafiał do nich a nie do społeczeństwa

1 polubienie

Ty jesteś głupszy niż mi się wydaje xd. Po pierwsze czarni przyjeżdżają do tych krajów europejskich, które ów kraje kolonizowały ich ojczyznę, bo znają język. Azja nie ma po pierwsze takiej historii z Europą jak Afryka, w którym w pewnym momencie prawie cała była skolonizowana( piszę tutaj o krajach typu Japonia itp.) Po drugie to zupełnie inne przypadki, bo Azjaci częściej imigrowali z wyboru, a nie jak Afrykańczycy. Oni dalej muszą się męczyć z kolonalizacją ( tym razem gospodarczą ) , lub z burdelem jakim zostawili im zachodnioeuropejczycy :clown_face:

Buahahah, miałem się juz nie wdawać w dyskusję na ten temat ale trudno przejść obok takich kwiatków obojętnie. A kolega słyszał choćby

o strefach no go ??

To chyba najlepszy przykład tego jak świetnie się asymilują, we francji do której masowo napływają ludzie od 20-30 lat, chyba najlepiej widać jak kończy się edukacja i próba asymilacji. Nowe pokolenie jest znacznie gorsze od tych którzy przybywają obecnie na pontonach, którzy często są po prostu wdzięczni za szanse na nowe życie, kasę za darmo itd. To widać przy okazji byle zgromadzenia które szybko przeradza się w masową rozróbę.
Niestety wyidealizowane, naiwne, spaczone poglądy na świat w połączeniu brakiem wiedzy, rozeznania w danym temacie, często ignorancją czy nawet zwyczajną głupotą powodują, że ludzie o tak szkodliwych poglądach przejęli kontrolę nad europą. Bez odbioru.

@Xhiy2865 haha kolejny który był w Paryżu, przeszedł się w czasie dnia po najbardziej zatłoczonych ulicach, atrakcjach turystycznych i myśli, że skoro wrócił cały to jest ok i na podstawie tego buduje swój światopogląd. Wiesz że francja jest jednak trochę większa? Nie myślałeś, żeby tam zostać i np. wziąc ze sobą Aldora :slight_smile: ? A promil to chyba co niektórzy mają ale we krwi hehe pozdrawiam

3 polubienia

To nie jest takie proste jak się wydaje. Dlaczego? Niby normalna rzecz, przyjeżdżasz do kraju i musisz sobie zorganizować życie, znaleźć pracę, opłacić mieszkanie, tak jak każdy normalny dojrzały człowiek. Czy powinni tego wymagać od imigrantów z Afryki? Tak. Czy oni tego chcą? Nie.
Więc co się dzieje dalej?
Nie pracują, nie dostają mieszkań, więc tworzą skupiska z bezdomnymi, w namiotach, utrzymując się z drobnych przestępstw, narkotyków, nie czując strachu przed odpowiedzialnością.
Jak sobie w takim razie z tym poradzić?
Dać im socjal i mieszkanie, żeby nie tworzyli gett i niebezpiecznych dzielnic.
W konsekwencji ludzie się buntują, bo muszą na nich płacić.
Rozwiązanie wydaje się więc całkiem proste - nie wpuszczać na swoje terytorium, ale jak tego dokonać? Strzelać do nich? Zatapiać pontony? Deportować? Pierwsze dwa wprost naruszające wszelkie standardy cywilizacyjne, przepisy międzynarodowe, prawo naturalne. Drugie nierealne do wykonania - deportować można każdego, ale deportować setki tysięcy?
A na końcu pojawia się niż demograficzny, brak ludzi do pracy, coraz więcej emerytów przypadających na coraz mniej pracujących. I tak koło się zamyka.

Jedynym wyjściem byłaby przymusowa asymilacja, rozmieszczanie imigrantów pośród rodowitej ludności, zabranianie tworzenia wspólnych osiedli etc. ale to też nie realne, bo prawa człowieka.

2 polubienia

K*rwa xddd. Nie wiem, czy się śmiać czy płakać z twojej ignorancji. Jakiś promil społeczeństwa dajesz, który z braku nadziei na lepszą przyszłość, rasizm, czy odcięcie kulturowe i edukacyjne zachowuje się jak się zachowuje. Z 99% ludzi zachowuje się normalnie, normalnie pracują, chodzą do kina, zakładają rodziny. U nas przecież też są strefy w których panuje bezprawie i za zły szalik dostaniesz wpierdol. Już nie mówiąc o strefach wolnych od LGBT, które też są zakazane. No ale po co pomyśleć, jak można szczuć. PS byłem w tamtym roku w Paryżu, i czułem się bezpieczniej niż w Warszawie, no ale lepiej niż zweryfikować rzeczywistość lepiej szczuć z przed kompa. Bez odbioru :sunglasses:

A widzisz, ja też byłem w Paryżu we wrześniu 2022 r., z dziewczyną, blondynką. W pewnym momencie doszliśmy spacerem do dzielnicy gdzie po wiaduktem było kilkadziesiąt namiotów i cala okolica okupowana przez imigrantów. W taki sposób się na nią patrzyli, że prosiła, żebyśmy pobiegli niezwłocznie do najbliższego metra, bo się boi. A to był środek dnia. Co by było w nocy?

Pomijam już wszechobecny syf, smród i brud, których nie uświadczysz w żadnym Polskim mieście na tę skalę. Z metra w Warszawie nie ma strachu wysiadać. Z metra w Paryżu tak bo często stoją przy wyjściu grupy imigrantów zaczepiających po kolei ludzi.

Trudno zatem, zwłaszcza będąc kobietą, czuć się w Paryżu bezpieczniej niż w Warszawie.

5 polubień

Idź być lewakiem gdzieś indziej. Jeśli tak miłujesz ludzi, którzy utną ci łeb, to zaproś ich do swojego domu.

@Xhiy2865 nie obrażaj bydła, bo ma więcej rozumu niż inżynierowie i lekarze wprost z chatek ulepionych gównem.

Uff całe szczęście że Polacy nie gwalcą, szczególnie nie w Warszawie

Wystarczy ich nie traktować jak bydło, choć rozumiem że dla ciebie to może być ciężkie

Musisz to powiedzieć to im, bo oni pierwsi zaczęli traktować Europejczyków jak bydło. Drzwi były dla nich otwarte, wystarczyło się dostosować.

2 polubienia

No od ciebie na pewno. Bądź rasistą gdzie indziej , zmień sobie klub do kibicowania, bo najważniejsze motto klubu masz głęboko w dupie

Oni nie traktują nasz gorzej, niż Europejczycy sami siebie

JA tam uważam, że w pewnych aspektach @Xhiy2865 ma rację i wydaje się patrzeć szerzej na sprawę, niż większość oponentów w dyskusji. Jednak ja wizę u niego trochę za dużą wiarę, że da się to wszystko w miarę bezproblemowo zmienić. W każdym razie spoko, że potrafisz jakoś uargumentować i nie do końca wszystko jest czarno-białe. A reszta uparła się jeden wizji, więc też apeluje o trochę więcej empatii, szerszego spojrzenia :slight_smile:

2 polubienia

Nie da się już tego bezproblemowo zmienić. Jest już za późno. Europe czeka wojna. Albo my, albo oni. Ktoś kogoś wyrżnie.

Dlatego każdy świadomy obywatel powinnien już wyrabiać pozwolenie na broń i trzymać porządną strzelbę w szafie. Jak przyjadą kolorowi z maczetami, to może być już za późno.

@Loku64 za późno. Ja chcę mieć czym bronić siebie i rodziny.

1 polubienie

W ten sposób właśnie myślą ci migranci, co robią burdy. Mam nadzieję, że pozwolenia na broń nigdy nie dostaniesz :slight_smile:

2 polubienia

Akurat pozwolenie na broń w Polsce to pestka i niemal każdy może ją zdobyć w 2-4 miesiące :face_with_hand_over_mouth: To nie jest tak że ja uważam że każda migracja jest zła. Jestem jak najbardziej za zdrową migracją i jest jej zwolennikiem. Ale to co obecnie się dzieje nie jest zdrowe. Stały pobyt w Europie powinien nieść za sobą pewne wymagania od imigrantów co obecnie się nie dzieje. Imigranci którzy dopuścili się przestępstw powinni zostać wydaleni.

4 polubienia