Sprawy pozasportowe

I ten wyraz twarzy, krnąbrnego, nadąsanego 15 latka.

Dziennikarstwo skończyło się po prostu przez całkowitą cyfryzację życia publicznego - wystarczy zresztą zobaczyć na dziennikarzy wczesnych lat tego wieku. Co wyprawiali np. dziennikarze śledczy Gazety Wyborczej.

Połowa afer czy mafijnych związków była wyciągana na światło dzienne pomimo ryzyka utraty zdrowia i życia.

Ale dzisiaj takie dziennikarstwo się już nie sprzedaje- click baity, tanie dramy i wszechobecne pieniactwo. Inaczej gazety nie zarabia, a i sam zawód dziennikarza stracił na znaczeniu, skoro możesz zatrudnić se studenta 3 roku, żeby pisał o romansie Rozenek.

4 polubienia

W UK już mała wojenka rasowa na ulicach. O ile w mediach i wśród rządu trwa nagonka na skrajnie prawicowych, “ekstremistów i rasistów” uzbrojone w maczety, młotki, noże, pałki w większosci zamaskowane bandy muzułmanów, czarnych rozpoczęly brutalne polowania na przypadkowych białych. Nic tylko kupic popcorn i śmiać z postępowego, bezpiecznego “zachodu”. Wrzuce kilka ciekawszych filmików bo w poprawnych politycznie mediach ich nie zobaczycie (filmiki +18)
Jutro ma być kumulacja, planowane jest ok 30 demostracji.

4 polubienia

A najgorsze, że nie może oskarżyć go o rasizm bo to Azjata :smiley:. Widziałem ten filmik już kilka lat temu i to całkowita prawda. Teraz na karcie rasizmu i kolonializmu chcą jechac następne kilka stuleci na zasadzie “wy musicie dac nam wszystko, a my mozemy leżeć i nic nie robić bo rasizm i kolonializm i nam się należy” Dlatego Afryka to slums i slumsem pozostanie

To jest Wielka Brytanie w pigułce. Naściągli sobie szrotu na Wyspy i teraz mają gigantyczny problem, a te zwierzęta nie zasługują na humanitarne traktowanie. Takich to powinni od razu deportowac do swoich gównostanów. Niestety część z nich to potomkowie imigrantów, którzy sa jeszcze gorsi i wykazują się jeszcze większym ekstremizmem niż ich rodzice

2 polubienia

W sumie np Korea to się wybiła na tym, że Amerykanie pełno sprzętu pozostawiali. Całą swoją motoryzację oparli na kopiowaniu amerykańskich Jeepów. Właśnie i gdzie teraz jest Korea, a gdzie Afryka :stuck_out_tongue:

Godności i klasy to ten gość nie ma żadnej. Mnie to nie dziwi, że fajnopolactwo tak szybko uwierzyło w ten bajt Stanowskiego, ponieważ operują oni podobnym, rynsztokowym słownictwem, ale dodatkowo nieskomplikowanym myśleniem. Wystarczyło pójść albo obejrzeć w internecie losowy warszawski marsz, gdzie konstytucja, aborcja i wypierdalać miało dla nich jednakową wartość. Stonoga przed tym bajtem był co najwyżej dostarczycielem jakichś pato treści, które schlebiało bądź co bądź najniższym gustom i jego obserwujący to jednocześnie byli zapewne widzowie tych patogal frik fajtowych. Po tym bajcie nadal będzie traktowany jako rozrywka dla ludzi o zatkanych częściowo przekaźnikach neuronowych, ale dodatkowo ośmieszono inteligencje silnychrazem. Mnie to nie rozbawiło w ogóle tylko jestem przerażony jak łatwo zmanipulować ludzi, którzy zachowują się jak rój owadów.

Śmiech z tych wszystkich Tuskowych i platformerskich pseudodziennikarzy, którzy to łyknęli i się zesrali z podniety a potem w pośpiechu kasowali swoje twetty i komentarze :smiley: Dawno nie było tak dobrego pranku.
Co do sytuacji w UK, zaraz jeden lub drugi użytkownik napisze, że on był w Anglii, wszystko widział i tam tak nie ma :smiley:

2 polubienia

Stanowski jest strasznym populistą i narcyzem, co mu przeszkadza w byciu dobrym dziennikarzem. Bo wszystkie jego materiały są z ograniczonej perspektywy i ze sporą dawką manipulacji. Czasem z ciekawości jakąś jego gównoburze lubiłęm pooglądać, jednak ogólnie wydaje się być strasznie nieprzyjemnym i wyrachowanym gościem.

@FanLFC25 wiesz co użyłem tego bardziej ogólnie, ciężko mi tak wytłumaczyć i nie chce mi się zaglądać. Po prostu ja mam wysoki poziom wykrywalności bullshitu i po prostu to widzę, jak oglądam i z reguły patrzę na artykuły/reportaże z wielu wymiarów. Na myśl przychodzi mi tu przede wszystkim wywiad z tą oświeconą laską i jak próbował ją na minę wrzucić, używając w jej stronę strasznie katygoryzujących określeń i zgodnych z wąskim światopoglądem, jaki on stara się propagować. A tam laska go ładnie załatwiła. W każdym razie lubi, jak narracja jest po jego stronie to widać po prostu, moim zdaniem wystarczy, trochę pooglądać. Jak robił to w kilku filmikach, co widziałem, to pewnie robi tak zawsze.

8 polubień

A to ciekawe, wskażesz jakieś konkretne przykłady? Jakimi faktami manipulował? Co prawda nie oglądam jego kanału za dużo, ale kilka wywiadów i materiałów widziałem i nie znalazłem tam śladów manipulacji. Piszesz, że wszystkie materiały są zmanipulowane, więc albo tego nie wychwyciłem albo kłamiesz, dlatego proszę o jakieś przykłady żebym sobie obejrzał ponownie i porównał bo jego kanał wydawał mi się jednym z najrzetelniejszych w obecnym czasie w internecie.

Wszystko z Michniewiczem chociażby. Ale największy pokaz chamstwa, prostactwa i krętactwa to IMO program z udziałem Marianny Schreiber - no nie popisał tam się Krzychu. Wiem, że Marianna to kontrowersyjna postać, ale jednak: zapraszać gościa, próbować go ośmieszać i robić ku*wę z logiki to trochę mocne przegięcie.

Hejtparki z Bartosiakiem i Zychowiczem to kolejne przykłady, jak siedzi se trzech typa i pie*doli nie wiadomo tak naprawde o czym ale wiadomo armia nowego wzoru, walki na roboty, drabina eskalacyjna… szkoda, że Stanowski nie umiał zachować się jak przystało na gospodarza, kiedy Anna Maria Dyner wycierała podłogę plagiatorem Bartosiakiem u Krzycha w programie… ale wiadomo 1 kobieta vs kilku populistów, no zakrzyczeli ją, choć była tam najmądrzejsza bez dwóch zdań. Stanowski umie zrobić dobry research, umie w kogoś mocno uderzyć, ale o swoich kolesiach to tylko dobrze albo wcale. Jak chciał bronić Rzeźniczaka też było dobre hehe: “Kuba nie jest potworem, Kuba nie jest potworem”

Taaa, Naukowy Bełkot pięknie go wyjaśnił

7 polubień

Stanowski to co najwyżej idol polskiej patologii która wyjechała do UK na zmywaki i ludzi po zawodówkach od chłopskiego rozumu. Pomijając już niską wartość merytoryczną jego materiałów i przemyśleń to człowiek ten ma powiązania z fryzjerem i Michniewiczem, co z automatu robi z niego mało wiarygodnego i stronniczego dziennikarza sportowego.

4 polubienia

Najmocniej rzuciło się w oczy ta jego debata z tymi z tych strajków klimatycznych. Taki poziom kompromitacji dziennikarskiej to ostatnimi czasy potrafił zaliczyć co najwyżej Kłeczek, a tutaj jednak Stanowski z Mazurkiem popisali się bardziej. Tak samo w kontekście tych transpłciowych zawodniczek - gdzie znowu Stanowski wypowiedział się w temacie, o którym nie miał pojęcia - co ładnie wskazał Naukowy Bełkot w swoim filmie.

6 polubień

Dla mnie taką totalną kompromitacją to były nieudolne próby wyciągnięcia stanowiska politycznego od Wojtka Szczęsnego przez Wojewódzkiego. Ten to jest dopiero ch i sz, z przekazem dla pelikanów wpatrzonych w nową-starą władzę.

3 polubienia

Mnie bawi jak większość jego fanów zachwyca się jaki to reprezentuje obiektywizm, prawdziwą debatę i kulturę, a nie jak w takich TVNach itd, mimo że Stanowski czy Mazurek robią dokładnie to samo co hejtowane przez nich stacje, przerywając i narzucając swoje racje jeśli gość mówi coś niezgodnego z ich linią.

4 polubienia

comment_1663984215vot3RSj6XkYciBTZxSdkDh

Nie do końca tak jest, nadal czarnoskórzy z bogatszych rodzin popełniają średnio więcej przestępstw niż biali z rodzin, które są biedniejsze.

W Anglii muzułmanie są traktowani na specjalnych warunkach, skoro pozwalano im gwałcić dziewczynki w obawie przed oskarżenie o rasizm - https://youtu.be/px6BPSJdbBU?si=bCVcLlkJVu-84hN2

Polacy za granicą też popełniają przestępstwa, ale trzeba zwrócić uwagę na proporcje, które nie są tak złe, jak w przypadku innych nacji. W Niemczech najwięcej przestępstw popełniają Afgańczycy i Syryjczycy, w Szwecji nie słyszałem o polskich gangach. Nie można tego zrównywać - to tak jak byś powiedział, że nie ma różnicy między Haalandem i Nunezem, bo przecież obaj strzelają gole.

Ja mam kuzynkę w Niemczech, której córka jest z Syryjczykiem. Mają ładne mieszkanie od miasta i ten Syryjczyk dostaje socjal, mimo że jest tam od wielu lat. Ma załatwioną pracę, do której nie przychodził, bo mu się nie chciało. W końcu nie wypłacili mu kiedyś socjalu, żądając że ma się zjawić w pracy i teraz pracuje jakby na pół etatu i w ten sposób na luzie utrzymują się w dużym mieście, rodzina 2 + 2, a socjal dostawał jeszcze zanim urodziło im się pierwsze dziecko. To jest złe traktowanie Syryjczyków w Niemczech?

Mam też rodzinę w Bradford, które jest opanowane od lat przez Pakistańczyków. Słyszałem od nich, że starsi Pakistańczycy zachowują się bardzo miło, są kulturalni, ale młodzież to już inna, nieciekawa historia. Jestem ciekaw, jak sobie wyobrażacie “ucywilizowanie” takich ludzi. Naiwna jest wiara w sukces specjalnych lekcji, w których powie się, że niewolno gwałcić.

3 polubienia

Ogólnie w USA są juz planowane nowe szczepionki antycovidowe na jesień, jakbyście za swobodnie się czuli na świecie :smiley:
https://www.fda.gov/vaccines-blood-biologics/updated-covid-19-vaccines-use-united-states-beginning-fall-2024

@everlast No, może i tak, zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie.
W każdym razie mówię się coraz więcej o nowych przypadkach i to „high profile”.
Biden, teraz coś czytałem o jakimś olimpijczyku amerykańskim.

no i w czym masz problem? na grype też są co roku nowe szczepionki.

5 polubień

przeciez wiadomo, że jest covid na igrzyskach i maja wysoką temp i dreszcze. Tak mial Peaty i nie wystartowal w jednej sztafecie, tak miał Lyles i dlatego wczoraj w sztafecie nie wystartował - to tak z tych czołowych.
Grypa zabija kilka mln rocznie, więc Covid może podobne ilosci zabijac.

1 polubienie

Mam nadzieję, że przejdziemy z tym do porządku dziennego, jak z grypą, a nie wrócimy do tej wariacji sprzed 4 lat.

2 polubienia

Wtedy ludzie nie wiedzieli, że covid zabija „tylko” starych i chorych na serce.