Sprawy pozasportowe

To jaka jest Twoja ocena odnośnie tego co udało się do tej pory zrobić. Bo za chwilę minie pierwszy rok z czterech lat kadencji i nie zrealizowano dosłownie nic. Po prostu tragedia. Albo jest tłumaczenie, że Duda, albo PSL blokuje. Oni po roku nie mają jeszcze wspólnego programu. Każdy sobie rzepkę skrobie. Czyli wychodzi na to, że idiota Żukowska miala rację, że jedynym celem jest odsunięcie pisu od władzy. Masakra jakaś. Ale może jest ktoś i mi wyjaśni co oni w zasadzie zamierzają robić, bo na razie to nie widać, żeby cokolwiek robili.

Jak dla mnie rozliczenie afer i porządek z sądownictwem to powinien być absolutnie najwyższy priorytet, ilość szamba, które wybiło i afer, które wypłynęły po zmianie władzy, przekracza chyba wszystko co do tej pory widziałem w polskiej polityce. Zresztą afery to jedno, ale nie wiadomo jak dzisiaj wygląda prawo w Polsce, a ludzie czekają po 2 lata i więcej na takie rzeczy jak sprawy rozwodowe, to powinno iść raz, dwa. Szło by szybciej ale największym hamulcowym w tej chwili jest prezydent i raczej nie spodziewam się, że ten proces nabierze jakiegoś znaczącego rozpędu przed zmianą na tym stanowisku.

Oczywiście nie jestem zadowolony z tego jak konserwy z PSLu hamują pracę nad ustawami w sprawie aborcji i związków partnerskich, szkoda że 3 droga wypięła się na ludzi, którzy wsadzili ich do tej koalicji i postanowili zabiegać o względy konserwatywnych wyborców - pewnie liczą, że przy całym tym bałaganie będą do przejęcia osoby, które odwrócą się od PiSu - pisząc wprost PSL woli zmienić wyborców niż światopogląd. Były podwyżki w budżetówce, ale za mało wydarzyło się w Ministerstwie Zdrowia - chodzi głównie o podwyżki dla pracowników zawodów medycznych oraz porządek w NFZ. Tutaj również nie spodziewam się jakiegoś przełomu, dopóki Ministrą jest Leszczyna, absolutnie nie trawię tej osoby. No i jeszcze zlikwidowanie funduszu kościelnego - tutaj też mam wrażenie, że Trzecia Droga mocno hamuje pracę. Fajnie, że w budżecie nadal zostają ujęte programy socjalne no i myślę, że “Babciowe” to może być ciekawy program.

Osobiście mam wrażenie, że Tusk zrobił się bardziel wyczulony na głos społęczeństwa, chociaż jest ogólnie mocne pole do poprawy w kwestii komunikacji. Ale to już nie jest ten sam Tusk co przed Brukselą i jest to moim zdaniem zmiana na plus. Jeśli chodzi o personalia to Adam Budnar sprawia wrażenie naprawdę kompetentnej osoby. Jest też kilka innych mocnych nazwisk jak Radosław Sikorski czy Krzysztof Kwiatkowski - miła odmiana po latach oglądania, Schetyny, Kopacz czy później właśnie wynalazków typu Leszczyna czy Jachira. Przydałoby się na pewno więcej ludzi znających się na prawie

No ale to coś złego? Jak by nie odsuneli PiSu od władzy, to tym bardziel nie mieli by na nic wpływu, nie mówiąc już o tym, że dorobiłbyś się garba w imię majątku Morawieckiego i Obajtka

1 polubienie

Najgorsze w tym wszystkim jest,ze glosujac na ustawe “x” nie patrzy sie czy bedzie ona dobra dla Rzeczypospolitej i jej obywateli tylko bierze pod uwage interesy partyjne badz wlasne “widzimisie”
A nawet jezeli uda sie juz cos “przepchnac” w Sejmie i Senacie to z “pudelka” wyskakuje Duda i albo wetuje sprawe badz odsyla do tzw Trybunalu Konstytucyjnego.

I niestety w ten sposob kolko sie zamyka a politycy zadowoleni,gdyz obronili swoje poglady czy tez pokazali konkurencji pewien palec.
A ze to szkodzi Polsce…ee tam panie! licze sie ja i partia a nie tam Ojczyzna i jej mieszkancy :rage:

Ale z tego co mi wiadomo to prezydent zawetowal trzy razy. Chyba, że jest więcej to niech mnie ktoś poprawi. Prezydent zawetował zwiększenie kwoty wolnej do 60k? Prezydent zawetowal rozwiązania usprawniające korzystanie z usług lekarskich? Prezydent zawetowal aborcję? Dla mnie Lampartowa to całkowicie odpychająca osoba, ale miała rację, że wybory zostały wygrane tylko i wyłącznie dzięki marszom organizowanym przez nią i innych razem z nią wspolpracujacymi. Jak piszesz, że konserwy się nie zgadzają na to i tamto to przez kolejne trzy lata też się nie zgodzą. Pisałem przed wyborami, że jak to możliwe, że partie o różnych programach chcą stworzyć koalicję to w 5 przychodziliscie, że ich programy tak wiele się nie różnią. A teraz to tylko potwierdza konflikt interesów.

Mnie to śmieszy, bo Kiszczak znowu triumfuje. Kiedyś narysował plan wspólnej polityki, a w mediach robienie szopki i udawanie odwrotności. Po ponad 30 latach plan okazał się majstersztykiem. :slight_smile:

Teraz za to pozwalamy na wzbogacenie się szwabom. Brak CPK to jest masakra.

Gdańsk od przyszłego roku straci bezpośrednie dostawy kontenerowe z Azji na rzecz niemieckich portów. To są ogromne pieniądze.

Chyba nie pamiętasz co się działo 8 lat temu, ludzie odwrócili się od PO właśnie ze względu na afery i zaczęli głosować na PIS.

To tylko cześc niestety.

2 polubienia

Hmmm to jest dla mnie zawsze ciekawe. W Polsce drożej wszystko prąd, woda, gaz, węgiel mieszkania - dosłownie wszystko. Gospodarka jest w zastoju, obciążamy budżet kolejnymi wydatkami socjalnymi które wzmagają inflację i ceny produktów (patrz żłobki), mamy wojnę na wschodzie, która znów zmienia swój obraz (moim zdaniem jeszcze brutalniejszy) a my myślimy o tym że nie ruszyły się ustawy o aborcji i LGBT i że trwają jakieś rozliczenia poprzednich rządów.

Totalnie tego nie rozumiem te sprawy (którymi zajmuje się obecny rząd) są drugorzędne dla ogółu społeczeństwa. Społeczeństwo chce żyć i przeżyć za to co dostaje w swoich marnych pensjach, chce nie być okradane przez podatki itp ale mimo tego rząd zajmuje się postulatami może 10-15% obywateli.

Ani jedne ani drugie rządy nie są dla Polski dobre. Obie główne partie w Polsce, nie myślą strategicznie dla dobra ogółu narodu - obie myślą krótkofalowo jak tutaj porządzić 4 lata i obsadzić swoich w spółkach skarbu Państwa. Taka prawda, że ta legalna aborcja czy legalne homozwiązki nic nie zmienią w życiu 90% Polaków, którzy już teraz zastanawiają się co zrobić by się utrzymać.

To nie atak na Ciebie czy coś, nie zrozum mnie źle, po prostu kiedy dostaje rachunek o 40% większy za prąd zastanawiam się dlaczego myślimy o sprawach drugorzędnych a nie rozwiązujemy spraw dla ogółu społeczeństwa.

5 polubień


Może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem u nas jest zawsze najdrożej, nie ważne czy za czasów PIS czy PO.

3 polubienia

To jest właśnie całe clue ich programu. Zajmowanie się pierdółkami i codzienna przepychanka o nie. Ukraińcy w stanie wojny dostajac taką pomoc od Polski potrafili z zębami się upominać o swoje, a te antypolskie szczury nie dosyć, że nie chcą CPK to jeszcze zaczęli Niemcom po kawałku oddawać Okęcie. Juz nie mówię o takich poważnych zamiarach jak elektrownie atomowe czy biogazownie. :joy:

1 polubienie

image
W 2009 roku została powołana przez Polską Grupę Energetyczną (PGE) spółka-córka PGE EJ 1. Miała przygotować i realizować budowę pierwszej elektrowni atomowej w Polsce. Pierwotnie zakładano, że pierwsza elektrownia atomowa zacznie dostarczać prąd do sieci już w 2019 roku.

W czerwcu 2012 roku ówczesny poseł Aleksander Grad (wcześniej minister skarbu państwa w rządzie Donalda Tuska) zrezygnował z mandatu poselskiego i został powołany przez radę nadzorczą PGE na prezesa spółek PGE EJ i PGE EJ 1. Aleksander Grad otrzymał wynagrodzenie w wysokości 55 tys. zł miesięcznie. Podobne pensje otrzymali też wiceprezesi obu spółek. Oprócz wysokich pensji przysługiwały im też wysokie przywileje.

Przygotowanie budowy elektrowni i wszelkie analizy z tym związane miały kosztować przynajmniej 1,5 mld zł!

Czym zajmowała się spółka nie wiadomo, ponieważ na przygotowania od 2009 do końca 2014 roku wydano kwotę ponad 182 mln zł, a wciąż nie wiadomo jaka miałaby być lokalizacja elektrowni atomowej. Badania środowiskowe i lokalizacyjne przeprowadzała australijska firma WorleyParsons, która została wyłoniona w przetargu w 2013 roku. Umowa z firmą WorleyParsons podpisana została na dwa lata, jej wartość wynosiła 252 mln zł.

1 polubienie

No dobra, ale jest w Polsce formacja polityczna, która zbudowała by CPK i elektrownie atomowe? PiS miał na to 8 lat i nawet łopaty nie wbili. Za to cała góra cudownie stała się milionerami. A Izerą ktoś jeździł może? A Myślisz, że Konfederacja lepiej by sobie poradziła? Ta Konfederacja, której lider uważa, że ZUS to jakieś konto, podczas gdy jest to ubezpieczenie społeczne? Ta konfederacja, której lider uważa, że bon zdrowotny na 4000 tys byłby lepszy od ubezpieczenia zdrowotnego? Ta konfederacja, której lider nie mając merytorycznych argumentów, zaczął cytować teksty z filmu “Chłopaki nie płaczą”? Ta konfederacja, która nie potrafi złożyć projektu ustawy bez błędów? Ta konfederacja, na której czele stoją rusofile i szury? Proszę Cię

Ja akurat na Tuska nie głosowałem, tylko na lewicę, ale w lewicy doszło niestedy do rozłamu i ta w moim odczuciu bardziej pro-społeczna i pro-pracownicza część niestety do rządu nie weszła. Weszli natomiast jacyś fajnopolacy, mieniący się lewicowcami, Gdule i inne dziwadła, to nawet szkoda strzępić ryja. Oni też raczej nie zrobili by nic produktywnego

Mówimy o inflacji, o CPK, o elektrowni atomowej, o cenach za energie - to nie są rzeczy, które pojawiły się w czasie od 15 października. Inna sprawa jest taka, że moim zdaniem politycy w Polsce (uwaga będzie kontrowersyjnie) zarabiają za mało, dlatego sporo tam krętaczy, którzy chcą wykorzystać posade w rządzie do robienia własnych interesów. Wydaje mi się też, że społeczeństwo nie jest gotowe na to,żeby przyznać, że posłowie i ministrowie powinni zarabiać więcej. Której wykształconej osobie będzie się chciało pchać w szambo jakim jest polityka, jak moga zarabiać więcej w jakimś korpo i to pracując w o wiele bardziej lajtowy sposób…

Z CPK też jest drugie dno - to nie jest wszystko tak kolorowo. Prezesem spółki CPK był Bartosiak (tak ten plagiator, co mu ostatnio tytuł doktora cofnęli), o którym mówi się, że może lobbować na rzecz Chin. Podczas Gdy w całej Europie są trendy, na ograniczenie współpracy z Chinami: Unia Europejska chce zmniejszyć zależność gospodarczą od Chin - Forsal.pl, my chcieliśmy dopuścić, żeby to właśnie Chiny uczestniczyły w budowie CPK - jeszcze gorszy reżim niż Rosja szpiegowstwo technologiczne, dyktatura, atakowanie państw ościennych, prawdziwy chory komunizm, a my chcieliśmy ich tu wpuścić: Projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego leci do Chin - rp.pl

I absolutnie nie mówie, że taki projekt nie powinien powstać - jestem za budową zarówno Portu Komunikacyjnego jak i elektrownii atomowych

Europa się budzi, a my jak zawsze jesteśmy w tyle, jak by PIS nie wygrał 8 lat temu to teraz by pewnie wygrali z 80 % poparciem, bo odczuli byśmy skutki podobne jak FR, DE, AT polityki lewicowej.

Skrajna prawica rośnie w siłę w Unii Europejskiej.

Przepraszam, wtrące się ponownie w tę dyskusję.

Dlaczego twierdzisz że ktoś jest rusofilem? Masz na to dowody, ale nie artykuł GW tylko taki dowód żeby ABW mogło się tym zająć?

Gadanie o tym, że ktoś jest rusofilem zaczęło się od początku wojny na Ukrainie czyli trwa już 2 lata (jeśli się pomyliłem przepraszam), ale z tego co widzę nikomu nic nie udowodniono.

Czyli co przez dwa lata za rządów jednych i drugich ABW źle działa? To nadal tylko i wyłącznie źle świadczy o rządzących z obu partii.

Tymczasem to UE było jednym z największych zwolenników resetu dyplomatycznych stosunków z Rosją, to Niemcy podpisywały wielkie oferty na gaz z Rosją i budowali nowe gazociągi.
W końcu tymczasem to Lewica i KO korzystają najbardziej na wystawianiu osób związanych z poprzednich ustrojem lub ich dzieci - a dla mnie to jest prawdziwy związek z Rosją.

Na to są dowody to da się udowodnić, tymczasem nikt ani nic nie udowodnił związków Konfy z Rosją. Proszę nie rzucajmy oskarżeń na przeciwników politycznych jeśli nie ma zatrzymań i dowodów na to.

(jeśli są z rzetelnych źródłem proszę o informację może coś pomyliłem)

@PyrkaLFC

Nie nie jest i dlatego tym bardziej dziwi mnie że ktoś kto ma w partii polityków poprzedniego ustroju może to komuś wypominać.

No ale rusofilia to jest jakieś przestępstwo, że ABW powinno się tym zajmować?

Harmonogram prac nad budową elektrowni jądrowej
Zgodnie z harmonogramem w 2021 roku miała zostać wybrana technologia obydwu elektrowni. W kolejnym roku powinniśmy już mieć decyzję środowiskową zezwalającą na budowę pierwszej z nich w określonej lokalizacji, a także umowę z głównym wykonawcą. W obecnym roku miały ruszyć wstępne prace w miejscu budowy.

Tak realizowany harmonogram powinien do 2032 roku przynieść nam rozruch pierwszego bloku elektrowni, a 6 lat później możemy spodziewać się, że pracę zacznie druga elektrownia.

Możemy jednak już teraz rozliczyć rząd z realizacji założonego harmonogramu. Wybór technologii do budowy elektrowni miał nastąpić w 2021 roku – nastąpił jednak rok później. Widzimy też, że ostatnia umowa na usługi inżynieryjne z amerykańskim partnerem została zawarta w maju 2023 roku. Tymczasem, według harmonogramu, powinniśmy ją mieć już w 2022 roku.

PIS dzięki elektrowni atomowej chciał wygrać wybory.

Ale Ty uwazasz pis za prawice, czy to tylko adnotacja co sie dzieje w europie?
Bo moze czesc pogladow maja prawicowych ale gospodarczo to oni sa wieksza lewica niz Lewica

1 polubienie

PiS to prawicowa partia populistyczna. Ich programy socjalne nie wynikają z idei Marksa tylko z cwanej taktyki kupowania głosów emerytów i ludzi ubogich, których w Polsce jest sporo. Oczywiście te programy socjalne często nie przekładają się na faktyczną poprawę jakości życia, bo na skutek ich polityki zaczęły rosnąć ceny. Dlatego nazywanie PiS lewicą to absurd

5 polubień

Masz rację - Prawo i Sprawiedliwość postrzegane jest przez większość Polaków jako partia prawicowa, jednak przez ostatnie lata przedstawiła szereg propozycji, których nie powstydziłaby się lewica.

Głownie za sprawą niechęci do przyjmowania imigrantów ludzie uważają PIS za partie prawicową.

Pamiętajmy o najważniejszym

Osobiście nie widzę dla siebie, żadnej partii w naszym kochanym kraju, która zasługuje na mój głos.

Mam w głębokim poważaniu PIS i PO.

5 polubień

Dokładnie tak - niby tyle mamy partii, a żadna nie zasługuje na nasze głosy

1 polubienie

Wywołał mnie do tablicy Josif, więc pokrótce odpowiem.

Czy jestem zadowolony z obecnych rządów całkowicie i w pełni? Absolutnie nie, ale polityka i sympatię polityczne to nie jest taksówka, którą jedziesz pod sam dom, a pociąg. Szukasz takiego, który cię wysadzi na stacji najbliższej twojego domu.

I tak jest z koalicją.

Czy zrealizowali wszystko co zapowiadali? Absolutnie nie- ale ja tego nigdy się nie spodziewałem. To było nierealne, aczkolwiek nawet sam sympatyk Pisu w postaci Mazurka nagrał przecież film, który pokazywał, że około 20 postulatów zostało zrealizowanych albo są realizowane.

Poruszyli kluczowe kwestie w zakresie sądownictwa i telewizji publicznej i dla mnie to dużo.

Co do kwoty wolnej- ja jestem w tej kwestii przede wszystkim keynesistą. Nie popieram uporczywego obniżania podatków- zwłaszcza kiedy mamy 250 mld deficytu na przyszły rok.

Są elementy, które mnie wkurzają, a które mnie bardzo mocno interesują tj. aborcja i związki partnerskie, niemniej tutaj jest koalicja - mieć pretensje o to, że jakaś partia bez większości nie realizuje społecznych postulatów, których nie popiera konserwatywny PSL to dosyć dziwne podejście.

Ale robią ruchy z zaświadczeniem psychiatryczny i próbują wymóc kwestie związków. Mam nadzieję, że do końca roku się uda.

Z rzeczy stricte z mojej bajki czyli podatków- mamy projekt fiskalnego pitu, jest projekt ograniczenia IP boxa, jest projekt reorganizacji dystrybucji srodkow dla samorządów. To są konkretne zmiany, które mnie cieszą.

Co do części zarzutów to mi nawet trudno komentować- bo dosyć zabawnie się czyta o jakichś rzekomych próbach topienia GIGANTYCZNYCH POLSKICH projektów, które nigdy nie wyszło z fazy pijania o nich w mediach jak to miał w zwyczaju PiS

W kwestii CPK nie zrobiono nic, a dzisiaj najmocniejsi bokserzy PiSu mówią o tym jakby Tusk własnymi rękami rozbierał cegły xD podobnie zresztą z atomem.

Sama ustawa budżetowa przewiduje drastyczny wzrost środków na infrastrukturę kolejową. Kolej została przejęta przez niepolitycznego mikola i sporo dobrych ruchów się w tej kwestii już wydarzyło- czekam na więcej.

6 polubień