Sprawy pozasportowe

Ja bym do tego dodał, że jakiś na X jakiś nawiedzony typ, który pod każdym tweetem Tuska pyta o Izerę. Zastanawiam się tylko dlaczego nie pytał Morawieckiego przez ostatnie 8 lat :joy:

Wrzucę coś jeszcze ze swojego ogródka, a o czym większość (na szczęście) nie ma pojęcia. Na skutek rozjechania przez PiS całego systemu wymiaru sprawiedliwości jest w Polsce pewien sąd apelacyjny, który ma 5 na 6 sędziów nieprawidłowo powołanych. Pół biedy, gdy na skutek złej obsady Sąd Najwyższy uchyla orzeczenia tego sądu w sprawach mniej istotnych. Wyobraźmy sobie jednak przedłużenie przez ten sąd apelacyjny aresztu w nieprawidłowym składzie sprawy na przykład zabójstwa czy gwałtu - obrońca składa później skargę o niegodność orzeczenia z prawem czy jakikolwiek innych środek na skutek którego dochodzi o uchylenia aresztu (bo musi) a podejrzany wychodzi na wolność. Do tego generalnie doprowadziły rządy ostatnich 8 lat.

2 polubienia

To ten sam typ. Ogólnie straszny świr i sprzedawczyk :point_down:

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ze CPK to projekt ktory mial zapewnic Polske ogromne miliony i nie chodzi tutaj o obsługę obywateli a Cargo. Rozchodzi sie o ogromne pieniadze z cła, obecnie 3 z 5 najwiekszych lotnisk cargo znajduje sie w niemczech i to tam trafiają ogromne pieniadze, poniewaz oninsa pierwszyk krajem UE do ktorego trafiaja produkty np. Z Chin. Wiec projekt CPK w Polsce i clenie towarow w naszym kraju dałby nam ogromny zastrzyk finansowy. Bzdurnym mysleniem jest, ze CPK mialo sluzyc jako lotnisko dla samolotow pasazerskich.

I co w związku z tym? Co ma ten komentarz wspólnego z moim?

Co do samego cargo, to mnie niesamowicie bawią te zapowiedzi o gazylionowych transportach, które będą waliły drzwiami i oknami do Polski jakby tylko Pis dalej pozostał przy władzy. Na ten moment nie wypełniamy tonażem cargo nawet takich lotnisk jak w Łodzi.

To powiedz mi jak oni chca budować baterie do aut elektrycznych skoro to Chinczycy maja u siebie złoża, sa jakies male kopalnie w USA. W europie nie ma zupelnie zadnych zloz. Idziemy w elektryczne aute gdzie to Chiny dostarczaja materialy. Moze ja zupelnie tego nie kumam, ale skoro tylko Chiny moga zapewnic komponenty do baterii to jak mamy ograniczyc z nimi wspolprace ?

1 polubienie

A lotnisko w Łodzi ma terminal kolejowy ?

Pierwszy projekt CPK powstal juz za Gierka i żaden rząd nie zrobił z tym nic.

Rynek magazynowy w Polsce jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. Co zapewnie miałoby duże znaczenie do jakiego kraju leci ladunek cargo.

Jezeli chodzi o rozbudowę infrastruktury kolejowej to trzymam kciuki, ale pewnie pojdzie to na dworce a nie cargo.

Na temat podatków nie bede sie wypowiadal bo to nie moja bajka, ale jesli chodzi o transport to wlasnie jest moja bajka i niestety Polska traci ogromne pieniądze. Nawet nie chodzi o CPK, ale utrata kontenerów z Chin na korzyść niemieckich portów zaboli nas strasznie. Wzrosnie koszt transportu, a co za tym idzie każdy inwestor będzie poważnie rozważał gdzie wybudować fabryki.

https://x.com/PolaMatysiak/status/1833136368400150749

@AustralianMagic - Dobry wieczór. Chciałbym się zapytać, ponieważ kiedyś pisałeś, że jesteś z zawodu prawnikiem. Czy to co zrobił Tusk jest zgodne z Konstytucją?

2 polubienia

Z tego co zrozumiałem, nie jest zabronione (nie jest jakoś szczególnie opisane w konstytucji), choć również chętnie przeczytam opinie kogoś mądrzejszego od siebie, bo wiedzy prawniczej niestety nie mam zbyt rozległej, więc bazuje na tym co sobie ukryte z różnych opinii

1 polubienie

Już pomijając te kwestie to musisz przyznać, że śmiesznie wyglądały dzisiaj walki ubecji peowskiej kontra ubecji pisowskiej. Ubecja i ich potomkowie cały czas zbierając profity będąc psami poprzedniego ustroju. Kiszczak genialnie to rozegrał. Oczywiście to tylko pokazówka, bo chyba nie myślisz, że to wszystko na poważnie. xd

Nie muszę. Szczerze, nawet ich nie widziałem, jestem na wakacjach, wszedłem na chwilę bo czekałem za żoną

Nie wiem, nie jestem konstytucjonalistą, a przepisy tego nie regulują (ani nie zabraniają, ani nie pozwalają).
Co do zasady jednak w postępowaniu administracyjnym decyzje/postanowienia można zmieniać. Brak tutaj jednak przepisów. Z drugiej strony organy administracji mogą działać wyłącznie na podstawie prawa.

Na przyszłość pytaj mnie o sprawy karne, a nie konstytucyjne :upside_down_face:

3 polubienia

Jako ze w kraju bywam tylko w odwiedziny badz na urlopie to oczywiscie moja opinia w tej sprawie jest malo istotna ale tak szczerze mowiac,to nigdy nie rozumialem tego “pedu” do zakupow w niedziele.
Ten dzien to powinno sie przeznaczac na spotkania z rodzina/przyjaciolmi,szeroko rozumiany relaks itd,itp a nie latanie za “sraj tasma” :grimacing:

Oczywiscie zaraz padnie z Waszej strony “koronny” argument,ze sa ludzie ktorzy w tygodniu nie maja na to czasu ale to chyba tylko jacys pracoholicy co zaczynaja o 6 rano a koncza o 22 czy jak?
Choc wiadomo,ze kazdy orze jak moze :rofl:

To zapraszam do dyskusji!

No i tu się zgadzamy, całe szczęscię że zakazali handlu w niedzielę. Ja już miałem serdecznie dość tego, ze przychodziła niedziela i odwiedzało mnie Handlokommando i kazało iść z całą rodziną na zakupy.

4 polubienia

Tym słówkiem to mnie serdecznie ubawiłeś :+1::rofl:

Powiedz to osobom, które pracują w restauracjach, kinach, na stacjach benzynowych i innych punktach kulturowych. Oni pracują, abyście mogli spędzić ten czas miło z rodziną, a nie w domu. Ja oczywiście chce przywrócenia handlu w niedziele.

To nie jest pęd zakupów w niedziele, tylko zakupy w ostateczności. Ja przynajmniej tak do tego podchodzę i pewnie inne osoby także.

7 polubień

Ten sondaż to dla gazety.pl. I wszystko jasne.Dzieki zakazowi handlu można robić festyny i sedzac czas na swierzym powietrzu.A jak wy chcecie przywrócenia handlu tylko dlatego,że restauracje są otwarte i stacje benzynowe- to wam współczuję. Dorośnięcie to zrozumiecie. Też kiedyś byłem liberałem.ale z wiekiem i doświadczeniem życiowym zmienia się perspektywa.

1 polubienie

No chociazby oni, a co? Nie wiem czy to powod do smiechu, ze w tym kraju nadal sporo ludzi musi za**** po 12h dziennie zeby jako-tako zyc. :slight_smile:
Poza tym ten zakaz handlu to totalny wrzod na dupie i po prostu jeden z typowych skokow na glosy PiSu - tyle. Po pierwsze nie podoba mi sie zeby politycy decydowali kiedy mam miec otwarty biznes, po drugie nie podoba mi sie zeby politycy narzucali mi kiedy mam robic zakupy, po trzecie… i chyba najwazniejsze. Dlaczego akurat osoby z handlu maja miec dobrze, a inni nie? Duzo lepszy i sprawiedliwszy (o ile w ogole tak mozna napisac) bylby zakaz jakiegokolwiek obrotu gospodarczego - kina, silownie, restauracje, wszelkie firmy zajmujace sie aktywnoscią rozrywkową, puby powinny byc zamkniete. Podobnie z transportem, logistyką, stacjami benzynowymi czy nawet energetyką. Bo te wszystkie branże zapierdzielają i nikt sie ich nie pyta czy mogą w Niedzielke wyjsc na rower z dzieckiem, czy po prostu wiszą na telefonie od rana bo sie naczepa przewrociła. :slight_smile: Byc moze taki zakaz mialby jakikolwiek sprawiedliwy sens, w obecnej formie to po prostu wrzód na dupie i skok po głosy.

ps.
Co ci do tego czy politykom co ja lubie robic w Niedziele w ogole? xD Ten argument “no hehe nigdy nie rozumialem tego pędu zamiast posiedziec z rodzinkom” - moze nie mam rodzinki, nikt mnie nie lubi, a jedyne ukojenie skołatanych nerwów czerpie z zakupu kilograma ziemniakow… i co komu do tego?

xD
Tu az serduszko musialem dac

6 polubień
  1. Człowiek powinien robić zakupy kiedy chce. Ja np. nie przepadam za niedzielami, bardziej piątek wieczór i sobotę traktuję jako “dzień odpoczynku”.
  2. Cały ten zakaz handlu w niedzielę to jedna wielka farsa. Ile lat żabka i kilka innych sklepów jest otwarta w niedzielę i nikt im nic nie robi? Cały ten zakaz to tak naprawdę przywilej dla konkretnych sklepów zwiększający ich zyski.
  3. Ktoś pewnie zaraz powie co z pracownikami? Moim zdaniem w weekendy praca w sklepie zawsze powinna być dobrowolna, za wyższą pensję. Studenci by nie narzekali :wink:
2 polubienia

ja pracuje do 19 i też nie mam czasu. sie odzwyczaiłem od tych niedziel, ale czasem to był jedyny czas, żeby pojechac na jakies zakupy, tymbardziej, że druga osoba miała 2 soboty pracujące.
Kolejna sprawa jest taka, że z małej miejscowosci jak chcesz sobie jakies ciuchy kupic, to musisz zrobic sobie przejażdzkę.

2 polubienia