Sprawy pozasportowe

Teraz mi się coś przypomniało. Bo wcześniej pisałeś, że byłeś redaktorem na lfc.pl. Gdzie można znaleźć twoje publikacje, bo pisałeś że byłeś nim przez kilka lat, a nie mogę tego znaleźć. Albo przynajmniej w jakich latach nim byłeś i czy pod tym samym loginem. Oczywiście jeżeli nie naruszę tym samym majestatu kolegi.

Odpowiesz mi kto jest tym 3 posłem, którego koalicja pozbawiła mandatu?

Jarek ładnie ograł Donka i to w dodatku grając w jego grę. W świat idzie informacja o reżimowym rządzie Tuska, siłowym przejęciu TVP, więźniach politycznych, ludzie na ulicach a skończy się tak, że prezydent ułaskawi, nikt siedzieć nie pójdzie a reputacja obecnego rządu coraz niższa, wychodzi na to, że jedyny program jaki za wszelką cenę chcą realizować to Zemsta+, ze wszystkiego innego wycofują się jak tylko mogą.
Rotacyjny też został wciągnięty w tą grę i wykorzystany, już podobno spowrotem barierki wracają do łask, które nie tak dawno usuwał :smiley:
Przykro patrzeć na wojenkę PIS z PO, ucierpi na tym jedynie wizerunek pastwa i zwykli obywatele, oraz ludzie którzy być może chcieli by coś zmienić faktycznie na lepsze w Polsce i mają ku temu możliwości ale przynależność partyjna skutecznie wiąże im ręce.

3 polubienia

O tak, wielki żoliborski strateg ograł wszystkich. Szkoda tylko, że pis nie ma w praktyce żadnych sojuszników na świecie, a Duda płaczący, że w Polsce są więźniowie polityczni, kiedy może ich na luzie ułaskawić wypada najłagodniej rzecz ujmując komicznie.

Rotacyjny też został wciągnięty w tą grę i wykorzystany, już podobno spowrotem barierki wracają do łask, które nie tak dawno usuwał :smiley:

Ten spin z barierkami uprawiany przez pisowców i konfederację jest zwyczajnie idiotyczny. Olaboga, przed protestem/marszem ustawia się barierki, a przecież powiedział, że mają zniknąć!

5 polubień

Jarek nikogo nie ograł, bo nikt tego co mówi PIS na arenie międzynarodowej nie bierze na poważnie :wink:

Ale o co Ci chodzi? Twoim zdaniem trzeba być wyborcą PO żeby zauważyć, że „bezpartyjny” „prezydent wszystkich Polaków”, „strażnik konstytucji”, ułaskawia swoich partyjnych kolegów, robiąc z tego idiotyczny spektakl? Jeśli tak, to współczuję naprawdę wąskich horyzontów.

Nie rozumiem też dlaczego krzykliwie pytasz ILE TO MANDATÓW WYGASIŁ PIS PRZEZ 8 LAT. No nie wygasił żadnego, tak samo jak obecna koalicja nie wygasiła żadnego. Mandaty tych dwóch przestępców wygasły z mocy prawa (wygoogluj jak nie wiesz co to znaczy, bo piszemy o tym już nasty raz). Przeciwnicy polityczni pisu mieli widocznie takie kadry, wobec których nie zapadł prawomocny wyrok skazujący.

Nie zgodnie z narracją władzy tylko zgodnie z wyrokiem sądu.

3 polubienia

Już służę informacją. Od 2013 roku do końca września 2020 roku (jeśli pamięć mnie nie myli). Pisałem felietony na Głos LFC.PL, oceny zawodników po meczu (dawniej to był stały punkt po każdym spotkaniu), w kolumnie „trzy kropki” (wspólne artykuły kilku redaktorów) oraz zapowiedzi meczowe. Nicku nie zmieniałem, a nie możesz znaleźć zapewne dlatego, że po zmianie layoutu strony nie są już dostępne.

Ogólnie spoko ten rząd, przejmują TVP, ***** *** będzie jeszcze wybrzmiewać dumnie 10 lat, tymczasem w Niemczech odradza się faszyzm, a nasza pani Paulina Kloska zapowiada utworzenie nowego parku narodowego dolnej Odry, przez co budowa portu w Świnoujsciu zostanie wstrzymana, co z tego, ze przy dwa razy mniejszej powierzchni mamy już dwa razy więcej parków narodowych od Niemiec. CPK tez nie powstanie. Polskie porty, lotniska, kopalnie są nieekologiczne - niemieckie są oczywiście pro ekologiczne, pamiętajcie o tym.

Sory, ze to powiem, ale każdy kto wierzy w ekologię jest szurnięty

4 polubienia

Mogli jeszcze bardziej upokarzać rodowitych niemców względem jakiś ciapaków to może wtedy wszystko byłoby ok xD A tak serio wgl się nie dziwie, Makrela im tam zafundowała przymusowe multikulti i strach przed wychodzeniem po zmroku. No to teraz się imigranci doigrają jeśli faktycznie duch wujaszka adolfa budzi się w narodzie (to tak oczywiście żartobliwie)

2 polubienia

Na kraje takie jak Niemcy, Szwecja, Belgia czy Francja jest już od dawna za późno, tam kozojebstwo rozpleniło się jak karaluchy. Bez wojny domowej nie ma szans na powrót do stanu sprzed ubogacenia kulturowego…

1 polubienie

ostatnio jakiś fan Arsenalu się spłakał, że jesteśmy toksycznym community a patrzcie jaka odklejka wyskoczyła mi na fb przed chwilą:

nawet nie wiem jak to skomentować xD

Problem tez taki, ze spora cześć ich wyborców chce przywrócenia granic sprzed 1939r. xd A warto wspomnieć, ze w sondażach dobijają 20%

Fanbase Arsenalu to najbardziej toksyczna grupa kibiców na swiecie. I to nie jest ważne czy Polska kanonierzy.com czy jacyś gunnersnigeria. Oni wszyscy zwykle wywyższają się a pycha kroczy przed upadkiem. Byłem kiedyś na grupce fanów Arsenalu na fb i tam dyskusja w sposób naprawdę poważny toczy się dookoła tego czy bukayo saka zasłużył na złotą piłkę np albo że osiągnął więcej niż Mane, bądź jest lepszy niż salah bo “salah w jego wieku kopał się po czole”. Ci ludzie w porównaniu do fanów Chelsea, city czy nawet MU są zbiorowo odklejenie. Zagrali dobre półtora sezonu od 10 lat i odwalilo. Najśmieszniejsze i zarazem najbardziej smutne jest to że oni tak na serio dyskutują nad tematami jakie wyżej pisałem i są świecie przekonani że tak jest

1 polubienie

Wiem. No ale cóż ci poradzę. Cała ta akcja z wpuszczaniem imigrantów bez opamiętania wyglądała na jakiś przemyślany długoterminowy plan. Jakby celowe zniechęcanie ludzi do globalizacji i wielokulturowości z jednoczesnym załączaniem w nich poglądów skrajnie prawicowych. Patrząc na działania na granicy z Białorusią wcale to nie muszą być wymysły a hybrydówka. Takie dziwilągi umysłowe jak Anna Maria Żukowska wciskane na wysokie stanowiska też ociera się o prowokacje. Nigdy nie wiesz ilu ludzi w polityce masz opłaconych z zagranicy. Najgorsze co mogłoby nas spotkać w przyszłości to kolejny układ miedzy Niemcami a Rosją. Ktoś powie niemożliwe. A ja powiem, uczmy się historii.

2 polubienia

https://twitter.com/i/status/1745515133172916388

Skazany prawomocnym wyrokiem sądu przestępco: internet nie zapomina!

3 polubienia

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego profilu PO na twitterze. To jest przecież tak samo obrzydliwe jak paski w TVP przez ostatnie 8 lat, tylko że kolejność uśmiechów jest teraz odwrotna. Czy nowa władza nie miała przypadkiem przestać straszyć, obrzydzać i dzielić Polaków ? A wyjdzie jeden z drugim i będzie przekonywał, że nowa władza będzie lepsza. Nie, nie będzie lepsza. To będzie w sumie 12 lat straconych. Z tym, że w jednym przypadku elektoratem byli zaślepieni emeryci, a w drugim są zaślepieni jebaćpisy. Ale tak poza tym to niewiele dzieli te obie grupy.

Co czwarty Niemiec chce zagłosować na partię afd. Gdyby ktoś nie wiedział kim oni są to jest to skrajnie prawicowe ugrupowanie, a przez niektórych nazywana również neonazistami. I Konfederacja to przy nich niewinni chłopcy. Kolejna ciekawostka jest taka, że Braun to ich wielki przyjaciel, więc jeżeli kiedykolwiek przejmą władzę w Niemczech to jest to prosta droga do przejęcia władzy w Polsce przez Brauna. A niewiele potrzeba, bo Niemcom się migracja już dawno przejadła, a poza tym ile można udawać tolerancję dla ludzi, którzy twierdzą, że jest więcej niż dwie płcie czy że biologiczny mężczyzna może urodzić dziecko. Albo ile razy można udawać, że Niemcy potrzebują kolejnych mokebe, którzy pobierają konkretny socjal i nie pracują, a przy okazji wprowadzają niepokój w społeczeństwie. I pisałem już kiedyś, że rewolucja zacznie się od Niemiec i się to potwierdza. Niemcy to taka trochę bomba z opóźnionym zapalnikiem, tam wbrew pozorom nie ma tolerancji.

8 polubień

Chcesz mi powiedzieć, że prywatny profil PO na twitterze wrzuca propagandę na poziomie propagandy, która była w publicznej telewizji Polskiej za rządów PiS? Ładnie pocisnąłeś pisowców tego się nie spodziewałem :joy:

Dla jednych będzie lepsza dla drugich gorsza. Oczywiście nie jest to władza marzeń, ale układ PiS-PO jest lepszy od rosyjskiej, szurskiej konfederacji i odklejeńców z lewicy

1 polubienie

To jest poważna sprawa. Jutro możesz się obudzić i poczuć, że masz macice a pojutrze możesz już nie czuć macicy ale za to być święcie przekonanym, że jesteś 60 letnim Azjatom z nepalu :drooling_face:

Oni ich tam zmusili siłą do całkowitego wyparcia całego okresu cesarstwo - 1945. Tacy Ukraińcy czczą zbrodniarzy mordujących Polaków jawnie w okresie jak ssali z Polski ile mogli a Niemcom nawet zakazali swastyki pokazywać w filmach tak jakby myśleli, że coś wymażą z historii. Sądzę, że powtórki z 39’ nie było tylko dlatego, że do 89’ kraj był rozcięty na dwa człony. Do tego czasu dojczland i tak już tak zdominowali Europę, że w pewnym sensie spełnili sen Bismarka (bezkrwawego podbicia Europy w kontekście ekonomicznym). Nadciągają ciekawe czasu. Przydaliby się naprawdę mądrzy przywódcy na czele Polski co już widać po miesiącu miejsca u nas nie ma. Partia populistyczna emerytów i patologii została zastąpiona przez partie populistyczną klasy średniej i pseudointeligencji :melting_face::dizzy_face:

1 polubienie

Kolejny przejaw braku wiedzy na stronie. Oczywiście pierwsze pokolenie Niemców po II wojnie światowej dużo o zbrodniach niemieckich nie wiedziało, bo ich rodzice starali się zapomnieć o wszystkim, ale kolejne pokolenia były już zainteresowane. O holokauście w Niemczech zaczęto mówić już w latach 70. W Polsce do upadku komunizmu temat był pomijany. Zresztą do dzisiaj jest to temat kontrowersyjny.

Niemcy zaakceptowały swoją rolę w stworzeniu maszyny zagłady. Tacy francuzi kompletnie nic nie wiedzą o Vichy i o tym, że ich państwo dobrowolnie wysyłało żydów do obozów zagłady.

Mój błąd, jest późno :+1:

1 polubienie

Nie zrozumiałeś przekazu wiadomości. Wyparcie nie znaczy brak wiedzy o faktach i zdarzeniach. Przecież oni mają niepisany przykaz odcięcia się od tego okresu i nie utożsamiania się z nim.

To bardzo nie miłe, że zamiast przyjemnej dyskusji z argumentami wyjeżdzasz w pierwszym zdaniu z oskarżeniami dyletanctwa. Owszem, nie jestem historykiem ani germanistą jednakże żywo interesuje się historią. Mogę się mylić w wielu kwestiach ale myśle, że coś tam mam do powiedzenia. Nie sądzisz np. że zakaz pokazywania swastyki w nowych dziełach kultury w Niemczech to przesada?