Sprawy pozasportowe

A wiesz, że PiS może sobie powołać kolejnych posłów w ich miesjca? Chodzi tylko o to, żeby przestępcy nie sprawowali państwowego urzędu. Chyba logiczne? PiS przez 8 lat szukał różnych rzeczy na POwców i jakoś nikogo nie wsadzili, ba, nawet nikomu nie postawili zarzutów. Gdyby mogli, to by to zrobili bez mrugnięcia okiem, ale nie mieli ku temu żadnych podstaw. Może nikt z PO nie preparował dokumentów, jak Kamiński z Wąsikiem? Pomyślałeś o tym?

Co do możliwości ułaskawienia przed prawomocnym wyrokiem pozwólcie że również posłużę się obrazkiem.

Dla rozladowania atmosfery w tym watku: siedzimy,nic sie nie dzieje… :joy:

https://x.com/KotulaKat/status/1745126600935358661?s=20

2 polubienia

Nie mam zamiaru spekulować w tym temacie, jak i w innych które przywołujesz, a które są typowo politycznymi. Mnie nie interesuje polityka, rzekome intencje rządzących, a spór prawny o kompetencje TK, SN i Prezydenta.
Wspomniałeś o wykładniach; dla porównania wyrok TK (cytuję skrótowo, bo jest tego sporo):

  • wykładnia językowa
  • wykładnia historyczna
  • wykładnia porównawcza
  • wykładnia celowościowa(?) oraz prawo do sądu
  • inne ciekawe stwierdzenia

Cytaty z tego orzeczenia: Sprawa K 9/17
Jest tego o wiele więcej, jest też całkowicie odmienne zdanie odrębne. To chyba przeczy temu, że omawiane zagadnienie jest w istocie rzeczy proste :slight_smile:

Duda rozpoczął procedurę ponownego ułaskawienia. :v

To wstyd i łamanie konstytucji że prezydent musi drugi raz się powtarzać. Historia już to oceni i nie mam wątpliwości jak oceni. Na nic zdały się sposoby jak z ludów pierwotnych, podstawiania autobusów i palenia głupa że to przypadek

1 polubienie

Mamy dwa narody w państwie, wogóle do siebie niepasujące i nie potrafiące współpracować. Sąsiedzi się cieszą.

1 polubienie

Ziobro zaskoczenia. Mógł od razu, ale ustalono że taka szopka ma zostać rozegrana, akcja pt “więźniowie polityczni”. Takich akcji będzie więcej. PiS i pisowski prezydent to rak toczący ten kraj… nie jestem wyborcą ani zwolennikiem Tuska ale pluję na tę mafię.

1 polubienie

Rozwiązanie jest proste - decentralizacja i przekazanie większej władzy samorządom lokalnym.

No bo jak jest się służalczym debilem i ułaskawia kogoś przed zapadnięciem prawomocnego wyroku to trzeba to zrobić drugi raz żeby prawnie zadziałało xd

4 polubienia

A to by było dobre, bo takie sprawy jak aborcja, religia mogłyby być decydowane w sejmikach wojewódzkich. Zcentralizowana zostałaby polityka obronna i zagraniczna. Taki model federalistyczny mógłby zadziałać.

Owszem. Historia oceni ułaskawianie partyjnych kolegów przez prezydenta RP.

5 polubień

O, szybko ci się narracja zmieniła panie “nie-wyborco” PO…

A wiesz, że u was biją Murzynów?

Nie interesuje mnie ten “whataboutism”, pokazujący wprost, że jedna strona nie ma absolutnie żadnych argumentów oprócz ośmiu gwiazdek czy “pis zły i trzeba ich zamknąć!!!”

Zadałem proste pytanie. ILU TEN AUTORYTARNY, ŻĄDNY KRWI PIS pozamykał lub pozbawił statusu posła? Bo nowa “demokratyczna” koalicja już 3. 1 na tydzień. Dobre tempo, akurat do końca kadencji zamkną wszystkich.

Z mojej strony EOT. Nie mam zamiaru dalej dyskutować i przekonywać “apolitycznego” betonu PO.

Pozostało nieco ponad 70 dni na realizację pozostałych 97 obietnic.

1 polubienie

Abstrahując znów od Waszej przepychanki.
Bez kitu komiczne jest to, że Wałęsa, który ułaskawił tyle osób, w tym bardzo znanych gangsterów dał wypowiedź typu, jak ten Duda śmie kryminalistów ułaskawiać XD chłop nie ma wstydu naprawdę.

9 polubień

Duży plus dla Ciebie, że Ci się chciało z tym zapoznawać i przytaczać ten wyrok TK. Fajnie to rozpisałeś. Potwierdzasz też, że można coś uargumentować nie obrażając wszystkich lub na wszystkich dookoła (jak @josip w wątku meczowym, co jest jakąś kompletną dziecinadą). Nikt tu też nie jest wyrocznią delficką w sprawach interpretacji przepisów konstytucyjnych.

Jak chcemy być jednak precyzyjni w tej sprawie to nie jest prawdą, że w przytoczonym wyroku TK skład orzekający nie budził wątpliwości środowiska prawniczego - było dokładnie na odwrót, a wyrok wzbudził wiele kontrowersji.

Przy tym niezwiązanymi z PiS’em są tylko Jędrzejewski i Kieres (w dodatku jako jedyni z tego towarzystwa są nazwiskami z poważnymi dokonaniami). Przy czym Kieres złożył zdanie odrębne i nie zgodził się z resztą, że ułaskawienie jest możliwe przed uprawomocnieniem się wyroku. Na placu boju z poważnych sędziów, a nie jakiś przystawek politycznych, pozostaje jedynie Jędrzejewski, który szczerze mówiąc jest dla mnie zagadką. Ale faktycznie jest to w środowisku zawodnik, z którego zdaniem trzeba się liczyć. Cała reszta to banda przypadkowych ludzi.

Ale czemu ty nie rozumiesz, że to nie są jakieś widzimisię nowej partii i sobie na kole wylosowali, że teraz ten traci mandat posła, tylko to jest dosłownie dwójka ludzi prawomocnie skazanych przez sąd i wariat, który odpalił gaśnicę w budynku

To jest jakiś absurd XD

Zresztą całkiem śmieszny też jest te zdanie

By w kolejnym akapicie przypominać, że rząd PiSu to przez 8 lat nikogo nie wsadził xd czy to przypadkiem nie jest właśnie wzorcowy przykład whatabotismu?

2 polubienia

Miałem już nie odpisywać, ale jak zwolennicy PO tak ku*wa czytają ze zrozumieniem, to nie dziwi mnie już cała ta sprawa.

Zadałem wcześniej pytanie: ile zamknął PiS przez te 8 lat?

Dostałem odpowiedz “hahaha, przecież mogą sobie wybrać innych hehe”.

Zabiłem komuś żonę - nie ma problemu, PRZECIEŻ MOŻE ZNALEŹĆ SOBIE DRUGĄ!
Nie no, brawo demokraci, z takim podejściem…

A ty teraz, zapewne bez nawet przeczytania wątku, piszesz “haha, patrzcie on nawiązuje do 8 lat, ale whataboutism XDDXDXDXDD”.

Niezłe robienie sexworkerki z logiki i odwracanie jej o 180 stopni, żeby pasowała pod własną tezę. Fajna projekcja - oskarżyć kogoś o to co się samemu właśnie robi.

No tak, oczywiście. Jak każdy popierający w 100% narracje PO w tym wątku, nazywający aresztowanych poslów, zgodnie z narracją władzy przestępcami i wściekle broniący każdych ich nielegalnych działań niczym niepodległości, jesteś apolityczny, obiektywny i nie popierasz żadnej ze stron. Wierze na słowo. :+1:

Dziwna ta partia PO - nikt jej nie popiera, a jednak na nią głosują…

2 polubienia

XDD totalnie jestem zwolennikiem PO, mówisz o betonowym podejściu a póki co to widzę to, że w twoich oczach każdy kto zgadza się z aresztowaniem przestępców jest BETONOWYM wyborcą PO

I u kogo te betonowe podejście hm?

No zadajesz niepoważne pytanie nie mające żadnego wpływu na dyskusję i się dziwisz, że nikt poważnie nie odpowiada

To może ja odpowiem

Będę strzelał. Ile zabrali mandatów… Hmm pewnie 0? Nie jestem pewien, mogę się mylić

I powiedz mi teraz proszę jaki to ma wpływ na obecną sytuację z Kamińskim, Wąsikiem xd

1 polubienie

PIS nie wygasił żadnego mandatu, ponieważ to nie partia wygasza mandat.

Tyczy się to również obecnej sytuacji. To nie koalicja rządząca wygasiła mandat Kamińskiego i Wąsika.

Nie wiem czemu ma służyć ta manipulacja, ale po tym co się stało z Ziemkiewiczem- to już mnie nic nie zadziwia.

2 polubienia