Sprawy pozasportowe

Ty pracujesz w policji niemieckiej?

Odpowiedź na to pytanie zawarłem powyżej ale jak chcesz jeszcze jednego potwierdzenia to tak :blush:

No dokładnie. Nie robią tego na ulicach tylko zabierają kulturalnie do lokalu mieszkalnego.

I sprawcy zostali ukarani bo jak wszędzie, w każdej pracy, znajdziesz czarne owce.
Kolega chyba nie chciał, mam nadzieję :blush: tym przykładem coś specjalnego udowodnić albo?

Równie dobrze mógłbym podać dobrze znane przypadki niezgodnych z prawem zachowań naszej, rodzimej policji tylko po co?

Nie idźmy tą drogą!

1 polubienie

To co tam wyżej napisałeś jest zupełnym zaprzeczeniem tego co mówią dane.

1 polubienie

STANY ZJEDNOCZONE EUROPY - SZANSA CZY KATASTROFA? (youtube.com)

Nie jest to mój ulubiony kanał historyczna natomiast mamy tutaj taki temat wzięty na tapet. Zwłaszcza interesująca jest koncepcja tych dwóch Niemców na końcu z lat 90tych. Myślicie, że w obliczu rosnących zagrożeń dzisiejszego świata, jakieś kraje się zintegrują? Bo akurat jak chodzi o Europę to od lat tendencja jest ale odwrotna. Osobiście sądzę, że takie integracje nie mają racji bytu w kontekście całej europy a co najwyżej obszarów o zbliżonej kulturze i języku (chociaż był już przykład, że w Jugosłąwi skończyło się to katastrofą), Jest taki historyk Nowak co ciągle marzy o jakiejś formie odtworzenia w jakiejś formie Rzeczpospolitej chociażby :sweat_smile:
Nie traktujcie tego jak bait do kłótni a luźną dygresje do tych politycznych przepychanek zwolenników popisu w owym wątku.

Europa jest za bardzo różnorodnym kontynentem niemal pod każdym względem aby wypaliło takie zjednoczenie krajów. USA są bardziej jednorodne ale swego czasu i z tym bywało różnie. Osobiście jestem przeciwny eurokomuszym wymysłom.

w Europie to zawsze były wojny, a większosc Panstw i tak ma mniej wiecej te same granice przez caly czas. Jak sie tak zastanowić to jaki był sens tych wojen? I z tego względu nie widzę tego, żeby ktoś miał się połączyć.
a dla nas najgorsze jest to, że tyle lat był tu komunizm, do tego pompowali z nas towary za śmieszne opłaty.
Jednak tak jeżdząc na wakacje, to w tych mniejszych miastach to nie wygląda, żebyśmy byli biedniejsi niz Hiszpanie, Grecy , Włosi. - patrząc po samochodach, domach itd. Żebysmy nie mieli zmarnowane 44 lata to mysle, że w ogole moglibysmy byc w czołowce Europy.

Konfa to neonaziści, ale to oranie lewaków jest absolutnie genialne i przejdzie do historii.

2 polubienia

Możesz rozwinąć myśl? Nie widze w ich działaniach nic neonazistowskiego. Fakt, zbierają na skrajnej prawicy różne osoby i są tam pewne środowiska o tak chorych poglądach, ale w samym działaniu Konfederacji i prace jaką wykonująw parlamencie nie widze nic neonazistowskiego

W swoim przemówieniu Mentzen dobrze pokazał hipokryzję Lewicy i przytyków znalazło się tam znacznie więcej - chociażby już na wstępie zaznaczył, że Lewica, która do wyborów z reszta partii opozycyjnych szła z hasłami na ustach obrony parlamentaryzmu, praworządności i poszanowania pluralizmu, a już na starcie chcieli wykluczyć Konfederację z Prezydium pod byle pretekstem (aktualnie jedyna partia opozycyjna mająca wicemarszałka). Kwestia rozdziału kościoła od państwa i brak obiekcji przy organizacji w sejmie święta judaistycznego, czyli religijnego. Kwestia chęci usunięcia z kodeksu karnego obrazy uczuć religijnych i powoływanie się na obrazę uczuc religijnych po tym co odwalił Braun co zostało dobitnie podkreślone przytykiem do tej idiotki Scheuring-Wielgus.

Przemówienie uważam za bardzo dobre w wykonaniu Mentzena. Niby wyłożył tylko oczywiste rzeczy, ale jakos nikt na nie zwraca uwagi z obozu egzotycznej koalicji i ich sympatyków

Tak, to właśnie hipokryzja. Jeśli czegoś nie uznajesz za przestepstwo/wykroczenie i chcesz znowelizowac prawo, aby dostosować je do swoich poglądów na pewne wydarzenia, to nie powołuj sie dokładnie na to samo, co chcesz usunąć. To właśnie jest hipokryzja

Dokjładnie, są tylko więksi i mniejsi hipokryci

Nie wiem jak Konfederacja organizuje prace, ale Mentzen stwierdził, że nie był autorem czy współautorem tego projektu.

Może i brał udział w pracach i zrobili błąd. Cóż, zdarza się, zwłaszcza gdy na szybko się przygotowuje. Dobrze, że zreflektowali sie i złożyli poprawkę. Myślę, że każda partia skladała projekty wadliwe, które trzeba było łatać poprawkami - nic nowego. Nie jest to obowiązujące prawo, żeby miało jakiś wpływ na obywateli

2 polubienia

Możesz również rozwinąć co rozumiesz przez “lewaków” i “oranie”? Bo jak dla mnie nie mu to czegoś co by miało przejść do historii, jak na Mentznena dobre przemówienie, ale jego standardy są takie, że jeśli tylko nie strzela jak karabin cytatami z filmów, to można mówić, że dobrze wypadł (dobrze jak na siebie). Jeden przytyk do Biedronia, nie robi z tego jakiegoś orania lewaków. Strasznie Ci Sławek zaniżył standardy jeśli chodzi o dobre przemawianie (zresztą nie tylko o to)

2 polubienia

Lewica się ośmieszyła wnioskiem o odwołanie Bosaka, przy okazji wyszło, że wszyscy mają ich w dupie i są Tuskowi potrzebni tylko i wyłącznie do utrzymania większości sejmowej.
Druga sprawa, skandalem by było odwołanie Bosaka za czyjeś przewinienie jedocześnie trzymając na stanowisku wicemarszałka miłośnika armii czerwonej z lewicy.

Mentzen wyjawił tajemnicę poliszynela, oranie stulecia

1 polubienie

Ok chcą zmiany w kodeksie karnym, czy to oznacza, że nie mają korzystać z tego jak skonstruowany jest obecny?

Każdy polityk to hipokryta, Mentzen o swoją hipokryzje potyka się mniej więcej raz w tygodniu np. mówiąc, że żarty z innych religii niż ta wyznawana przez niego to nie jest obraza uczuć religijnych, ale już żarty z religji chrześcijańskiej to jest obraza uczuć religijnych. Mentzenjest hipokrytą na każdym kroku, a później próbuje się wycofywać z głupot, które wygaduje jakiś fikołkiem typu: “przecież to były żarty”. Ekspert od prawa podatkowego, przygotował projekt zmian w PIT z błędami, po czym przygotował poprawkę również z błędami, well done.

Oranie, które przeszło do historii? Nie znoszę Giertycha, ale tu jest przykład:

A i tak kilka lat później Kurski został prezesem TVP. O tych występach Sławka Mentzena nikt już za tydzień nie będzie pamiętał

@roberthum

Jednen z flagowych projektów Mentzena i dał go stażystom do konstruowania? Proszę Cię

3 polubienia

Josif jak zwykle coś wrzucił, opatrzył jednym zdaniem i podejrzewam, że znowu nie do końca wie co wrzucił albo nie zrozumiał.

  1. Każda partia rządząca chciałby, żeby opozycja zniknęła, nie tyczy się tylko tylko biednej, uciśnionej Konfederacji.
  2. Czym innym jest rozdział Kościoła od państwa, a czym innym polityka międzynarodowa, różne gesty, zwykła kutlura etc. Zaraz ktoś powie, a gdzie jest choinka z Knesecie. Cóż, pewnie jej nie ma, ale raz, że Izrael jest państwem religijnym, a dwa jest to argument a la “a u was biją murzynów”.
  3. Różnica między Wielgus a Braunem jest taka, że Braun niczym nie sprowokowany popełnił na raz kilka przestępstw i wykroczeń - nie tylko, ani nie przede wszystkim obrazę uczuć. W pierwszym zaś przypadku Kościół aktywnie się włączał się w politykę aborcyjną i prowadził jawną agitację. Do tego te wszystkie grupy broniące kościołów także wyzywały tych protestujących i spirala się nakręcała. Przypominam również, że Wielgus została uniewinniona (o ile dobrze pamiętam). O dziwno, jakimś niezrozumiałym przypadkiem, teraz gdy nie ma prowadzonej konkretnej politycznej agitacji przeciwko pewnej grupie społeczeństwa to… Nikt nie stoi pod kościołami. Przypadek?
  4. Niektórzy wymienieni są podejrzani. Co prawda Braun jeszcze nawet podejrzany nie jest, ale jest już pełny materiał dowodowy do aktu oskarżenia. Czy w pozostałych przypadkach będą akty oskarżenia? To się dopiero okaże.
  5. Argument o Bosaku to już jest hit. Pełni funkcję publiczną, więc pasuje się czasami pokazać nawet na czymś z czym się nie zgadzamy. A jeżeli nie chce, nikt mu funkcji publicznej pełnić nie każe. Zwykła kultura i nic więcej.
4 polubienia

Niesamowite jest to, że te słowa są tak prawdziwe i ponadczasowe. A teraz patrząc na to, że gość, który niedawno był kabareciarzem jest teraz trzecią osobą w kraju tylko potęguje piękno wypowiedzi.

Wrzucasz filmik, który opisuje ni mniej ni więcej PiS, a czepiasz się Hołowni? Mam pewien dysonans poznawczy. Poza tym jak już to Hołownia jest drugą osobą w państwie a nie trzecią (chyba, że nie mówisz o nim). No ale teraz wisienka na torcie - czepiasz się Hołowni, że był kabareciarzem, a jest marszałkiem. Okej, był kabareciarzem, i co z tego? Witek nie była nie kabareciarzem, a robiła takie przekręty, że to się w głowie nie mieści. Duda też nie jest kabareciarzem, a wydaje się, jakby jednak był.
Powiem nawet więcej, w tej kategorii spraw wykształcenie czy wieloletnie przygotowanie nie idą w parze z funkcjami - choć trzeba przyznać, że Hołownia jest bardzo dobrze przygotowany. Kim bowiem byli najwięksi politycy w historii? Często ludźmi znikąd, spoza elity, którzy swoją charyzmą potrafili zgromadzić wokół siebie rzesze ludzi i ich poprowadzić. Sam Hołownia ma w sobie więcej charyzmy i wzbudza większe zaufanie niż cały PiS.
Ba, odnoszę nawet przeciwne wrażenie - to właśnie wytykanie komuś, że był kabareciarzem, a teraz pełni taką funkcję jest cechą osób małych o których mowa w tej wypowiedzi, którą sam wrzuciłeś. Nie ocenia się bowiem innych po tym ile mają tytułów i doświadczeń (Czarnek niby jest jest profesorem, a nie zachowuje się stosownie do tytułu), ale po tym jak się na danym stanowisku sprawdzają.

3 polubienia

Duda: Ty nie wiesz kim był Piłsudski! #duda #sejm #polityka - YouTube

No niestety nasza głowa Państwa to taki trochę człowiek stworzony pod tworzenie memów :confused: prawdopodobnie tak się cietrzewi, żeby zbudować pozycję przyszłego lidera PiS. Ale i na to szanse nikłe. Jak Czarnka nie lubie i się z nim nie zgadzam, tak ten chłop co ma przemowy i taką trochę rubaszną aparycję dumnego sarmaty na sejmie walnym xD Jedyna polityk z opozycji który Hołownie, może i trochę niegrzecznie, ale jednak przycina. Chociażby “Panie Marszałku, teraz ja mówie”. Niby nic wielkiego ale powiedziane odpowiednim tonem do pokazania swojej siły. Oczywiście pomijając fakt, że ten styl jest mocno arogancki to oczywistym jest dla mnie, że ludzie głosujący na PiS za nim pójdą.

Edit.
Łukaszenka 4 minuty opowiada o wkładaniu mięsa w bułki #absurdpropagandy [117] - YouTube
o tutaj Dudu miałby genialny temat i partnera do debaty w której mógłby tak się zacietrzewiać jak w opowieści o Piłsundskim

@Kijoraptor troszkę inaczej to przedstawiłem albo próbowałem przedstawić. W sensie ja go nie podziwiam. Jak był ministrem i słuchałem tych jego bezczelnych wypowiedzi to mnie krew zalewała. Ale dla mnie jego moc i charakter są naturalnymi cechami lidera parti która No powiedzmy sobie szczerze opiera się na agresywnej i bardzo antagonizującej polityczną opozycje retoryce. Mówiąc brzydko, chłop zachowuje się często jak burak ale burak z charakterem i charyzmą. Dudu pod tym względem to on wsadza do kieszeni.

2 polubienia

Trochę dziwne podziwiać zachowanie idioty Czarnka, a później jednak je potępiać, bo aroganckie. Jeśli ktoś potrafi w sposób merytoryczny, kulturalny kogoś zagiąć to to jest powód do pochwały i podziwu. Arogancja, buta to cechy właśnie byłego ministra edukacji, które nie są w ogóle moim zdaniem godne naśladowania, aby kogoś zaciąć.

A skoro mowa o kabareciarzach to o ile mi wiadomo prezydent Ukrainy to były komik. Jak się okazuje ma większe jaja niż nie jeden generał w rosyjskiej armii.

3 polubienia

Trudno się nie zgodzić, gość jest nie do przegadania. Straszny manipulant co prawda, ale idzie jak po swoje. Nie znoszę go, ale no jest tak skuteczny w narzucaniu własnego zdania, kłamaniu czy obracaniu kota ogonem, że niemal jestem pod wrażeniem. Od dawna uważam, że to będzie następca Kaczyńskiego, albo przynajmniej jedna z głów PiS.

2 polubienia