Sprawy pozasportowe

No to jednak sie da rzeczowo wypowiedziec i dojsc do porozumienia. xD
Tez koncze tą beczkę smiechu i spadam, dobrze tu zajrzec od czasu do czasu. xD

No mentalnie zachowujesz sie jakbys mial 16, a glownie to wlasnie jestem w stanie wyczytac przez kabel. xD Wyskakujesz z jakimis glupotami, z jakas ignorancja, wymyslasz sobie jakies rzeczy, ktorych nigdy nie powiedzialem - jedynie sparafrazowalem Kroosa i wysmialem ten ogolny placz o tym jak to jest niby niebezpiecznie, a mimo to Polacy nadal chetnie emigruja do tych morderczych Niemiec. A Ty sie rozkrzyczany rzucasz na mnie jakbym ci ojca i matke zabil, jeszcze sugerujesz, ze mialbym z Tobą jakas niby rzeczowa dyskusje podejmowac, no bez jaj. xD Juz powiedzialem na samym poczatku, ze problem Niemiec z systemem emerytalnym i demografia jest ogromny i nalezy spojrzec dalej niz czubek wlasnego nosa, ocenianie tej sprawy zero-jedynkowe jest… idiotyczne. Nawet balbym sie zasugerowac, ze ktos wyskakujacy z jakimis AfD i rzucajacy sie jak rozjuszona nastolatka po zabraniu jej telefonu komorkowego na 2 godziny bylby w stanie to zrozumiec i prowadzic na ten temat jakakolwiek dyskusje. :person_cartwheeling:

Nie wiem po co taka reakcja - zapytałem w których dzielnicach byłeś.

Ja w tamtym roku zwiedziłem cały Paryż (który jest wybitnie określony jako upadły), 2 lata temu byłem w Holandii i Belgii (w największych miastach). W tym roku jadę do Berlina. Zastanawiam się w takim razie po prostu czego nie dostrzegłem.

Zawsze takie pisanie o upadłych miastach, albo dzielnicach kojarzy mi się z historią Łukasza Boka (pewnie kojarzycie- zajmuje się publikowaniem newsów ze świata) on wiele lat temu miał znacznie bardziej prawicowe poglądy i często to wychodziło w dyskusjach.

Żeby się jakoś uwiarygodnić w tym co mówił - to zrobił zrzutkę na wyjazd do Malmo (w historiach dotyczących Szwecji i imigrantów- jedno z miast, które jest w zasadzie jedną wielką strefą szariatu i wielką no-go zone).

Nie pamiętam czy robił tam jakąś stałą relację- ale pamiętam post z ostatecznym wniosek- uśmiechnięty Łukasz wrzuca, że Malmo jest normalnym miastem- nawet w tych rzekomo trudnych dzielnicach- nikt go nie zaczepiał, nikt mu nic nie zrobił - jedyny problem to ceny.

Od tego momentu mam zawsze dużą dozę takiego sceptycyzmu do tego co piszą ludzie odnośnie tych upadłych dzielnic. Łukasza oczywiście wtedy wyklęto, że jest komuchem, zdrajcą, przekupili go i nie wie co mówi.

Żeby nie było- bo imigracja to pewnie nie jest mleko i miód- wzrost przestępczości to fakt, a imigracja to problem również w zakresie bezpieczeństwa kobiet- tak jednocześnie co pokazują np. statytyki ze Szwecji (chyba najrzetelniej prowadzone) imigranci popełniają ponadprzeciętną liczbę przestępstw - ale jednocześnie to inni imigranci są głównymi ofiarami.

3 polubienia

Wiem o czym mówisz :sweat_smile: to co się pisze po internecie to przeważnie wyolbrzymione bzdety. 2 lata temu trochę z nudów trochę z chęci spróbowania czegoś nowego (a co, dobrze zarabiam a mam nie normowany czas pracy) postanowiłem po 10 latach iść na nowe studia. I zgadnij co? To demonizowane młode pokolenie jest… niezwykle przyjazne i powiedziałbym nawet że bardziej spokojne od naszego :sweat_smile:

1 polubienie

o ile się nie myle to obecnie druga najpopularniejsza partia w niemczech.

zwróć uwagę na pogrubiony tekst, to ty się prujesz i rzucasz, w dodatku mnie obrażasz, ja tylko napisałem że Twoja ignorancja jest porażająca…
Generalnie nie oczekuje niczego konstruktywnego od gościa, który 10 razy w trakcie wypowiedzi używa xD i w dodatku potrafi czytać ludzi przez kabel…
W sumie sam nie wiem po co ja się tu produkuje, obiecałem sobie nie wdawać się w dyskusje, bo po co się kłócić i tracić czas, tym bardziej na sprawy nie związane z LFC. Bez odbioru i miłego wieczoru mimo wszystko.

1 polubienie

Zgadzam się, moje zdanie jest takie, że jeśli ktoś ma złe intencje i chce do tego użyć broni, to jakoś ją zdobędzie. Dobrze by było gdyby wtedy obok byli dobrzy ludzie i mieli równe szanse się bronić, a bez dostępu do broni nie jest to takie proste.

Aaa Ok, to źle zrozumiałem, mój błąd. No tez nie wierze w jakiś spisek służb

Dokładnie. Dlatego ja jestem za tym, żeby jeszcze bardziej ograniczyć dostęp do broni. Najlepiej dobrać się do dupy tym związkom łowieckim. Co chwilę słyszę, że pijany myśliwy coś odwalił. Strach dzisiaj chodzić do lasu, bo jest szansa, że jakiś pijak myśliwy pomyli Cię z dzikiem.

2 polubienia

Albo dzik pomyli Cię z pijakiem, a jak wiadomo dziki alkoholu nie lubią

1 polubienie

Nawet pewnie nie rozumiesz zasad działania związków łowieckich, coś tam słyszałeś w TVNie ale dokładnie nie wiesz co, jednak z jednym się zgodzę, też jestem za ograniczeniem dostępu do broni jak sobie pomyślę, że mógłbyś z niej kiedyś swobodnie korzystać :slight_smile:

2 polubienia

Nie muszę rozumieć, widzę jacy ludzie z tego korzystają i mi to wystarczy. Nie oglądam też TV, mieszkam obok lasu, więc mam prawo mieć własny pogląd na pewne sprawy

I wedle jakich to zasad ludzie zasadzają się ambonach, wabią dzikie zwierzęta na otwarty teren i wówczas do nich strzelają mając z tego świetną zabawę? Pytam z czystej ciekawości.

Są regulacje dla myśliwych itp. Ale upraszczając, prawo dżungli, ludzie są sprytniejsi, dziki nam przeszkadzają, lub po prostu mamy ochotę sobie je zjeść, czy też do nich postrzelać i prawo na to pozwala. Ogólnie dziki to bardzo inwazyjny gatunek stąd, jest na nie otwarty sezon przez cały rok. Ja tam nie jestem jakimś zwolennikiem, ani przeciwnikiem, po prostu mam otwarty umysł i staram się widzieć wszędzie za i przeciw :stuck_out_tongue:

MAsz pretensje do lwa, że sobie antylope je, czy coś. Takie życie, zwierzęta mają siłę fizyczną plus naturalne narzędzia, my mamy intelekt pozwalający nam wytwarzać narzędzia do polowań.

1 polubienie

Jest pełno regulacji dotyczących myśliwych, polowań i proponuję poczytać jak ważne jest łowiectwo dla ekosystemu. Wyszukanie tych informacji w dobie internetu na prawdę nie jest żadnym problemem

Ale Ty tak serio? Dziki nam przeszkadzają i są inwazyjnym gatunkiem? :sweat_smile: Chciałbym podkreślić, że pada to z ust najbardziej inwazyjnego gatunku na świecie :smiley:
Kot również jest gatunkiem inwazyjnym, a do tego mającym bardzo niszczycielski wpływ na ekosystem. Pytanie zatem dlaczego nie poluje się na koty w miastach i na wioskach? Pytanie zupełnie poważne.

A porównanie do lwa to jest w ogóle hit. Zwierzęta na siebie polują, bo tak działa ekosystem, potrzebują jeść. Ludzie polują nie dlatego, że są do tego zmuszeni biologią, a zazwyczaj dla przyjemności z samego polowania, a ewentualne później jedzenie jest elementem dodatkowym, a nie głównym. I zapewne skóry, poroża oraz kości nie mają z tym zupełnie nic wspólnego :sweat_smile:

Tak samo argument, że prawo pozwala. Okej, pozwala, nikt tego nie kwestionuje. Ale jakby prawo pozwalało na spuszczenie w*******u sąsiadowi, bo ma lepszy samochód? Są pewne ogólne zasady. Była zresztą swego czasu afera z hodowaniem bażantów w klatach, a potem ich masowym wypuszczaniu, żeby gawiedź sobie postrzelała dla frajdy - to jest ten ważny wpływ na ekosystem?
I tak jak rozumiem, że dziki biegające po mieście (na nasze zresztą zaproszenie), pod szkołami, przedszkolami są problemem i mogą stanowić zagrożenie, tak nadal nie rozumiem (i @FanLFC25 też w żaden sposób tego nie wyjaśnił) z jakiego powodu wywabia się zwierzęta na otwarty teren, żeby sobie do nich postrzelać dla zabawy? No chyba, że jest to ciężka misja, walka o równowagę ekosystemu i każde pociągnięcie za spust przychodzi z wielkim bólem, ale jednak wątpię :person_shrugging:

Notabene, łowiectwo (oraz jego nielegalna odmiana w formie kłusownictwa) jako ogólne zajęcie na świecie jest tak ważne dla ekosystemu, że doprowadziło do wymarcia kilku gatunków i zagrożenia wyginięciem dla kolejnych - to tak nawiasem mówiąc.

@magniuto Absolutnie nic mi się nie pomyliło. Jedną kwestią jest to, co jest zabronione, a drugą kwestią jest to, co się faktycznie robi. Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, niemniej akcja typu hodowanie bażantów, aby tylko je wypuścić z klatek i wystrzelać nie nie tylko nie są łowiectwem, ale wręcz realizują znamiona przestępstwa. I takich odpałów jest całe mnóstwo.

@FanLFC25 A widzisz, odławanie kotów. I co potem z tymi kotami? One nadal żyją w schroniskach albo gdzie indziej na wolności. Więc pytanie - skoro myśliwi dbają o ekosystem to dlaczego odstrzeliwują dziki, sarny (zamiast… odławiać?) a kotów nie? Na pewno nie ma to nic wspólnego ze skórami czy porożem etc.

2 polubienia

Dlatego wprowadza się regulacje i dba o ich przestrzeganie. Mam wrażenie, że jesteś z tych osób co po prosut pomijają niewygodne fakty, na korzyść swojego światopoglądu.

MY też jesteśmy inwazyjni, ale w przeciwienstwie do dzików to potrafimy wytwarzać broń i z niej korzystać… stąd moje porównanie do prawa dżungli itp. Widzę, że jednak nie chcesz trochę szerzej pomyśleć, tyko zamknąłeś się w swojej bańce.

3 polubienia

Z tego co wiem są prowadzone akcje odławiania takich kotów.

Tak swoją drogą, jaki gatunek ostatnio wymarł przez naszych polskich myśliwych? Pytam serio. Chyba, że zatrzymałeś się w czasach polowań w XV w. albo masz na myśli jakieś afrykańskie polowania, które z europejskimi nie mając nic wspólnego.

Wędkarstwa też byś pewnie chętnie zakazał?

1 polubienie

Trochę powieję teraz teorią spiskowa, ale brak jakichkolwiek szans na wygraną demokratow łączył mi się trochę jednak próbą zamachu na Trumpa. Pomyslalem sobie jak to sie nie udało, to trzeba zabić, albo chociaż “ubezwlasnowolnić” Bidena i to najlepiej coś tam lekko zrzucić na Republikanów(podczas jakieś debaty zawał, czy coś).
To teraz znalezli Covida Bidenowi :smiley:
image

Pomyliło mu się z 80% masowych strzelanin z minimum czterema ofiarami.

Wg raportu stworzonego przez socjologów i kryminologów pod kierownictwem profesora Darrella Steffensmeiera z Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii czarnoskórzy w latach 1980-2018 byli odpowiedzialni za 64% zabójstw w USA. Warto dodać, że czarnoskórzy mężczyźni to zaledwie 6% populacji USA.

I jak wrażenia? Bo niektórzy kibice Liverpoolu byli tam dwa lata temu i nie mają najlepszych wspomnień. :wink: Prezydent Macron pod koniec 2022 roku mówił, że obcokrajowcy oraz nielegalni imigranci odpowiadają za ponad połowę wszystkich przestępstw popełnianych w Paryżu - 'At least half of Paris crime is committed by foreigners': Where does Macron's claim come from?
Jeszcze co do Paryża - za 77% gwałtów w 2023 odpowiedzialni byli obcokrajowcy - INFO EUROPE 1 – Les étrangers à l’origine de 77% des viols élucidés dans les rues de Paris en 2023
Za 70% kradzieży z użyciem przemocy w pierwszych sześciu miesiącach 2022 odpowiedzialni byli obcokrajowcy, źródło: Komenda Główna Policji w Paryżu - INFO EUROPE 1 – Les étrangers à l’origine de 77% des viols élucidés dans les rues de Paris en 2023
Za 75% zwykłych kradzieży w pierwszych sześciu miesiącach 2022 byli odpowiedzialni obcokrajowcy, źródło: Komenda Główna Policji w Paryżu - INFO EUROPE 1 – Les étrangers à l’origine de 77% des viols élucidés dans les rues de Paris en 2023

Btw, podobno Joe Biden ma covida. Życzę mu zdrowia. Trochę się dziwię, bo w 2021 mówił, że po zaszczepieniu nie jest to możliwe.
“You’re not going to get COVID if you have these vaccinations.”

5 polubień

Już dzisiaj Koalicja Obywatelska z myślą przede wszystkim o swoich wyborcach przeprowadzi największą reformę w historii Polski. Wprawdzie nie wprowadzi kwoty wolnej od podatku i ulg dla nauczycieli, ale za to nałoży podatek od fotowoltaiki.

1 polubienie