Sprawy pozasportowe

coś Ci się pomyliło, kolego. Nęcenie zwierzat jest w ogóle zabronione, jedyny wyjątek to polowanie przy tzw. nęciskach, mozna to robić wyłącznie w celu odstrzału dzików lub drapiezników. Takie nęciska ustala się w porozumieniu z właściwym nadleśnictwem. Nie wiem co ma to wspólnego z zabawą.

4 polubienia

Są jednym z głównych powodów straty rolników jeśli chodzi o plony

3 polubienia

Leeds, Anglia.

4 polubienia

Tu masz lepsze ujęcia. Porządne rozruchy, dobrze się bawią chlopaki, ale do francji im daleko przynajmniej sklepów masowo nie rabują.

4 polubienia

ale Panowie co wy w ogóle gadacie? Przecież tam jest bezpiecznie, kolega pisał, że był w Paryżu i nikt go nie zrabował. Co to w ogóle za filmiki są?? Ty byłeś kiedyś w Angli w ogóle? W jakiej dzielnicy byłeś?

8 polubień

JA ogólnie żyłem trochę na północy Włoch i tam szanowało się osoby, co chcą pracować, że czułem taką serdeczność od ludzi. “Cześć, jak tam”, próbowali nawet słów się po polsku uczyć. A o czarnych mówili, że to lesery i śmierdzą :smiley: W sumie jedynie w miastach można było spotkać “normalnych” czarnych, bo w mniejszczych miasteczkach to co najwyżej, jako nazwijmy to “żebraków”. Jednak były to czasy przed masowymi migracjami, może coś się pozmieniało. Wtedy było oczywiście bezpiecznie tam.

Ogólnie to sami Muzłumanie zdają sobie sprawę, kto w dużej mierze trafia na emigrację
https://x.com/robert59406/status/1814071490637127978

to tak jak pełno od nas pojechało na wyspy uciekając przed wyrokami, lub z braku jakichkolwiek perspektyw tutaj.

Nie każdy ze szmatą na głowie, czy o ciemniejszym odcieniu skóry jest zły, czy nierób, ale z reguły tacy trafiają do Europy w poszukiwaniu wygodnego życia.

Też znam przypadki naszych rodaków, co wyjechali na wyspy, czy do Niemiec i głównie z socjalu żyją. Jednak u przedstawicieli Afryki, czy też Azji mniejszej % osób niechcących pracować jest znacznie wyższy. Też my się raczej przystosowujemy do innego kraju, a oni próbują wprowadzać swoje zwyczaje itp.

1 polubienie

Bawi mnie po prostu, że na podstawie filmików z internetu wyrabianie sobie opinii na temat danego kraju czy miast jest w pełni uzasadnione i jest to jak najbardziej pożądany sposób weryfikacji rzeczywistości.

Kiedyś to ludzie pisali, że mają wujka dziadka od strony 3 kuzyna, który był i widział to i owo - a dzisiaj już wystarczą tylko filmiki, żeby mieć pełnoprawny ogląd na sytuacje.

1 polubienie

a mnie bawi wyrabianie opinii, bo byłem i “nikt mi nic nie zrobił”, zamiast na podstawie filmów, statystyk i zdania lokalnych mieszkańców. Przecież te filmy nie są zmontowane to czemu ludzie nie mają wyrabiać sobie opinii?

Posłałbyś dziecko same do szkoły, albo córkę samą wieczorem do sklepu mieszkając w takim Paryżu czy innym Leeds? Wątpie.

5 polubień

Co do historii z Anglii to mam kolegę(wiem, że na zasadzie słyszałem, znam kogoś co mówił itp.) . W każdym razie chłop żył bodajże 6 lat w UK i wrócił tutaj. JA go pytam to po co wracałeś skoro tam życie miałeś ułożone. On mi opowiedział historię, że jak pewnego wieczora się budzi i pali się jego budynek, właśnie mniejszość sobie zrobiła zamieszki w Nottingham gdzie mieszkał. Podpalali śmietniki przy budynkach, niektóre budynki się zajęły. NA ulicach właśnie dżungla. Po prostu zaczął bać się o życie swoje i rodziny, spakował się i wrócił do kraju

Tu macie artykul po 10 latach od zamieszek, żeby nie było, że zmyślam.

To postawcie się na miejscu teraz rodowitych Brytyjczyków, co tam żyją od wielu pokoleń w spokoju i teraz muszą znosić takie akcje jak w Leeds, czy te w Nottingham i wiele mniejszych na codzień.

https://x.com/I_Dont_Know_Her/status/1814040227432034311
tu pewnie w autobusie się ogrzewanie spierdzielilo i chłopaki chcą pomóc

1 polubienie

To straszne co zachodnie państwa same sobie zrobiły

Wszystko to propaganda, filmiki są wygenerowane przez AI i prawaków, a także rasistów. Powinniśmy wpuszczać więcej imigrantów bo to dobre. Przestępstwa? Dane są zakłamane. @Obszczyjmurek pewnie zadowolony, wszystko idzie zgodnie z jego utopijną wizją

2 polubienia

No uważam, że wyrabianie sobie opinii na podstawie własnych doświadczeń jest znacznie bardziej rzetelne, aniżeli na podstawie filmików z internetu. Statystyki również są całkiem użyteczne, ale muszą być ujęte globalnie, na przestrzeni jakiegoś czasu i jakiejś skali.

W tych krajach i miastach mieszkają miliony ludzi- czy w ramach jakiegoś upadku tych miast/państw- nie powinni się oni decydować na masową emigrację i ucieczkę?

Filmiki może i nie są zmontowane, ale dają fałszywy obraz skali problemów.

Nie wiem czy pamiętasz, ale przed Euro 2012 - powstał chyba w GB film z jakimś słynnym sportowcem (ale nie mogę sobie przypomnieć - chyba Sol Campbell) który przestrzegał przed wyjazdem do Polski na Euro. Końcowo wypowiadane słowa brzmiały: „nie jedźcie do Polski- bo inaczej wrócicie w trumnie”. Filmik miał wrzucone przebitki z burd kibicowskich, jakichś walk z policją itd.

4 polubienia

Przecież połowa tych filmików to są fejki montowane przez jakieś El pistolero w garażu pod Wałbrzychiem. Dziwne, że jakos ludzie dają się łapać.

Ostatnio czytałem, że Szwajcaria ma wprowadzić w szkołach dodatkowe lekcje o islamie i kulturze Afryki. Wszystko to jest piękna idea. Polska jest niestety w tyle za zachodem. W pierwszej kolejności należy rozebrać mur. Potem rozbroic straż graniczna, która znęca się nad imigrantami. Film Holland wszystko wyjaśnił. Straż graniczna powinna zostać poddana najwyższej europejskiej kontroli. Nie ma tam miejsca na takie sceny, że żołnierze strzelają do imigrantów jak do kaczek. A ludzie jeszcze klaszczą

Podpal stertę śmieci. Nagraj to i wrzuć do internetu z podpisem co wyprawiają imigranci i wszystkie prawaki to lykna

Wiesz w ogóle, że w UK jedyną metropolią jest Londyn?
image

A akcje działy się właśnie w Birmingham, Nottingham, teraz Leeds i pewnie wiele mniejszych. Po prostu gdzie tworzą się osiedla naszych śniadych przyjaciół tam pojawiają się problemy.
Teraz oni w Leeds domagają się więcej pieniędzy. Dlaczego? Bo im się należą :smiley:
Na zasadzie dajcie nam, to się uspokoimy.

Tu masz jak protestują natywni Irlandczycy przeciwko imigrantom zreszta.
https://x.com/DudekPL4/status/1813627674679820695
tu masz jak protestują importowani mieszkańcy Leeds
https://x.com/TPointUK/status/1814034016049213455

widzisz roznice w zachowaniu i kolorach skory?

Tak z ciekawości wpisałem w media Leeds Riots i żadne nie piszą o jakichś protestach związanych z chęcią wymuszenia socjalu (?) a zapalnikiem miało być odebranie dzieci jakiejś rodzinie.

Newsy sprzedają się lepiej- jeżeli podłączysz pod jakiekolwiek wydarzenia- socjal, migranci itd. Niemniej tak tworzy się pewną narrację- niekoniecznie uczciwie.

1 polubienie

Bo pisza o tym lewackie media, co nie wspomną o kolorze skóry. Popatrz na twittera i wywiady z protestujacymi…

1 polubienie

Gadałem że szwagrem, który siedzi w Anglii i wybuchnął śmiechem. Mówi, że te protesty to jak walka żuli pod Żabką. Może z 5 osób w tym uczestniczy.

Po prostu nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy staraja się bronić tego ‘postępu’ na zachodzie.

Z własnego doświadczenia, nie tak dawno byłem na Majorce i w Mediolanie. Co prawda nikt mnie nie pobił ani nie zgwałcił ale nie jestem w stanie zliczyć ile razy podchodzili do mnie ‘imigranci’ oferując narkotyki, opaski i inne pierdoły(obok żona i córka)

To co się dzieje jest nienormalne a pomyślcie co będzie za 20-30 lat

1 polubienie