Strona/forum i wszystko z tym związane

Czasem, jak nie uda mi się obejrzeć danego meczu, to zawsze fajnie móc sobie przeczytać temat meczowy od deski do deski lub w sytuacjach, kiedy nie śledzę forum na bieżąco.

Szczerze mówiąc, to nie wyobrażam sobie wchodzić w ten sam temat meczowy, gdzie byłyby wypowiedzi związane z ostatnimi kilkoma meczami wyjazdowymi z danym zespołem i tracić dodatkowy czas na filtrowanie tych, które akurat mnie interesują. To tylko jeden powód, dla którego nie widzę sensu w takim podejściu. W ogóle, to mogę sobie wyobrazić, że w krótkim czasie zrobiłby się niezły burdel w takich tematach.

Czy jesteśmy aż tak leniwi, że nie chce nam się założyć nowego tematu meczowego tym samym wyodrębniając każdy mecz, który rozgrywa Liverpool?

Odkąd pamiętam zarówno to, jak i poprzednie forum kibiców LFC tak właśnie funkcjonowały i nigdy nie było z tym żadnego problemu. Wręcz przeciwnie, zwykle różni użytkownicy bardzo chętnie otwierali tematy z ciekawymi zapowiedziami meczowymi, że aż chciało się podjąć dyskusję w takim wątku.

Czyżby ten przywilej możliwości stworzenia zapowiedzi meczowej stał się tak wielkim ciężarem?

1 polubienie

Stąd moje pytanie czy da się w jakiś sposób zaznaczyć jakąś wiadomość coś jak rozdział w książce i w ten sposób mieć to posegregowane, by nie było jakiegoś bałaganu. Nie mam problemu z tworzeniem nowych wątków dla każdego meczu ale bardziej podoba mi się opcja trzymania wszystkiego w jednym miejscu (pod warunkiem istnienia odpowiedniej opcji by odgrodzić kolejne mecze). Oczywiście dostosuje się do większości, bo nie przeszkadza mi opcja z tworzeniem osobnych tematów.

Wg mnie nie ma co dyskutować - mając odpowiedni temat do meczu w jakikolwiek sposób ten temat nie byłby założony (nie musi być ostatnie 5 fixów, opis formy, kontuzji itd) mamy porządek odnośnie komentarzy względem danego meczu.

Myślę, że spotkania z zeszłego sezonu można już przenieść do archiwum bądź wrzucić do jakiegoś jednego worka sezon 2021/2022 (o ile sie da). Taki temat meczowy żyje po meczu max tydzień i uważam, że potem nie ma o czym dyskutować, zawsze jest temat o Premier League.

1 polubienie

Ja bym zwyczajnie założył nowy dział dla nowego sezonu i tam wrzucał tematy meczowe + przed nazwą tematu dodawałbym nr kolejki.

W kontekście lfc.pl. Jak wszyscy wiemy na przestrzeni ostatnich lat ilość użytkowników, a tym samym komentarzy pod postami drastycznie się zwiększyła. Sporo komentarzy ma sens i super, że aktywność jest coraz większa, ale jak prawdopodobnie zauważyliście zwiększyła się również ilość komentarzy pozbawionych jakiegokolwiek sensu, logiki, czy kultury osobistej, a niektóre opinie są na tyle skrajnie ekstremalne, że aż ciężko się to czyta. I tak jak w przypadku dzisiejszego meczu gdzie komentarzy jest ponad 300, świetnie byłoby mieć narzędzie w postaci sortowania komentarzy na podstawie polubień. Nie wiem na ile realizacja czegoś takiego jest możliwa ale to tylko taka luźna myśl ode mnie.

6 polubień

Jak dobrze pamiętam to była też kiedyś opcja dania łapki w dół. W każdym razie, jakby była taka opcja i wspomniane sortowanie wg polubień, to byłby to krok do przodu, zwłaszcza przy ogromie komentarzy, jak to ma miejsce w tematach meczowych.

1 polubienie

Od jakiegoś czasu, wchodząc kilka razy dziennie na forum, tematy, które wcześniej zostały przeze mnie przeczytane, nagle widnieją jako nieprzeczytane. Niby błahostka, ale irytująca, kiedy wchodząc w te tematy, ukazują się posty z ikonką złotego kółeczka, rzekomo nieprzeczytane przeze mnie i napisane 8h wcześniej, mimo że 3h temu przeczytałem je wszystkie.

Tylko ja tak mam czy to szerszy problem? Dodam, że cały czas jestem zalogowany zarówno na stronie jak i na forum.

Jak dobrze Cię rozumiem to tak, mam podobnie, pisałem o tym 30.03.2022 r., generalnie lista pytań z mojego posta w tym temacie z dnia 4.06.2022 r…eh.

Jak zmienić awatar na forum? Szukam, szukam i nie widzę :smiley:

E: dobra ogarnąłem, ustawia się na stronie głównej a nie na forum jakby ktoś kiedyś miał problem :slight_smile:

Mam pytanie odnośnie zmian na forum. Czy jest szansa na jakieś dodatkowe usprawnienia? Czy temat na ten moment jest zamknięty?

Chodzi mi w tym momencie o możliwość blokowania użytkowników “na stałe”, coś ala blokada na Facebooku tj. nie widzisz wpisów innych, ich reakcji, są absolutnie dla ciebie niewidoczni i vice versa. W tym momencie pomimo zablokowania niektórych osób- dalej widzisz ich wpisy, co najwyżej zwinięte. Coś można z tym poradzić?

Przepraszam, że znowu nudzę, ale czy ktoś może się orientuje na jakiej zasadzie działają uprawnienia w wyszukiwarce postów na starym forum? Chciałem sobie poprzeglądać stare wątki i wpisy niektórych użytkowników w kontekście niektórych tematów sprzed lat i niestety wyskakuje mi komunikat o treści “Nie masz uprawnień do używania wyszukiwarki.” Da się to jakoś może załatwić @n_t :)?

Mimi opcji “śledzenie” w danym temacie nie wyświetla mi się niebieska ikona z nowymi postami - nie wszędzie (np. w Premier League jest ok) ale dotyczy to zwłaszcza tematów poświęconych danemu piłkarzowi.

Wchodząc dziś na forum, moje oczy zostały oślepione białym kolorem. Wchodząc w ustawienia, zmieniając schemat na “dark”, zapisując, absolutnie nic się nie dzieje. Czy to jakieś chwilowe problemy techniczne, czy ja robię coś źle?

Ja nie odnotowałem żadnych problemów zarówno na telefonie, jak i na PC.

Na początek warto wyczyścić cache w przeglądarce. Jak nie pomoże, to wrzuć jakieś screeny tego, co dokładnie widzisz. Czy biały kolor pojawia się na wszystkich przeglądarkach, jakich używasz?

1 polubienie

Wyczyściłem cache i niestety nie pomogło. Problem zaczął występować dzisiaj rano na Chrome. Z ciekawości sprawdziłem w Edge i tam wszystko w porządku. Chrome w telefonie również wyświetla forum w ciemnym, poprawnym kolorze. Forum z poziomu Chrome na PC wygląda następująco:

1 polubienie

@Steady spróbuj z takimi ustawieniami:

1 polubienie

Niestety, wciąż lipa. Pozostaje mi korzystać z wersji na telefonie, może stanę się dzięki temu bardziej mobilny :sweat_smile:

Mogę tylko poradzić, żebyś zrezygnował całkowicie z Chrome na rzecz Brave. Chyba to jest ten sam silnik, ale dużo lepiej napisana. Bardzo często na Chrome zdarzały mi się jakies zacięcia, zamulania, zawieszania się, często wykrzaczenia. Odkąd mam Brave, a to już że 2 lata ponad, nigdy nie miałem z nią najmniejszego problemu. Polecam.

1 polubienie

Jak biały motyw jest tylko na Chrome na danym urządzeniu i zakładamy, że nie dotyczy błędnych ustawień motywów forum, to spróbowałbym jeszcze usunąć ciasteczka i wszystkie dane witryny https://discourse.lfc.pl/ i odpalić Chrome ponownie.

Jak nie zadziała, to najlepiej przeinstalować Chrome, bo wygląda to na problem z przeglądarką, niż cokolwiek innego.

Również polecam Brave. W wersji mobilnej świetna przeglądarka. Na PC też dobrze działa, choć mój Windows 11 chyba jej nie lubi. Kilka razy zdarzało mi się, że po aktualizacjach systemu była zwyczajnie odinstalowana.

1 polubienie