Strona/forum i wszystko z tym związane

Hmm myślałem, że jak ktoś mnie oznaczy, to dostanę powiadomienie, a tu nic.

Jestem kompletnie zielony i połowy nie rozumiem co wy tutaj piszecie komputery to dla mnie czarna magia (proszę się nie śmiać :face_with_hand_over_mouth:) niech ktoś mi powie, jak się tu wrzuca zdjęcie? :grinning_face_with_smiling_eyes:

Żenujący to jest Twój post. Już w pierwszym zdaniu napisałem, że była zbiórka, jest strona i dla mnie okej, a Ty wyjeżdżasz, że szczuję jakimiś fakturami? Śmiało, nie krępuj się. Przeszukaj stare forum za moim postem, gdzie piekliłem się o jakieś faktury. Poczekam :wink:
Natomiast gdy ktoś inny prosi o udostępnienie rozliczenia z naszych wspólnych pieniędzy, a nie prywatnych, nie powinno być ani chwili dyskusji, tylko wszystko co do złotówki rozpisane i wyjaśnione. To są absolutnie minimalne standardy - zamiast tekstów “a zobacz sobie ile inna strona kosztuje”.
Jak robisz remont mieszkania i na końcu wykonawca mówi Ci, że należy się 10 tys zł, to płacisz bez jakiejkolwiek dyskusji? Czy jednak chcesz, żeby Ci mniej więcej rozpisał ile kosztował metr malowania/kładzenia płytek/gipsowania i ile metrów zostało faktycznie zrobionych? A może się okaże, że wykonawca był tak dobry, że bierze 10 tys zł, za robotę wartą 15 tys zł? Bo i to jest możliwe, jeżeli miał akurat dobry humor i chęci. Ale na pytanie, powinien konstruktywnie odpowiedzieć.

@DudekLFC21, @Arvedui
Dzięki za spostrzegawczość i trafną diagnozę - odnośniki do strony głównej i starego forum będą na telefonach ukrywane przy przeglądaniu tematu by nie psuły layoutu.

@Szpieg
Większe avatarki zaraz przetestujemy.

Bardzo dobry przyklad, zanim ide placic wykonawcy wchodze na kb.pl maja tam swietne wyceny, potem spedzam jeszcze 3 minuty po losowych forach szukajac stawek, a potem jak ide sie rozliczyc za robote warta 10tys a ktos mowi mi ze 2tys starczy (zeby zachowac proporcje to tego co uzbieralismy ze zrzutki) to z grzecnosci pytam czy jest pewien i mega zadowolony nie zadaje zadnych pytan tylko umawiam sie na picie na moj koszt :wink:

I jak się rozeznasz na rynku, okaże się, że jeden fachowiec zrobi Ci łazienkę za 30 tys zł., a drugi to samo wykona za 18 tys zł, choć jakość będzie ta sama - co w razie zapytania, nie zwalnia wykonawcy ze spisu wykonanej pracy i kosztów. Poza tym nie masz obowiązku sprawdzać. To wykonawca ma obowiązek przedłożyć Ci rozpiskę wykonanych robót oraz co i ile kosztowało.

1 polubienie

Jeden wola 30k, drugi 18k, a tobie robote zrobil tesciu wieczorami po robocie i wzial od ciebie 5k co nie starczylo nawet na materialy. Po miesiacu tesciu ujebany a ty wracasz z wakacji i pytasz sie o faktury.

Oczywiscie masz prawo ale jesli naprawde uwazacie to za podejcie fair, to nie mam pytan.
Jak chcecie dalej rozwijac wspolprace to nie pytajcie ile kasy kto chce, bo ewidentnie nie dla pieniedzy ta strona zostala zrobiona.

Wtrącę swoje 3 grosze.

Wszyscy,którzy pracują na rzecz LFC.pl to pasjonaci poświęcający prywatny,cenny czas dla naszej społeczności.
Osobiście im wierzę,że pieniądze ze zbiórki zostały odpowiednio wydane ale…

Niemcy mają powiedzenie “Vertrauen ist gut,Kontrolle ist besser” czyli zaufanie jest dobre,kontrola jest lepsza :grimacing:
Przecież nikt nie zakłada jakiegoś oszustwa ze strony n_t i spółki lecz przedstawienie jakiegoś rozliczenia nie stanowi(chyba) żadnego problemu.

A wtedy wszyscy mieliby święty spokój

3 polubienia

Super forum! Trochę przyzwyczajania się, ale tak zawsze jest z nowymi rzeczami.

Mała uwaga: Z tymi przyciskami na górze jest chyba coś na odwrót zrobione. “lfc.pl” odnosi na stronę główną forum. A “strona główna” na na stronę lfc.

I jak ktoś wspomniał wyżej. Nieprzeczytane wątki mogłyby bardziej się rzucać w oczy.

A dlaczego mi dziala avatar na stronie a na forum nie? Wczoraj dzialalo wszystko i tu i tu.

Jeśli chodzi o podgląd forum, to wszystko już działa ale problem nie zniknął podczas pisania postu. Wygląda to u mnie następująco:

Również chciałbym podkreślić kwestię niejasności w przypadku nieprzeczytanych tematów/postów. Nie potrafię tego rozwikłać jeszcze, mam trzy sygnały, które mi podpowiadają, że w tym temacie “coś się dzieje”:

  1. Wyboldowany tytuł (słabo widoczne)
  2. Żółta kropka przy tytule
  3. Żółty kolor liczby postów w danych tematach

Co jest czym? Czy nieprzeczytane tematy wywala mi na górę strony głównej forum na prawą szpaltę pt. “AKTUALNE”?

Jak najedziesz kursorem na wspomniany znaczek, to te wątpliwości same ci się wyjaśnią.

  • Nowe tematy to te, w których jeszcze cię nie było, a może byłbyś zainteresowany (mała kropka).
  • Nieprzeczytane komentarze w potencjalnie interesującym cię wątku (skoro w nim się udzielałeś) to liczba na żółtym tle
  • Jeśli chodzi o pogrubienie, to póki co nie odnotowałem.

Lista po prawej stronie sortuje się według komentarzy ogółem, od najnowszego.

1 polubienie

Nie wiem dlaczego, ale nie widzę opcji zmiany/ustawienia awatara w ‘Ustawienia’ → ‘Profil’ po tym, jak mój avatar nagle zniknął, co mogło być spowodowane zwiększeniem rozmiarów awatara na forum. @n_t coś się zmieniło?

Edit: Sorry, chwilowa amnezja mnie dopadła i zapomniałem, że awatar się zmienia na stronie :sweat_smile: w każdym razie na stronie był widoczny, ale zniknął z profilu na forum, więc musiałem go ponownie załadować i już działa.

Tak jak kolega Marcel zauważył, przyciski “LFC.pl” i “Strona główna” chyba są na odwrót.

Czy będzie możliwość załadowania swojego awatar prosto z komputera/telefonu ?

Fajnie, że bardzo szybko i sprawnie usuwacie bądź poprawiacie błędy. Również miło jest widzieć, że reagujcie na sugestie użytkowników :slightly_smiling_face:

Pociąłeś mnie strasznie. Ciężko się czyta. Postaram się skondensować lub pominąć nieistotne w mojej ocenie wątki.

Temat zrzutki zaczął się w… 2015 roku (!!!). I już wtedy pierwsze pomysły, by do modernizacji strony dołączyć również forum. Migracja była problemem i wtedy i teraz. Nic się nie dało zrobić przez 5 lat (słownie: PIĘĆ). Był czas, pomysły i nawet pieniądze. Tylko profesjonalizmu zabrakło. I może dobrej woli. Tyle lat to nie jest amatorszczyzna?
Dostaliśmy protezę starego forum. Ok, niech będzie, da się korzystać, zajrzeć w razie potrzeby. Czekam na przywrócenie stażu (data rejestracji?) i może jakiegoś powiększenia avatarów, by dało się na pierwszy rzut oka rozpoznać kto pisze, czy warto to czytać. Może inne rangi?

Nie wiem dlaczego wmawiasz mi posądzanie o kradzież? Nie używam takich określeń. Bądź łaskaw nie wpisywać mnie we własną narrację o złodziejach.
Nie mam prawa wiedzieć co i jak zostało rozdysponowane ze wspólnych pieniędzy? Patrząc po wpisach chyba nie jestem odosobniony. Dalej będziesz zasłaniał się JuvePoland? Przecież nas to w ogóle nie obchodzi. My mamy własne potrzeby, oczekiwania i swoją zbiórkę. City postawiło swoją stronę jakiś czas temu za 3,5 tysiaka. Mam znajomego. Czy to coś zmienia? Inny kaliber strony, funkcjonalność, przepływ. Jak z Juve.
Dziwi mnie, że dosyć błaha sprawa rozliczenia zdominowała tę rozmowę. Skąd taki opór przed transparentnością?

1 polubienie

n_t takie pytanie: zablokowałem 2 uczestników lecz w dalszym ciągu ich posty są dla mnie widoczne mimo,że ukazał się napis “zmianę zapisano”.
Zrobiłem to wczoraj a dzisiaj dalej nic.

Tez u Was wyglata tak str. Glowna na telefonie? Wkurza mnie niesamowicie…

Logo LFC.pl było tu początkowo jako odnośnik do strony głównej forum. Później dodano przycisk do strony głównej lfc.pl opisany jako „Strona główna” właśnie. Może trochę mało szczęśliwie. Do przemyślenia, czy zamiast logo i napisu LFC.pl nie dać zestawy logo + „Forum” albo „Forum / LFC.pl”.

Polecam przeglądarkę mobilną Brave i sprawa załatwiona. W ogóle to bardzo dobra i szybka przeglądarka, więc może się przekonasz i przerzucisz na stałe z tej, której używasz obecnie.

Ten screen co wrzuciłeś to zakładam z Google Chrome lub Firefox? Mam ten sam problem, co ty na tych przeglądarkach mobilnych. Na DuckDuckGo też sprawdziłem i jest to samo. Wyczyszczenie ciasteczek nie pomaga, więc problem może być poważniejszy.

1 polubienie

Mnie z kolei naszło z innej beczki - co sądzicie o pomyśle, żeby na głównej stronie w przypadku artykułów zagranicznych w miejscu gdzie jest podawane źródło np. “Liverpool Echo” było jednocześnie hiperłącze do oryginalnego artykułu (opisane dalej jako “Liverpool Echo”)?