Strona/forum i wszystko z tym związane

Avatarki niech zostaną w tych rozmiarach co są obecnie. Każdy ma identyczne i unikniemy pewnego rodzaju bałaganu w grafikach. Sygnatur również nie będzie.

n_t jakieś przekierowanie z forum na stronę główną by się tylko przydało, tak jak było na poprzednim forum. Poza tym może przy użytkowniku byśmy mogli wrzucić miasto, z jakiego jest dana osoba? Jakoś miło to wspominam z poprzedniego, starego forum. Nie wiem, jak się na to reszta zapatruje? :wink:

1 polubienie

Podrzucam update mojej wczorajszej sprawy, o której pisałem na stronie w temacie pomeczowym - nie mogłem zalogować się na forum, nawet po zalogowaniu na stronie byłem nadal nieaktywny na forum.
@n_t wskazał rozwiązanie bolączki, które rozszerzyłem. Nie działało usunięcie plików cookies strony LFC.pl, ale zadziałało usunięcie wszystkich plików cookies przeglądarki. Zostawiam taką notkę “dla potomnych” :wink:

3 polubienia

Zabawne że odsyłasz mnie do do forum, do którego dostęp nie istnieje. Zawsze jesteś tak logiczny?

Jeżeli jesteś tym o kim myślę, to jesteś tu od początku, od kilkunastu lat, choć wtedy pod innym nickiem. Utyskiwania i rozmowy o nowym forum mają jakieś 5-6 lat. Może nieco więcej. I powracały co jakiś czas. Temat zapewne jest Ci znany jeśli monitorowałeś. Wtedy głównym argumentem był brak łatwej ścieżki, brak skryptu do przeniesienia archiwów. Miał się napisać, miał się kupić, miał się zrobić… Pewnie sam. Jak mam nazwać te lata zwodzenia jeśli nie amatorszczyzną?

Takie coś, co mamy dziś mogliśmy mieć ładnych parę lat temu. Ale właśnie opór użytkowników spowodował, by poszukać rozwiązania kompleksowego. Odsunąć w czasie i zrobić to porządnie. Nie wiem jakimi danymi dysponujesz lecz nazywanie tego “małym odsetkiem” jest zwykłym kłamstwem. Byłem tam, brałem udział w tych dyskusjach, wiem jak kształtowały się proporcje. Gdyby to była garstka ludzi, nie byłoby tego przesuwania w czasie. Pomijam nawet fakt, że głos kilkuletniego użytkownika jest dla mnie po wielokroć ważniejszy niż newbie z przedwczoraj. A starzy w zdecydowanej większości nie chcieli tracić stażu i historii. Pracowali na to. Stworzyli to miejsce!
I będą tworzyć nawet od zera. Miłość do klubu zwycięży. Jak nie ci to inni. Zawsze się ktoś znajdzie.
Tylko to kurewsko niesprawiedliwe takie potraktowanie z buta.

Pisałeś o tysiącu dolarów.
Naprawdę? 4 tys złotych to taki problem? Nie chodzi o 40 000? Bo nie wiem czy śmiać się czy to na poważnie?
Zbiórka przebiła te cztery tysie kilkukrotnie. Rozdysponowaliście całość? Nic nie zostało?
Jeśli brakło chętnie bym znów dorzucił. Pewnie nie tylko ja. Lecz wypadałoby się uwiarygodnić. Rozpisać co, za ile, pokazać screeny i możemy zbierać i budować dalej.
A wyszła partyzantka z doskoku gdzie nikt nie wie na co poszły pieniądze. Dowiemy się czy temat będzie omijany?

6 polubień

Dobrze gada, polać mu! Zgadzam się! Po całej zrzutce według mnie powinniście pomyśleć nad jedną ważną rzeczą

@n_t @AirCanada uruchomieniem konta na www.patronite.pl. Jest to abonament na prowadzenie różnego rodzaju projektów, gdzie użytkownicy otrzymują dostępy, gifty etc za swój wkład.

Po pierwsze np. Ja mógłbym co miesiąc wpłacać symboliczne 5 zł. Załóżmy 100 użytkowników. Macie 500 zł miesięcznie. Inwestujecie to w opłacenie szpeca od skryptu i mamy problem z głowy

Po drugie kasa, która zostaje idzie na opłacenie serwera, domeny i likwidujemy te cholerne reklamy, które mnie tak wkurzają i założę się, że nie tylko mnie. Naprawde jest nas tu tyle, że można się tego pozbyć.

Po trzecie jak coś zostanie to albo na konkursy na stronie, albo można je z głową rozdysponować

Jesteśmy jedyną stroną LFC w Polsce. @AirCanada polecałem zrzutkę jak pytałeś o crowdfinding. Teraz podrzucam Patronite. Ja osobiście nie korzystałem jak twórca, ale jak chcesz zgłębię temat i ogarnę szczegóły. Sam jedynie wpłacałem na projekty :slight_smile:

Cos sie wydarzyło i od godziny na stronie mi sie wszystko rozjeżdza i mam wielkie avatary, że nic nie widać treści komentarzy. Jak sie wyloguję to jest wszystko normalnie

Mógłbym prosić o screena?
Spróbuj CTRL+F5.

Hej. Faktycznie jest problem, bo newsy po otwarciu rozjeżdżają się na cały ekran, ale tak jak kolega wcześniej wspomniał dzieje się to tylko wtedy, jak się jest zalogowanym na stronie.

Screenshot poniżej.

1 polubienie

Czym różni się “Nagłówek profilu” od “Tło karty użytkownika” :thinking:

1 polubienie

@Smuggler7 , @everlast
Dzięki za info Panowie, naprawione.

1 polubienie

Po pierwsze, podałem w tym wątku przyczynę tymczasowej niedostępności forum, a w poście do którego się odnosisz, napisałem:

będziesz mógł do woli je przeglądać

Nie widzę tutaj braku logiki.

A tak poza tym, to stare forum jest dostępne od przedpołudnia. Logiczne byłoby to sprawdzić przed rzuceniem oskarżeń. :thinking:

Pamiętam czasy lfc.histo.pl, ale na forum udzielam się, i zajmuję stroną techniczną, od sierpnia/września 2013r. Cały czas pod tym samym nickiem.

Nie pamiętam tych rozmów, ale wierzę Ci, że dokładnie tak było. Wiem, że głównie ze względu na problemy techniczne, temat nowego silnika strony powracał regularnie; ja zacząłem wstępne prace w 2019r., później na rok temat ucichł, aż do czasu zrzutki. I jakoś wtedy, czyli wiosną 2020r. zaproponowałem Discourse’a jako nowe forum. Pisałem wielokrotnie na forum, że migracja jest problemem. Nikogo nie zwodziłem.

Doprecyzuję - mogliśmy mieć w wakacje 2020r. - ale co by to zmieniło, skoro zawartość nie byłaby przeniesiona? Dalej byś narzekał. :slight_smile:

W przeciwieństwie do Ciebie ja jakimiś danymi dysponuję. Zarzucanie mi kłamstwa samemu nie posiadając żadnych danych jest dość karkołomne.
W sierpniu strony forum stanowiły ok 8% wszystkich wyświetlonych stron. Nie chce mi się sprawdzać ile z nich to strony utworzone miesiąc wstecz lub dawniej, ale może 1% by się uzbierał. Moim zdaniem przeznaczanie ponad 4tys. zł. na ten cel byłoby marnowaniem zebranych pieniędzy. Szczególnie, że dostęp do starego forum pozostał.

Na starym forum już o tym pisałem - strona powstała za ułamek rynkowej kwoty - ale Ty wciąż zarzucasz nam kradzież i rządasz faktur. Żeby nie być gołosłownym, cel zbiórki na modernizację serwisu JuvePoland.com wynosił 30 000 zł.

2 polubienia

Bardzo ciekawe opcje, urozmaicają profil.

‘Nagłówek profilu’ to zdjęcie, które zobaczysz, jak wejdziesz np w mój profil i klikniesz przycisk ‘Rozwiń’ w prawym górnym rogu ekranu. Natomiast ‘tło karty użytkownika’ to zdjęcie, które Ci się wyświetli w tle, jak klikniesz w mój nick na forum (załączam screen z moim tłem, żebyś mógł porównać z tym, co jest na profilu).

Tlo karty uzytkownika

2 polubienia

Jak wszedłem dziś na forum z telefonu, to zaczęło mi ucinać górny panel tak jak na zdjęciu poniżej, mogę bez problemu przesunąć obraz w prawo ale nie mogę oddalić żeby wszystko mieściło się na ekranie. Z kolei gdy piszę też ucina mi pole tekstu z prawej strony i tutaj już nie mogę nawet przesunąć. Wczoraj wszystko działało.

Ja tam się w tym temacie nigdy nie udzielałem, na zasadzie była zbiórka, jest strona i jest okej. Natomiast, gdy ludzie składający się proszę o faktury etc., zupełnie najzwyklejszą, najprostszą reakcją powinno być: proszę, o to one, to kosztowało tyle, a to tyle. Tak to się odbywa w cywilizowanym świecie, chyba ktoś ma coś do ukrycia.
Problem pojawia się, gdy osoba uprawniona zadaje pytanie o zapoznanie się z fakturami, a druga jej odpowiada “Koszt strony był wielokrotnie wyższy od zbiórki! Zobacz sobie Juventus”. Przepraszam bardzo, ale w mojej ocenie to jest zachowanie poniżej pewnego, odpowiednio wysokiego poziomu :man_shrugging:
To tak jakbym pojechał do mechanika, on by coś tam mi ponaprawiał, powiedział, że do zapłaty 12 tys zł, ja bym zrobił oczy, że jak 12 tys. zł, żeby mi pokazał co zmienił, co naprawił, a odpowiedzi usłyszałbym, że “Paaanie, zobacz sobie u Mietka za rogiem ile taka naprawa. Spokojnie 30 tys. zł!” - problem w tym, że nie o to było pytanie :wink:
Słabe, bardzo słabe. Mogę się tylko domyślać, dlaczego wobec osób składających się i pytających, do czego mają pełne prawo, jest aż taki opór by się tą wiedzą dzielić.
Cytując klasyka “Nie wiem, choć się domyślam”

2 polubienia

Coś bym tu pozmieniał ale nie wiem co :wink:
Na razie się przyzwyczajam.
Nie ma chwilowo co moderować :wink:
Porządek. Ale trzeba by jeszcze ogarnąć troszkę tematy, nie znajdę czasu przed świętami niestety,
intensywny okres pracy, później ją zmieniam i luz mam od 1 stycznia do końca lutego więc można powalczyć.
Tło do przyzwyczajenia choć wydaje mi się, że czarne literki na białym tle mniej męczą oczy.
Nieprzeczytane posty - mogłyby być oznaczone jakoś wykrzyknikiem czy czymś innym.
Avatary dość małe, wcześniej rzeczywiście z łatwością dało się rozróżnić kto pisze, może jakieś rangi obok nicków i licznik jak w poprzednim (gwiazdki niekoniecznie) - nie wiem czy to możliwe na tym forum.

Co do faktur wskazane by było po prostu rozróżnić co na co poszło nawet bez tych nieszczęsnych “faktur” bo to mogło być po prostu zlecenie, a tak naprawdę to zależało na pewno wszystkim by nie zbierać na podatek do u.s. tylko na nasz serwis.

ps. czym różni się “NOWE” od “NIEPRZECZYTANE” :smiley:

ps2. przycisk “stare forum” mógłby być w sumie mniejszy (w sensie wielkość czcionki) ale fajnie, że się pojawił.

ps3. @Froncq - dziękuję za wyjaśnienie. Pytanie czy na tym forum się tak oznacza osoby, którym się odpowiada?
Zauważyłem, że czasem się dublują odpowiedzi ale pewnie to taki zamysł jest, że jest odpowiedź do komentarza ukryta, dziwne to trochę.

ps.4 - mogę polubić odpowiedź do mojego komentarza ale tylko jedną, tą ukrytą już nie :slight_smile:

Mam wrażenie, że dopiero wczoraj pojawiły się przyciski “Stare forum” i “Strona główna” (na życzenie Aira). Być może przez to pozostałe guziki trochę się rozjechały.

Nowe są tematy,nieprzeczytane są komentarze w temacie w którym pisałeś.

2 polubienia

do @Mitchell @AustralianMagic @Szpieg
Zal dupe sciska jak czytam komentarze odnosnie faktur…
Trafilismy pasjonatow ktorym chcialo sie przeprowadzic akcje i dzis mamy nowa strone i forum, a wy bedziecie ich szczuc fakturami i pretensjami, wiec badzcie pewni ze z takim podejsciem to beda ostatnie zmiany na lfc.pl, chyba ze ktos ma ochote wylozyc 5-10x wyzsza kwote i zatrudnic firme.

Prosze zejdzcie na ziemie, dowiedzcie sie ile kosztuje roboczo-dzien w IT, ile kosztuje taki projekt i wtedy rozmawiajmy na poziomie.
Cala sytuacja przypomina mi historie z urzedniczka US ktora przyczepila sie do mechanika ze wzial 10zl za wymiane zarowki, tu mamy podobna skale naprawde.

Wielkie podziekowania dla @n_t i wsystkich zwiazanych z projektem !!! (sorki jestem troche zbyt leniwy zeby zebrac liste wszystkich zaangazowanych i podziekowac z osobna)

PS zeby bylo jasne nie nie uczestniczylem w projekcie, jedynie wzialem udzial w zbiorce.

1 polubienie

Tajest

Jeśli chodzi o zwiniętą, to faktycznie przy niej nie ma opcji polubienia, jest natomiast możliwość polubienia dokładnie tego samego wpisu w jego miejscu w kolejce, na dole.


@Szpieg – To ten sam mechanizm, co w komentarzach na lfc.pl ale chyba też na np. na Youtubie. Inaczej robiłoby się drzewko odpowiedzi. Nitka z odpowiedziami do pierwszej odpowiedzi z dalszymi pod-nitkami, nitka z odpowiedziami do drugiej odpowiedzi…

@Arvedui - dziękuję. Zauważyłem też, że w tych ukrytych odpowiedziach nie można odpowiadać na odpowiedź tylko dalej odpowiadamy na komentarz główny. Chyba tak to zamierzone oczywiście - może trzeba się przyzwyczaić.

@lfc777 - zanim kogoś oznaczysz to przeczytaj dokładnie komentarz, będzie mniej nieporozumień.