Strona/forum i wszystko z tym związane

Niech mi ktoś mądrzejszy ode mnie wyjaśni jeszcze w jaki sposób zmienić awatar, bo cały czas śpiewa mi, że nieprawidłowy rozmiar obrazka, choć mieszczę się w wymaganych wymiarach 200x200.

Przy zmianie avataru rolę gra też format pliku. Obsługiwane są tylko formaty jpg, png oraz gif.

Ja jeszcze tak zapytam czy planujecie wprowadzić możliwość dodawania ‘podpisu / sygnaturki’ pod postem?

To akurat był błąd w kodzie :slight_smile:
Sygnaturki to ponoć relikt przeszłości, stąd nie ma ich defoltowo na tym forum. Jest możliwość dodania ich poprzez plugin, ale @AirCanada również jest zdania, że są niepotrzebne.

2 polubienia

Tyle lat czekania i dostajemy coś takiego??? :rofl:
To jakiś żart czy jawne oplucie społeczności, która od ponad dekady budowała to, sorry, TAMTO forum?
Przynajmniej ja się tak czuję.

Negocjacje, sondy, ustalenia, obietnice…
A wyszła amatorszczyzna zaprawiana szwindlem.
Z tego ostatniego określenia chętnie się wycofam, gdy tylko zobaczę jakieś rozliczenie zbiórki, prac, zleceń, poparte screenami faktur i przelewów. Taka zwykła przyzwoitość wobec darczyńców.

To by było na tyle ode mnie jak na pierwszy wpis na tym… czymś bez korzeni. :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Na chwile obecną wiecej ---- niż ++++

Może kwestia przyzwyczajenia, ale

  1. słabo widoczne sa np: Nieprzeczytane tematy jakoś tego nie czuję wszystko takie samo.
  2. Co do postów też nie wiem jeszcze jak rozróżnić przeczytane od nieprzeczytanych.
  3. Brak takich danych jak mieliśmy na starym forum pod avatarem jak miejscowość posty jakieś Gwiazdki rangi
  4. Ten pasek z boku z data też mi się nie podoba, duzo bardziej czytelne było normalna data i godzina napisania posta.
  5. Gdzie dostane stary avatar z tamtego forum, chciałbym mieć taki sam, przyzwyczaiłem sie do niego, jak pewnie każdy do swojego po których można było sie trochę rozpoznawać.
  6. Oczywiste, że bardzo słabe jest brak starych tematów…
  7. Brakuje opcji przejdź do pierwszego nieprzeczytanego posta w temacie (chyba ze nie widze)

Na następne podpunkty przyjdzie czas.

Bardzo dziękuję osobom zaangażowanym w ten projekt, mam na myśli zarówno stronę jak i forum. Czytam od bardzo dawna i czasami nie jeden wątek przyprawiał o większe emocje niż sam mecz.

Od strony technicznej jestem na tak, wizualnie (mobilnie) jak najbardziej to moje kolory i choć jeszcze nic nie próbowałem zmieniać, cieszę się że moja cegiełka mogła pomóc aby to wszystko popchać z duchem czasu. Jest dobrze i oby do przodu… a reszta to już historia.

3 polubienia

W tematach nie bezzie podzialu na strony? Czy tylko u mnie ciagiem leci

Lat? Takie coś?
To coś jest kilkukrotnie bardziej rozwinięte, użyteczne i dopracowane niż stare forum. Tylko ignorant tego nie dostrzeże, trzeba jedynie chcieć to “coś” poznać.
Nie wiem dlaczego argument o opluciu przeszłości jest wciąż, na szczęście jedynie przez mały odsetek użytkowników, podnoszony. Stare forum nie zostało usunięte - będziesz mógł do woli je przeglądać, tak jak dotychczas :slight_smile:
Twoim zdaniem amatorszczyzną jest to, że nie napisałem własnoręcznie skryptu migracyjnego, tak? Gdyby to było takie proste, to taki skrypt od dawna byłby dostępny. Owszem, istnieje skrypt do migracji z phpBB 3.2, ale nie z 3.3. Downgrade z 3.3 do 3.2 nie jest możliwy. Koszt skryptu dla wersji 3.3, orientacyjny, dokonany przez dewelopera discourse’a, to 1000+$. Taki wydatek byłby moim zdaniem bardzo nierozsądny - niewiele osób czyta forum (oby się to zmieniło), a jeszcze mniej jest zainteresowanych starymi wątkami. Szczególnie, że tak jak już pisałem, stare forum nie zniknie.
Nic nie było obiecywane w kwestii migracji forum - co najwyżej takie były plany, które niestety, jak już pisałem, musiały zostać zweryfikowane by dalej nie przeciągać przejścia na nowe forum. Kilka osób, po dyskusji która odbyła się na ten sam temat kilka miesięcy temu, wyraziło chęć zmierzenia się z problemem migracji - nikt nawet nie odpisał na mojego maila.
Stare forum powodowało potężne obciążenie serwera, a wielu użytkowników zgłaszało problemy z jego funkcjonowaniem. Próby ich rozwiązania nie przynosiły oczekiwanych efektów. Na starym forum jest więcej argumentów, nie chce mi się ich powtarzać, jako koneser archiwalnych dyskusji na pewno je odnajdziesz :slight_smile:

1 polubienie

Żeby wypowiedzieć się bardziej o plusach, czy minusach, musiałbym więcej czasu tutaj śledzić. Z minusów na szybki zauważyłem, że czas w postach wyświetla się w godzinach, w sensie ile godzin temu został napisany ? Lepiej byłoby gdyby wyświetlała się normalna godzina.

Swoich podpisów pod postami użytkownikowi, też nie będzie ? Mam nadzieję, że wiecie o co chodzi.

1 polubienie

Można wyświetlić datę napisania posta poprzez kliknięcie właśnie w minuty/godziny:

Wiem o co ci chodzi, aby było to pod ręką, ale nie widzę możliwości zmiany z poziomu ustawień?

A ja mam pytanie, bo zauwazylem, ze są osoby na stronie glownej posiadające po kilka kont jednocześnie. Tutaj rownie łatwo będą nas trollowały?

Niestety tak - omawialiśmy ideę weryfikacji kont za pomocą numeru telefonu, ale takie rozwiązanie wiązałoby się z kosztami ponoszonymi przez stronę, nie wspominając o tym, że można to obejść (choć byłoby to dobre utrudnienie).

A nie myśleliście może o zamienieniu przy ciemnym motywie tego żółtego koloru na nasz czerwony? :wink: Tak czy inaczej forum wygląda super, dzięki wielkie Air i n_t, dobra robota!

Co do przeniesienie to sam nad tym chwilę pracowałem. Zrobiłem skrypty który przenosił na mojej lokalnej maszynie userów z phpBB do discourse. Miałem plan żeby zrobić skrypt kompletny - ale po głębszym riserczu i problemach które miałem przy samych użytkownikach olałem sprawę. Primo - jest to robota co najmniej na kilkadziesiąt godzin jak nie więcej. Ja mam czas tylko wieczorami, kiedy wolę robić coś co sprawia mi przyjemność.

Szczerze? Jest dobrze tak jak teraz, nie wiem jaki byłby cel trzymania starych tematów. Większość z nich i tak była pozamykana, a te które nie były to i tak śmietnik.

Gdyby była możliwość rozwiązania problemu kolizji nazw użytkowników (stare forum vs strona), to napisałbym skrypt, który migruje wyłącznie: użytkowników, kategorie i posty. Tak jak napisał @Flymf, tylko masochista czerpałby z tego przyjemność.

Wszystkie posty lądują na pojedynczej stronie, ale nie są ładowane na raz, tylko na żądanie.

Będziemy się tym zajmować w najbliższych dniach.

Nie ma ich w planach - ponoć to relikt przeszłości :slight_smile:

Podpisy z sygnaturami to może i przeszłość, ale dwie rzeczy ze starej wersji forum byłyby całkiem spoko, tylko czy one były w ogóle rozważane?

  1. Sporo osób mówiło już wcześniej, że szkoda tych gwiazdek stażu na forum. To prawda. Teraz nie muszą one same jakoś być widoczne, ale czy sam dopisek przy nicku “dołączył 01.01.2020” czy “na forum od 01.01.2020” jest szansa? Fajna sprawa wiedząc kto tu jest od niedawna, kto kilka, a kto kilkanaście lat. Choć teraz pewnie ciężko zweryfikować kto kiedy się rejestrował i być może sam sobie odpowiedziałem właśnie :slight_smile:
  2. Większe kwadratowe avatary przy nicku. Wcześniej te obrazki przykuwały wzrok i każdy już w sekundę wiedział, czy to pisał użytkownik, który udziela się mądrze i muszę to przeczytać, tu gdzieś, że to pominę, bo tu będą brednie itd. Przeglądając wątek z mnóstwem postów było to takie intuicyjne zainteresowanie danym wpisem. Ale też nie żeby to był jakiś wielki problem.

Tak to wszystko pięknie i ogólnie kwestia przyzwyczajenia jak ze wszystkim nowym, odświeżonym itd.

3 polubienia

Nie znałem wcześniej silnika “discourse” i jak otwarłem nowe forum pierwszy raz to trochę się przeraziłem. Ale bardzo szybko zmieniłem zdanie i muszę przyznać, że jest to wielka zmiana na plus.

Na pewno na plus: Pisanie odpowiedzi z widokiem całego wątku, łatwa możliwość dodawania cytatów w trakcie pisania (co może nie każdy zauważył, można nawet zmienić wątek i dodać cytat z innego), nowocześniejszy wygląd, możliwość odpowiedzi na dany post, bardzo przyjemna wersja mobilna.

Słyszę głosy, że brakuje podziału wątków na strony. Faktycznie czasem było to przydatne żeby wrócić do dyskusji w danym momencie. Ale tutaj w sumie jest jeszcze dokładniejszy sposób cofania się w czasie bo można wybrać datę. (Mowa o tym obecnie żółtym suwaku po prawej stronie wątku, w wersji mobilnej dostępny po kliknięciu w licznik postów w prawym dolnym rogu)

Nie zauważyłem z tym problemu choć kolory faktycznie mogły by się bardziej od siebie różnić.

Mnie po ponownym wejściu na forum i kliknięciu w jakiś temat przenosi do pierwszego nie przeczytanego posta. W ustawieniach nic nie zmieniałem :thinking:

1 polubienie

Aż się zalogowałem i postanowiłem coś napisać po wielu latach.
Za główną stronę już dziękowałem, teraz chciałbym natomiast podziękować za nowe forum. Dla mnie jest super, serio. Decyzja o pozostawieniu starego do odczytu jak najbardziej na plus. Te kilkanaście gwiazdek muszę jakoś przeżyć, trudno, są większe problemy. Miło, że serwis się rozwinął, a większość redaktorów pozostała i wrzuca wiele ciekawych artykułów. Radziłbym niektórym ugryźć się czasem w język. Mamy nową stronę, teraz nowe forum, a Liverpool - nie oszukujmy się - odzyskał swój dawny blask. Przestańmy narzekać, cieszmy się tym co mamy. Pozostaje mieć małą nadzieję, że to forum będzie pewnego rodzaju katalizatorem do długich, merytorycznych rozmów jak za dawnych lat.
Jeszcze raz dzięki! :wink: YNWA :red_circle:

4 polubienia

Przypominam sobie, że tematy w kategoriach Inne czy Różności to była już czasami zaawansowana archeologia, mało kto się udzielał albo odkopywał stary temat. Nowe tematy przyjdą z czasem, zobaczymy ile dyskusji nie było potrzebnych.
Choć teraz już prawie nie jeżdżę na spotkania fanów do pubów (szczęśliwy ojciec dwulatki oraz praca), to mýślę, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie osobnych tematów do spotkań na podstawie miasta/regionu - wiadomo, żeby nie było odrębnych tematów typu “Wielka Wólka” gdzie mieszka jeden kibic ale Górny Śląsk, Wrocław, Trójmiasto, Warszawa, Kraków, Poznań, zagranica itp. jak najbardziej. Zapanowałby większy porządek.
Cały czas analizuję, sprawdzam nowe forum, biały jest dla mnie czytelniejszy, zależy kto jako avatar poustawia, większość starych użytkowników kojarzę ale opcja “dołączył: 1.10.2021” też byłaby fajna.
I ta data oraz godzina napisania postu byłaby dla mnie lepsza niż ile godzin czy dno temu był napisany post.

1 polubienie