Thiago Alcântara

Dlatego osobiście wolałbym przesunięcie Trenta do pomocy na stałe i kupno porządnego prawego obrońcy. Potencjał TAA się marnuje. On bronić nie umie za to rozgrywać potrafi świetnie. Hiszpan to zawodnik któremu kontuzje zniszczyły karierę. Zawodnik który czasem pół sezonu leczy kontuzje - niewiele da drużynie, nawet będąc klasowym piłkarzem

Trent tez mi się podoba w środku.

Bardzo się cieszyłem na przyjście Thiago. To bez wątpienia jeden z najlepszych pomocników pod względem techniki w ostatnich latach. Niestety, kontuzje nie pozwoliły mu pokazać w pełni umiejętności. Wciąż mam wrażenie, że inni nie w pełni rozumieją jego pomysły, bo przez kontuzje nigdy nie zagrzał wystarczająco długo stałego miejsca w lini pomocy. A druga część ostatniego sezonu w wykonaniu Thiago kojarzy mi się z wieloma głupimi stratami. To już czas zluzować wysoką tygodniówkę i pójść odcinać kupony gdzieś w cieplejszym klimacie.

Z drugiej strony nigdy nie miałem poczucia, że z Thiago w składzie potrafimy zdominować środek pola, zwłaszcza z silniejszym graczem. Owszem było posiadanie piłki, ale dominacja na zasadzie odcięcia przeciwnika od kluczowych podań to nigdy z nim nie mieliśmy.

2 polubienia

Ja bym go mimo wszystko zostawił, chyba że jest opcja ściągnięcia dwóch pomocników. Potrafi posłać takie podanie, że klękajcie narody ale ta jego podatność na najdrobniejsze nawet urazy jest naprawdę irytująca. Z drugiej strony jak Szobo zacznie grać na takim poziomie, jak się od niego oczekuje to szybko o Thiago zapomnimy :wink:

Z Thiago sa dwa problemy.
Jeden to ciągłe kontuzje - w zasadzie niedawna operacja biodra jest jedyną nadzieją, że wreszcie coś się zmieni. Drugi to spowalnianie akcji - Thiago jest doskonały technicznie, potrafi zagrac znakomite podania, ale przy szybkich wyjsciach zawsze jest ten element spowolnienia akcji - przyjęcie ze zwodem, balans ciała itp. - ładnie to wygląda, ale czasami trzeba po prostu szybko zagrać z pierwszej piłki.
Mam wrażenie, że akcja Argentyny na 2-0 z finału mundialu z Thiago w składzie by się nie udała.

Chyba jeden bardziej bezproduktywnych piłkarzy - to wszystko całkiem fajnie wygląda, cały ten Thiago całkiem fajny - ale efektów i pożytku zero a tygodniówka jedna z większych. Rozstać się i dorzucić nowemu pomocnikowi do wypłaty.

2 polubienia


Jak to jest że on po każdej “kontuzji” wraca z większą ilością włosów?

1 polubienie

Hmm to kontuzje wpływają na brak porostu włosów? Nie widzę związku

Widziałeś jaką fryzurę ma Klich? Idealna linia na czole, brak zakoli. Tak samo wyglądał też Wszołek i wielu graczy w Anglii. Thiago inna fryzura, ale gęstość włosów duża. Z pewnością odwiedzają kliniki bo przeszczepy są mega popularne.

Może nie ma czasu iść do fryzjera?

Niech on takich kroków dużych nie robi bo znów pachwina pójdzie…

1 polubienie

Mógłbyś chociaż merytorycznie wytłumaczyć co ci nie pasuje. Owszem, nie napisał mądrego komentarza ze względu na nasze problemy z HG ale co do meritum, całkowita prawda. Hendo jest słabszy niż Fabs i Thiago ale jest Anglikiem. Do tego, abstrahując od tego jakim, razem z Milnerem przez lata był liderem w szatni.

6 polubień

Chcesz się wypowiadać to gadaj o faktach . Thiago poza początkiem cały poprzedni sezon mial bardzo słaby, odpalono go także z reprezentacji. Na pewno całościowo więcej dał Henderson,czy ci się to podoba czy nie !!
Chcesz uchodzić za experta to pisz zgodnie z faktami.
Tyle w temacie!

Ale wiesz ze to co piszesz to nie są fakty tylko subiektywna opinia?

1 polubienie

Po pierwsze piłkarzem całościowo jest na pewno słabszym , zdecydowanie słabszym !
Ale Henderson miał zdecydowanie lepszy sezon niż Thiago!!!

Ale czy ktoś tu pisał o sezonie? Stwierdziłem, tylko że Thiago jest najlepszy z tej trójki i to jest fakt. Nie wiem po co się rzucasz.

Chcesz mnie przekonać, że Thiago miał lepszy sezon od Hendersona?
To zapraszam do dyskusji

1 polubienie

Oczywiście, żeby być dobrze zrozumianym Henderson absolutnie nie miał dobrego sezonu,ale to co w takim układzie o Thiago?
Piłkarz to genialny ,ale w tej lidze jest już po drugiej stronie rzeki.

Czy Kontuzja decyduje że ktoś gra lepszy sezon, a ktoś gorszy?
Tak, w takim razie Henderson miał lepszy sezon bo był dostępny.
Tylko z tego, jak Henderson grał absolutnie tragicznie w tym sezonie( uważam że to zajechanie, cała trójka Thiago, Fabs i Hendo) Cała trójka grała słabo, znacznie poniżej swojej możliwości fizycznej i piłkarskiej. Tylko, że jak Fabs i Hendo są zdrowi, ale nie dojechali fizycznie to ich poziom piłkarski był znacznie niższy niż Thiago.
Thiago mimo gorszego zdrowia dawał nam więcej per mecz niż Henderson. Liczby to obrazują.
Odbierał cześciej, przechwytywał częściej, podawał częściej, tworzył więcej sytuacji.

To są fakty, bo to są liczby. A kto jakie wnioski z tego wyciągnie to indywidualna sprawa.

A kogo bym się z tej trójki pozbył? Nie wiem. Henderson jest wielkim kapitanem dla mnie, ale przez wiek i przez to, jak go używa Klopp ostatnio(czyli schodzi co raz bardziej do boku) Nie wiem czy chciałbym to widzieć, podobnie nie chciałbym widzieć staczającego się poziomem Hendersona jak to było w przypadku Milnera.

Fabinho najmłodszy i jedyna nasza 6. No może jeszcze jest Bajcetić.
A Thiago? To najlepszy środkowy pomocnik jak był zdrowy odkąd do nas przyszedł. Świetny sezon 2021/2022 gdzie nasz środek pola się zmienił.

2 polubienia