Thiago Alcântara

Stary, Ciężko stratę piłki nazwać wylewem, bo w takim wypadku co drugi piłkarz ma co chwilę wylew. Thiago ma 31 lat (w kwietniu), przeniósł się sezon temu do mega wymagającej ligi jeśli chodzi o szybkość i fizyczność. Nie oszukujmy się - Thiago to piłkarz już po prime, który jest u schyłku kariery. W sumie oprócz wczorajszego podania do Lacazette nie przypominam sobie tak dużego błędu Thiago w barwach LFC.

A ja uważam wręcz przeciwnie że się „uspokoił”, schłodził głowę. Wcześniej był znany z niepotrzebnych wślizgów, właśnie z masy ryzykowanych podań przez środka pola ale obecnie tego nie można nazwać „wylewem” a zwykłym błędem, na szczęście bez konsekwencji i zamknijmy temat. Nie ma zawodników idealnych na świecie

1 polubienie

Znacznie poprawił grę w kontekście fauli i groźnych zagrań względem pierwszego sezonu. Wczoraj popełnił błąd, ale moim zdaniem van Dijk powinien być czujny i patrzeć na piłkę, a nie machać rękami w kierunku liniowego. Wkurza mnie ciągłe podnoszenie rąk, sygnalizowanie spalonego, kiedy gra jest w toku. Obrońca skupia się na sędziowaniu zamiast na grze. Do czasu gwizdka musi być skoncentrowany na wydarzeniach na boisku, a potem może się kłócić ile chce.
Co do Thiago jeszcze to gra o wiele lepiej niż na początku. Zaczął brać ciężar na siebie, potrafi jednym podaniem obsłużyć kolegę, który jest niewidoczny przez 53 minuty, jak wczoraj Jote.

Thiago w momencie przyjęcia piłki był odwrócony plecami do bramki Alissona. Kiedy się odwracał z piłką Lacazette był za plecami Van Dijka, zwyczajnie go nie widział. Ew. mógł zobaczyć tylko nogi Lacazette’a, ale akurat w tym momencie jego getry zlały się z reklamą emirates. Co nie znaczy, że błąd nie był na jego konto bo był. Nie ma tutaj znaczenia, że Van Dijka wymachiwał rękami. Po takich podaniach do bramkarza często przeciwnicy mają dobre sytuacje strzeleckie. Nie wiem z czego to wynika, może zbyt szybko podejmuje decyzje.

Thiago wyłożył piłkę na tacy, ale to raczej wyjatek niż reguła. Podobnie - na początku roku kilka podań wszerz na własnej połowie mieli nasi stoperzy, chyba VvD i Joel i też cudem nie było bramek… każdemu może się zdarzyć.
Ogolnie Thiago, po niepewnym początku w PL, gdy połowę odbiorów kończył faulami, mocno się poprawił i teraz gra naprawdę pewnie.

Nie pamiętam dokładnie wszystkich meczów, choć nie mogę oprzeć się wrażeniu, że przeciwko Benfice “Otwieracz do konserw” zagrał najsałbsze spotkanie odkąd do nas dołączył. Dużo niecelnych piłek. Thiago podobnie jak Salah nie dojechali na wczorajszy mecz. Mam nadzieje, że na Etihad jednak dojadą bo tam dyspozycja każdego zawodnika będzie kluczowa.

5 dni to dużo na przygotowania. Thiago ominął finał kukuryku cup, choć IMO w niedziele będzie miał szanse wystąpił w meczu, o dużo większym znaczeniu. Mocno na niego liczę w tym spotkaniu.

1 polubienie

Rozegrał koncert z Watford, ale wczoraj wyraźnie słabszy mecz. Może po prostu drużyna mu nie leżała? A może większa ilość obowiązków w defensywie(graliśmy dwójką ofensywnych pomocników)? Z City na pewno zagra lepszy mecz.

1 polubienie

O ile wcześniejsi rywale byli raczej ze średniej półki, tak City wykorzysta każdy jego błąd. Mam na myśli kilka nieprzemyślanych strat Thiago z ostatnich meczów. Nie chcę oczywiście umniejszać jego piłkarskim umiejętnościom, jednak czasami brakuje mu wyobraźni, lub po prostu zapomina, że to nie jest już Bundesliga. Wczoraj z Benfiką, wcześniej z Watfordem otwierał rywalom drogę do kontry i tylko impotencji strzeleckiej rywali zawdzięczamy fakt, że nie było z tego bramek. Obywatele to jednak inny kaliber, trzymam więc kciuki, że Hiszpan będzie prezentował swój najwyższy poziom.

Z City mozemy albo zabetonowac srodek co pewnie skonczy sie remisem albo pojsc na wymiane ciosow, w ktorej (subiektywnie) mamy wieksze szanse. W niedziele remis to za malo, wole Tiago ktory pewnie odwali firmowe zagranie na kontre rywala, ale jest szansa ze poprowadzi nasz atak do czegos wielkiego, alternatywnie jest Hendo i nudny mecz w ktorej zdecydowac moze var lub jedna akcja jak man vs atletico.

Myślę, że zagra Hendo + ktoś z dwójki Thiago / Keita

1 polubienie

Fabs, Hendo Thiago raczej pewne na City. Fakt Naby zagrał wczoraj bardzo dobrze, ale jednak nie ryzykowałbym z Thiago i Keita razem.

1 polubienie

Jak będą Fabinho i Hendo to Thiago będzie mógł grać bardziej do przodu. Takie zestawienie II linii wydaje się najbardziej prawdopodobne.

1 polubienie

Świetny mecz Thiago, jedyny nasz pomocnik który dzisiaj ogarniał, najbardziej w pamięć zapadło mi jego zagranie z 1 połowy gdy pięknie wyszedł spod krycia i dał świetny przerzut chyba do Trenta. Top.

1 polubienie

Thiago bardzo bardzo powoli rozkreca sie w Liverpoolu, ale latka leca i mysle ze juz nie nawiaze do formy z ostatniego sezonu w Bayernie, co on tam robil w LM…

Niestety przez nieudolność Hendersona w środku musiał mocno pracować w defensywie (tak wiem, Fabinho też nie pomógł - oboje ostatnio coś nisko z formą), co ograniczało jego działania z piłką przy nodze. Śmiem twierdzić, że Keita za Hendo i mecz mógłby zakończyć się zupełnie inaczej.

Kolejny raz się loguje żeby napisać ten sam komentarz- świetny mecz Thiago, widać że usłyszał o zachwytach nad podaniem Modricia zewnętrzną częścią stopy i pokazał że też tak potrafi :wink: Profesor i w obronie i w ataku.

3 polubienia

Geniusz! Pan Piłkarz!

4 polubienia

kolejny koncert w jego wykonaniu!

1 polubienie

a ile to razy pisałeś, że on jest wiecznie kontuzjowany i ten transfer był wielkim błędem?

9 polubień

Thiago/Naby dzisiaj bez kontuzji?

1 polubienie