Thiago Alcântara

Może to zwiastun braku powołania na mundial. Lubię oglądać graczy z Liverpoolu na mistrzostwach, ale niektórym przerwa bardzo się przyda. Obok Thiago i tych, którzy się nie zakwalifikowali liczę też na brak powołania i odpoczynek Fabinho.

2 polubienia

Oby jak najmniej powołanych, część piłkarzy odzyska świeżość na drugą część sezonu. Szczególnie Mo by to się przydało i właśnie Fabinho.

Super, że Thiago spokojnie potrenuje z zespołem, Mo będzie powołany niestety, grają dwa mecze… szkoda, bo jemu szczególnie przydałby się odpoczynek.

chyba nie chcą go narażać na kontuzje przed mundialem. Do Kataru powinien polecieć, to jest najwyższą półka na świecie.

Ktoś coś wie na temat Thiago, na FB wyświetlił mi się post z jakimś urazem Hiszpana…

Chyba jednak wszystko w porządku:
https://twitter.com/Teamnewsandtix/status/1578828504866574337
Z tego co na szybko sprawdziłem wydaję się to konto dość wiarygodne. Dużo kont powiązanych z Liverpoolem też to podało jako informację, więc pozostaję trzymać kciuki, by faktycznie się to sprawdziło.

1 polubienie

Na 90% jest zdrowy i będzie dzisiaj grał.

1 polubienie

Henderson wiadomo, koszmarny wczoraj (komedia przy 2 golu, ale tam też pomógł mu TAA), ale niestety Thiago i Fabinho - też nic nie można o nich dobrego powiedzieć. KOSZMARNI!

Zacznijmy od naszego “magika”. Większość przerzutów za krótkich. 17 strat (Henderson miał 8) , 0 key passes (Henderson miał całą jedną) i teraz przechodzimy do kluczowych rzeczy.

Niezatrzymane obie kontry - w tym przy bramce na 1-0 był chyba dość daleko, ale przy 2-1 Jesus go minął, jak dziecko. A od tego to się zaczęło. Później spowodował karnego - soft, oczywiście, ale idiotycznie włożył tam nogę (chwilę wcześniej nie wybijając - Fabinho oczywiście też wybił, jak Mariusz Jop).

I wisienka na torcie - oberzyjcie sobie w Match of The Day, co się wydarzyło przy bramce na 2-1 po niezatrzymaniu Jesusa przez naszego magika. Dreptando. W pole karne wcześniej wrócił Darwin Nunez, który leciał sprintem i miał kilka metrów straty. KRYMINAŁ. KOLEJNY SPASIONY KOT!

Dla mnie to on jest totalnie przereklamowany, nie bez powodu nie ma miejsca dla niego w kadrze Hiszpanii. I widać że on czuje się bogiem futbolu wśród naszych kopaczy, a tak na prawdę nie ma zbyt wiele do zaoferowania…
Zdecydowanie wolałem wijnalduma- dużo bardziej wybiegany, częściej odbierający piłkę i dostępny przez 99% czasu sezonu, z przodu dają tyle samo - czyli prawie że nic.
Musimy mocno zainwestować w środek pola

Thiago to dobry/bardzo dobry piłkarz ale nie wybitny który sam wygra mecz. Problem, że reszta naszych pomocników jest średnia/dobra, dlatego po jego zakupie wszyscy piali jak to klasowy zawodnik. On po prostu wyróżnia się na tle naszych pozostałych piłkarzy środka pola. Ależ mi brakuje wybitnego pomocnika jakim był Gerrard :smiling_face_with_tear:. Niestety po jego odejściu na emeryturę do teraz taki nie zawitał na Anfield.

Wiecie kto jeszcze gra słabo ostatnio? Cały zespół z pojedynczymi wyjątkami w meczach z mocno słabszymi zespołami.

Polecam się pogodzić, że po tych kilku latach bycia na szczycie, trafił się beznadziejny.

Poczekamy, zobaczymy, spokojnie czekam na lepsze czasy, nie ma się co załamywać, być może nasz zarząd w końcu się obudzi dzięki temu, że nawet Klopp już nie jest w stanie tego ogarnąć.

Pominę w ogóle to, że czepianie się Thiago, o to że nie jest sprinterem, jest śmieszne.

Wszyscy wiemy jak gra Thiago, jest absolutnie genialny, natomiast jak ma się tego typu grajka na pozycji rozgrywającego to wypadałoby mieć kogoś kto zapieprza po całej długości wspierając jego pozycję.

Hendo jest wolny i mało zwinny, tak samo jak Milner i Fab, który swoją drogą jeszcze z wakacji nie wrócił.
Przy kontrach mamy problemy, których do zimy bądź lata raczej nie rozwiążemy.
Liczmy na to, że będziemy po prostu strzelać więcej.

Ależ mi brakuje wybitnego pomocnika jakim był Gerrard sęk w tym, że właścicielom nie :roll_eyes: Prawda jest taka, że taki Thiago i Fabinho to świetni pomocnicy ale nie ofensywni. Nikomu przez 3 lata od kiedy Liverpool wspiął się na szczyt nie przyszło do głowy, że fajnie byłoby uzupełnić tą układankę o ten jeden brakujący element. Teraz to wygląda tak, że Brazylijczyk i Hiszpan są blisko przed przedemerytalnego zjazdu formy a nasi ciągle mamią kibiców papką, że już za pincet lat przyjdzie do nas Bellingham…

Tyle tylko, że u nas przy stylu gry preferowanym przez Kloppa pomocnik stricte ofensywny nie ma racji bytu. Dopiero teraz Jurgen próbuje ustawienia gdzie ofensywny pomocnik bedzie mógł korzystać ze swoich walorów. Dawniej zamiast OPŚ mieliśmy Firmino na fałszywej 9, który schodził głębiej robiąc miejsce w polu karnym dla Mane i Salaha, którzy mieli zostać obsłużeni przez Robbo lub TAA. Nasi pomocnicy byli głownie od zabezpieczania wolnych stref jakie zostawiali wahadłowi zapuszczający sie pod pole karne przeciwnika. Nam, żeby grać starym systemem potrzeba mobilnych, twardo stojących na nogach i dobrych w odbiorze pomocników, którzy powinni dawać coś ekstra z przodu. Nam by się przydało ze dwóch takich Kante w dobrej formie

Przy zmianie taktyki, to jest budowanie zespołu i schematów na nowo

1 polubienie

Pojawiają się plotki o naszym zainteresowaniu Rice’m, gdyby do nas przeszedł mielibyśmy zapewnioną obsadę DM na lata. A jeśli chodzi o ‘10’ to przecież w tym celu sprowadziliśmy Fabio, chociaż on to melodia na przyszłość.
Ale za rok-dwa pomoc w składzie Rice/Jude/Fabio byłaby całkiem niezła.

Boże święty, Rice to będzie kolejna wtopa za 100mln, dajcie spokój.

Kolejna? Jaka wcześniej niby nas dotknęła?

Aquilani, Keita.
Dla mnie Rice jest strasznie drewniany. Moze i by sie nadal i ma HG, ale ile on moglby kosztowac jakby nie byl Anglikiem, pewnie 30-40 w maxie. A za 100mln to byloby chore brac kogos takiego. To juz lepiej kupic za 10 jakiegos 18latka i po 3 latach tez bedzie mial status HG

1 polubienie

Nie chodziło mi tylko i wyłącznie o Liverpool. Rice to będzie drugi Grealish - zjazd na niziny pod każdym względem po transferze.

https://twitter.com/TNTSportsBR/status/1587765211863298048?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1587765211863298048|twgr^b714dfde81314e70ea07ea859db4f8e4103cf0e3|twcon^s1_&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.gazeta.pl%2F

2 polubienia

za każdym razem jak widzę nowy post na forum dotyczący Thiago, to mam mini zawał :rofl:

Fajny gest Hiszpana.

9 polubień