Thiago Alcântara

Dobre :joy::joy::joy:
Nie miałem złych intencji.
Bardzo miły gest Thiago i to nie pierwszy raz jak go wykonał, zrobił podobnie przed meczem z Rangers.

2 polubienia

Thiago ogólnie jest pozytywnym gościem. Dużo rozmawia z kolegami, często martwi się o stan zdrowia innych, taka dobra duszyczka. Gdyby był młodszy widziałbym w nim vice kapitana na przyszłość.

7 polubień

nie widzę problemu, żeby został. Milner kiedyś odejdzie i będzie potrzebny nowy vice. Zakładam, że Thiago zakończy karierę na Anfield.

Podzielę się z wami swoją luźną myślą na temat Thiago. Od początku wydawał się “ciałem obcym” w tym zespole, choć jego jakość nie budziła żadnych wątpliwości. Świetny technicznie, lubiący kombinacyjne rozegranie, ale zupełnie… inny. Przed jego przyjściem nasza pomoc była tłem. Świetna obrona, zabójczy atak, ale pomoc " nie istniała" choć miała duży wpływ na nasze wyniki. Piję do tego, że moim zdaniem w pewnym momencie nasz sztab zmienił myślenie, na wykorzystanie w pełni potencjału Thiago, ale zgubiło nas to, że reszta pomocy znacząco odbiega czysto piłkarsko od niego poziomem, a Salah, na którym opieraliśmy nasz atak, jest słąbym piłkarzem, który wykręca dobre liczby dzięki szczęściu. Reasumując. Moim zdaniem największym problemem jest Thiago. Gdyby nie jego przyjście, to możliwe że nasz zespół by się rozwinął, a nie cofnął w rozwoju. Drugą sprawą jest to, że Henderson nigdy nie był na poziomie Liverpoolu i nie miał żadnego dobrego meczu, mimo tego co można było przeczytać lub usłyszeć w mediach nie raz. To jest moje zdanie, a jakie jest wasze?

1 polubienie

Problemem nie jest Thiago. Problemem jest to że on jest dwie półki wyżej niż nasza cała pomoc. Thiago miał być pierwszym elementem układanki do nowej, lepszej pomocy. Problem w tym, że przez 2,5 roku nie znaleźliśmy dwóch pozostałych.

6 polubień

Nie mam ochoty się rozpisywać, więc napiszę tak:
Nie zgadzam się co do Thiago (ale dociera do mnie argumentacja), a co do Hendo 100% racji.

Salah słabym piłkarzem bazującym na szczęściu :flushed: ?! Co ja właśnie przeczytałem.

Szczęście to można mieć w jednym sezonie, a nie pięć pod rząd…
A co do Thiago jest naszym najlepszym pomocnikiem i bez niego gramy jeszcze gorzej, a nasza słaba gra nie zaczęła się od niego, a po prostu nasi pozostali pomocnicy są coraz starsi i słabsi. Parę lat wstecz Thiago, Gini, i Fabinho (w formie) to mogła być najlepsza pomoc w lidze. No, ale to już gdybanie…

9 polubień

Co chwile się ktoś znajdzie na forum z ciekawą opinia
:sweat_smile::sweat_smile:
Salah wpadł w lige w naszych barwach, jak dzik w żołędzie :grin: miewa ostatnio lepsze i gorsze momenty, jednak umiejetnosci to nie spodziewałem się, że mu tu ktoś odmówi :upside_down_face:

1 polubienie

I przez cały czas nic się nie zmieniło, Thiago dalej jest ciałem obcym i nie pasuje do zespołu z formacji pomocy, bo jako jedyny jest pomocnikiem, prezentującym poziom czołowej czwórki Premier League.

2 polubienia

Jak już jesteśmy na temacie Thiago,

Tu fajnie widac jak przeżywa ta interwencje Harveya w końcówce, a po meczu biegnie młodego uściskać. Wyglada jakby był mentorem/starszym bratem dla Harveya, fajna sprawa, oby wyrósł nam Eliott na co najmniej takiego piłkarza jak Thiago😀
Ogólnie młody moim zdaniem będzie naszym kapitanem za te 8-10 lat, róbcie screeny :joy: :joy:

@B9K dlatego napisałem 8-10, a nie 5 :grin:

4 polubienia

Może być kapitanem, ale jeszcze jest Trent

Here’s a look at some of Thiago’s defensive stats this season vs the rest of the PL midfielders.

📊 - @DaveOCKOP pic.twitter.com/asG0frQDVv

— LFC Transfer Room (@LFCTransferRoom) January 28, 2023
7 polubień

A ostatnimi czasy już podniosły głowę jakieś wesołki twierdzące, że to od przyjścia Thiago zaczęliśmy grać słabiej ^.^

4 polubienia

trzeba być niespełna rozumu, żeby twierdzić, że Thiago jest słaby i że przez niego gramy słabiej. Obłąkani ludzie.

@MG75 w poprzednim sezonie Fabs kilkakrotnie przewyższał klasą Rice.

2 polubienia

O Thiago można powiedzieć wszystko, ale od czasu Xabiego i Stevena, to nie było gracza w środku pola, który dysponowałby takimi umiejętnościami. Jego największym przekleństwem jest to, że trafił na schyłek kariery Hendo i ogromny zjazd Fabsa, przez co jego rola na boisku stała sie po prostu absurdalna. Mega niedoceniany gracz w naszym składzie, a to od jego zaczynałbym budowę składu.

8 polubień

Thiago miał być zawodnikiem kreującym grę, a jak widać robi czarną robotę, która powinna być wykonywana przez Fabinho. Gdybyśmy tylko mieli ‘6’ klasy Rice’a to Thiago mógłby śmigać wyjez, skupiając się na grze do przodu, a nie na zabezpieczaniu tyłów.

1 polubienie

Może ktoś uzna, że się przypi***lam do Thiago, ale muszę powiedzieć, że odkąd wrócił nie podoba mi się jego gra. Mnóstwo strat jakichś niedokładnych podań, które zatrzymują się na pierwszym przeciwniku podania do za plecy do kolegów, jest jakiś taki niechlujny w tym, co robi. Ja wiem wrócił po kontuzji bla, bla, bla, ale od zawodnika tej klasy no troszkę więcej wymagam. Jakie jest wasze zdanie?

Najsłabszy w zespole, większe zagrożenie stwarzał dla nas stratami piłki, niż dla Forest.

Następny sezon MUSI BYĆ jego ostatnim u nas i to w roli zmiennika a nie gracza podstawy.
Osobiście pożegnam bo bez żalu, zresztą nigdy nie byłem nim zachwycony a jako tzw “otwieracz do konserw” nie za bardzo się sprawdził.

Pewnie dlatego w ostatnich meczach wychodzi Curtis zamiast Thiago. Słabo gra, ale klasy na pewno nie stracił, myślę że niedługo będzie już grał swoje, mnie bardziej ciekawi czy można kiedyś wyjść z Curtisem i Thiago równocześnie na boisko, żeby któryś zajął miejsce Hendo na prawej stronie pomocy. Problem tu jest taki, że zarówno Thiago jak i Curtis grają zwykle po lewej stronie pomocy.