Thiago Alcântara

Pytanie brzmi, dlaczego nigdy nie wykorzystali pełni możliwości Thiago. Czy to kontuzje w kluczowych momentach sezonu, czy starzejący się niedoinwestowany skład właśnie wtedy kiedy przychodził. A może… Thiago jest zwyczajnie przehajpowanym.

A temu co się stało?

Odkąd wrócił po kontuzji rozegrał 31, 6, 31 i 32 minuty.

Z powodu kontuzji pauzował dwa miesiące, więc nie był to jakiś bardzo poważny uraz w odróżnieniu od przypadku Diaza, dlatego to, że ani razu nie znalazł się w jedenastce po powrocie jest wymowne. Taki Diaz pauzował dłużej, a już w czwartym meczu po powrocie pojawił się w jedenastce.

Trent w nowej roli zabrał miejsce na boisku Thiago. Thiago jest rozgrywającym, a u nas zajmuje się tym teraz Trent oraz Fabinho. Pozostali dwaj środkowi pomocnicy, głównie Jones i Henderson, grają wyżej i często bardzo szeroko. To nie jest więc pozycja dla Thiago, bo to zawsze był piłkarz typu szóstka łamane przez ósemkę, rozgrywający z głębi pola.

Z West Hamem jak wszedł na boisko za Hendersona to grał inaczej od Anglika, robił większy tłum w środku pola, trochę dublując się z Trentem.

Zmiana ustawienia Trenta w momencie posiadania piłki każe się zastanowić, co będzie z Thiago. Gdzie teraz znaleźć dla niego miejsce? Mógłby grać za Fabinho, ale jednak na tej pozycji potrzebujemy zawodnika, który będzie czyścić wszystko przed obrońcami i masowo kasować ataki rywala. Dlatego zastanawiam się, jaka czeka go przyszłość? Zwłaszcza że zawodnicy łączeni z nami, jak Mount, Barella czy wcześniej Bellingham, na papierze bardzo ładnie pasują do pozycji i zadań, które teraz są powierzane Jonesowi oraz Hendersonowi, a dziś jeszcze Elliottowi.

Fakt, odkad Trent gra cofnietego rozgrywajacego, Thiago w zasadzie jest zbedny, tym bardziej ze TAA doklada do tego konkretne liczby.

4 polubienia

Alcantara najdroższy tłumacz w EPL :flushed:

1 polubienie

Thiago jak wchodził na boisku to najczęściej był najsłabszym zawodnikiem na boisku, więc nic dziwnego, że Klopp go nie wpuszcza.
Nie wiem, skąd taki zjazd u Hiszpana, gra najgorzej odkąd trafił na Anfield.

Ponoć Thiago będzie dłużej pauzował, i jego kontuzja wymaga operacji…

Sprzedać, zapomnieć i patrzeć na nowego gracza.

3 polubienia

Będzie jak z Keitą i Oxem - nie da się sprzedać, bo w oknie transferowym będzie leczył kontuzję i nikt nie zaryzykuje.

To oddać do kur… y nędzy za darmo ale pozbyć się go z listy płac a nie wywalać kasę po próżnicy!
Cóż to za ignoranci w naszym ukochanym LFC pracują skoro nie potrafią zrobić prostego bilansu zysków i strat😡

Trzeba było pytać, gdy Henderson dostawał soczysty, długi nowy kontrakt (nie, to że Jurgen za tym optował tego nie tłumaczy). Z Thiago od początku było wiadomo, że będą problemy zdrowotne patrząc na historię kontuzji, jednak w formie to świetny zawodnik i chciałbym, by był graczem szerokiego składu, gdzie będzie grał mniej, a nie od razu jak złapie formę gra ile tylko pozwoli mu zdrowie (tak wiem, że obecnie po powrocie z kontuzji gra słabo, ale zazwyczaj właśnie wprowadzał sporo jakości gdy wracał, więc tu liczę, że jeszcze co nieco pokaże w kolejnym sezonie przy lepszych grajkach obok).
Oczywiście jeśli pojawi się oferta, a sam Thiago by był chętny, to można się zastanowić, jeśli… ściągniemy przynajmniej trzech pomocników. A tego nie jestem niestety pewny.

W idealnym świecie w następnym sezonie w pomocy zostałby wracający po kontuzji Bajcetić, Jones i może do rotacji wypoczęty Fabinho. Milner, Henderson, Thiago, Keita i Ox powinni odejść z różnych względów, a w ich miejsce 4 nowych ludzi + wymieniona trójka z tego sezonu. Niestety odejdzie może Milner, Keita i Ox i przyjdzie maks dwóch piłkarzy. Thiago poprzedni sezon miał topowy i trzeba za to podziękować, a teraz zakończyć współpracę.

A ja mam po dziurki w nosie tych sportowych inwalidów i mówię trójcy Ox, Keita i Thiago wypiera… ć!
Koniec z sentymentami, czas zrobić czystkę.
Kupmy 3 pomocników, do tego jest Fab(za rok też wywalić), Stefan, Curtis,Hendo, Harvey i to musi wystarczyć.
Milli… niech będzie takim piłkarzo/sztabowcem przez kolejny rok a potem juz tylko trenerka.

1 polubienie

Wyjebać Thiago, ale ani słowa by Hendo i Milnera. No tak, Ci dwaj to zawsze dostępni, by jakiś faul odjebać w końcówce lub zagrać jako backpass-nopress. W idealnym świecie oczywiście i tej trójki i OX/Keita nie było by już, ale no cóż…

Owszem Hendo też trzeba ale jego się nie pozbędziemy a o Millim pisałem.
W sumie musimy w dwa letnie okienka sprowadzić 5! graczy II linii.

Ciekawe, że nie grał ostatnio, a kontuzja wymaga operacji. Jakieś dokładne diagnozy są może co się stało i kiedy ?

W idealnym świecie kupilibyśmy zdrowszego i młodszego zawodnika od Thiago. Ja go bardzo cenię ale każdy wie że gdyby miał lepsze zdrowie to byłby naprawdę genialnym zawodnikiem a przez lata kontuzje hamowały jego rozwój. A kupiliśmy go bo był w promocyjnej cenie. Chytre FSG było zachwycone takim pomysłem … Niestety na dłuższą metę zdrowie po raz kolejny zastopowało jego karierę

Nigdy więcej nie kupować piłkarza z bogatą historią kontuzji. Nawet jeśli to będzie nowy Messi, dostępny za półdarmo. Dość

1 polubienie

A jak mówiłem, że lepszy by był tu Zieliński niż Thiago to był hejt :sweat_smile:

Gdyby, gdyby, gdyby…, gdybyśmy wtedy nie kupili Thiago, a w zamian 25 latka o charakterystyce Wijnalduma to byśmy się bili cały czas z City o mistrza, tego się już nie zmieni więc nie ma co gdybać.
Od samego początku pisałem, że to pomyłka, a czy dobry? Dla mnie na Liverpool absolutnie nie pod żadnym względem, nie takiego typa wtedy potrzebowaliśmy i nadal potrzebujemy.

Jeszcze nic straconego :stuck_out_tongue:.
Zieliński w Napoli trochę niedoceniany, a chodzą ploty problemach z nowym kontraktem…
Więc zróbmy podmianę 1:1 Napoli będzie miała nowego pomocnika i my również , bez wydawania pieniędzy to i FSG będzie skakało z radości.

3 polubienia