Tottenham - Liverpool

Niedziela 6 listopada, godzina 17:30,
Stadion: Tottenham Hotspur Stadium,

Sędzia: główny: Andy Madley.
Asystenci: Lee Betts, James Mainwaring.
Czwarty asystent: David Coote.
VAR: Darren England.
Asystent VAR: Marc Perry.

Kontuzjowani Liverpool:
Luis Diaz
• Powód - uraz kolana
• Potencjalny powrót 26/12/2022,

Joel Matip
• Powód - uraz łydki/ goleni/pięty
• Potencjalny powrót 06/11/2022

Naby Keita
• Powód - uraz uda
• Potencjalny powrót 06/11/2022

James Milner
• Powód - Uraz głowy/twarzy
• Potencjalny powrót (nasz następny mecz)

Arthur
• Powód - uraz uda
• Potencjalny powrót : brak informacji

Diogo Jota
• Powód - Kontuzja łydki
• Potencjalny powrót : brak informacji

Kontuzjowani Tottenham:

Cristian Romero
• Powód - Kontuzja uda
• Potencjalny powrót: brak informacji

Heung-Min Son
• Powód - Uraz głowy/twarzy
• Potencjalny powrót ( następny mecz )

Dejan Kulusevski
• Powód - Kontuzja uda
• Potencjalny powrót: brak informacji

Richarlison
• Powód - Kontuzja łydki
• Potencjalny powrót: brak informacji

Spotkania pomiędzy klubami:

Ostatnie 5 meczy między klubami w Premier League:

Ostatnie 5 meczy Liverpoolu:

Ostatnie 5 meczy Tottenhamu:

Kluczowi gracze:

Ogólna forma w lidze w tym sezonie:

Ciekawostki:
• Liverpool jest bez zwycięstwa w swoich ostatnich pięciu meczach wyjazdowych w Premier League
• Tottenham jest niepokonany w 8 z ostatnich 9 meczów u siebie
• Liverpool jest niepokonany w swoich ostatnich 10 meczach przeciwko Spurs
• Liverpool strzelał w swoich ostatnich 15 meczach przeciwko ,kogutom"
• Tottenham strzelał w swoich ostatnich 4 meczach z Liverpoolem
• Tottenham strzelił w swoich ostatnich 3 meczach
• Tottenham zdobywał średnio 1,40 bramki na mecz w swoich ostatnich 5 spotkaniach
• Liverpool zdobywał średnio 1,60 bramki na mecz w swoich ostatnich 5 spotkaniach
• Liverpool zdobywał bramkę w 10 ze swoich ostatnich 12 meczów

Końcowy rezultat meczu:
  • Wygrana Tottenhamu
  • Wygrana Liverpoolu
  • Remis

0 głosujących

Teraz co do meczu, to sam nie obstawiałbym u Buka, bo w tym sezonie ciężko przewidzieć wyniki Liverpoolu. Potrafimy zagrać niezłe spotkanie, żeby w następnym meczu grać jak ogórki. Kiedy wydaje się, że łapiemy wiatr w żagle, nasi piłkarze nas rozczarowują. Ciężko też przewidzieć jak te spotkanie będzie przebiegało, bo Tottenham wyniki ma ponad stan, gra football nastawiony na kontrę , oddają często piłkę rywalom i starają się wygrać jak najmniejszym kosztem . Liverpool z drugiej strony często wyglądał całkiem nieźle , ale przez indywidualne błędy piłkarzy bardzo rzadko kończył mecze satysfakcjonującym triumfem. Cieszę się, że do zdrowia powrócił Konate i liczę bardzo , że to on będzie partnerem Van Dijka. Boki obrony Roberson i TAA ( Milner być może się nie wykuruje). Bramka to wiadomo. W pomocy chciałabym zobaczyć Thiago, Hendersona( ewentualnie Eliot jeżeli Jordan ma kontuzję) i Jonesa. Fabihnio w ostatnich meczach był naszym najsłabszym zawodnikiem, więc liczę , że trawy od początku nie powącha. Atak chyba bez niespodzianek Nunez, Firmino, Salah.

Tak to bym widział:
4-4-2 ( diament) , ewentualnie 4-3-1-2 ( z Firmino na 10)

Wynik : Rozum 2:1 w plecy, serducho 0:3 dla nas a co :smirk:

3 polubienia

Zabraknie ich najlepszego piłkarza wiec może nie będzie źle :face_with_raised_eyebrow:

Niestety ale Tottenham w tym sezonie może nie jest efektowny ale na pewno efektywny, punktują bardzo dobrze i jak to jest napisane wyżej - niskim nakładem sił wygrywają spotkania. Conte bardzo dobrze poukładał ten zespół, myślę, że kibice Tottenhamu mogą być zadowoleni z wyników, awans z 1 miejsca w LM też coś znaczy. Jestem bardzo ciekaw naszego nastawienia, cały czas liczę na przełamanie i czekam na naszą serię 5-6 wygranych spotkań (no dobra, bez porażki niech już będzie). Nie wiem co będzie, forma jest tak w kratkę, że ciężko coś wyrokować, zwłaszcza po spotkaniach z Nottingham i Leeds. Na pewno trzeba wyciągnąć wnioski i wziąć się do roboty.

Ciekawe jaki Liverpool zostanie wylosowany w niedzielę, czy będzie to drużyna zdolna wygrać z City czy Napoli, czy drużyna, która przegrywa z Leeds czy Nottingham. Skład jaki przewiduje na to spotkanie:

Rotacja zajdzie w meczu Carabao Cup, mamy dużą przerwę pomiędzy ostatnim spotkaniem, a tym jutrzejszym, więc trzeba zacząć tym co najlepsze. Koguty też mają swoje problemy kadrowe i ostatnio formą nie grzeszą (aczkolwiek przepychają spotkania, co sprawia że wyniki tak źle nie wyglądają). Kluczowa będzie pierwsza bramka, wszyscy wiedzą jak niebezpieczny potrafi być Tottenham w grze z kontry.

Liverpool 2:1 Tottenham

2 polubienia

Trudne spotkanie przed nami, ale musimy zdobyć te 3 punkty. 2:1

Wszyscy również wiedzą jak niebezpieczny potrafi być Gomez w obronie :face_with_monocle:

Konate niejako z marszu musi wskoczyć na ŚO, mam nadzieję, że nie dostanie kolejnej kontuzji. Ale też ile można chuchać i dmuchać, wdrażać do drużyny, postawiłbym też odważniej na Carvahlo, jak nie idzie w spotkaniu to wydaje mi się odpowiedni zawodnik, wpuszczałbym go w okolicsch 60. minuty.

Spodziewam się Konate w wyjściowym składzie, więc o środek obrony jestem spokojny. Co do Gomeza, jeżeli nie wyelminuje tych chwil dekocentracji to niestety trzeba będzie szukać nowego środkowego obrońcy jako przyszłego partnera dla Ibou (szkoda kontuzji Seppa), a Gomez będzie mógł co najwyżej pełnić rolę czwartego środkowego obrońcy. Jestem pewnie jednym z nielicznych, którzy ciąglę mają wiarę w rozwój Anglika ale ostatnimi błędami sobie zdecydowanie nie pomaga. Ciekawe w jakim miejscu byłby Joe, gdyby nie kontuzję.

Zaryzykował bym nawet stwierdzenie, że Gomez jest kluczowy dla słabej formy drużyny w lidze. No bo ileż razy można zaczynać mecz niejako z bramką w plecy.
Jako wybór nr. 4 nikogo lepszego mogącego jednoczenie wypełnić lukę na prawej stronie Liverpool raczej nie znajdzie. Nawet jeśli ogarnie koncentracje to zdrowie raczej dyskwalifikuje go jako przyszłego podstawowego partnera dla Konate.

Rozwijanie zawodników przez kluby i powolne wdrażanie do drużyny to fajna sprawa. Ja jednak zakładam, że za te około 3 lata Liverpool zrobi znowu potężny zakup następcy Van Dijka. Gotowy produkt który będzie grał z Francuzem w pierwszym składzie.

Edit @radzimordka małe szanse myśle ale fakt faktem i moi marzeniem byłby on :sweat_smile:

3 polubienia

Taki De Ligt za 2/3 lata HMMM

Rozum 2:1 dla LFC. Serce 2:0. Zazwyczaj z Totkami mamy stykowe wyniki.

Lloris już dostał nagrodę zawodnika meczu, czy trzeba czekać do 20?

7 polubień

Hejka mecz będzie nac+? I mały offtop ile płacicie teraz za c+?

Śmierdzi mi tu dziś remisem. Oczywiście takim moim małym marzeniem jest żeby dzisiaj wygrać, ale wiemy jak się prezentujemy w tym sezonie. Jakby ten mecz miałby być rozgrywany w Lidze Mistrzów, byłbym spokojniejszy tak, to może być tutaj różnie :wink: Na pewno Koguty są osłabione, Richarlison, Son, Romero, Kulusevski to bardzo mocne ogniwa, i ich nieobecność w jakimś tam stopniu osłabi drużynę z Tottenham Hotspur Stadium. W środę mamy mecz pucharowy, więc wychodzimy podstawową jedenastką i nasi powinni gryźć murawę. Obyśmy tylko przetrwali pierwsze 10-15 minut, bo ten sezon pokazał że początki są bardzooo trudne w naszym wykonaniu.

Skład:

Alisson - TAA - Konate - VVD - Robertson - Fabinho - Thiago - Henderson - Salah - Firmino - Nunez

Wynik? 2-2.

Tak, mecz będzie transmitowany w Canal plus sport. Ja płacę 110 zł i mam wszystkie kanały sportowe (c+, eleven, Polsat Sport premium, viaplay). Zrezygnowałem z HBO i Cinemax w zamian za viaplay ale płaciłem 150 zł.

1 polubienie

@Ralf088 tak bo głębszym zagłębieniu się w statystyki samego Conte to też zaczynam podzielać Twoje zdanie na dosyć duże prawdopodobieństwo remisu w tym spotkaniu. Antonio grał 6 spotkań z Liverpoolem w Premier League i aż 4 to były remisy.

@Kijoraptor a ja właśnie liczę na Jonsa w podstawie, ma formę zwyżkową plus obok Hendersona i Thiago na ten moment jest naszym najlepszym pomocnikiem. Co oczywiście raczej świadczy o naszych brakach w tej formacji. Dla mnie kluczowe będzie to czy Fabihnio zacznie w podstawie, bo jeżeli tak , to znowu sentymenty Kloppa mogą nas kosztować punkty .

Braki kadrowe w obu drużynach, pytanie, która ma lepsze zaplecze. Jeśli znowu wyjdziemy Jonesem, to tak jakby wartość ujemna do składu. Ciekawe czy Nunez od początku. Remis byłby dobry, ale zwycięstwo jeszcze lepsze.

Taki skład oznacza mizerną ławkę rezerwowych z punktu widzenia ofensywy, nie zdziwiłbym się, gdyby wyszedł Curtis na LS i Darwin na ławce.
Nie jeździłbym tak po Jonesie, jak niektórzy tu czynią, na teraz - przy braku Joty i Diaza - może być przydatny.

No jeżeli zobaczymy dzisiaj Nuneza na ławce, no to ja chyba odpuszczę sobie ten mecz. To kiedy ten zawodnik ma się pokazać jak nie w takich meczach. Wchodzi w LM, fajnie się prezentuje no to niech gra od początku. Jones za Nuneza? No równoznaczne jest z tym że odpuszczamy mecz przed jego pierwszym gwizdkiem. Jones jak najbardziej, ale niech wejdzie w 70 minucie, a nie że będzie zabierał miejsce w składzie graczowi o 3 klasy większej niż Anglik.

5 polubień

Serio ktoś widzi Jonesa wyżej od Nuneza ? Curtis zbawieniem drużyny ? Pytanie jakie sobie stawiamy cele, bo ten zawodnik nadaje się raczej na puchary, a nie na mecz z drużyną z topu.

2 polubienia