Transfery w Premier League

zdrajca. Tfu na niego. Niech jego krzywa noga na Anfield nie stanie.

@Clashman kolega @Loku64 to delikatnie zasugerował :slight_smile: A tak po za tym to się zgadzam z Tobą.

@Lucass a skąd pomysł, że miałby trafić na Anfield? My nie potrzebujemy w składzie odrzutów z innych klubów, a Sterling jest już słaby. On najpewniej trafi do jakiegoś ligowego średniaka i tyle.

2 polubienia

Zastanawiałem sie jak to całe FFP działa, lub nie działa. Jak to możliwe że czelsi jest tak aktywna na rynku, wydali już ponad 420m lato/zima i nadal chcą pomocnika na już, i latem jebną za Leao lub Osimhena ze 120m.
Znalazłem reportaż ze sky sport, polecam obejrzeć. Link na dole.

Czyli u nas nowy właściciel będzie miał baaardzo duuuże pole manewru i miejsce by poszaleć. Czy jak?

No właśnie nie wiem, czy on jeszcze podchodzi pod pojecie wychowanka? W sumie przyszedł do nas z QPR.
Tak czy inaczej, temu Panu juz dziekujemy :slight_smile: Stawiajmy na młodych.

Kiedyś natknąłem sie na analizę, że możemy wydać 500mln funtów nie naruszając FFP, jeśli przejmą nas katarczycy to i tak pojawią się rekordowe umowy sponsorskie zwiększając lekko tę liczbę do 1mld funtów. No i fifa swoich ludzi nie ruszy, dlatego PSG czy City ma tak łatwo

Podchodzi wg przepisów Uefy, bo grał u nas 3 sezony do 21. roku życia. Jednak nikt by raczej go u nas za bardzo nie chciał, tylko to najlepszy wychowanek nasz, poza klubem, stąd rzuciłem luźno temat transferu do nas.
Ale nie zgadzam się z opiniami, że jest za słaby na grę w mocnym klubie. Myślę, że jeszcze pare lat gry na najwyższym poziomie ma w sobie :smiley:

Wiecie jakie jest najpopularniejsze zdanie u nas odnosnie transferow?
“Liverpool sie przyglada” :man_facepalming:
To tak odnosnie artykulu na glownej o Caicedo i ogolnie.

1 polubienie

Wydali sporo, ale chcą się pozbyć kilku zawodników. Do odstrzału są na pewno: Ziyech, Pulisic, Jorginho, teraz Sterling. Niebieski Twitter też wspominał, że Mount może odejść. Ale to już bardziej takie fanaberie kibiców, bo nie było do tej pory żadnych informacji oprócz tej, że nie po drodze im w rozmowach kontraktowych, a kończy mu się kontrakt w 2024 roku.

Jorginho z czego kojarze kończy się kontrakt, do tego 31/32 lata, to co za niego mogą dostać, paczkę fajek czy coś :smiley:
@josif zdecydowanie HG, od dziecka gra w Chelsea


ostatnio forma taka sobie niby, ale może to “pieprzenie” kibiców. Jak u nas z Darwinem czy TAA :stuck_out_tongue:

edit. widzę, że ma stosunkowo niski kontrakt niewiele powyżej 4mln rocznie co daje jakies 80k/week może chce jakąś dużą podwyżkę i sie dogadać nie może.

1 polubienie

Ale przestanie brać tygodniówkę, więc to pomoże budżetowi. Ciekawi mnie sytuacja Mounta i to w jaki niepochlebny sposób wypowiadają się o nim kibice Chelsea i traktują go jako niepotrzebny balast. Gość jest bardzo dobry, ale trafił na słaby okres klubu, a teraz ten bałagan doszedł. Combo. Widziałbym go u nas. Poza tym to jest HG zawodnik chyba co nie?

Niebiescy pod wodzą obecnego właściciela daleko nie zajadą. Kupowanie graczy wagonami “na jeden sezon” lub kota w worku z kontaktem na niemal dekadę to idealny przepis na katastrofę. Zaryzykuję tezę, że w przeciągu najbliższych 10 lat niebiescy całkowicie wypadną z obiegu.

Przypomina sie początek Abramovica, a w ciągu 2 lat zdobyli ligę, więc ja bym ich tam nie skreślał.

Kiwior rozmawia z Arsenalem :open_mouth:

Problem Chelsea to brak dobrego napastnika. Wydali fortunę na Morate, Lukaku, Wernera itd. a żaden z nich się nie sprawdził. Teraz ściągnęli starego Aubameyanga. To ich największa bolączka

Mounta u nas to ja bym widzial. Bo moze grac i w srodku i w ataku. Taki gracz idealny dla Kloppa.

6 polubień

Arsenal have completed the signing of Jakub Kiwior, here we go! Contracts are being signed with Spezia, fee in excess of €20m with add-ons. 🚨⚪️🔴 #AFC

Understand Kiwior has agreed personal terms on five year deal — medical will be completed in the next 48 hours.

It’s done. pic.twitter.com/pHnAZP4gce

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) January 20, 2023
1 polubienie

Zly wybor. Kiwior jest dobrym obronca ale Arsenal juz ma zapchana pozycje srodka obrony. Nie wiem po co on tam idzie jak nie ma jeszcze wyrobionej marki i umiejetnosci by wypchnac White’a, Gabriela a juz nie mowiac o Salibie…

1 polubienie

Może obskoczyć 2 pozycje, bo gra tez def-poma. No nic, trzeba wierzyć w chłopaka, bo taki gracz by się nam cholernie mocno przydał.

1 polubienie

a co śmieszniejsze(albo tragiczniejsze), sporej części kibiców The Reds marzy się podobny scenariusz.

2 polubienia

i wcale nie jest powiedziane ze nie beda chcieli robic wyprzedaży latem…