Transfery w Premier League

Panowie przecież ja nie mówię, że mamy grać Hendersonem i Fabinho, uważam, że Henderson już powinien prawie w ogóle nie grać a Fabinho odbudowywać forme. Także uważam, że potrzebujemy przymajmniej dwóch pomocników na już, nie wtykajcie mi do ust słów, których nie powiedziałem.

Po prostu doczepiłem się to stwierdzenia, że Caicedo jest pare klas lepszy od Fabinho. Tak na ten moment jest lepszym zawodnikiem i fajnie byłoby go mieć u siebie, ale jak narazie to jest młodym chłopakiem grającym w średniaku ligi, i musi udowodnić swoją wartość. Podczas gdy Fab i Hendo to mistrzowie Anglii.

Równie dobrze Fabinho może w przyszłym sezonie znów być Dysonem, a Caicedo złapać dołek formy

Dla mnie wysokie cenienie Hendo od zawsze było zagadką. Gość z papierami na grę w jakiejś Aston Villi kreowany był tu na filar środka pola i charyzmatycznego kapitana (kurła, ta scena z karnym Baloteliego to jest idealne podsumowanie jego kapitaństwa). Wiem, że łatwo przeoczyć robotę wykonywaną przez zawodników na tej pozycji, ale wydaje mi się, że przy odrobinie dobrej woli można go było już dawno zastąpić kimś z lepszym przeglądem pola, lepszym podaniem, lepszym w odbiorze albo zwyczajnie lepszym fizycznie. Teraz, gdy spadają mu możliwości fizyczne, wychodzi jak kiepski jest w pozostałych aspektach. Gdy Xabi Alonso czuł, że nie daje rady fizycznie, wiedział jak się ustawić i gdzie zagrać, i dalej był cennym zawodnikiem. Hendo tego nie ma. Ciekaw jestem, czy ktoś znalazł może statystyki, ile ma kluczowych przechwytów albo podań, albo jakąkolwiek statystykę uzasadniającą jego obecność w drużynie.

6 polubień

Statystyki ma tragiczne i od początku sezonu dość mocno jeszcze podupadły

Caicedo może złożyć zadanie transferu, zachęcony zainteresowaniem Chelsea oraz Arsenalu.

Sroki dopinają transfer Gordona.

Jakiś klub z EPL probuje przejąć Skriniara

zaczął wymuszać na obecnym pracodawcy transfer na St James’ Park.

niby wychowanek, a jednak szmata.

@Loku64, ja to rozumiem. Bardziej mi chodzi o styl odejścia. Moim zdaniem jeśli jest się wychowankiem klubu, to powinno się to zrobić z jakąś klasą, podziękować za możliwość rozwoju i cześć, a nie takie wymuszanie transferu. Brzydko się rozstaje z Evertonem.

@MG75 nie nazywaj tego bydła kibicami. Może chce odejść, ale wymuszanie transferu jest słabe. Można to zrobić lepiej.

2 polubienia

Każdy gdzieś karierę zaczyna, nie wiem czy on jakaś miłość do klubu deklarował. Jednak jak każdy by zostawał w klubie, w którym się wychował to by drużyny była słabsze i rozgrywki mniej ciekawe.
Może Everton mu robi pod górkę, w lato go ponoć Chelsea próbowała kupić. Tofiki wyglądają jakby mogli w tym sezonie zatonąć w końcu. Chłopak jest może po prostu ambitny.

Z jednej strony racja, z drugiej po tym jak go napadli kibice i kazali mu wypieprzać z klubu to się nie dziwię, że chce odejść.

1 polubienie

Pewnie wybiera między gra w Champions League I gra w Championship… Mnie to nie dziwi, choć za nim nie przepadam

Jak dla mnie dobry ruch z jego strony, w Evertonie walczy o utrzymanie, bałagan jakich mało, w Newcastle w perspektywie lat może nawet o mistrzostwo Anglii. Nieelganckie zachowanie ale napad kibiców i cała otoczka w klubie też niefajna. A gracz dobry, naprawdę ma papiery na granie.

Insta Caicedo

Arsenal sobie pięknie robi głębię składu. Tam się robi mega mocny zespół na długie lata.

Taki trochę Liverpool AD 2018

2 polubienia

Nawet lepiej, tam średnia wieku chyba 23-24 lata.

Liverpool jak zbudował genialną pierwszą 11 to spoczął na laurach w 2019. Po skrzydłach biegał Origi. Mielismy szczęście, że nikt się nie łamał. Moge gospodarke swoją stawiać że FSG nikogo by w takiej sytuacji nie kupiło. Stwierdziło by po co? i tak jest top1 więc wszystko gra.

Arsenal ładnie idzie po swoje. Jak klepną takich graczy jak Caicedo/Rice to będzie ładnie dla nich.

2 polubienia

Narazie nie zamierzam się jarać Arsenalem bo być może są jak Leicester, mistrzowie jednego sezonu.
W tym sezonie póki co wszystko im się układa, słabe City, słaby Liverpool, omijają ich większe i dłuższe kontuzje, nie grają w LM, dodatkowo mogą liczyć na drobne jak i większe błędy sędziowskie na swoją korzyść, w dodatku wpompowali w skład kupę siana, w końcu musiało to jakoś zaprocentować.
Zobaczymy po sezonie, jak dojdzie LM i czy uda im się utrzymać kluczowych zawodników.

2 polubienia

Trochę śmieszny ten post wyżej. W ogóle porównanie do Leicester jest nie na miejscu, Arsenal to nie jest jakiegoś średniego/niskiego uznania klub, Arsenal to zespół z TOP6, 3krotny mistrz PL z przełomu wieków/początku XXI wieku (jeden tytuł w '98). Gdyby majstra zdobył jakiś, nie wiem, Wolves, to ok, ale jak można tytuł Leicester porównać do ewentualnego Arsenalu XD. Zresztą idąc Twoim tokiem rozumowania, to nasz tytuł z 2020, jest jak tytuł Lisów - mistrzowie jednego sezonu :wink: .

Dalej - jak można użyć tego samego przymiotnika przy City i LFC z tego sezonu, tzn słabe ? Jeśli City jest słabe, to Liverpool jest “tragicznie tragiczny”. “Słabe” City ma 45 pkt w tabeli i 5 pkt do Arsenalu, tak samo “słaby” Liverpool ma 29 i 9 miejsce w tabeli, niedorzeczność totalna z Twojej strony.

Szukanie “wymówek”, dlaczego Arsenal jest 1, jest trochę słabe. Arsenal ma piąty (albo czwarty) najlepszy start w historii PL (chodzi o wszystkie klubu), Arsenal na 1 miejscu nie jest przypadkiem, grają konsekwentnie i ładnie, mentalnie Arteta zrobił z nich potworów. To się nazywa progres. To, że omijają ich kontuzje, to też nie jest 100% prawda. Na jesieni wypadł im na trochę Zinchenko i Partey, teraz na 3 miesiące Jesus, który był/jest tam kluczowy. Okej, nie mają takiego szpitala jak LFC czy CFC, ale na pewno mieli większe problemy z kontuzjami niż City, czy taki MU. Co do sędziów - sędziowie w tej lidze mylą się na korzyść nie tylko Arsenalu :slight_smile: . Wpompowali kupę siana - no i tu jest sedno - bez tego siana obecnie nie zrobisz zespołu.

LM + PL to magnes na piłkarzy, po 2 - Oni większość składu mają na długich kontraktach, ponieważ tam 90% piłkarzy przyszło w ostatnich 2 latach. Jedyni, którzy wymaga przedłużenia na TEN moment, to Martinelli i Saka. Z tego co podawał Ornstein ten pierwszy już uzgodnił nowy 4,5 letni kontrakt do 2027 roku, więc zostanie im Saka, który pewnie i tak podpiszę, bo dlaczego nie ? Ma 21 lat, nie widzę powodów dla których miałby odejść z Arsenalu + to jest ich wychowanek.

6 polubień

Tak, tylko że my toczyliśmy zawzięte boje z CIty, niszczyliśmy ligę kilka sezonów a Arsenal ma dopiero pierwszy dobry sezon gdzie do tej pory był pośmiewiskiem ligi i turlał się w środku tabeli a my i City goliliśmy ich po 4/5-0.
Więc zdecydowanie bliżej im do Leicester niż LFC czy City na chwilę obecną. Ewentualnie do skutecznego do bólu Manchesteru Fergusona ale na pewno nie pięknej gry City i LFC

Nie wiem nawet, jak to skomentować. Arsenal jest blisko topu od zawsze, teraz po kilku latach zbudowal wreszcie niezwykle silny zespół, młody, perspektywiczny. Pokazują doskonały futbol i rozwalają póki co ligę, odprawiając najsilniejszych rywali z top6 (nas, MU, TH, CFC).
Leicester zdobyło tytuł na wymęczonych 1-0 i slabej formie rywali, co nie zmienia faktu, że zasłużyli na mistrza, ale był to typowy ‘wypadek przy pracy’, w Arsenalu będzie (?) to efekt długiej i przemyślanej budowy drużyny, co sami przerabialiśmy kilka lat temu. Jeśli unikną naszych błędów i nie spoczną na laurach w kolejnych latach to wrócą na stałe do grona drużyn bijących się co roku o mistrzostwo.

Nie wiem nawet, jak to skomentować. Arsenal jest blisko topu od zawsze

Ostatnie sezony zdecydowanie pokazały, jak blisko był topu :smiley: Nie grając w LM od ilu? 7-8 lat? Juz nawet nie pamiętam. Faktycznie top, regularnie obijany przez kluby z rzeczywistej czołówki. Od odejścia Wengera to był ligowy średniak

Leicester zdobyło tytuł na wymęczonych 1-0 i slabej formie rywali

Fajne tłumaczenie, o Arsenalu tak nie można napisać ale o Leicester jak najbardziej. Logiczne

Ciężko czytać tą podniete Arsenalem na forum LFC, najbardziej wrogo nastawioną drużyną do LFC jesli chodzi o polskich kibiców, w dodatku prowadzoną przez byłego Evertończyka.

Jeżeli rozegrają z przynajmniej 3 sezony pod rząd na poziomie, gdzie dojdą do tej przynajmniej 1/4 LM przynajmniej i zameldują się w TOP3 ligi to zwrócę honor. Narazie nie robią na mnie wrażenia, bo dużo klubów miało pojedyncze dobre sezony.

Przecież Liverpool wygrał ligę tylko raz, wiec nie wiem o jakim “niszczeniu ligi” ty piszesz. Liverpoolowi zawsze do wiekszej ilosci trofeow brakowalo szerokiej kadry i odwaznych inwestycji w skład, o czym wielokrotnie juz tu pisałem.

Wydaje sie że Arsenal będzie madrzej zarzadzany, skoro mimo bardzo dobrej i młodej kadry zarząd chce tam inwestowac dalej i kupic Caiceido i Rice.
Bardzo możliwe jest że Arteta przez nastepne kilka lat wygra z Arsenalem wiecej niż Klopp kiedykolwiek wygra z Liverpoolem.
Wiem że na tym forum jest wiele ludzi ktorzy zakodowali sobie w glowach że Arsenal jest słaby i nic tego nie zmieni, no ale realia są takie że wygrywa ten kto najwiecej i najlepiej inwestuje w piłkarzy i tyle.

3 polubienia