Trent Alexander-Arnold

Mam wrażenie, że Trent grał bardziej rozważnie w wieku 19 lat niż teraz. Błędy w ustawieniu, faule na poziomie podwórkowym jak i gra w obronie. Mógłby wrócić wspomnieniami do tamtych czasów.

4 polubienia

Cień piłkarza. Zaliczył koszmarny zjazd formy i umiejętności.

On wyglada na tej obronie jak jaskiniowiec w 21 wieku, jakby zupelnie zatracil absolutne podstawy gry w obronie i nie wiedzial co ma robic, jak odebrac pilke, ustawic sie, zablokowac i co gorsza wyglada jakby mu sie nie chcialo a myslami byl zupelnie poza boiskiem. Jeden z najgorszych obroncow w lidze na ten moment a przeciez do niedawna wszyscy wiemy jak gral.

3 polubienia

On był zawsze tak słaby w obronie, z tym że jak Wijnaldum i Henderson łatali wszystkie dziury to tego nie było tak widać, teraz bez asekuracji w środku pola kurtyna opada i widać braki.

Ale piłeczki co chłop posyła to musicie przyznać ze piękne.

3 polubienia

Moim zdaniem Trent nie wyglada dziś tak źle widać u niego zaangażowanie. Pare ładnych piłek dał. Raz go Fabs wrzucił na konia, wiec nie winiłbym TAA za sytuacje. Coś czuje, ze jeszcze będzie miał dziś asystę albo gola.

Równie dobrze zamiast Trenta można tam rzucić kłodę i będzie ten sam efekt.

Wydaje mi się, że Ramsay byłby pewniejszym punktem defensywy niż Trent. Jedyne co robi dobrze to długie podania, ale obrońcę trzeba rozliczać za grę w defensywie, a ta u niego leży.

W dosłownie każdym spotkaniu lewoskrzydłowy przeciwnika jest najlepszym punktem swojej drużyny, dzisiaj padło na Perisicia, a za tydzien pewnie Elyounoussi będzie wyglądał jak prime Maradona.
W zimie albo musi przyjsc nowy prawy obronca, albo niech gra tam Ramsay/Gomez/ktokolwiek

Trent miał szczęście, że po jego stronie grał Sessegnon, któremu jeszcze daleko do ligowego wyjadacza, oraz Perisic, który większość meczu był zajęty innymi zadaniami na boisku, ze względu na kontuzje w szeregach Spurs. Gdyby Kulusevski grał od początku, a zdrowy byłby dodatkowo Son, to nie wiem, czy Trent w obecnej formie wytrzymałby na tej karuzeli dłużej niż kwadrans.

Nasi pomocnicy mają już średnio po 30 lat, do tego nie pozyskaliśmy żadnego wybieganego gracza w miejsce Wijnalduma, więc brakuje tych, którzy zawsze odwalali brudną robotę za TAA po jego stronie boiska. Nie wiem jaki pomysł ma Klopp, wyjścia są dwa: albo rzeczywiście uda się ściągnąć Bellinghama i jeszcze jednego topowego pomocnika, aby odzyskać dominację w środku pola i poprawić asekurację, albo trzeba ściągnąć bocznego obrońcę z prawdziwego zdarzenia, oczywiście wciąż z ofensywnym usposobieniem. Wtedy Trent albo przesunięty do pomocy, albo na ławce. W obecnej formie jest dla nas niestety bardzo słabym punktem drużyny.

Jakiś czas temu pojawiły się spekulacje o zainteresowaniu Trentem Barcelony, niedawno jeszcze nie wyobrażałem sobie Liverpoolu bez TAA (kluczowy przez lata piłkarz, wychowanek, no i TAMTA asysta do Divocka), teraz wydaje mi się, że na ewentualnym odejściu Trenta możemy więcej zyskać niż stracić.

No na bank :slight_smile: Wy wiecie, że chłopak ma 24 lata i najlepsze jeszcze przed sobą? Rozumiem, że hejtowanie Trenta jest modne, ale moglibyście czasem ugryźć się w język albo w tym przypadku wyrzucić klawiaturę za okno. Wychodzi to o czym kiedyś pisałem z kilkoma osobami, mianowicie, Trent nie powinien grać z “asekurującym” go Elliottem, na tamtej stronie musi być ktoś bardziej nastawiony na defensywie, z żelaznymi płucami i dość szybki do asekuracji Trenta. Tak wiem, w tym sezonie jest pod formą i jest często objeżdżany ale to ciągle piłkarz o którego biłoby się pół Europy, bo drugiego pół nie byłoby na niego stać.

I kim planujesz go zastąpić? Milnerem, Gomezem? A może tym Ramsayem co zagrał 10 minut w koszulce LFC?

Narazie to jego kariera zmierza w strone tej , ktora robi Alli. A mielismy miec gracza na nastepne 10 lat. Tylko, ze jego najwiekszym problemem jest brak biegania. Nie wiem o co w tym chodzi. Przypakowal, ale bez przesady. Nie jest jakis szczegolnie duzy, zeby mu tlenu mialo brakowac. Wystarczy porownac go z Walkerem i porownac ich bieganie.

5 polubień

Nie przesadzałbym z tym Allim, też mnie denerwuje jego brak zaangażowania w niektórych sytuacjach, ale ja to tłumacze tym że odkąd tylko wszedł do zespołu gra praktycznie wszystko i to teraz wychodzi, myślę że po mundialu(zakładam, że pojedzie ale nie zagra zbyt dużo) wróci w lepszej formie i nie będzie taki ociężały. Dzisiaj znowu na niego narzekamy, a jego kilka podań stworzyło ogromne zagrożenie pod bramką totków. Szczerze mówiąc liczę, że Ramsay go troche odciąży, chciałbym go zobaczyć w meczu pucharowym jeśli będzie odważnie grał i nie będzie jeźdzcem bez głowy jak Neco to może i jak Trent nie wróci do formy to posadzi go na jakiś czas. Jednak jestem pewien, że TAA wróci i będzie graczem na następne 10 lat :slight_smile:

Obrońca powinien wywiązywać się ze swoich podstawowych obowiązków defensywnych bez względu na stopień asekuracji przez pomocników.
Dzisiaj Klopp musiał wstawić Hendo do nianczenia TAA, potem dodatkowo Gomeza do zabezpieczenia prawej strony defensywy.
Z Trentem automatycznie musimy budować pomóc z punktu widzenia zabezpieczania tyłów po prawej stronie, w efekcie musi tam grać facet od czarnej roboty asekurujący Trenta (ktoś jak Gini), ktorego potem się krytykuje za brak wsparcia w ofesnywie.
Gdyby Trent lub inny PO był faktycznie świetnym defensorem, to prawy pomocnik mógłby się skupić na kreowaniu gry do przodu.

2 polubienia

Szkoda, że przez ostatnie 4 lata nie pisaliśmy tyle że podstawowym zadaniem Trenta jest defensywa jak robił po 10-20 asyst w sezonie :slight_smile: Teraz gdy nasza pomoc przecieka wychodzą też braki Trenta, który na domiar złego jest zajechany przez gry od deski do deski w ostatnich latach. Nie mogę się doczekać naprawdę momentu, gdy znów zespół wróci do formy, Trent powykręca swoje liczby i będzie znowu najlepszym PO na świecie i każdy będzie zachwycać się jego kreatywnością i będzie znów “De Bruyne prawej obrony” bo ten moment nadejdzie. Łaska kibica na pstrym koniu jeździ.
Uwielbiam też wyrażenie “nianczyc”, dzisiaj to Hendo niańczył Trenta, czekam na następny mecz gdy Thiago będzie niańczył Hendo albo Fabsa.

3 polubienia

Tsimikas ma w tym sezonie więcej asyst niż Robbo i TAA razem wzięci. #ciekawostka

co Wy macie z tym zajechaniem. Przeciez on w reprezentacji praktycznie nie gra, wiec co przerwe to ma czas na regeneracje.

2 polubienia

Jezu chłopie :slightly_frowning_face: tak szybko byś go odstrzelił? To dopiero 2 miesiące kiepskiej gry