Trent Alexander-Arnold

bo to jest cały Southgate - strzelili bramkę to czekamy i moze wpadnie druga. Tak przerąbał finał poprzednich mistrzostw. a na MŚ dali sobie wcisnać Chorwatom, chociaż tam moim zdaniem powinien byc faul na Walkerze.
Oni nic nie wygrają z takim trenerem, bo zawsze znajdzie sie mecz, że stracą bramkę.

2 polubienia

80 minuta, chlop ma na lawce Palmera i Watkinsa, ktorzy sa po wybitnych sezonach, a On dalej trzyma slabych dzis Fodena i Kane. Lol

9 polubień

Southgate jest żenujący, z takimi ofensywnymi graczami oddają 5 strzałow, bo w ogole nie napędzają ataków. Jakby tak grał Liverpool to nawet jakbysmy wygrywali po 1-0 to chyba nikt by tego nie chciał. A jeszcze jakbysmy na koniec skonczyli drudzy to już w ogole

1 polubienie

Niestety dzisiaj Declain Rice był przynajmniej kilka poziomów wyżej niż Trent. Co by nie mówić ogólnie dobry mecz Anglii.

Nie ma co sie dziwić, Trent bardzo rzadko gra w srodku pola, a Rice to na ten moment jeden z najlepszych na swojej pozycji nie tylko w PL, a na świecie.

1 polubienie

Myślę że za wcześnie żeby oceniać. TAA zagrał przeciętnie, jedna groźna strata, jeden świetny przechwyt po którym powinien paść gol, jeden groźny strzał, słabiutki rzut wolny. Poza tymi sytuacjami raczej niestety “przeszedł obok meczu”. Ewidentnie w Anglii ustawienie Trenta w środku nie funkcjonuje tak dobrze jak w klubie - nie mógł znaleźć sobie miejsca, widać było że nie bardzo wie gdzie ma biegać, a koledzy niespecjalnie upatrywali w nim rozgrywającego (co powinni robić). Wierzę natomiast, że po kilku meczach zgrają się na tyle, że będzie dużo lepiej. Na szczęście grupę mają łatwą, więc jest czas na eksperymenty. Oby tylko teraz Gareth nie przerzucił się od razu na Gallaghera, bo tego najbardziej się obawiam.

Zaczynam sądzić, że problemem Trenta nie jest pozycja tylko jego brak zaangażowania w grze defensywnej, biega na alibi by się za bardzo nie zmęczyć, gość myśli, że jest Messim i nie musi pracować defensywnie.

5 polubień

nastawienie nie jest jedynym problemem Trenta. wystarczy sobie porównać jak na małej przestrzeni grają pomocnicy innych czołowych reprezentacji - Niemiec, Hiszpanii, Portugalii czy Francji, a jak sobie na niej radzi TAA, by zdać sobie sprawę że topowym pomocnikiem on nigdy nie będzie. nie ma przypadku w tym ze Anglicy nawet ze średnią Serbią nie potrafili sobie uporządkować gry w środku pola.

1 polubienie

Z takim Trentem graliśmy najlepszy futbol jaki w życiu widziałem.

najlepszy futbol to graliśmy jak Trent był młodszy i chciało mu sie biegać w te i we wte wzdłuż linii.
Posyłał podania w rożnych płaszczyznach z różnych pozycji. do tego obiegał Salaha. To był nasz najlepszy futbol.
Potem mielismy najgorszy futbol we fryzurze ala Ali zanim go przesunęli w fazie ataku do środka, bo przestał biegac do ataku a w obronie też nie cofał, jakby przechodził obok spotkań

6 polubień

Trent dalej posyła tak samo dobre dośrodkowania, tylko że teraz adresatami nie są już Mane, czy Firmino, a fawelarze potykający się o własne nogi. Nunez w ubiegłym sezonie okradł Trenta z co najmniej 5 asyst, Diaz niewiele lepszy

tylko, że my obecnie w składzie nie mamy fawelarzy. Chyba, że za takiego uważasz Alissona.

3 polubienia

Trent zagrał przeciętna pierwszą połowę/słaba, druga bardzo dobra u największego murarza jakiego miala angielska piłka, a forum już mówi że się na środek nie nadaje. To pokaże czas napewno będzie potrzebował trochę czasu na to i zagra kilka słabszych meczów. Bardziej zastanawia mnie Nasz skład. No bo jeśli 2 środkowych to Taa i maca to dominic bd rezerwowym za 70 baniek :person_shrugging:. Jest też jego opcja gry na lewym skrzydle, ale sądzę że tylko wtedy gdy Luis odejdzie i to tylko w przypadku że slot będzie grał bardziej 10 na skrzydłach

Sama liga to 38 spotkań, z pucharami może wyjść nawet ponad 60. Do tego kontuzje. 3 zawodników na dwie pozycje to naprawdę nie jest jakoś bardzo dużo :sweat_smile:

Masz rację że to pewnie z 60 tylko zakładając realny i pozytywny scenariusz że wspomniana 2 nie będzie miała jakiegoś dużego urazu (których nie mieli do tej pory w swojej karierze) to myślę że powinni zacząć około 50 meczy to daje nam 10-15 meczy dla rezerwowych. Oczywiście wiadomo że w środku można troszeczkę więcej rotować między pozycjami np kilka meczy może któryś z nich zagrać cofniętego, ale warto przyjrzeć się sytuacji bo wejście domowe drużynę było kozackie, ale trzeba pamiętać że zapłaciliśmy za niego 70 baniek i oczekiwania są duże. Skoro darwinowi wypomina się cenę to i na Doma trzeba patrzeć ostrzej. Ja oczywiście wierzę w chłopaka

Napastnika zawsze najłatwiej osadzić, bo marnuje sytuacje. Nie mówię tutaj absolutnie o Szoboszloju, ale mam wrażenie, że pomocników trochę trudniej źle ocenić :sweat_smile:
Najłatwiej napastnika, gdy marnuje okazje i bramkarza, gdy wpuszcza łatwiej strzały, nie trafia w piłkę piastując.
Inne pozycje wymagają więcej myślenia, jeżeli chodzi o ocenę czyjejś gry.

Kierwa nie mogę patrzeć na Trenta grającego na 6. Podobno Klopp marnował jego potencjał, ale to co zrobił Southgate to szok. On powinien grać znacznie wyżej

1 polubienie

Gra na 8. Rice jest na 6.

Na pewno nie 8. Rice momentami grał wyżej od Trenta.

1 polubienie

Raczej to takie coś pomiędzy 6 a 8 bliżej 6, a ogólnie widzę zamysł jest wymienności z Walkerem i wygląda to póki co strasznie nijako