Tyler Morton

Brawo za debiut.

Nie wiem czy odnosicie to samo wrażenie co ja, ale chłopak jeszcze odstaje budowa fizyczna. Wyglada jakby miał z 14 lat, a chłopak to już dziewiętnastolatek. Przy wzroście 178 wyglada to naprawdę nieciekawie i niezdrowo. Warto mieć na uwadze, ze chłopak to CM, więc nie ma mowy o tym by ktoś przy takiej wadze występował na tej pozycji.

Oglądam właśnie Barcelonę i gra tam Gavi, który jest o 2 lata młodszy od Mortona i moim zdaniem jest budowy fizycznej jak na swój wiek.

Nonsens. Dobry wiek, właśnie żeby tej masy zacząć nabierać. Każdy genetycznie jest inny. Ja byłem dość dobrze nabity już w wieku 16 lat i co z tego :smiley: Teraz niektórzy moi kumple zgnietli by mnie w dłoni (oczywiście przesadzam).

Zgadzam się, on dopiero 2 tygodnie temu skończył 19 lat i pewnie jeszcze rośnie, muskulatury zawsze można nabrać na siłowni ale nie ona jest najważniejsza w piłce nożnej.
N’Golo Kante to chuchro a jest jednym z najlepszych DM na świecie.

Dokładnie Trent, też jak zaczynał nie był osiłkiem, dopiero teraz nabiera masy, Owen to było dopiero chuchro, i w wieku 18 lat takie chuchro przestawiało Adamsa, a w wieku 22 lat zdobyło Złotą piłkę bo poprzestawiało całą armię Adamsów, albo co powiedzieć o Insignie wiem, że to inne pozycje, ale jak ktoś jest dobry to jest po prostu dobry i sobie na pewno poradzi, masa przyjdzie z czasem.

Dopóki będzie panował nad piłką na tyle, by wkręcać pozostałych w ziemię, to dla mnie może być lekki jak latawiec :smiley: O ile warunki pozwalają mu robić robotę na boisku, to jego waga zupełnie nie ma znaczenia.

Spokojnie. Chłopak jeszcze rok, dwa i będzie miał warunki jak Fabinho. Nie trzeba być nabity jak Kessie, Goretzka czy Hojbjerg by zajebiscie grać w srodku pomocy. Jak pisałem wyżej na pewno jeszcze nadrobi warunki fizycznie by wyglądać jak choćby Fab.

Rzuciło mi się w oczy, ze jak otrzymywał piłkę to nie panikował i był z nią bardzo pewny przy nodze.

Z Porto liczę, ze wyjdzie w pierwszym składzie, razem z Gordonem i Kelleherem.

Muskulature zawsze mozna wyrobic niezależnie od wieku, a z umiejętnosciami czysto piłkarskimi jest wręcz odwrotnie, wazne zeby pokazywał że coś potrafi zrobić z piłką, a reszta przydzie z czasem

Debiut Mortona w CL od pierwszej minuty uważam za całkiem udany. Co prawda Porto miało swoje szanse, no chociaż uważam że Neco, Konate, Tsimikas i Morton w jednej 11stce to i tak niezły eksperyment i całkiem dobry wynik jak na to zestawienie. Co do Tylera to podobało mi się, że nie panikował w trakcie wychodzenia spod presingu. Zagrał 41 podań z czego 34 było celne, czyli skuteczność na poziomie 83% - napewno do poprawy. 54 kontakty z pilką, 6 starć wygranych, 5 przegranych. 1 kluczowe podanie - i w sumie o to podanie rozchodzi mi się najbardziej. To była piłka posłana nieco sprzed naszej 16stki do Salaha, bezpośrednio przed golem na 2 - 0. Naprawdę niezła. Występ objecujący, dla mnie na plus

2 polubienia

Mi się rzuciło w oczy, że zagrywał całkiem szybko oraz nie miał problemu z wychodzeniem z pod presji. Przede wszystkim nie podawał do tyłu jak to ma miejsce często w przypadku młodych piłkarzy którzy skupiają się na tym, żeby nie stracić. Może mocno przesadzę ale w grze kombinacyjnej trochę przypominał mi naszego rekonwalescenta Harveya.

Ciekawy zawodnik, ale trzeba się zastanowić na jakiej pozycji miałby w dalszej perspektywie występować (czy bardziej stanowić alternatywę i łapać minuty). Na defensywnego pomocnika w Premier League wydaje mi się zbyt słaby fizycznie. Oczywiście można mówić, że Kante jest jeszcze niższy, ale to wyjątek jeżeli mówimy o topowych klubach. Fabinho, Rodri, McTominay, Partey - wszyscy ci zawodnicy są silni i mają w okolicy 190 cm wzrostu. Oczywiście może nadrabiać techniką, ale czy jest pod tym względem aż tak dobry? Jones w tym aspekcie (i nie tylko) wydaje się dużo lepszy, a jest tylko rok starszy.
Wydaje mi się, że najlepiej by się sprawdzał w roli takiego regulatora tempa w stylu Joe Allena, czy ostatnio może trochę Thiago, ale nie wiem czy potrzebujemy w nowoczesnej i dynamicznej piłce kolejnego zawodnika o takim profilu. W każdym razie zobczymy jaki plan ma na niego Klopp :slight_smile:

1 polubienie

McTominay’a stawiasz w jeden lini z Fabinho, Kante i Rodrim? Ten koleś to poziom zespołu pokroju Evertonu. Środek tabeli.

A odnosząc się już do stricte warunków fizycznych Mortona to masę mięśniową i siłę może zbudować w ciągu najbliższych lat. Poza tym nasz Fabinho jakimś koksem też nie jest i silny jakos ekstremalnie też nie koniecznie. U niego robotę robi głowa, mądre ustawianie się i przewidywanie.

Ja tam się cieszę, że kolejny wychowanek dostaje szansę.

1 polubienie

Mi się Morton bardzo podoba, przypomina Thiago z tym że jest bardziej dynamiczny i wydaje mi się nawet że podejmuje szybciej decyzje co zrobić z piłką.
Przy Hiszpanie ten chłopak wiele zyska, to pewne

Fajnie zagrał, niech tylko się nie połamie to dostanie jeszcze co najmniej kilkanaście szans w Lidze i Pucharach. Każda kontuzja to okazja dla kogoś innego, żeby wskoczyć do składu i walczyć o swoją karierę.

Dzisiejszy mecz pokazał że to jeszcze nie ten poziom. Bardzo bardzo słaby występ. Czekamy na więcej.

Niestety ale Klopp chyba wyświadczył mu niedźwiedzia przysługę wrzucając go na Sona i Kane. Nie zrzucam całej winy na Mortona, ale w oczach kibiców zostana te niezliczone setki które marnowal Tottenham, natomiast po zejściu było jednak dużo spokojniej.

Spodziewałem się po nim trochę więcej, ale faktycznie jeszcze nie ten poziom. Mam nadzieję, że dostanie kolejne szanse w pucharach i jakieś wypożyczenie w przyszłym sezonie.

Choć jedno podanie do Salaha w pierwszym kwadransie idealne. Ale poza tym bardzo miernie. Wypożyczyć do Championship i liczyć na cud

Czy ja wiem czy na cud, w meczach ligi mistrzów z Milanem i Porto wyglądał przyzwoicie. Jednak Premier League to co innego, szybkie tempo, dodatkowo przeciwnik, który miał 2 tygodnie przerwy i też wcale nie jest taki słaby. Uważam, że o top 4 mogą powalczyć.

Bez przesady. Wdać, że ma zmysł. Sporo razy dobrze się ustawił, brakuje jakości.

Trochę za głęboka to była woda dla niego, widać było brak doświadczenia i warunków fizycznych. Chyba lepiej było wyjść trójką Milner - Keita - Ox, takie zestawienie dałoby nam lepszy balans zarówno w defensywie jak i ofensywie a dobre strzały z dystansu Aleksa przydałyby się przeciwko głębokiej obronie Spurs. Morton mógłby za to zagrać w środę w pucharze.

2 polubienia