Ulubiona XI

Z tego co pamiętam na starym forum był podobny wątek. A mianowicie będziemy się tutaj dzielić swoimi ulubionymi jedenastkami bądź takimi które według nas są najlepsze. W założeniu nie jest to oczywiście temat specjalnie poważny, ot takie luźnie dywagacje i bajdurzenie. Specjalnie nie daje bardziej szczegółowego tytułu aby wątek nie był w żaden sposób ograniczony. Domyślnie myślałem o ulubionym składzie LFC all time ale równie dobrze może to być era PL czy ogólnie skład złożony z kogokolwiek. Pomyślałem o tym kiedy zobaczyłem artykuł o najlepszych i najgorszych transferach :slight_smile:
Jeśli temat chwyci i uznacie go za warty uwagi to fajnie by też było gdyby forumowicze odwoływali się do wyborów innych osób czy to poprzez aprobatę czy to poprzez polemikę gdyż znając życie, jeśli udzielający się ograniczą się jedynie do napisania ulubionego składu nie wchodząc z innymi w dyskusję to temat szybko umrze :stuck_out_tongue:

No więc moja ulubiona XI Liverpoolu będzie złożona z zawodników których miałem okazję oglądać w czasie w którym grali. A więc pod uwagę biorę końcówkę Houlliera, erę Beniteza, wielki kryzys i erę Kloppa.

Formacja 4-3-3

------------------Becker
TAA—Carragher–Van Dijk—Robertson
-----------------X.Alonso
--------Gerrard---------Coutinho
-----Salah------Suarez------Mane

Rez: Dudek, Hyypia, Agger, Riise, Fabinho, Wijnaldum, Kuyt, Firmino, Torres

Myślę, że nad doborem defensywy nie muszę się zbytnio rozpisywać. Ciężko mi znaleźć zawodników którzy faktycznie mogli by zostać uwzględnieni w miejsce wybranej 4ki. Ewentualnie zastanawiał bym się nad wymianą Carraghera na Hyypie.
2 linia to na pewno kontrowersyjne pominięcie Javiera Mascherano kosztem Coutinho. Nigdy nie byłem wielki fanem Argentyńczyka. Coutinho natomiast pomimo nieeleganckiego pożegnania się z klubem w swoim prime był niebywałym magikiem którego zwyczajnie chciało się oglądać. Myślę, że w takim zestawieniu przy zwolnieniu go z części zadań defensywnych mógłby być naprawdę groźny. Zwłaszcza przy tych jego zabójczych podaniach prostopadłych i strzałach z dystansu czego najwyraźniej oduczył się w Barcelonie. X. Alonso i Gerrard to z kolei duet którego nie trzeba przedstawiać ani tłumaczyć. Myślę, że nawet za kolejne 20 lat wielu fanów od nich będzie rozpoczynało budowanie swoich dream teamów.
Zestawienie ataku jest dla mnie niemal oczywiste. Salah i Suarez to prawdopodobnie razem z Gerrardem najlepsi piłkarze jacy grali/grają w LFC w erze PL. A Mane… no ja go bardziej lubię od Torresa. Zresztą lepiej pasuje do zaproponowanej formacji.
Za zmianą przepisów związaną z ilością rezerwowych, moja ławka ma dzisiejsze 9 miejsc. Dudek był dla mnie oczywistym wyborem w zestawieniu z Reiną który nigdy jakoś nie wzbudzał moich zachwytów. Uważałem, że jego wygrana w walce o pierwszy skład to efekt zwykłego hiszpańskiego kolesiostwa. Ciężki natomiast miałem wybór z Wijnaldumem. Chciałem, żeby w moim składzie znalazł się jeden z żelaznych wyrobników Kloppa tzn. Gini, Hendo albo Milner. Ostatecznie zdecydowałem się na holendra. A to dlatego, że Jordan jakoś krzywo biega ( :smiley: to oczywiście żart) a Milner niby jest gościem od wszystkiego ale nie jest wybitny tak naprawdę na żadnej pozycji. Natomiast Gini i jego zastawianie się z piłką… no poezja+ ofensywne wejscia w ważnych momentach. Myślałem też o Sterlingu ale ostatecznie za dużo było by w tym składzie judaszów więc dałem sobie spokój. Zresztą swoją najlepszą formę osiągnął dopiero w City a u nas grał jeszcze jako tak naprawdę gówniarz.

1 polubienie

------------------Alisson
TAA—Hyypia–Van Dijk—Robertson
-----------------X.Alonso
--------Gerrard---------McManaman
-----Salah------Owen------Torres

Rez: Dudek, Agger, Riise, Ince, Wijnaldum, Kuyt, Mane, Suarez, Fowler

------------------Mignolet
Clyne—Sakho–Lovren—Moreno
-----------------Leiva--------Can---------Lallana
-----Firmino------Benteke------Coutinho

2 polubienia

https://i.gifer.com/Xzzs.gif
:stuck_out_tongue:

------------------Alisson
TAA—Carra–Van Dijk—Robertson
-----------------Leiva
--------Gerrard---------X.Alonso
-----Salah------Firmino------Mane

O mój Boże :grinning_face_with_smiling_eyes: szkoda, że zabrakło miejsca dla bablotellego :stuck_out_tongue: A tak serio bo ta jedenastka nie wyglada aż tak źle. Chociaż raczej sukcesem było by top 4. To nie jest czasem jedenastka 1:1 z sezonu 2014/2015 albo 2015/2016 ?

Grobbelaar
TAA - Hyypia - Van Dijk - Robertson
X.Alonso - Gerrard - McManaman
Salah - Suarez - Fowler

Alisson to jeden z 3 najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu, ale Bruce to legenda i pierwiastek szaleństwa. Poza tym jak oglądam Grobbelaara to jakos od razu gęba się cieszy. Macie podobnie?
Obrona - przedmówcy napisali wszystko…
Macca za nieszablonową technikę, wyjątkowa na tle innych angielskich piłkarzy tamtych czasów, chociaż Coutinho był w czasie LFC znakomitym grajkiem.
Atak - Salah wiadomo, Suarez to gracz na poziomie Mo, poza tym doskonaly nie tylko jako, a Fowler… poza sportową klasą za tą swoją zadziorność.

Ojoj. Tylu znakomitych i uwielbianych graczy przewinęło się przez ten klub, że niemożliwym byłoby wybranie 11 najlepszych/najbardziej lubianych bez kontrowersji. Ograniczę się więc do ery PL. Ponieważ to w ostatnich latach wygraliśmy pierwszy raz tytuł w nowej ligowej odsłonie to pojawi się kilku graczy waśnie z panowania Kloppa.
Jeżeli chodzi o bramkarza to prosta sprawa - musi to być ktoś z trójki: Becker, Reina i James.
W obronie największy problem ze środkiem, bo sporo naprawdę ciekawych graczy tam występowało. Są i legendy jak Carragher, Hypiia, czy Agger, ale są też obecne gwiazdy w postaci Matipa i przede wszystkim VVD.
Największy problem to jednak bez wątpliwości problem bogactwa w ofensywie - Owen, Fowler, Torres, Suarez, Mane, Salah, Rush, Kuyt, Sterling, Sturridge…

Ostatecznie mój najlepszy skład prezentowałby się tak:
Alisson - TAA, VVD, Hypiia, Riise - Alonso, Gerrard, Coutinho - Salah, Suarez, Owen

Ławka: Reina, Robertson, Carragher, Mascherano, Mane, Fowler, Torres

Taki skład tych piłkarzy w topowej formie byłby gwarancją poczwórnej korony kilka sezonów z rządu :smiley:

1 polubienie

Leiva ? Tu mnie zaskoczyłeś :wink:

Atomowa lewa Riise czy żelazne płuca Robertsona, o to jest pytanie :thinking:

2 polubienia

Alisson - TAA Carragher Van Dijk Robertson
Gerrard Alonso Henderson
Salah Torrss Suarez
:crazy_face:

Alisson - TAA, Agger, Van Dijk, Robertson -
Gerrard Alonso Coutinho
Salah Suarez Sterling

Wg. mnie najlepsze zestawienie. Oczywiscie pomijajac kontuzje bo gdybym mial je brac pod uwage to na pewno nie postawilbym na Aggera czy Aurelio. Jednak patrzac na prime poszczegolnych zawodnikow to wybralbym wlasnie ich:

Alisson
TAA - Agger - VvD - Aurelio
Mascherano - Gerrard - Alonso
Salah - Torres - Suarez

Jezeli mialbym jednak postawic na ulubionych zawodnikow to mysle, ze zestawinie wygladaloby tak:

Reina
Finnan - Carragher - Hyypia - Riise
Henderson - Leiva - Gerrard
Sturridge - Torres - Suarez

Naprawde trudno podjac decyzje, przez ostatnie lata przewinelo sie multum ciekawych i fajnych zawodnikow. Trudno mi nawet powiedziec czy bylbym w stanie wymienic chocby 5 takich, ktorych “nie lubie”. :slight_smile:

-------------Dudek
TAA - Agger - VvD - Riise
--------------Fabs
-----Gerrard----Coutinho
—Salah-Torres-Sadio

Ławka: Allison, Finnan, K. Toure, Carra, Robbo, Wijnaldum, Alonso, Shaqiri, Ings, Sturridge, Suarez (na każdą pozycje jeden rezerwowy, taka wydłużona ławka bo za dużo graczy się przewinęło których lubię przez nasz klub. Pewnie bym takie 4 jedenastki skleił nawet)

Temat rzeka,mozna powspominac stare czasy,jak to drzewiej bywalo ale i skonfrontowac z dniem dzisiejszym choc wszyscy dobrze wiemy,ze futbol ulega ciaglym zmianom i ciezko jest porownywac.
Lecz to jest oczywiscie tylko zabawa :smiley:

U mnie bedzie mocno w stylu retro bo wychowalem sie na legendarnych latach 70- i 80-tych.Mimo to pojawia sie akcenty z okresu “wielkiej smuty” bo i wtedy mielismy fantastycznych pilkarzy.
Podstawowa jedenastka to:

Clemence
Neal,Hansen,Thompson,Alan Kennedy
Alonso,Gerrard,Souness
Dalglish,Fowler,Rush

Pozwole sobie wyjsc poza ramy i zloze kadre z 25 graczy jak na ostatnich ME
Tak wiec rezerwa a raczej po prostu inni wspaniali:

Grobbelaar,Alisson
Trent,Hyypiä,Virgil,Carragher,Riise
Ray Kennedy,Keegan,Lee,McDermott
Salah,Suarez oraz…super rezerwowy Fairclough(uwielbialem tego faceta!)

Dlaczego nikt z aktualnej kadry nie trafil do galowej jedenastki?
Moim zdaniem jeszcze troche na to za wczesnie ale to moze sie juz wkrotce zmienic.
Ali raczej nie przebije sie u mnie przed Raya.
Trent powinien zagrac na Anfield przez cala kariere i wtedy zluzowalby Neala,
Virgil jest na najlepszej drodze aby wskoczyc do “once de gala”
Mo…jest najblizej wyjsciowego skladu tylko za kogo?Chyba Robbie musialby ustapic mu miejsca.

Na koniec o czlowieku,ktory jest jak dla mnie upadla legenda.Bylby dla mnie nie do pominiecia ale jedna decyzja przekreslil caly swoj dorobek.Wszyscy wiedza zapewne kogo mam na mysli.
W sumie szkoda lecz…

Jestem ciekaw kolejnych propozycji od Kolegow :smiley:

No mnie też zaskoczył ten wybór :slight_smile: W sumie same tuzy i Lucas. Ale on był jedną z tych powiedział bym nieoczywistych ikon klubu. Przynajmniej dla mnie są to w pewnym sensie ikony, mianowicie mam tu na myśli właśnie Lucasa, Aggera, Skrtela, Glena Johnsona czy Dirka Kuyta. Przyszli pod koniec ery Beniteza (no może Agger i Kuyt wcześniej i pamiętają jeszcze finał LM) ale większość ich kariery na Anfield przypadło na okres kryzysu i marnych wyników. Stanowili siłę drużyny w której byli obudowani zawodnikami o za niskim poziomie jak na LFC. Potem przyszedł Rodgers i zrobił ‘porządki’ sprowadzając zawodników młodszych ale niekoniecznie lepszych :stuck_out_tongue:

Uhuhu, ale ciężki orzech do zgryzienia…

----------------Allison-------------------
TAA - Hyypia --VVD - Robbertson
-------------Mascherano--------------
------Gerrard----------Alonso--------
----Salah-----Suarez------Mane----

Ograniczałem się do czasu od którego aktywnie oglądam LFC czyli mniej więcej od 2005

  • Allison - Bezapelacyjnie najlepszy GK Liverpooulu ostatnich 15 lat.

  • TAA - wychowanek, gracz światowego poziomu, chłopak powoli redefiniuje pojęcie ofensywnego bocznego obrońcy.

  • Hyypia (Carragher) - tutaj tradycyjnie zagwozdka czy nie Carra, ale jednak czysto piłkarso uważam, że Fin był lepszy. Nie pojawił się tutaj Agger ani Matip ze względu na podatność na kontuzje obu.

  • VVD - tutaj chyba nie trzeba komentarza :slight_smile: V-ce kapitan tej zacnej ekipy, skała na której zbudowano defensywę zespołu. Czekam jedynie na powrót Holendra do optymalnej formy.
    Robertson (Aurelio) - tutaj zagwozdka pomiędzy Fabio Aurelio a sympatycznym Szkotem, jednak na korzyść wygranego przemawia konsekwentność, mała podatność na kontuzje i dobyte trofea (i rola przy ich zdobywaniu)

  • Mascherano - można go nie lubić, ale nie zmienia to faktu, że był najlepszym DM Liverpoolu w ostatnich 15 latach (Flaco jest na dobrej drodze, żeby go przebić). Większa sympatię wzbudza u mnie Leiva, ale jednak piłkarsko Argentyńczyk lepszy.

  • Gerrard - Mr Fantastic, kapitan i motor napędowy zespołu. Tutaj podobnie jak VVD, jeden z pewniaków do składu.

  • Xabi Alonso (Coutinho) - uwielbiam gościa, razem z Gerrardem i Mascherano tworzyli w swoim czasie najlepszą środkową linie na świecie (Best Midfield In The World Football Chant: Liverpool - YouTube). Mała dygresja - jeśli połączyć by środek pola Beniteza i skrzydła Kloppa (w tym bocznych obrońców) to mamy maszynkę do zabijania.

  • Mo Salah - jeden z 4 graczy (obok TAA, Gerro i VVD) przy których nie było nawet zastanowienia się nad inną opcją. Król Egiptu dzieli i rządzi na boisku i niech trwa to jak najdłużej.

  • Luis Suarez (Fowler) - można Urusa nie lubić, ale jedno mu trzeba oddać, skurczybyk jest nieprodabialny i zawsze chce wygrać za wszelką cenę. W sezonie 13/14 niemal w pojedynkę dociągnął Liverpool do mistrzostwa Angli.

  • Sadio Mane - last but not least. Mane jest debeściak. Kręci naprawdę dobre liczby, które nie są wystarczająco doceniane, bo po prostu Salah kręci lepsze. Razem z Roberstonem, TAA i Salahem tworzą najlepsze w tym momencie skrzydła na świecie.

ławki nie podaję, w nawiasach osoby, które mogłyby wskoczyć ew. za daną osobę.

1 polubienie

Agger oraz Kuyt po prostu mi sie niezmiescili w mojej 25 choc doceniam i to bardzo ich wklad w sukcesy,historie LFC.
Szczegolnie Holender to taki typ sportowca,ktory szanuje.Ambitny,zawsze grajacy na 100%,z pasja,oddany druzynie.
Sorry Dirk ze tak wyszlo :grinning:

No właśnie to zależy jak podchodzisz do tego tematu - to jest jednak topic o nazwie “Ulubiona XI” :slight_smile:

1 polubienie

Panowie, wszyscy dobrze wiemy, że ulubiona jedenastka może być tylko jedna :wink:

1 polubienie

10ok
Nawiązując co Galacticos nade mną. Riise czy Robertson? Głupie pytanie. Oczywiście, że Paul Konchesky :smiley: