USA Tour 2024

Wie ktoś może czy ten mecze w Stanach będą gdzieś transmitowane? Poza LFC.Tv?

strims.in
odpalaj z adblockiem

1 polubienie

Endo zagrał słabo, bo przestał być niańczony przez Szobo, któremu Slot kazał grać bardziej ofensywnie. To ma kolosalne znaczenie i zmienia balans w środku pola. I taki jest efekt, że Szobo zagrał bardzo dobrze, a Endo znacznie gorzej.

Nyoni większość meczu prze truchtał. Może i dobrze, bo jak popatrzeć na jego mięśnie to mam wrażenie, że za chwilę się rozleci. Talent na pewno ma, ale potrzeba jeszcze mnóstwo czasu, żeby go nawet na ławkę dać. 3 lata potrenuje to może się załapie. Niech się powoli rozwija i mądrze to może ominą go kontuzje.

Cieszy mnie, że zagrali obok siebie Quansah i Sepp, bo można było ich ze sobą porównać. I w sumie Sepp nie zagrał źle, ale decyzyjność u niego jest o wiele gorsza niż u Quansaha. Nie ma w sumie jakiegoś zaskoczenia, bo jeżeli Sepp tu zostanie to będzie max 5 obrońcą, gdzie Quansah będzie 3 lub 4. Dużo musi się jeszcze nauczyć, a wielka piłka angielska przerosnąć. Może dlatego chce tak uciec do Holandii, bo nie czuje się pewnie. Podanie Quansaha do Salaha genialne.

2 polubienia

Nyoni wyglądał świetnie. Graliśmy mocno średnio dopóki nie zmienił Curtisa. Po wejściu Trey’a graliśmy zdecydowanie lepiej.

Myślę, że mogę być zakochany w Arne Slocie. Oczywiście jest to okres przedsezonowy i nie można dać się ponieść emocjom, ale moim zdaniem wszystko w wygranym 1:0 meczu z Realem Betis było niezwykle pozytywne. Po pierwsze, Holender pokazał swoją elastyczność jako taktyk. Wystawił Liverpool w systemie 4-2-4 z Harveyem Elliottem i Dominikiem Szoboszlaiem jako podwójną dziesiątką. Inni menedżerowie próbowaliby tak grać. Ale Slot był całkiem szczery w swoim pomeczowym wywiadzie.

„Graliśmy podwójną dziesiątką, czego nie zamierzamy robić w trakcie sezonu, ale w tej chwili nie mamy napastnika. Kiedy będziemy mieli środkowego napastnika, ustawimy się nieco inaczej”.

Tak więc, w przypadkowym meczu towarzyskim, który zwykle jest wykorzystywany do poprawy kondycji, Slot wymyślił rozwiązanie krótkoterminowego problemu (brak napastników). Mógł użyć systemu, który zamierza wdrożyć i wcisnąć kogoś w rolę, aby zawodnicy mieli więcej okazji do zapoznania się z jego wymaganiami. Ale najwyraźniej zdał sobie sprawę, że jeden kwadratowy kołek w okrągłej dziurze może być szkodliwy dla równowagi wszystkiego. Więc się dostosował. Zastosował system, który odpowiadał zawodnikom. System, który nadal pozwalał im grać w piłkę nożną, którą chciał, aby grali. Uważam, że to bardzo odświeżające. Fakt, że nadal można było zobaczyć zmiany w tym zespole, mimo że nie korzystał z ulubionego systemu, jest również niesamowity. Większość trenerów potrzebuje idealnego wiatru, aby zrealizować swoje plany. Slot jest najwyraźniej kimś, kto każe swoim zawodnikom uczyć się podstawowych zasad jego filozofii jako menedżera, ale w sposób, który pozwala im na płynność. Czy po jednym meczu przedsezonowym trochę przesadzam? Być może. Ale Liverpool wyglądał tak, jakby miał jasny styl, nawet jeśli nie był to system, którego planują używać. Styl zawsze powinien przeważać nad systemem. Jako taktyczny nerd, to było wszystko, co chciałem zobaczyć i usłyszeć, a nawet więcej. A słysząc, jak Jarell Quansah mówi, że pod wodzą Slota jest „o wiele więcej struktury w posiadaniu”, jestem bardzo podekscytowany tym, co zrobi z tą grupą. Ponieważ już wprowadza zauważalne zmiany, a gracze są tego świadomi. Są w to zaangażowani. Oznacza to jednak, że nie mogę tego właściwie przeanalizować, ponieważ jest to jednorazowy mecz i nie używamy go długoterminowo. Jeśli chodzi o to, co jest warte, nie sądzę, aby system, którego planuje użyć, różnił się zbytnio od tego, którego byliśmy świadkami przeciwko drużynie LaLiga. Prawdopodobnie będzie po prostu bardziej skoncentrowany. Ale to nie koniec moich słów uznania dla Slota. Podobało mi się, jak szczery był. Szybko docenił na przykład hipnotyzujące zagranie Treya Nyoniego.

„To [poprawa Liverpoolu] zaczęło się od gracza, który wszedł [Nyoni], który bardzo przyspieszył grę, wiele razy znajdował tych graczy między liniami, to jest jakość, której potrzebowaliśmy na pozycjach nr 6”.

Swoją drogą, jak dobry był Nyoni? Pamiętam, że w zeszłym roku słyszałem o powiązaniach z Jamalem Musiala i zapytałem kogoś, kogo znam w klubie, a on zaśmiał się i powiedział „po co nam on, skoro mamy Treya?”. Myślałem, że żartuje. Może jednak nie. Jeśli chodzi o pierwsze mecze przedsezonowe, ten był świetny.

by Sam

2 polubienia

Bardzo mi się podoba ta elastyczność taktyczna Slota. Klopp był jednak taktycznym betonem wałkującym 4-3-3, choć nie zawsze się to sprawdzało. W życiu by nie wpadł na pomysł z grą na dwie 10.

Czy mozna gdzies na ogarnietym źródle obejrzec mecz z arsenalem?

Legalnie: LFCTV GO Home

Nielegalnie to… no to będzie transmisja: https://strims.in/ aczkolwiek nie pochwalam :stuck_out_tongue:

Tematu meczowego chyba nie ma więc wrzucę tutaj. Tak wychodzimy na Arsenal.

Curtis Jones na pozycji nr 6? To będzie jak nowy transfer.

Liczyłem, że Nyoni wyjdzie z bardziej doświadczinym składem, czyli u boku Salaha Szobo i Joty

Może być folwark, my bez obrony, Arsenal bez obrony :Do
Liverpool 1:0 Arsenal brawo Mo

Dziwny ten mecz trochę. Bo niby Arsenal się rzucam z kontry, ale poza jakimiś dziwnymi wypadami to nic nie robią. Gol z niczego dla nich. Quansah świetny. Podoba mi się bardzo wymienność pozycji i formacji.
Bardzo odświeżające.

Bardzo dobrze wyglada to do przerwy. Arsenal w prawie najmocniejszym składzie (oprócz Saliby, Rice’a, Saki i Rayi). My z dużo większymi brakami, gramy świetnie przeciwko nim, a to dopiero 3 mecz Slota😊

1 polubienie

Arteta włączył try hard mode. Nie wpuści obsraniec żadnego małolata. Gdyby mógł to ściągnąłby Sakę z wakacji żeby ratować wynik.

2 polubienia

Tyle było warte gadanie, że Arsenal nas zniszczy kilkoma bramkami. Wiadomo, to tylko sparing i nie ma co wyciągać dalekosiężnych wniosków, ale w lidze spodziewam się podobnych wyników. Arne wydaje się być lepszym taktykiem niż Arteta. Holender jest bardzo elastyczny taktycznie i potrafi reagować na konkretnego rywala. Koniec betonowego 4-3-3.

Ciekawe jak to będzie wyglądało w PL z Nuniezem na 9.
Ale Slot pokazuje ze ma różne pomysły taktyczne na grę, uważam ze w przeszłości nam właśnie tego brakowało :roll_eyes: no i transferów ale to nie ten wątek. :red_circle::muscle:

Przy bramce Arsenalu to bronienie Rudego takie mocne 1/10 :stuck_out_tongue:

@PonuryGrabarz chodzi o ustawienie bronił praktycznie od linii bramki, jakby wyszedł to by 3 zawodników było na spalonym. Takie proste błędy w sezonie będą bolały mocno.

Co? Przecież to Tsimikas dał ciała, bo poszedł na raz jak na orliku. Trudno mieć pretensje do Holendra.

Każdy rożny tak wyglądał? Dość nietypowo.

https://x.com/LFCTransferRoom/status/1818845731551150204