USA Tour 2024

Jest gdzies mozliwosc obejrzenia powtorki meczu , lub jakiegos obszerniejszego skrotu ?

na razie tyle

Nie zgodzę się z tobą, obejrzyj sobie ta akcję kilka razy.

Moment otrzymania piłki przez Odegaard.

Następnie Tsimikas daje się zrobić jak dzieciak i zostawia otwarta drogę do bramki.

Carvalho stara sie ratowac niestety Odeggard zagrywa między jego nogami.

Holender nie zawinił zupełnie w mojej ocenie.

Nie widzę idealnej powtórki na YT, jednak na moje za głęboko bronil, niepotrzebnie Sepp to widać nawet po ustawieniu gdzie są zawodnicy Arsenalu, gdzie on, gdzie reszta obrońców. To jest ewidentny błąd w ustawieniu, tylko nie do końca wiem, z czego sytuacja wynikła, więc to może go usprawiedliwiać.

1 polubienie

Przeciez to bronienie to jest tragedia, o czym tu dyskutowac. xD Nie wiem jak gosc gra na codzien bo go nie ogladalem, ale jezeli to jest jego typowe ustawianie sie to trzeba brac te 10 milionow czy ile tam za niego daja i elo.

To jest moment kiedy Odegaard dostaje pilke - wszyscy obroncy w linii wychodza zeby w razie czego podlapac na spalonego. Co robi vdB? Biegnie niewiadomo po co i dlaczego w takim kierunku… zaslonic Kellehera. xD Cala linia robi zwrot w lewo i wyjscie, Sepp w prawo przed Kellehera:

W efekcie kilka klatek pozniej linia obrony jest wysunieta, majac 3 graczy Arsenalu na spalonym (w tym tego co pozniej strzelil bramke), a Van den Berg dzielnie zaslania i chroni Kellehera… przed czym? Jego trzeba zapytac. xD

No i co sie dzieje dalej to juz wiadomo - tych 3 gosci co powinno byc na spalonym to nie jest na spalonym dzieki bohaterskiej postawie vdB wiec Odegaard odwraca sie i podaje Havertzowi, ktory sobie stoi wolny na czystej pozycji (bo Sepp dalej bohatersko kryje Kellehera xD).

Gosc powinien wyjsc tak jak reszta linii i nawet gdyby Odegaard dostal tam pilke na boku to zaraz blisko byl przy nim zawodnik Liverpoolu to raz, dwa, ze nie moglby w ten sposob podawac tylko musialby ruszyc do linii i ewentualnie wtedy dogrywac zeby uniknac spalonego (co zajeloby sporo czasu i pozwolilo spokojnie wrocic obroncom), albo musialby strzelac bez wiekszego przygotowania.

Nie no ta sytuacja i zachowanie vdB to sie do dzialu humor nadaje. xD Ale na powaznie to mam nadzieje, ze po prostu rozkojarzenie przedsezonowe i w rzeczywistosci chlopak bedzie potrafil ogarnac pozycje jak trzeba.

Z niczego sie wziela. xD Byla wrzutka z lewej strony, nasz obronca (Quansah tam chyba byl) odbil pilke tak, ze ta trafila pod nogi Odegaarda. W tym czasie linia obrony zrobila krok w przod, a nasz bohater pobiegl przed Kellehera, nie wiedziec czemu. To w ogole na powtorce wyglada jakby mu sie kontroler w Fifie odlaczyl.

5 polubień

Tutaj lepiej widac.

Holender jak by przewidzial, że Grek da sie ograc i idzie na krótszy słupek.

Wtedy Odeggard miał by tylko Kelehera przed sobą.

Zupełnie nie rozumiem obwiniania Holendra za ta bramkę.

Nie no Holender zawalił, w ogóle on sobie nie radzi w takiej zwinnej obronie. Łamie linie spalonego. On by dobrze wyglądał na kompilacjach na Youtubie, gdzie ktoś weźmie do kupy jego interwencje typu odbiory, główki, wybicia. Ale dobry obrońca to 90% swojej gry zawdzięcza ustawieniu. A Holender to po prostu trochę lepszy i zdolniejszy Nathaniel Philips. U nas na pewno przyszłości mieć nie będzie, choćby z tego względu, że jest typem obrońcy starej daty. Może za czasów Carraghera i Skrtela by mógłby tu grać, ale obecnie nie ma szans.

Quansah w tym meczu, wyglądał w kontraście do niego jak VVD w Prime. A to on jest młodszy i o wiele mniej doświadczony.

Też, tzn. nadal nie wiem gdzie Grek poleciał XD ponoć nadal gdzieś biegnie. Dziwne i absurdalne zachowanie, równie absurdalne jak Holendra.

3 polubienia

Ogólnie tak po głębszej analizie, to wydaje mi się, że Tsimkas dał się ograć jak dziecko, a Sepp nie wiedział co robi, więc w sumie obydwoje winni mocno :smiley:

1 polubienie

Niestety nie widziałem meczu więc nie mogę oceniać występu w całości.

Może macie @Aldor @Loku64 i @Ziaja rację, że w tej akcji jest również winny utracie bramki, ale jak zatem Waszym zdaniem powinien się zachować ? Jak by poszedł do przodu by złapac 3 zawodników Arsenalu na spalonym to zostawił by mase miejsca dla Odeggarda na krótszy słupek.

Ogólnie od początku był źle ustawiony i nie tam gdzie powinien być. Więc błąd już jest wcześniej, gdy nie zrobił kroku do przodu, jakby wyszedł zresztą to może by zdążył do Odeegarda, albo przynajmniej byłby w stanie blokować podanie. W każdym razie położył akcję ustawieniem i jedynie tu mógł ratować Tsimikas czego nie zrobił :smiley:

Wychodzi z resztą piłkarzy w lini a nie się cofa. W tym wypadku jest spalony Havertz nie strzela. A jak by z tego padł gol to wtedy wina idzie na Tsimiskasa. I wtedy by można było powiedzieć że to nie jego wina.
Ale tak jest współwinny

Dziękuje za merytoryczne podejście do tematu i wyjaśnienie waszego punktu widzenia.

2 polubienia

Tylko, ze Odegaard w tej pozycji niewiele moglby zrobic - o czym pisalem w poprzednim poscie. Pozostalby mu nieprzygotowany strzal lub podanie na spalonego, ewentualnie kiwka i pojscie do linii - ale to zajeloby na tyle duzo czasu, ze vdB i pozostali obroncy przykryliby trojke graczy Arsenalu w srodku, a i Odegaard bylby juz przycisniety przez Carvalho. Ta sytuacja na stopklatce wyglada na grozniejsza niz byla w rzeczywistosci. Spojrz, ze nawet w sytuacji gdzie Tsimikas dal sie porobic jak gimnazjalista to momentalnie przy Odegaardzie byl nasz drugi zawodnik (tez jest to na jednym z moich screenow, moment podania Odegaarda). Gdyby vdB byl na 5 metrze tak jak pozostali defensorzy to zadnego niebezpieczenstwa by nie bylo - tzn. byloby, ale znacznie mniejsze niz sytuacja, w ktorej gracz Arsenalu moze sobie wybierac do ktorego z 3 wolnych zawodnikow podawac, na 5 metrow od naszej bramki. To jednak nie jest gra komputerowa i pilkarz potrzebuje moment by sie odwrocic i zebrac do sprintu (jezeli mialby pobiec w kierunku bramki Kellehera). Moment od kiedy Odegaard odwrocil sie w kierunku Kellehera i ma wybor podanie/bieg/strzal i jest niekryty trwa jakies 0.7 sekundy (tak zmierzylem), nie wiecej. Pozniej juz jest atakowany przez Carvalho i gdyby Havertz byl na spalonym to niczego nie moglby zrobic. A nawet jakby wybral strzal to najpewniej w krotki rog, co byloby obowiazkowym wyłapaniem dla Kellehera. Jednak sytuacje ulatwil mu vdB, bo lamiac linie spalonego i znajdujac sie na totalnie bezsensownej pozycji, przeszkadzajac Kelleherowi pozwlil Odegaardowi na proste dogranie do źle ustawionego Havertza.

Moim zdaniem taka sytuacja bylaby o wiele lepsza. To jest moment, w ktorym Odegaard sie odwrocil i musi podjac decyzje, majac na to jakies 0.7s bo na pelnym sprincie atakuje go nasz zawodnik. Nie moze podawac bo gracze Arsenalu sa na spalonym, moze albo strzelic bardzo szybko i bez przygotowania (to samo moglby zrobic majac przed soba vdB) lub pojsc w prawo do linii i dograc zeby nie bylo spalonego - ale z tym tez jest problem bo Carvalho jest juz w pelnym sprincie, a Odegaard dopiero rusza.

No i ja nigdzie tez nie pisalem, ze to wina tylko vdB, po prostu dla mnie bronienie go i tlumaczenie jest… nie na miejscu. Tsimikas zachowal sie rownie tragicznie, ale odpowiadalem na Twoj post dotyczacy bronienia vdB. Tsimikasa to nie powinno nigdy byc w tym klubie bo jest za slaby, ale to juz tysiac razy pisalem. :slight_smile:

1 polubienie

Pogra więcej z VVD i się ogarnie. Ustawianie się to chyba najmniejszy problem w sztuce obrońcy.

Sepp miał w ostatnich latach problemy z kontuzjami i grał w zespołach o zupełnie innej specyfice, więc oczywiste jest, że będzie błędy popełniał. Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej, szczególnie na tle jednej z lepszych drużyn EU w zeszłym roku.

Ten błąd to typowy przykład zachowania wyuczonego, w czasie gry dla zespołu broniącego się głęboko, prosty odruch, żeby zasłonić bramkę, w razie przegrania pozycji przez lewego obrońcę.

Po to są te sparingi, żeby takie rzeczy wyłapywać i potem o nich rozmawiac i je poprawiać.

Musi się chłop trochę ograć i wyplewić stare przywyczajenia i będzie git.

6 polubień

Ja natomiast uwazam zupelnie, totalnie, maksymalnie przeciwnie. :slight_smile: Wg. mnie to wlasnie cos co wyroznia obroncow - fizycznosc, motoryke czy nawet wyskoki do pojedynkow glowkowych mozna poprawic i wycwiczyc. A jezeli obronca nie potrafi sie ustawiac i ma z tym problemy (Lovren, Maguire, Skrtel, Carra … i tak mozna wymieniac) to najczesciej juz taki “upośledzony” pod tym kątem zostaje. Quansah wg. mnie to ma - ustawianie sie i gre bez pilki.

W przypadku vdB obawiam sie, ze tak jak Beol pisze - jest przyzwyczajony i wyuczony takiego glebokiego bronienia, a do tego chyba sam nigdy nie byl wybitny pod wzgledem gry bez pilki… i teraz bardzo trudno moze byc to zmienic.

Ale to tylko gdybanie, malo go widzialem to sie nie wypowiadam wiecej niz o tej jednej sytuacji. Jezeli zostanie to zobaczymy, oby nie bronil w taki sposob jak tutaj. :smiley:

Ogólnie też mam wrażenie, że te pewne mechanizmy można poprawić, na pewno będzie mu wytknięta ta sytuacja. Zobaczymy, co tam pokaże jeszcze w następnych meczach, bardziej boje się o jego grę z piłką przy nodze.

btw. ze skrótów widziałem sytuację taką, że Kelleher mało Jesusem bramki sobie nie strzelił. To ktoś go wrzucił na konia, czy sam się niepotrzebnie bawił?

TERAZ NA LFCTV JEST DARMOWY PIERWSZY MIESIĄC (capslock żeby większość zwróciła uwagę i skorzystała), zapisy są dostępne. mogę się mylić, ale na ostatni preseason również brałem 1 darmowy miesiąc na tę samą kartę co teraz. więc warto spróbować.
e: jak ktoś chce iść na skróty to podrzucam link do zapisu meczu z armatkami: LFCTV GO Home

Sepp w Mainz grał na trójkę obrońców, ma inne nawyki.

https://x.com/anfieldedition/status/1818805332400857522?s=46&t=x0zucCKxD8-A2CEl47vFKw

Świetna ta akcja