Viaplay

Tak troche wejde miedzy wodke a zakaske :rofl: i dorzuce swoje 3 grosze do tej dyskusji.

Odnosze wrazenie,ze jak tylko ktos napisze cos pozytywnego o Viaplay to ta wiekszosc(tak wynika z ocen pracy tego nadawcy i tutaj nie ma tematu) ktora miala problemy jest “swiecie oburzona” bo jak to moze byc,ze byly osoby ktore mogly ogladac bez klopotow.

Oprocz tych 30 minut Arsenalu,o czym juz pisalem,obejrzalem oczywiscie nasze spotkanie i tylko raz po strzale Fabio nad poprzeczka w drugiej polowie zatrzymal mi sie obraz ale po ponownym uruchomiemiu relacji bylo do konca wszystko w porzadku.
Spotkanie lecialo na TV(dla przypomnienia Samsung 43 cale 4K UHD) i mialem czysciusienki obraz lecz jakosciowo gorszy(niewiele) od tego co bylo na Canal+.

Jednak jak to mowia "jedna jaskolka wiosny nie czyni) zobaczymy jak to dalej bedzie wygladalo.

PS rozumiem naturalnie pretensje tych uzytkownikow,ktorzy mieli doczynienia z problemami natury technicznej gdzie z duza doza prawdopodobienstwa wina lezy po stronie Viaplay.

Ja za to odnoszę wrażenie, że ta dyskusja jest bardziej o tym, że niektóre osoby nie potrafią zrozumieć, że jeśli u nich coś jest dobrze to wcale nie znaczy, że u wszystkich tak jest. Jak wspomniałem wcześniej, mi mecz Liverpoolu zaciął się raz, a mecz chelsea poszedł idealnie, ale skoro ktoś mi pisze, że u niego działał tragicznie to, o zgrozo, jestem w stanie w to uwierzyć. Nawet nie będę cytował tych wypowiedzi, bo wystarczy się cofnąć kilka postów w góre.
Nigdy nie potrafiłem zrozumieć, dlaczego ludzie są tak zamknięci na opinie innych na zasadzie “no u mnie jest dobrze to u was też musi tak przecież być, a jak tak nie ma, to wasza wina, bo np. macie słaby internet”. Viaplay samo się przyznało, że zawaliło sprawę, tysiące skarg od ludzi zaczynając od tych ze słabym internetem kończąc po tych z najlepszym możliwym, ale ciągle nie do przetłumaczenia jest, że to viaplay jest winne bo “u MnIe pRzEcIeŻ dZiAła”.

4 polubienia

Święta prawda! Też nie ogarniam tego że „jak u mnie działa” to viaplay jest wspaniałe i Ci co im nie działa albo mają jakieś błędy to żyją w epoce kamienia łupanego… Trochę jak admin z IT, u mnie działa, problemu nie widzę.
Mam symetryczne łącze 1/1Gb/s, tv po kablu podłączone i nadal zacina oraz wywala błędy s1001 którego znaczenia nie zna samo viaplay bo jedyne co sugerują to włącz i wyłącz tv licząc że sie uda… Człowiek nawet nie może obejrzeć meczu w spokoju. Przełączasz się na C+ i tam wszystko działa bez zająknięcia.
Oby viaplay coś w tym temacie zrobiło.

2 polubienia

Prawda jest taka, że Viaplay się skompromitowało. Ja osobiście nie mam problemów, bo jestem abonamentem nc+ i oglądam mecze z nc, ale do czego zmierzam. Tak się składa, że często jestem na nocce w robocie kiedy jestem zmuszony oglądać na telefonie/tablecie na zwykłym necie z telefonu i jeśli chodzi o nc+ to nigdy nie miałem problemu z ich odbiorem nawet na necie z telefonu. To co teraz mają powiedzieć ludzie którzy bezpośrednio z Viaplay wykupili subskrypcję i nawet na światłowodzie 1 GB mają problemy to jakby tak jak ja potrzebowali odpalić meczyk gdzieś w robocie czy w trasie na gorszym necie to by już sobie meczu nie obejrzeli. No kurde jak to mówią klient płaci to wymaga. Z nc+ nigdy nie miałem żadnych problemów, a tutaj cena 34zl która ma wzrosnąć do 55 i ludzie mają cyrki nawet na dobrym internecie. Viaplay się po prostu skompromitowało, mieli rok czasu żeby to ogarnąć tym bardziej że dobrze wiedzieli jak wygląda sytuacja puszczając przez rok Bundeslige.

3 polubienia

To prawda. Mi jak na razie na 3 proby udalo sie 1 mecz obejrzec. :slight_smile: Dwa razy sobie odpuscilem bo znudzilo mi sie restartowanie apki co 30-40 sekund zeby moc obejrzec kawalek. Gowno niemilosierne. Nie mowiac o jakosci - Ci ktorzy pisza o dobrej jakosci albo maja 20 letnie telewizory albo po prostu ogladaja na monitorze/tablecie. Na TV wiekszym niz 50 cali to jest syf i ukryta prawda puszczana z TVN playera wyglada lepiej niz to. W dodatku kolory, odswiezanie sa tragiczne w porownaniu do C+. Krotko mowiac przyszlo nam placic po to zeby miec gorsza jakosc niz dotychczas. Niewiele da sie z tym zrobic. Szkoda tylko, ze niektorzy sa z tym pogodzeni i wrecz wychwalaja jakosc tego syfu.

5 polubień

Jak czytam to co piszecie to ciesze sie ze jestem ogeaniczony bo nie potrafie zrozumiec ze jest problem a wy ze u mnie go nie ma xd
Bo wasze problemy maja byc moimi
Piszcie co chcecie… placzcie ile chcecie

Ja widocznie jestem z epoki kamienia lupanego i cs1.6 to szczyt szczytow

Wy placzcie a ja sobie bede pgladal w bardzo dobrej jakosci BPL, darta i inne wynalazlo z viaplay

Nie pasuje komus viaplay to niech nie oglada xd

@kirkbyboy chłopie, ale nikt Cię o nic nie pyta. Jeśli jesteś w przytłaczającej mniejszości osób, którym Viaplay się nie zacina, to tylko się z tego cieszyć :slight_smile:
Ciesz się ze swojej “kryształowej” rozdzielczości 720p sprzed piętnastu lat, ale jednocześnie nie podważaj zdania przytłaczającej większości, która, pomimo posiadania światłowodu, nie mogła w spokoju obejrzeć transmisji. I przede wszystkim, nikt tutaj nie płacze, tylko każdy ŻĄDA od Viaplay odpowiedniej jakości transmisji, za które ZAPŁACIŁ. I to nie jest kwestia “komu się nie podoba, niech nie ogląda”, bo Viaplay ma wyłączne prawa do tych transmisji, a więc nie ma alternatywy. Zaufaj, że jeśli te same mecze leciałyby równolegle w Canal+ z jakością z poprzednich sezonów, to nikt zdrowo myślący nawet nie spojrzałby w stronę Viaplay i ich tnącego się na każdym kroku streamingu 720p. Problem polega na tym, że ludzie nie mają innego wyjścia, a chcą płacić i normalnie oglądać mecze jak przez ostatnich ponad 20 lat. Czy to aż tak duże wymagania w stosunku do nowego oficjalnego nadawcy tych rozgrywek w Polsce?

4 polubienia

Jak czytam o tej kryształowej jakości XD To widzę tego tweeta od Pola który twierdził to samo a potem sie okazało że ogląda na tablecie 10 calowym xD

5 polubień

“Nie pasuje komuś Viaplay to niech nie ogląda”

Szkoda to komentować w sumie, ale skomentuje to. Człowieku, Viaplay to jedyna opcja dla nas żeby oglądać mecze z Polskim Komentarzem, i ludzie przyzwyczajeni do dobrej jakości nc+ teraz jak najbardziej trafnie mają prawo narzekać. Płaci się za to ciężko zarobione pieniądze więc co mają siedzieć na utkanej mimo takiej nędzy jaką serwuje Viaplay? Jeśli ludzie nie będą poruszać tego tematu to Viaplay kompletnie nic z tym nie zrobi, dlatego takie żałosne komentarze to sobie możesz wsadzić w cztery litery.

@Clashman już Cie zresztą wyjaśnił w punkt. Ja tak jak wyżej wspomniałem nie mam problemów z tym badziewiem, bo oglądam przez nc+, ale mam kumpli którzy kupili subskrypcję bezpośrednio z Viaplay i mają cyrki z tym dziadostwem, i nie można sobie przymykać na to oczu, bo płaci się za to pieniądze.

4 polubienia

1 - z tego co czytam to najwieksi filozofii nie maja viaplay… ale krzycza najglosniej - typowe
2 - jak nikt nie pyta mnie o zdanie to chyba was tez nikt nie pyta…
3 - jak macie prawo domagac sie czegos od viaplay to piszcie do nich a nie do lfc.pl - tutaj chyba nikt od nich nie pracuje
4 - maja jako jedyni prawo? No maja… takie sa regoly gry… nie pasuje to nie plac i nie ogladaj. Kazdy znal warunki jakie posiadaja… ogladam transmisje i bpl i sport rodem z USA po 22 i nie ma problemow… no ale co ja sie znam… maja byc problemy i juz!
5 - skoro wiekszosc twierdzi co twoerdzi to znak ze tak ma byc i tak jest… to forum od dawien dawna potwierdza pelna demokracje xd

Domagajcie sie wiecej miesa w miesie

Ps… grzechu z lodzi czy innej miesciny - wsadzic to mozesz sobie sam cos albo koledze… sklej troche bo mylisz piaskownice

130 mln € straty w tym roku będzie miał Viaplay a podejrzewam że w następnym roku jeszcze więcej. CANAL+ stara się aby PL była od października tak jak teraz bo nie chce oferować swoim abonentom usługi z problemami.

1 polubienie

A to jest takie dziwne, że mają stratę skoro nakupili prawa do PL, Championship, pucharu ligi, KSW i Formuły 1 ? Tak działa rynek lol. Dziwne byłoby gdyby teraz mieli zysk xD.

Akurat w przyszłym roku na pewno będą mieli zysk, ty gościu myślisz ?

Jako firma kupujesz za gruby hajs prawa do produkcji pakietów na wyłączność, to chyba logiczne, że na początku będziesz miał stratę, bo włożyłeś spory kapitał w nabycie praw do produkcji, ot co taki przykład.

Canal + zrobi to, co Viaplay im pozwoli zrobić, ponieważ to ta platforma ma prawa NA WYŁĄCZNOŚĆ, to oni decydują z kim się dzielą i jak się dzielą.

1 polubienie

Widze że kolega raczej nie jest księgowym… W przypadku nabycia tego typu praw, okres w którym są one rozliczane w kosztach to najpewniej okres na jaki zostały nabyte, w tej samej wysokości każdego roku. Przykładowo kupując drogą maszynę na 10 lat, amortyzację się rozkłada, inaczej 1 roku byłaby wielka strata, a nijak ma się do podstawowych zasad rachunkowości jak zasady wspołmiernosći przychodów i kosztów, memoriału itp Wiec daruj sobie tesktu typu “ty gościu myślisz” :slight_smile: tak jak się mówiło, przeszarżowali z PL i teraz się ratują odsprzedaniem sublicencji i dużą podwyżką.

4 polubienia

Cena zakupu a amortyzacja to u ciebie to samo?
Ciekawa ksiegowosc… pewnie firma w forbsie bryluje skoro płacisz w srode a wykazujesz przez 10 lat w sierpniu…

Btw ty wgl wiesz co to amortyzacja srodka trwalego?

Zdaje sobie sprawe, ze szkolnictwo dawno temu upadlo… ale nie wiedzialem, az az tak nisko

Chyba zbytnio nie masz pojęcia o czym piszesz XD, ale nie chcę mi się tłumaczyć, szkoda mi po prostu czasu. Może Kirkowi się będzie chciało.

Ci co najglosniej krzyczą, to zwykle ci najgłupsi, podobnie jest w tym przypadku… nie będę ci chlopie tłumaczył różnicy, między kosztem a wydatkiem, miedzy rachunkiem zysków i strat a rachunkiem przepływów pienieżnych, między stratą dla celów podatkowych a dla celów rachunkowych, między środkiem trwałym a wartością niematerialną i prawną. 10 lat to był przykład, że w kwestii środków trwałych czy właśnie wartości niematerialnych i prawnych jak. licencje, kwoty nie zalicza się do kosztów od razu, przynajmniej nie dla celów rachunkowych, bo to takiej stracie tu mowa w przypadku najpewniej grupy kapitałowej. Wieć można się spodziewać i strat w kolejnych latach, zresztą co się dziwić reklam nie dają a to wszystko trzeba utrzymać włącznie z armią ludzi.

4 polubienia

No, ale to Ty tutaj najgłośniej krzyczysz, pisząc kompletne bzdury. :sweat_smile:

Madmananananan
Mylisz chlopie **** z ogorkiem.

Chcesz sie bawic w bilanse, amortyzacje i pol semestru rachunkowosci…
A tu ci goscie prosto pisza jaka jest roznica pomiedzy tym co wydali a tym co dostali…

Cos slowa typu zysk i strata mowia czy jeszcze nie bylo tego na zajeciach?

pewnie, bo oni sobie stratę liczą prosto, wydali minus dostali = 130 :slight_smile: w tekście jest mowa o stracie 130 mln w 2022 czyli różnicy między kosztami a przychodami, i właśnie jednym z tych kosztów są nabyte prawa do PL ale nie w całej wysokości tylko proporcjonalnie względem okresu na jaki zostały nabyte, pewnie ok. 1/6 ceny ich nabycia. Zresztą myślcie sobie co chcecie mi to wisi :slight_smile: ja nikogo prostować nie muszę i nie bedę zaśmiecał wątku.

5 polubień

Sluchaj… zainwestowali
Weszli na nowe rynki i wykupili nowe prawa etc
Normalnym jest ze przy inwestucji koszty rosna nieproporcjnalnie do przychodow
Ale to jest inwestycja
W bilansie wszytko bedzie na rowno
Firma nie traci na wartosci etc
Zysk czy strata to cos normalnego…

Zasiali i.beda zbierac plon

To tak jak z iwestycja na randce
Placisz za kolacje i wino (ponosisz strate w srodkach pienieznych)… ale za 9 miesiecy kasujesz 500+ xd

1 polubienie