Viaplay

Generalnie to jedna sprawa
Ogladalem na tv przez aplikacje viaplay - bez problemow, obraz ladny
Brat ogladal przez “talerz c+”

Roznica byla taka ze on mial opoznienie ok 30 sekund…
Dziwne zwlaszcza ze zawsze online mialo opoznienie wzgledem satki czy tam naziemnej…

Na dzień dzisiejszy jakość dramatyczna w mojej opinii. Wyrzucone w błoto 36 zł. To już polska ekstraklapa nadawana jest w dużo, dużo lepszej jakości.

Jaka dramatyczna? :sweat_smile: To juz jest gadanie dla samego wyrazania slabej opini na temat Viaplay.

Nie widze róznicy miedzy wczorajszym meczem który ogladałem na Viaplay, a tym który ogl. w tamtym sezonie na Canal +. Jakość ta sama/ bardzo porównywalna. Ale na pewno nie dramatyczna…

1 polubienie

Będziemy dyskutować czy 720p jest ok czy nie podczas gdy w cywilizowanym świece standardem dla transmisji sportowych jest dzisiaj 1080p, a za trochę większą dopłatę 4k? :pensive:

5 polubień

W sumie powiedziałeś to za mnie :slight_smile: Mamy XXI wiek i transmisja w 720p to jest po prostu żart.

Pozostałe problemy jak multiliga z jednym meczem pozostawię bez komentarza.

1 polubienie

Mnie dziwi, że wam tak ścinało ja mam neta z Orange po sieci komórkowej. Tylko raz przez mecz ścięło może 5 sekund i pare razy obniżyła jakość się na kilka/kilkanaście sekund(to raczej wina neta, tez leci po wifi). Wydaje mi się ze mecz lfc wyglądał lepiej niż dziś Manu(1080pv720p?) pod względem jakości , ale nie jestem pewien.Ogólnie No jak za cenę około 40 zł to pewnie zrezygnuje z Viaplay po miesiącu, gdyż poza naszymi meczami raczej nic na tyle mnie nie interesuje, żeby usprawiedliwiać subskrypcje. Oferta filmów/seriali wydaje się strasznie uboga. Też nie mam czasu/kobieta oponuje żeby oglądać kilka meczy tygodniowo😅

Panowie… u mnie na aplikacji na tv 50 cali smiga az milo… obraz kryszal

Tym co marudza polecam w ustawieniach sprawidzic jakosc obeazu oraz jakos neta… i przede wszystkim nie latac na wifi tylko KABLEM

2 polubienia

@MattB Wejdź sobie w menu dekodera, następnie w ustawienia, potem w diagnostykę i naciśnij żółty przycisk na pilocie. Dekoder się zrestartuje i to powinno pomóc. Też początkowo miałem ten problem.

@kirkbyboy Nie ma w tym nic dziwnego. W poprzednich sezonach, Canal+ otrzymywał bezpośredni dosył, a od tego sezonu pośrednikiem jest Viaplay, co powoduje dodatkowe opóźnienie. Normalna rzecz, której nie można przeskoczyć.

@Negrys Akurat ja widziałem jak to wygląda bezpośrednio z apki Viaplay i @Flymf ma tutaj 100% racji. Jakość w ramach bezpośredniej subskrypcji Viaplay woła o pomstę do nieba i nie jest to kwestia internetu u odbiorcy. Oni zapodają marne 720p, mając w dodatku bardzo słabą, nieprzystosowaną do potrzeb odbiorców, infrastrukturę serwerową - stąd te ciągłe przycinki, buforowania, wywalanie ze streamu etc. Trzeba tu powiedzieć wprost, że to Viaplay dało d*** i nie przygotowało się do obsługi tak ważnych rozgrywek jak Premier League od strony technicznej. Mieli na to okrągły rok, ponieważ od lipca 2021 roku wiedzieli, że przejmą od nowego sezonu prawa do Premier League. Oni, tymczasem, nie kiwnęli nawet palcem, żeby zainwestować w serwery, a tylko przypomnę, że od roku mieli regularne problemy techniczne z transmisjami Bundesligi i KSW. W tej chwili, jedynie Canal+ potrafi ogarnąć transmisję Premier League i paradoks polega na tym, że jakość i płynność przekazu jest zdecydowanie lepsza na kanałach eventowych Viaplay na dekoderze, niż w ramach bezpośredniej subskrypcji u Szwedów.

@kirkbyboy Idiotyczna porada, zważywszy na fakt, że transmisję bezpośrednio z apki Viaplay ścinało nawet użytkownikom, którzy mają Światłowód 1GB, a oglądali po kablu. Wejdź sobie na facebookowy fanpage Viaplay Sport, poczytaj komentarze i nie wypisuj już takich bzdur. Za zaistniałą sytuację winne jest tylko i wyłącznie Viaplay, a wysyp negatywnych komentarzy na ich profilu to tylko potwierdza.

2 polubienia

Pany, a ja się na czytałem w necie, że ludzie mają problemy z tym Viaplay niektórym się mecze ścinały szczególnie dużo hejtu poszło w trakcie meczu Everton vs Chelsea, a ja jestem abonamentem nc+ i oglądam sobie przez nc te mecze z Viaplay, i żadnych problemów. To jak to jest, nc w jakieś lepszej jakości to odpala czy jak? Bo hejt widziałem od osób którzy bezpośrednio kupili Viaplay i lecą z ich apki.

1 polubienie

Nie interesuje mnie co wypisuja “inni”… mam i uzywam i widze jak jest.
Skoro u mnie jest krysztal to znaczy ze u innych tez moze byc
Podaje powod tego/ rade… a ty nazywasz to “bzdurami”… no ok… daj cos mądrzejszwgo niz jest zle bo jest zle

Niech płaczą ile chca na forach - ja tam nie płaczę lecz płacę i ogladam :wink:

A ja mam pytanie do osób mieszkających w Niemczech. Czy ktoś używa via Play za granicą? Wiem, że bezpośrednio nie ma tej usługi w De, ale czy ktoś używa może przez VPN? Ewentualnie, czy są jakieś podobne alternatywy i tu mam na myśli możliwość oglądania na aplikacji Smart TV, na telefonie z możliwością zrezygnowania z subskrypcji w dowolnym momencie. Nie interesują mnie umowy na rok jak sky itp. Na ten moment oglądam głównie przez strumyki z Reddita, a z chęcią bym oglądał ligę angielską/mistrzów z legalnego źródła.

@kirkbyboy to niech Cię zainteresuje co piszą inni, bo to już nie jest tylko większość, ale przytłaczająca większość subskrybentów i tak jak napisałem, nawet takich, którzy próbują oglądać ten “cud techniki” na światłowodzie i to kablem. Chyba nie sugerujesz, że jesteś jedyną osobą w Polsce, która ma dobry internet? :wink:
A piszesz bzdury, choćby dlatego, że używasz określenia “kryształ” w stosunku do rozdzielczości 720p, która była standardem w Polsce 15 lat temu. Już samo to pokazuje, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz :slight_smile:
A co do “mądrzejszej” rady, już ją dałem powyżej. Mianowicie, nie subskrybować tego g****, tylko kupić telewizję satelitarną Canal+ i za jej pośrednictwem oglądać kanały eventowe Viaplay. Jakość jest zdecydowanie lepsza, a przy tym absolutnie nic nie tnie, co w bezpośredniej subskrypcji jest nie do pomyślenia :wink:

@Lapaino Jeśli jesteś subskrybentem Viaplay Polska, to możesz korzystać z serwisu w całej Unii Europejskiej oraz Norwegii.
źródło: Viaplay za granicą - Viaplay Helpcenter
Nie mniej, jednak, na Twoim miejscu nie subskrybowałbym bezpośrednio tego syfu, bo będziesz się tylko wkurzał. Tym bardziej, że w Niemczech Premier League leci na Sky Sports, a więc wybór wydaje się prosty :wink:

No nie mam zielonego pojecia… no jestem golumem z czasow sratatata
Nakrecasz sie jak przedtswiciel handlowy na nowego klienta
Nawet tutaj na forum sa ludzie ktorzy twoerdza ze wsztstko jest ok
Ale jezeli ty piszesz ze nie jest ok - to znaczy ze nie jest
A masz wgl subskrypcje na viaplay czy piszesz o czyms czego nie widizales przez apke?

I skoncz z tym swoim szczeniackim “tonem” i syfem bo nie jestesmy z jednej piaskownicy chlopaku

Ok - twoja racja jest lepsza

A te kanały eventowe nie są czasem tylko do końca września? Potem C+ się dogadało z Viaplay, że klienci C+ będą mieli lepsze warunki na subskrypcje ViaPlay ale te kanały już znikną. Tak zrozumiałem z tego co ktoś tu wyżej pisał, o tu: Link

edit: W sumie to sam to pisałeś nawet :sweat_smile: Może zatem źle zrozumiałem :thinking:

Nie ma sensu się kłócić. Komuś wystarczy 720p komuś nie. Może ktoś nie ma porównania do wyższych rozdzielczości.

@kirkbyboy nie nakręcaj się tak, bo Ci żyłka pęknie :smiley:
Napisałem po prostu, że problemy z transmisjami to problemy “globalne”, za które odpowiada TYLKO I WYŁĄCZNIE VIAPLAY. Ja wiem, że oni by chcieli obarczyć winą subskrybentów, ale tak ogromnej skali tnącego się streamingu i wyskakujących błędów, obronić się po prostu nie da :slight_smile:
Tym bardziej, że w teorii wcale nie potrzeba szybkiego internetu, żeby móc oglądać transmisję w tak słabej rozdzielczości jak 720p. No właśnie… w teorii… bo okazało się, że w praktyce podobne błędy i zacięcia w transmisji wyskakiwały osobom, które korzystają ze światłowodów, a to dla Viaplay jest już kompletnie nie do obrony, dlatego powinien zainteresować się tym UOKiK. A co do subskrypcji, nie mam jej i nie chcę mieć z nią nic wspólnego. Mój kumpel wykupił w weekend i doskonale wiem jak to wyglądało, a jak doczytałem sobie te masowe hejty, które się wysypały na fanpage’u Viaplay, to już nie miałem cienia wątpliwości :wink:

@luksi93 Tak, mają być dostępne tylko do końca września, ale jak będzie w praktyce, czas pokaże. Teraz wychodzi na to, że na kanałach eventowych w dekoderze jest zdecydowanie lepszy obraz i przede wszystkim, płynny bez żadnych zacięć, których można doświadczyć w bezpośredniej subskrypcji Viaplay. Myślę, że jak od września udostępnią cały serwis abonentom satelitarnym Canal+, to pomimo tej zmiany, Canal+ raczej nie pozwoli sobie na spadek jakości transmisji względem kanałów eventowych. Zobaczymy, czas pokaże, ale na pewno gorzej, niż u bezpośrednich subskrybentów nie będzie :wink:

Ważne, że będą na C+, wtedy nie bedzie problemow że się tnie. Mi tez dzialalo wszystko bez problemów i bylem zadowolony. Az do meczu Chelsea, pare lekkich przycięć zmieniło sie w stopklatki i wywalane błędy, aż ostatecznie dokończyłem mecz na apce C+ na tym samym telewizorze…
Pakiet juz anulowałem, a jak wykupie to i tak przez C+ , nie będę ryzykować ze sie zmuli akurat na Liverpool

2 polubienia

To i ja dodam cegiełkę od siebie. Jestem na internecie i telewizji od UPC i od nich właśnie zakupiłem pakiet Viaplay + Polsat Sporty za 39,99 zł z umową na 6 miesiecy.

I wiecie co wam powiem? Jedyne zastrzeżenia jakie mogę mieć to jakość obrazu. Czuć, że nie jest to 60 FPS i FullHD, ale aż nie mogę czytać o tych ,ścinkach", nie możliwości włączenia transmisji itp.

Przez ten weekend obejrzałem bodajże 7 spotkań i wyrzuciło mnie JEDEN raz.

Polecam sprawdzić stabilność sieci internetowej. Ten hejt na Via jest niesamowity i nie wiem z czego on wynika, ludzi mają internety po 50mb/s i się dziwią, że im się tnie i dostają przerywniki w transmisji.

EDIT: Powiem więcej, jeden mecz oglądałem jadąc w trasie 300km i spotkanie MU vs Brighton przeleciało mi bez NAJMNIEJSZEGO problemu, pomimo skaczącego zasięgu.

W tej kolejce nie udało mi się włączyć spotkań Everton - Chelsea, West Ham - City oraz wczorajszego magazynu o 19:30. Oczywiście nie próbowałem oglądać wszystkiego, zerkałem na Newcastle - Nottingham oraz United - Brighton, ktore chodziły bez zarzutu.

Jeszcze komunikat “Brak połaczenia internetowego” ale to chyba od nich… Także idealnie nie jest, zobaczymy jak z drugą kolejką.

@sebbva Z całym szacunkiem, ale wielu ludzi irytują właśnie takie wpisy jak ten Twój. Zrozum, że problemy z błędami, ścinkami transmisji, i buforowaniem mieli nawet ci subskrybenci, którzy oglądali Viaplay na światłowodzie 1GB i to po kablu - poczytaj sobie komentarze na fanpage’u Viaplay Sport, to będziesz wiedział. Zatem w większości przypadków, nie jest to wina internetu u użytkownika, tylko infrastruktury serwerowej po stronie Viaplay. Poza tym, teoretycznie taki stream 720p powinien chodzić nawet na tym Twoim przykładowym 50mb/s, bo do tego wcale nie potrzeba nie wiadomo jak szybkiego łącza. Jeśli Ci chodziły transmisje, to się ciesz, ale nie pouczaj innych, bo ludzie naprawdę nie są idiotami, a problemy z transmisjami miała przytłaczająca większość użytkowników. Można powiedzieć, że tacy jak Ty, są w zdecydowanej mniejszości. Poza tym, zaprzeczyłeś trochę sam sobie, bo innym zarzucasz, że mają internet 50mb/s, a sam twierdzisz, że mogłeś bezproblemowo oglądać transmisję w trasie, gdzie Ci ginął zasięg. W ten sposób nieświadomie sam przyznałeś, że wina wcale nie leży po stronie prędkości internetu u użytkowników :wink:
A co do hejtu na Viaplay, nie jest on “niesamowity”, a w pełni zasłużony, bo skupują wszystkie możliwe prawa, a nie inwestują kompletnie nic w infrastrukturę serwerową. Są na polskim rynku już od roku, a wcześniejsze problemy z transmisjami Bundesligi i KSW niczego ich nie nauczyły, dlatego teraz na Premier League przytłaczająca większość użytkowników ma powtórkę z rozrywki, a oni chcą jeszcze podnosić cenę od marca do 55 zł. To już jest buta, arogancja i bezczelność z ich strony, Dobrze, że na Canal+ można oglądać wszystkie mecze w ramach okna otwartego, bo by mnie szlag trafił, jakbym musiał zasubskrybować bezpośrednio to dziadostwo.

2 polubienia