Viaplay

Po raz kolejny napiszę, że ja nie mam prawie żadnych problemów (oprócz tego, że raz transmisja nie chciała mi się włączyć na telefonie włączyć przez 1-2 minuty). Mecz Everton - Chelsea też bez problemów, tak samo BVB - Bayer. Dzisiaj obejrzałem 3 spotkania i nie napotkałem większch problemów. Oczywiście nie bronię tej firmy, bo przy kolejnym spotkaniu różnie może być.

Jesteśmy po drugim dniu pierwszej kolejki nowego sezonu Premier League, dlatego też podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami. Ja jestem abonentem telewizji satelitarnej Canal+ i wszystkie mecze oglądałem dziś na dekoderze Ultrabox+4K. Pierwszy mecz, Fulham-Liverpool leciał z satelity na Canal+ Sport 2 i tu było prawie wszystko ok. “Prawie”, ponieważ na początku transmisji, nie wiedzieć czemu, na moment wskoczyła transmisja golfa, ale trwało do dosłownie chwilę, po czym wrócili na Craven Cottage. Jakościowo nie odczułem ŻADNEJ różnicy względem poprzedniego sezonu transmitowanego w całości na Canal+.

Następne mecze, tj. Tottenham-Southampton i Everton-Chelsea oglądałem już na kanale eventowym Viaplay nadawanym na Ultrabox+4K przez internet. Ku mojemu zdziwieniu, jakość również nie odbiegała od tej, którą znamy z poprzednich sezonów w Canal+.

Jak się później okazało, zarówno kanały satelitarne Canal+, jak i kanały eventowe Viaplay na dekoderze mają inny dosył Premier League, niż streamy dla bezpośredninich subskrybentów na Viaplay.pl. Innymi słowy, na dekoderze Ultrabox+4K można było oglądać wszystkie mecze Premier League w jakości 1080p, co potwierdził rano na Twitterze Canal+, z kolei subskrybenci bezpośredni na Viaplay.pl mogli oglądać te same transmisje, ale z rozdzielczością 720p. Mało tego, transmisja na dekoderze Ultrabox+4K, a także w serwisie Canal+Online była płynna, bez żadnych przycinek, a z tego co czytam, bezpośredni subskrybenci Viaplay mieli ogromne problemy, żeby cokolwiek obejrzeć, ponieważ w kółko im wywalało błędy. Wejdźcie sobie na facebookowy fanpage Viaplay Redirecting... lub na ich Twittera. Zobaczycie, że wylało się na nich (słusznie) wiadro pomyj, ponieważ dzisiejsze poważne błędy, nie były jednostkowe, a systemowe i odpowiedzialność za nie ponosi TYLKO I WYŁĄCZNIE VIAPLAY.

Gdybym był na miejscu tych subskrybentów, to pisałbym skargi na tę firmę do UOKiK, ponieważ to co odwalili, to się po prostu w głowie nie mieści. Niejednokrotnie przez ostatni rok cynicznie “odbijali piłeczkę” do swoich subskrybentów, twierdząc, że błędy są wynikiem łącza internetowego po stronie konsumenta, ale dziś wiadro z g***em się wylało i zdecydowanie będą musieli to po sobie posprzątać.

Ja osobiście bardzo się cieszę, że abonuję telewizję satelitarną Canal+, bo wychodzi nam teraz taki paradoks, że po stracie praw do Premier League przez Canal+, żeby móc cieszyć się przyzwoitą i płynną jakością wszystkich meczów Premier League, trzeba wykupić… Canal+ :wink:

P.S. Wiem, że pojawiało się tu sporo pytań na temat współpracy Canal+ i Viaplay, dlatego wklejam link do oficjalnej strony Canal+, pod którym znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w tym właśnie temacie: Dostęp do spotkań Premier League i Bundesligi Q&A

4 polubienia

Witam mam dekoder 4K Ultrabox+ w canal+ zresetowałem i mam te kanały co idą mecze ale mam czarny obraz i bez dźwięku miał ktoś tak . Z góry dziękuje za odpowiedz.

Generalnie to jedna sprawa
Ogladalem na tv przez aplikacje viaplay - bez problemow, obraz ladny
Brat ogladal przez “talerz c+”

Roznica byla taka ze on mial opoznienie ok 30 sekund…
Dziwne zwlaszcza ze zawsze online mialo opoznienie wzgledem satki czy tam naziemnej…

Na dzień dzisiejszy jakość dramatyczna w mojej opinii. Wyrzucone w błoto 36 zł. To już polska ekstraklapa nadawana jest w dużo, dużo lepszej jakości.

Jaka dramatyczna? :sweat_smile: To juz jest gadanie dla samego wyrazania slabej opini na temat Viaplay.

Nie widze róznicy miedzy wczorajszym meczem który ogladałem na Viaplay, a tym który ogl. w tamtym sezonie na Canal +. Jakość ta sama/ bardzo porównywalna. Ale na pewno nie dramatyczna…

1 polubienie

Będziemy dyskutować czy 720p jest ok czy nie podczas gdy w cywilizowanym świece standardem dla transmisji sportowych jest dzisiaj 1080p, a za trochę większą dopłatę 4k? :pensive:

4 polubienia

W sumie powiedziałeś to za mnie :slight_smile: Mamy XXI wiek i transmisja w 720p to jest po prostu żart.

Pozostałe problemy jak multiliga z jednym meczem pozostawię bez komentarza.

1 polubienie

Mnie dziwi, że wam tak ścinało ja mam neta z Orange po sieci komórkowej. Tylko raz przez mecz ścięło może 5 sekund i pare razy obniżyła jakość się na kilka/kilkanaście sekund(to raczej wina neta, tez leci po wifi). Wydaje mi się ze mecz lfc wyglądał lepiej niż dziś Manu(1080pv720p?) pod względem jakości , ale nie jestem pewien.Ogólnie No jak za cenę około 40 zł to pewnie zrezygnuje z Viaplay po miesiącu, gdyż poza naszymi meczami raczej nic na tyle mnie nie interesuje, żeby usprawiedliwiać subskrypcje. Oferta filmów/seriali wydaje się strasznie uboga. Też nie mam czasu/kobieta oponuje żeby oglądać kilka meczy tygodniowo😅

Panowie… u mnie na aplikacji na tv 50 cali smiga az milo… obraz kryszal

Tym co marudza polecam w ustawieniach sprawidzic jakosc obeazu oraz jakos neta… i przede wszystkim nie latac na wifi tylko KABLEM

1 polubienie